Νέα

Οι γκόμενες έχουν λυσσάξει για σπόνσορα τώρα με την κρίση!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Nearxos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 63K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Μάλιστα το θέμα έγινε "θεοποίηση των Ιαπωνέζων γυναικών"
Κύριοι έχω καθαρή άποψη επι του θέματος απο σχέση μου με Ιαπωνέζα ψηλή εντυπωςιακή και 1,5 μήνα κάθε μέρα μαζί της!
Πολύ καλή και χρυσή και στο γαμήσι έτρωγε 5άδες κάθε μέρα!Αλλά ...στο μυαλό 3 ταχύτητες πίσω...Ενώ ήξερε Αγγλικά δεν μπορούσε να πιάσει το δικό μας Ευρωπαϊκό ρυθμό ...Και περισσότερο τον Ελληνικό ...
Σε οποιαδήποτε συνεννόηση που υπήρχε αλληλουχία 3 γεγονότων πάντα έχανε το πρώτο και εξηγώντας το μπερδευόταν στο τελευταίο...Και άντε πάλι απο την αρχή..Που να τους πεις και το πιο απλό αστείο ...τρεις φορές θα το εξηγήςεις και πάλι θα γελάσει μόνο γιατί γελούσα εγώ...Και με εμένα πάλι καλά στη σχέση, αλλά έξω λόγω χαμηλής ταχύτητας  :idiot: έμπλεκε σε περίεργες καταστάσεις με ταξιτζήδες που τη κυνηγούσαν για λεφτά που έδινε όσο ήθελε αυτή απο αφέλεια , με μαγαζιά και τύπους που τη παίρναν στις 04:00 το πρωί να της  προσφέρουν μαθήματα γλώσσας και να της εξηγώ πως την φλερτάρουν και να το καταλαβαίνει με τη γνωστή τρίτη ταχύτητα...
Και το πιο σοκαριστικό....όταν μίλαγε με άλλους Ιάπωνες ήταν η πιο εξυπνούλα και η Leader... :2funny:
Για την ιστορία όλα αυτά έγιναν το 2004 στην Αίγυπτο που έμενα τότε και η κοπέλα μετά απο 10 μέρες ήθελε να με παντρευτεί και μάλιστα έφερε και τη μαμά της να με γνωρίσει  :2funny:
Δεν κάνουν αυτές για εμάς...Όσο κι αν ακούγεται ...σωβινιστικό ένας μας σαν μονάδα κάνουμε για 3 απο αυτούς...
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.147
Like
4.684
Πόντοι
1.756
Μάλιστα το θέμα έγινε "θεοποίηση των Ιαπωνέζων γυναικών"
Κύριοι έχω καθαρή άποψη επι του θέματος απο σχέση μου με Ιαπωνέζα ψηλή εντυπωςιακή και 1,5 μήνα κάθε μέρα μαζί της!
Πολύ καλή και χρυσή και στο γαμήσι έτρωγε 5άδες κάθε μέρα!Αλλά ...στο μυαλό 3 ταχύτητες πίσω...Ενώ ήξερε Αγγλικά δεν μπορούσε να πιάσει το δικό μας Ευρωπαϊκό ρυθμό ...Και περισσότερο τον Ελληνικό ...
Σε οποιαδήποτε συνεννόηση που υπήρχε αλληλουχία 3 γεγονότων πάντα έχανε το πρώτο και εξηγώντας το μπερδευόταν στο τελευταίο...Και άντε πάλι απο την αρχή..Που να τους πεις και το πιο απλό αστείο ...τρεις φορές θα το εξηγήςεις και πάλι θα γελάσει μόνο γιατί γελούσα εγώ...Και με εμένα πάλι καλά στη σχέση, αλλά έξω λόγω χαμηλής ταχύτητας  :idiot: έμπλεκε σε περίεργες καταστάσεις με ταξιτζήδες που τη κυνηγούσαν για λεφτά που έδινε όσο ήθελε αυτή απο αφέλεια , με μαγαζιά και τύπους που τη παίρναν στις 04:00 το πρωί να της  προσφέρουν μαθήματα γλώσσας και να της εξηγώ πως την φλερτάρουν και να το καταλαβαίνει με τη γνωστή τρίτη ταχύτητα...
Και το πιο σοκαριστικό....όταν μίλαγε με άλλους Ιάπωνες ήταν η πιο εξυπνούλα και η Leader... :2funny:
Για την ιστορία όλα αυτά έγιναν το 2004 στην Αίγυπτο που έμενα τότε και η κοπέλα μετά απο 10 μέρες ήθελε να με παντρευτεί και μάλιστα έφερε και τη μαμά της να με γνωρίσει  :2funny:
Δεν κάνουν αυτές για εμάς...Όσο κι αν ακούγεται ...σωβινιστικό ένας μας σαν μονάδα κάνουμε για 3 απο αυτούς...
Λογω του οτι ζουν σε κοινωνια χωρις πολλες δυσκολιες,ειναι απονηρευτοι και απαιδευτοι....
εχουν γινει μαλθακοι και φλωροι... παντως ειναι καλοι ανθρωποι σε γενικες γραμμες...
 

Yuma

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.125
Like
44
Πόντοι
16
Ό φίλος mazo1979 τό έθεσε πολύ σωστά τό θέμα. Έτσι είναι. Είμαι έδώ άπό 5 Άπριλίου 2016. Είναι πολύ φιλικός λαός καί άς λένε μερικοί Έλληνάρες ότι είναι άργοί στό μυαλό. Ναί, μάλιστα, μετά άπό 2 άτομικές βόμβες, όλοκληρωτική καταστροφή ΟΛΩΝ τών πόλεων τους, στιγνή Άμερικάνικη κατοχή άπό 1945-1955, γινήκανε μεγάλη οίκονομική δύναμη σέ 30 χρόννια. Πάς Hiroshima καί Nagashaki καί δέν φαίνεται σημάδι πολέμου. Πάς Όμόνοια, Γκάζι, Μετάξι, κλπ κλπ, καί λές, ρέ πούστη μου, έδώ πρέπει νά έχει άκομα πόλεμο. Όπότε, πρίν γελάμε μέ τούς άλλους, καλά θά κάνουμε νά κυτάξουμε λίγο στόν καθρέφτη. Ίσως έμείς νά είμαστε άργοί στό μυαλό τελικά.
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.147
Like
4.684
Πόντοι
1.756
Ό φίλος mazo1979 τό έθεσε πολύ σωστά τό θέμα. Έτσι είναι. Είμαι έδώ άπό 5 Άπριλίου 2016. Είναι πολύ φιλικός λαός καί άς λένε μερικοί Έλληνάρες ότι είναι άργοί στό μυαλό. Ναί, μάλιστα, μετά άπό 2 άτομικές βόμβες, όλοκληρωτική καταστροφή ΟΛΩΝ τών πόλεων τους, στιγνή Άμερικάνικη κατοχή άπό 1945-1955, γινήκανε μεγάλη οίκονομική δύναμη σέ 30 χρόννια. Πάς Hiroshima καί Nagashaki καί δέν φαίνεται σημάδι πολέμου. Πάς Όμόνοια, Γκάζι, Μετάξι, κλπ κλπ, καί λές, ρέ πούστη μου, έδώ πρέπει νά έχει άκομα πόλεμο. Όπότε, πρίν γελάμε μέ τούς άλλους, καλά θά κάνουμε νά κυτάξουμε λίγο στόν καθρέφτη. Ίσως έμείς νά είμαστε άργοί στό μυαλό τελικά.
Αληθεια τυπε...τι γνωμη εχουν για τους Ελληνες??? Πως σε αντιμετωπιζουν εσενα???
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Λογω του οτι ζουν σε κοινωνια χωρις πολλες δυσκολιες,ειναι απονηρευτοι και απαιδευτοι....
εχουν γινει μαλθακοι και φλωροι... παντως ειναι καλοι ανθρωποι σε γενικες γραμμες...
Σύμφωνοι  :hi:

Υπάρχει και μια άλλη παράμετρος με αυτές και την σκεφτόμουν πολύ όταν είμουν δίπλα της...Δεν μπορούσα να διανοηθώ τι παιδί μπορεί να βγεί με μίξη μαζί της...Σενάριο τύπου ...Φρανκενστάιν...Έκτρωμα ..Που να έχει ένα παιδί ασιατικά μάτια και να τον λες Γιώργο η Νίκο...και να είναι γιός μας ...Φρικτό...
Αν και τη  :knockinb: χωρίς προφύλαξη  1,5 μήνα πρόσεχα πολύ!!!

Αυτά για την Ιαπωνέζα και χάρη σας θυμήθηκα μια ωραία ξεχασμένη ιστορία ... :hi:
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Ό φίλος mazo1979 τό έθεσε πολύ σωστά τό θέμα. Έτσι είναι. Είμαι έδώ άπό 5 Άπριλίου 2016. Είναι πολύ φιλικός λαός καί άς λένε μερικοί Έλληνάρες ότι είναι άργοί στό μυαλό. Ναί, μάλιστα, μετά άπό 2 άτομικές βόμβες, όλοκληρωτική καταστροφή ΟΛΩΝ τών πόλεων τους, στιγνή Άμερικάνικη κατοχή άπό 1945-1955, γινήκανε μεγάλη οίκονομική δύναμη σέ 30 χρόννια. Πάς Hiroshima καί Nagashaki καί δέν φαίνεται σημάδι πολέμου. Πάς Όμόνοια, Γκάζι, Μετάξι, κλπ κλπ, καί λές, ρέ πούστη μου, έδώ πρέπει νά έχει άκομα πόλεμο. Όπότε, πρίν γελάμε μέ τούς άλλους, καλά θά κάνουμε νά κυτάξουμε λίγο στόν καθρέφτη. Ίσως έμείς νά είμαστε άργοί στό μυαλό τελικά.
Φίλε έχω κι εγώ την ίδια απογοήτευση για τη χώρα μας και λογικό είναι να υποστηρίζεις τη χώρα που σου δίνει ψωμί τώρα!
Αλλά προσωπικούς χαρακτηρισμούς τι κάνεις!?Δηλαδή εσύ ξεφεύγεις απο τη μοίρα του Ελληνάρα και του αργοστροφου που χαρακτηρίζεις εμένα επειδή παρατηρείς τη συλλογική προκοπή των άλλων?
Τι σχέση έχει η Χιροσίμα το Ναγκασάκι η Ομόνοια και το γκάζι με το τι είδα σε μια Ιαπωνέζα στην Αίγυπτο σε μια μικρή σχέση!? :think:
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
γινήκανε μεγάλη οίκονομική δύναμη σέ 30 χρόννια. Π
Αυτά "παθαίνεις" αν δεν έχεις Κουμουνισμο ... :rockon: :rockon: :rockon:
Ακόμα και απεργία κάνουν με μια μαύρη κορδέλα στο μπράτσο...χωρίς να σταματάνε να δουλεύουν..Όχι σαν κάποιους εδώ σε διπλανά νήματα που θεωρούν τη δουλειά ...δουλεία ή καταναγκαστική εργασία... :headbang: :headbang: :headbang:
Τα λέμε και τα κάλα τους!
 

Yuma

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.125
Like
44
Πόντοι
16
Όχι φίλε GLOCK PERFECTION (I like your name). Άπλά λέω ότι δέν είμαστε σέ θέση νά κρίνουμε άλλους μέ τά χάλια πού έχουμε. Όσο γιά τόν άλλο τόν φίλο. Τούς Έλληνες τούς βλέπουν μέ συμπάθεια θά έλεγα, καί θά έλεγα τούς άρχαιους Έλληνες. Τούς μελετάνε πολύ καί τούς ξέρουνε καλά, κάτι τό όποίο δέν κάνουμε έμείς. Οί Γιαπωνέζοι είναι λαός πού σέβεται τήν παράδοση καί τήν ίστορία. Πρόπερσυ γιά παράδειγμα, πήγαν κάτι πολεμικά καράβια τους στό Pearl Harbor, Hawaii, καί στά κατάρτια τους είχανε τήν πολεμική τους σημαία πού δέν έχει άλλάξει άπό τόν Β᾽ΠΠ. (
) Έμείς βγάλαμε το Στέμμα άπό τόν ΑΒΕΡΩΦ γιατί μάς θύμιζε τήν βασιλεία. Βγάλαμε τό ΓΡΑΜΜΟΣ-ΒΙΤΣΙ άπό τόν Άγνωστο Στρατιώτη γιατί μάς θύμιζε άλλα. Καταλάβατε διαφορά?
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.147
Like
4.684
Πόντοι
1.756
Κριμα τα παιδια... γινανε χαλβαδες.... θυμηθειτε τους παππουδες σας βρε!!!
 

Συνημμένα

  • 502_samurai_grp.jpg
    502_samurai_grp.jpg
    34 KB · Εμφανίσεις: 22

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Όχι φίλε GLOCK PERFECTION (I like your name). Άπλά λέω ότι δέν είμαστε σέ θέση νά κρίνουμε άλλους μέ τά χάλια πού έχουμε. Όσο γιά τόν άλλο τόν φίλο. Τούς Έλληνες τούς βλέπουν μέ συμπάθεια θά έλεγα, καί θά έλεγα τούς άρχαιους Έλληνες. Τούς μελετάνε πολύ καί τούς ξέρουνε καλά, κάτι τό όποίο δέν κάνουμε έμείς. Οί Γιαπωνέζοι είναι λαός πού σέβεται τήν παράδοση καί τήν ίστορία. Πρόπερσυ γιά παράδειγμα, πήγαν κάτι πολεμικά καράβια τους στό Pearl Harbor, Hawaii, καί στά κατάρτια τους είχανε τήν πολεμική τους σημαία πού δέν έχει άλλάξει άπό τόν Β᾽ΠΠ. (
) Έμείς βγάλαμε το Στέμμα άπό τόν ΑΒΕΡΩΦ γιατί μάς θύμιζε τήν βασιλεία. Βγάλαμε τό ΓΡΑΜΜΟΣ-ΒΙΤΣΙ άπό τόν Άγνωστο Στρατιώτη γιατί μάς θύμιζε άλλα. Καταλάβατε διαφορά?
Αν υπήρχε ουδέτερος παρατηρητής χωρίς να ξέρει το background του καθενός στη συμπεριφορά μου και τη δική της εν γένει ...θα έβγαζε το συμπέρασμα πως εγώ προέρχομαι απο μια χώρα με άριστη οργάνωση σε στύλ Ιαπωνίας και για αυτή θα πίστευε πως είναι απο κάποιο μπάχαλο σαν την Ελλάδα .....
Στα υπόλοιπα απλά συμφωνώ!!! :hi: :hi: :hi:
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
και ? εγινες σπονσορας στην Ιαπωνια ?
μεγαλη χαρα το εχεις απ'οτι φαινεται για να το ποσταρεις παντου...

Νταξ ρε τυπε ας τον ανθρωπα, δεν εχουμε και καθε μερα ανταποκριση απο japan
 

karamba

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουλ 2009
Μηνύματα
560
Like
12
Πόντοι
6
Έχει πολύ πλάκα το γεγονός ότι γυναίκες οι οποίες με περιφρονούσαν λόγω επαγγέλματος, προ κρίσης, τώρα με βλέπουν και ξερογλύφονται. Επειδή είμαι από επαρχιακή πόλη συναντώ συχνά πολλές πρώην ψηλομύτες που τώρα η μυτούλα τους τρώει χώμα.
Το ακόμα πιο αστείο είναι ότι ακόμα νομίζουν ότι θα βρουν τον πρίγκηπα, τον ξανθό, τον γαλανομάτη πάνω στο άλογό του!
Αλλά επειδή είναι ηλίθιες Ελεεινίδες δεν έχουν καταλάβει ότι οι σπόνσορες τελείωσαν!
Όταν θα βάλουν μυαλό να γίνουν σωστές γυναίκες, σαν τις Γιαπωνέζες (όπως ανέφερε ο φίλος πιο πριν), που θα μαγειρεύουν και θα καθαρίζουν  και θα κρατάνε ένα σπίτι σωστά, πολύ φοβάμαι ότι εμείς θα έχουμε γεράσει και θα έχουμε μια άσπρη γενειάδα μέχρι το πάτωμα....
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Έχει πολύ πλάκα το γεγονός ότι γυναίκες οι οποίες με περιφρονούσαν λόγω επαγγέλματος, προ κρίσης, τώρα με βλέπουν και ξερογλύφονται. Επειδή είμαι από επαρχιακή πόλη συναντώ συχνά πολλές πρώην ψηλομύτες που τώρα η μυτούλα τους τρώει χώμα.
Το ακόμα πιο αστείο είναι ότι ακόμα νομίζουν ότι θα βρουν τον πρίγκηπα, τον ξανθό, τον γαλανομάτη πάνω στο άλογό του!
Αλλά επειδή είναι ηλίθιες Ελεεινίδες δεν έχουν καταλάβει ότι οι σπόνσορες τελείωσαν!
Όταν θα βάλουν μυαλό να γίνουν σωστές γυναίκες, σαν τις Γιαπωνέζες (όπως ανέφερε ο φίλος πιο πριν), που θα μαγειρεύουν και θα καθαρίζουν  και θα κρατάνε ένα σπίτι σωστά, πολύ φοβάμαι ότι εμείς θα έχουμε γεράσει και θα έχουμε μια άσπρη γενειάδα μέχρι το πάτωμα....

Εσυ τις απαξιωνεις πλεον τυπε τις Ελεηνιδες?
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
ακόμα νομίζουν ότι θα βρουν τον πρίγκηπα, τον ξανθό, τον γαλανομάτη πάνω στο άλογό του!

Δεν το έχεις καταλάβει καλά.
Η αλήθεια είναι ότι περιμένουν να βρουν ένα βάτραχο. Όχι πρίγκηπα.

Και όταν τον βρουν, θα τον φιλήσουν, και ο βάτραχος θα μεταμορφωθεί σε πρίγκηπα όπως τον περιγράφεις.

URL]]
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom