Νέα

Οι γκόμενες έχουν λυσσάξει για σπόνσορα τώρα με την κρίση!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Nearxos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 63K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

FanisChristo

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2010
Μηνύματα
691
Like
6
Πόντοι
6
τι λες ρε μεγάλε; σε αυτές τις χώρες είναι 9-5. στην ελλάδα ο ιδιωτικός δουλεύει 9 +~ υπερωρίες, για να κάθεται το ρεμάλι του δημοσίου και παρατρεχάμενοι του πασοκ - νδ με μπύρες και τβ.

Εξαρτάται από τη δουλειά φίλε.Στην Αγγλία σε δουλειές όπως Λογιστική και Ελεγκτική,Management,Marketing και εκτός Business μηχανικοί και πολλοί δεν φεύγουν αν δεν τελειώσουν τη δουλειά τους.Κάνε το μάγκα να φύγεις στις 5 και 5μιση και να μη έχεις βγάλει το ημερήσιο πρόγραμμα ή να έχει ανάγκες η εταιρία και συ να την κάνεις και περίμενε την απόλυση στο χέρι
 

kokorakis

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2011
Μηνύματα
378
Like
0
Πόντοι
1
Εξαρτάται από τη δουλειά φίλε.Στην Αγγλία σε δουλειές όπως Λογιστική και Ελεγκτική,Management,Marketing και εκτός Business μηχανικοί και πολλοί δεν φεύγουν αν δεν τελειώσουν τη δουλειά τους.Κάνε το μάγκα να φύγεις στις 5 και 5μιση και να μη έχεις βγάλει το ημερήσιο πρόγραμμα ή να έχει ανάγκες η εταιρία και συ να την κάνεις και περίμενε την απόλυση στο χέρι
για Ελβετία, Γερμανία μίλησε ο τύπος.
 

Hamilcar

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2010
Μηνύματα
225
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
1
δεν ξερω τι ειναι χειροτερο τελικα να εισαι αλκοολικος καφρος με αυτοκτονικες τασεις ή καλομαθημενος μπουλης που τωρα που εφαγε ολα τα λεφτα του μπαμπα δεν ξερει τι να κανει για να ζησει?

Δεν υπάρχει μόνο άσπρο-μαύρο αλλά και γκρίζο με πολλές αποχρώσεις... :grin:
 

Hamilcar

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2010
Μηνύματα
225
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
1
Oι τιμες που θα πρεπει να παιζουν με ολα αυτα που συμβαινουν τριγυρω μας θα πρεπε να ειναι ....

Μασατζιδικα 50 ευρω 1 ωρα
Στουντιο απο 30 ευρω με φουλ προγραμμα στα 50-60 ευρω
Οικοι ανοχης 10-15 ευρω

ΤΕΛΟΣ

Το τι παιζει, ειναι μια αλλη ιστορια που προσωπικα εμενα, δεν με αφορα ουτε και με ενδιαφερει ομως.

:2funny:..συμφωνώ και επαυξάνω με το τιμολόγιο τη σ'ημερον ημέρα, αλλά με μπερδεψες παίχτη με την τελευταία πρόταση...τι εννοείς?  :idiot:
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
:2funny:..συμφωνώ και επαυξάνω με το τιμολόγιο τη σ'ημερον ημέρα, αλλά με μπερδεψες παίχτη με την τελευταία πρόταση...τι εννοείς?  :idiot:
Δεν ειναι μπουρδελιαρηs ο ανθρωποs.........αλλα αν χρειαστει ενα προχειρο  "φαγητο" οι τιμεs ναναι χαμηλεs......Aχρειαστεs ναναι... :grin: :grin: :grin: :grin:
 

Hamilcar

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2010
Μηνύματα
225
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
1
Δεν ειναι μπουρδελιαρηs ο ανθρωποs.........αλλα αν χρειαστει ενα προχειρο  "φαγητο" οι τιμεs ναναι χαμηλεs......Aχρειαστεs ναναι... :grin: :grin: :grin: :grin:

Ααααααα...μάλιστα, δηλ και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο...δεν πάει έτσι γιατί αν δεν 'ιδρώσεις' και λίγο στο 'ψήσιμο' το 'πρόχειρο' φαγητό εύκολα γίνεται και 'junk food'!  ;)
 

Gator146

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2011
Μηνύματα
1.220
Like
31
Πόντοι
16
Ααααααα...μάλιστα, δηλ και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο...δεν πάει έτσι γιατί αν δεν 'ιδρώσεις' και λίγο στο 'ψήσιμο' το 'πρόχειρο' φαγητό εύκολα γίνεται και 'junk food'!  ;)

Το φαγητο που θα φας εξω ποικιλει σε ποιοτητα ρε...Απο χοτ ντογκ σε καντινα μεχρι δειπνο στο Χιλτον.... ;)
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
Ααααααα...μάλιστα, δηλ και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο...δεν πάει έτσι γιατί αν δεν 'ιδρώσεις' και λίγο στο 'ψήσιμο' το 'πρόχειρο' φαγητό εύκολα γίνεται και 'junk food'!  ;)

Που να τρεχει τωρα με τιs κατσαρολεs για φαγητο...... :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
489
Πόντοι
186
μεταξυ μας τωρα.....μερικα, καμποσα για την ακριβεια, 14χρονια ντυνονται και συμπεριφερονται πιο προστυχα και λαγνα και απο επαγγελματιες :P
σε καποιον που αρεσουν οι πιτσιρικες (18αρες πχ) δε νομιζω οτι ενα αναπτυγμενο 14χρονο θα τον χαλαγε...δε λεω οτι ειναι το "αποδεκτο" ή το "Σωστο" (βασει των συγκεκριμενων κοινωνικων δομων) αλλα δε φταινει και παντα οι 40-50ρηδες....

(Nabokov εχεις διαβασει? :P )

Ωραιο θρεντ. Ξερω προσφατη περιπτωση γκομενας που εψαχνε και βρηκε χορηγο. Δασκαλεμενη απ τη μανα της. "Λογω κρισης".
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Πράγματι ωραίο θρέντ και μπορεί να λείτουργήσει ως συμπληρωματικό κράξιμο στις τρισάθλιες Ελλεινίδες  και το τι τρέχει με αυτές...Βλέπω πως άνοιξε απο το πρώτο χρόνο της κρίσης που ακόμα υπήρχε λίπος και το παλούκι ήταν λιγότερο βαθιά...
Αλλά οι Ελλεινίδες είναι διαχρονικά άχρηςτες...Ούτε έναν φράγκάτο δεν είναι ικανές να ξεχωρίσουν...Όσο και να ψάχνουν πάνω σε αεριτζήδες πέφτουν που όσο πιο πολύ φτωχαίνουν τόσο πιο πολύ το παίζουν άνετοι...
Η κατάντια τους είναι ίδια με αυτή της χώρας ...Ή αυτές ορίζουν τον τη πολιτική μας μοίρα και με τη κρίση τους εκλέγουν αυτόν που μας κυβερνάει...
And the story goes on...
 

Yuma

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.125
Like
44
Πόντοι
16
お早うございます Καλημέρα στά Γιαπωνέζικα. Μετανάστευσα στό Sapporo τής νήσου Hokkaido πρίν ένα χρόνο περίπου. Ήμουν τυχερός καί βρήκα καλή δουλειά. Τά τελευταία 8 χρόννια πρίν πάω έκεί, τά είχα μέ μιά Έλλεϊνιδα ή όποία ξεκίνησε μέ τό νά τό παίζει παρθένα καί στό τέλος τά κατάπινε ΟΛΑ, τά έγλυφε ΟΛΑ κλπ κλπ. Βέβαια περάσανε 8 χρόννια. Έδώ πού είμαι έχω πάει μέ 3 γυναίκες. Καί μέ τίς 3, φθάσαμε στα 8 χρόννια στό 2ο ραντεβού. Καταλάβατε? Μέ τήν τρίτη γυναίκα είμαστε μαζί 9 μήνες τώρα. Είναι ή τέλεια γυναίκα-σκλάβα. Δέν λέει τίποτα πού δέν χρειάζεται νά πεί. Γυρνάω άπ'τήν δουλειά καί κάθομαι στήν καρέκλα καί έρχεται καί μού βγάζει τά παπούτσια, μού φέρνει μιά κρύα μπύρα. Τό σπίτι πάντα 5κάθαρο, τέλειο. Τό φαΐ πάντα έτοιμο, τά ρούχα μου πάντα πλυμμένα καί σιδερωμένα, τά παπούτσια μου πάντα γυαλισμένα, τό σέξ έξωπραγματικό, τό κάτι άλλο. Είναι μία πολύ άπαιτητική χώρα, ύπάρχει σύστημα, εύγένεια, τά πάντα δουλεύουν στήν έντέλεια. ΠΟΤΕ πιά Έλλεΐνιδες. Βρήκα τήν ήσυχια μου.
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
489
Πόντοι
186
お早うございます Καλημέρα στά Γιαπωνέζικα. Μετανάστευσα στό Sapporo τής νήσου Hokkaido πρίν ένα χρόνο περίπου. Ήμουν τυχερός καί βρήκα καλή δουλειά. Τά τελευταία 8 χρόννια πρίν πάω έκεί, τά είχα μέ μιά Έλλεϊνιδα ή όποία ξεκίνησε μέ τό νά τό παίζει παρθένα καί στό τέλος τά κατάπινε ΟΛΑ, τά έγλυφε ΟΛΑ κλπ κλπ. Βέβαια περάσανε 8 χρόννια. Έδώ πού είμαι έχω πάει μέ 3 γυναίκες. Καί μέ τίς 3, φθάσαμε στα 8 χρόννια στό 2ο ραντεβού. Καταλάβατε? Μέ τήν τρίτη γυναίκα είμαστε μαζί 9 μήνες τώρα. Είναι ή τέλεια γυναίκα-σκλάβα. Δέν λέει τίποτα πού δέν χρειάζεται νά πεί. Γυρνάω άπ'τήν δουλειά καί κάθομαι στήν καρέκλα καί έρχεται καί μού βγάζει τά παπούτσια, μού φέρνει μιά κρύα μπύρα. Τό σπίτι πάντα 5κάθαρο, τέλειο. Τό φαΐ πάντα έτοιμο, τά ρούχα μου πάντα πλυμμένα καί σιδερωμένα, τά παπούτσια μου πάντα γυαλισμένα, τό σέξ έξωπραγματικό, τό κάτι άλλο. Είναι μία πολύ άπαιτητική χώρα, ύπάρχει σύστημα, εύγένεια, τά πάντα δουλεύουν στήν έντέλεια. ΠΟΤΕ πιά Έλλεΐνιδες. Βρήκα τήν ήσυχια μου.

Καλα εκανες και δεν επεσες στην παγιδα της ελλεινιδας. Γραψε και στο θρεντ για Ιαπωνια αν θες. ή και στο ιστορικο "Θελω να φυγω απο αυτη τη σκατοχωρα".
 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
お早うございます Καλημέρα στά Γιαπωνέζικα. Μετανάστευσα στό Sapporo τής νήσου Hokkaido πρίν ένα χρόνο περίπου. Ήμουν τυχερός καί βρήκα καλή δουλειά. Τά τελευταία 8 χρόννια πρίν πάω έκεί, τά είχα μέ μιά Έλλεϊνιδα ή όποία ξεκίνησε μέ τό νά τό παίζει παρθένα καί στό τέλος τά κατάπινε ΟΛΑ, τά έγλυφε ΟΛΑ κλπ κλπ. Βέβαια περάσανε 8 χρόννια. Έδώ πού είμαι έχω πάει μέ 3 γυναίκες. Καί μέ τίς 3, φθάσαμε στα 8 χρόννια στό 2ο ραντεβού. Καταλάβατε? Μέ τήν τρίτη γυναίκα είμαστε μαζί 9 μήνες τώρα. Είναι ή τέλεια γυναίκα-σκλάβα. Δέν λέει τίποτα πού δέν χρειάζεται νά πεί. Γυρνάω άπ'τήν δουλειά καί κάθομαι στήν καρέκλα καί έρχεται καί μού βγάζει τά παπούτσια, μού φέρνει μιά κρύα μπύρα. Τό σπίτι πάντα 5κάθαρο, τέλειο. Τό φαΐ πάντα έτοιμο, τά ρούχα μου πάντα πλυμμένα καί σιδερωμένα, τά παπούτσια μου πάντα γυαλισμένα, τό σέξ έξωπραγματικό, τό κάτι άλλο. Είναι μία πολύ άπαιτητική χώρα, ύπάρχει σύστημα, εύγένεια, τά πάντα δουλεύουν στήν έντέλεια. ΠΟΤΕ πιά Έλλεΐνιδες. Βρήκα τήν ήσυχια μου.
T. Lee, Μας χτυπάς εκεί που πονάμε. Οι Γιαπωνέζες είναι για μένα όνειρο ζωής. Φαίνεται η μεγάλη μου συμπάθεια από το άβαταρ μου. Αν με κατευθύνεις να βρω κι εγώ μια δουλειά εκεί θα σε ευγνωμωνώ για πάντα.
Μια διευκρίνηση. Γράφεις : "Καί μέ τίς 3, φθάσαμε στα 8 χρόννια στό 2ο ραντεβού". Τι ακριβώς εννοείς ; Δεν έχω καταλάβει.

 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
Καλα εκανες και δεν επεσες στην παγιδα της ελλεινιδας. Γραψε και στο θρεντ για Ιαπωνια αν θες. ή και στο ιστορικο "Θελω να φυγω απο αυτη τη σκατοχωρα".

Σωστή η παρότρυνσή του Δούκα :)
 

Yuma

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.125
Like
44
Πόντοι
16
Παίδες καλησπέρα/καλημέρα άπό τήν χώρα τού Άνατέλλοντος Ήλίου.
Μιά πού είδα ένδιαφέρον άπό σάς, θά γράφω συχνά τίς έντυπώσεις μου, καί θά προσπαθώ νά άπαντώ τίς έρωτήσεις σας, όσο πιό σωστά μπορώ. Μερικές φορές, ίσως περνάνε 3-4 μέρες νά άπαντήσω, κι'αύτο λόγω φόρτου έργασίας καί ύποχρεώσεων.
Έχασα τήν δουλειά μου στήν Άθήνα τό 2011.
Γιά 1 χρόνο τεμπέλιασα (πολύ μεγάλο λάθος), καί έτρωγα άπό τά έτοιμα (πολύ μεγάλο λάθος), καί όταν άρχισα νά ψάχνω πάλι έτρωγα κατραπακιές, τήν μία μετά τήν άλλη.
Μήν τά πολυλογώ κατέληξα στήν Άφρική, σέ ΠΟΛΥ άσχημες συνθήκες έργασίαςδιαμονής, άλλά συνέχιζα νά ψάχνω γιά κάτι άλλο, κάτι καλύτερο.
Πρίν 1 1/2 χρόνο πήρα έπαφή μέ ένα γνωστό μου, άπ'τά παλιά τά χρόννια, πού ζεί στό Tokyo, καί πήγα καί τόν έπισκέφτηκα.
Ήμουν πολυταξειδεμένος μέχρι τότε, άλλά στήν Ίαπωνία μού γύρισε τό κεφάλι άνάποδα μαύτά πού είδα καί βίωσα.
Σεβασμός στόν διπλανό σου, σεβασμός στόν άγνωστο, ΣΕΒΑΣΜΟΣ στούς ήλικιωμένους, καθαριότητα σε στύλ χειρουργείου ΠΑΝΤΟΥ!
Δέν βλέπεις ένα σκουπιδάκι ΠΟΥΘΕΝΑ. Εύγένεια, πειθαρχία,πειθαρχία,πειθαρχία,πειθαρχία,...
Έκανα κάτι αίτήσεις καί έτυχε νά ψάχνουν άτομα στόν κλάδο μου μέ τήν έμπειρία μου.
Ή Ύπηρεσία Μεταναστεύσεως μέ ΠΗΔΗΞΕ (δακτυλικά άποτυπώματα, 24 φωτογραφίες, τέστ DNA, έξοντωτικές ίατρικές έξετάσεις, μέχρι καί τούς γείτονες μου στόν Χολαργό ρωτήσανε κλπ κλπ). Δέν γουστάρουν ξένους, κιαυτούς πού άφήνουν μέσα τούς περνάνε άπό τήν Ίερά Έξέταση καί καλά κάνουνε.
Συνεχίζουμε τήν κουβέντα σύντομα...
 

nomercy

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Αυγ 2007
Μηνύματα
2.283
Κριτικές
15
Like
225
Πόντοι
1.240
Παίδες καλησπέρα/καλημέρα άπό τήν χώρα τού Άνατέλλοντος Ήλίου.
Μιά πού είδα ένδιαφέρον άπό σάς, θά γράφω συχνά τίς έντυπώσεις μου, καί θά προσπαθώ νά άπαντώ τίς έρωτήσεις σας, όσο πιό σωστά μπορώ. Μερικές φορές, ίσως περνάνε 3-4 μέρες νά άπαντήσω, κι'αύτο λόγω φόρτου έργασίας καί ύποχρεώσεων.
Έχασα τήν δουλειά μου στήν Άθήνα τό 2011.
Γιά 1 χρόνο τεμπέλιασα (πολύ μεγάλο λάθος), καί έτρωγα άπό τά έτοιμα (πολύ μεγάλο λάθος), καί όταν άρχισα νά ψάχνω πάλι έτρωγα κατραπακιές, τήν μία μετά τήν άλλη.
Μήν τά πολυλογώ κατέληξα στήν Άφρική, σέ ΠΟΛΥ άσχημες συνθήκες έργασίαςδιαμονής, άλλά συνέχιζα νά ψάχνω γιά κάτι άλλο, κάτι καλύτερο.
Πρίν 1 1/2 χρόνο πήρα έπαφή μέ ένα γνωστό μου, άπ'τά παλιά τά χρόννια, πού ζεί στό Tokyo, καί πήγα καί τόν έπισκέφτηκα.
Ήμουν πολυταξειδεμένος μέχρι τότε, άλλά στήν Ίαπωνία μού γύρισε τό κεφάλι άνάποδα μαύτά πού είδα καί βίωσα.
Σεβασμός στόν διπλανό σου, σεβασμός στόν άγνωστο, ΣΕΒΑΣΜΟΣ στούς ήλικιωμένους, καθαριότητα σε στύλ χειρουργείου ΠΑΝΤΟΥ!
Δέν βλέπεις ένα σκουπιδάκι ΠΟΥΘΕΝΑ. Εύγένεια, πειθαρχία,πειθαρχία,πειθαρχία,πειθαρχία,...
Έκανα κάτι αίτήσεις καί έτυχε νά ψάχνουν άτομα στόν κλάδο μου μέ τήν έμπειρία μου.
Ή Ύπηρεσία Μεταναστεύσεως μέ ΠΗΔΗΞΕ (δακτυλικά άποτυπώματα, 24 φωτογραφίες, τέστ DNA, έξοντωτικές ίατρικές έξετάσεις, μέχρι καί τούς γείτονες μου στόν Χολαργό ρωτήσανε κλπ κλπ). Δέν γουστάρουν ξένους, κιαυτούς πού άφήνουν μέσα τούς περνάνε άπό τήν Ίερά Έξέταση καί καλά κάνουνε.
Συνεχίζουμε τήν κουβέντα σύντομα...

και ? εγινες σπονσορας στην Ιαπωνια ?
μεγαλη χαρα το εχεις απ'οτι φαινεται για να το ποσταρεις παντου...
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.948
Κριτικές
27
Like
2.387
Πόντοι
6.955
Οταν υπηρετούσα την θητεία μου στο στράτευμα ήμουν μαζι με κάποιον ο οποίος ήταν μεγάλο μυαλό και διδάκτωρ στο πολυτεχνείο του Τόκυο.
Ελεγε οτι οι γιαπωνέζες είναι πολυ καθαρές κι οτι ως λαός είναι διεστραμμένος στο σεξ. Την γιαπωνέζα εαν δεν την δέσεις οταν την γαμείς δεν το ευχαριστιέται.
Προσωπικα μου αρέσει να βλέπω γιαπωνέζικες τσόντες!
 

BAKALIS74

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2012
Μηνύματα
4.739
Like
2.023
Πόντοι
456
T. Lee, Μας χτυπάς εκεί που πονάμε. Οι Γιαπωνέζες είναι για μένα όνειρο ζωής. Φαίνεται η μεγάλη μου συμπάθεια από το άβαταρ μου. Αν με κατευθύνεις να βρω κι εγώ μια δουλειά εκεί θα σε ευγνωμωνώ για πάντα.
Μια διευκρίνηση. Γράφεις : "Καί μέ τίς 3, φθάσαμε στα 8 χρόννια στό 2ο ραντεβού". Τι ακριβώς εννοείς ; Δεν έχω καταλάβει.

Ό,τι έκανε η ελεεινίδα μετά από 8 χρόνια, το έκαναν οι γιαπωνέζες από το δεύτερο ραντεβού.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom