Νέα

Οι άνδρες χωρίς σύντροφο αυξάνονται, διότι οι γυναίκες γίνονται υπέρ-εκλεκτικές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Jim85
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 882
  • Εμφανίσεις 62K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

bookworm

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2023
Μηνύματα
406
Κριτικές
3
Like
434
Πόντοι
21
Στις γυναίκες προσωπικά με χαλάει το ότι λειτουργούν βάσει σχεδίου, λες και ο άντρας που θα πάρουν είναι κάποιο αυτοκίνητο ή κάποια ηλεκτρική συσκευή που πρέπει να κοιτάξεις προδιαγραφές και οδηγίες χρήσης.
Έχουν χάσει το συναίσθημα , που υποτίθεται είναι συναισθηματικά όντα.
Σε αυτόν τον τομέα είναι στυγνές killers.
Με ξενερώνει αφάνταστα
ετσι εχουν γινει ολες,για να δωθουν σε καποιον για σχεση πρεπει αυτος ο καποιος να ειναι αξιος επαγγελματικα για να ειναι καλος πατερας μετα.Το πανε πολυ περα πρωτου καν κανουν σχεση αυτη σκεφτεται τη οικογενεια,γιαυτο στη ουσια δε αξιζουν οι σχεσεις και καλυτερες οι ξεπετες που δε κοιτανε ολα αυτα και κοιτανε μονο αν γουσταρουν τον αλλον σα φατσα και προσωπικοτητα.Βεβαια στη σχεση καταλαβαινεις τι παει να πει γαμησι απο τις τοσες φορες που το κανεις και τις τοσες ωρες καθε φορα,οι ξεπετες ειναι το πολυ 5-7 φορες και μετα τσαο,η σχεση συμφερει πιο πολυ και απο ξεπετες και απο μπουρδελα αλλα ειναι δυσκολο να βρεις λογικη γυναικα για σχεση.
 
OP
OP
Jim85

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.258
Like
1.630
Πόντοι
216
Ναι, ναι, θα σε ρωτήσει η άλλη πού είναι η τουαλέτα και θα της πιάσεις το μπίρι μπίρι να κατουρηθεί εκεί επί τόπου, που όταν ρωτάς για τουαλέτα συνήθως κατουριέσαι.
Ακόμα και 'γω που δεν είμαι του καμακίου, αν είμαι σε μαγαζί και κατουριέμαι δεν έχω πρόβλημα να ρωτήσω ακόμα και την πιο υπερμουνάρα. Εννοείται ότι αν μου πιάσει την πάρλα θα ρωτήσω άλλον.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.298
Πόντοι
10.336
Ναι, ναι, θα σε ρωτήσει η άλλη πού είναι η τουαλέτα και θα της πιάσεις το μπίρι μπίρι να κατουρηθεί εκεί επί τόπου, πού όταν ρωτάς για τουαλέτα συνήθως κατουριέσαι.
Ακόμα και 'γω που δεν είμαι του καμακίου, αν είμαι σε μαγαζί και κατουριέμαι δεν έχω πρόβλημα να ρωτήσω ακόμα και την πιο υπερμουνάρα. Εννοείται ότι αν μου πιάσει την πάρλα θα ρωτήσω άλλον.
να σπασεις τον παγο λεμε τυπε. Ενα παραδειγμα ηταν. Αμα δεν σου αρεσει παρε το παραδειγμα του αναπτηρα. "καλησπερα, μηπως εχεις αναπτηρα;" ή ουτε αυτο σου κανει επειδη οποιος θελει αναπτηρα θελει απλα να καπνισει; :think:

Να σου δωσει ενα πατημα για να πιασετε κουβεντα. Αμα θες, της δινεις αναπτηρα, σου λεει ευχαριστω, και την αφηνεις να φυγει... Στο χερι σου ειναι η συνεχεια.
 

bookworm

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2023
Μηνύματα
406
Κριτικές
3
Like
434
Πόντοι
21
istockphoto-523749933-612x612.jpg


Και στο τέλος η κοπέλα στα αριστερά πεθαίνει μόνη της όπως είναι στα δεξιά. Μόνη και τη βρίσκουν από τη μπόχα από το διαμέρισμα της.
αυτη επελεξε να ειναι μαλακισμενη με τους αντρες αρα καλα να παθει,πιστεψε με ομως τοσο κωλομαλακες χωρις προσωπικοτητα που ειναι οι αντρες ακομα και αυτη η σκυλα που περιγραφεις,θα τη παρακαλανε και δε θα ψωφησει μπακουρι.
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Ε δεν διαφερουν και πολυ αυτα που γραφουμε. Απλα εγω σου λεω οτι καποιος ο οποιος δεν μπορει ψυχολογικα να διαχειριστει το καμακι, οσο εμφανισιμος κι αν ειναι, θα αποτυχει.

Σε κοιταει η αλλη μου λες. Αν δεν πας να της μιλησεις επειδη εισαι λιγο χεστης, τσαμπα σε κοιταει. Θα κοιτιεστε ολο το βραδυ.
Σε ρωταει που ειναι η τουαλετα μου λες, αν της πεις που ειναι η τουαλετα χωρις να πιασεις κουβεντα, η αλλη δεν θα ξαναρθει να σου πει "οκ κατουρησα, ευχαριστω"... κτλ

Το οτι σου δειχνει σημαδια ενδιαφεροντος, ουσιαστικα σου δινει την μπαλα. Το γκολ πρεπει να το βαλεις εσυ. Αμα στην πρωτη κουβεντα ιδρωνεις, χανεις τα λογια σου, λες αδιαφορες μαλακιες.... Δεν θα βαλεις γκολ, αουτ θα την στειλεις.
Το ιδανικό ξέρεις ποιο είναι; Θα μιλήσω τωρα καθαρα απο προσωπικές εμπειρίες, αλλά και γενικότερα, το να είσαι ένας θρασύτατος ντροπαλούλης, ναι ακριβώς όπως το γραφω, να χώνεσαι στην άλλη κανονικά, αλλά να κοκκινίζεις και λίγο, να δείχνεις ότι μπορείς να πεις έξυπνα πράγματα, αλλά να κολλάνε και λίγο τα λόγια σου από την ντροπή.
Να μιλάς σιγά κι αργά όταν λες κάτι με νόημα, αλλά αυτό το κάτι να ειναι πολυ τολμηρό.

Με αυτό το παραπάνω τώρα σου περιέγραψα τον εσωτερικο κόσμο των γυναικων, θέλουν 2 αντίθετα πράγματα σε 1, που να δένουν αρμονικά μαζί τους με έξυπνο τρόπο.
Εννοείται αυτά θέλουν πολύ προπόνηση ώστε να γίνεις εξπέρ.
Γιαυτο θεωρω οτι καποιος που ξερει να χειριζεται το πεσιμο, και εχει την ψυχολογια του κυνηγου, εχει περισσοτερες πιθανοτητες να πετυχει (εστω και με τη μεθοδο του "την πεφτω σε 10 και καθεται η μια") παρα καποιος που καθεται σαν το αγγουρι και πινει το ποτο του κοιτωντας τον οριζοντα.
Σίγουρα, στατιστικά να το πάρεις, αμα κάθεσαι σαν χάνος είσαι ο,τι πιο απωθητικό για τις γυναίκες. Εκτός αν είσαι σούπερ μοντελ, αλλά ακόμη κι εκεί θα σου την πέσουν γυναίκες με χαμηλό νοητικό επίπεδο.
 
OP
OP
Jim85

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.258
Like
1.630
Πόντοι
216
να σπασεις τον παγο λεμε τυπε. Ενα παραδειγμα ηταν. Αμα δεν σου αρεσει παρε το παραδειγμα του αναπτηρα. "καλησπερα, μηπως εχεις αναπτηρα;" ή ουτε αυτο σου κανει επειδη οποιος θελει αναπτηρα θελει απλα να καπνισει; :think:

Να σου δωσει ενα πατημα για να πιασετε κουβεντα. Αμα θες, της δινεις αναπτηρα, σου λεει ευχαριστω, και την αφηνεις να φυγει... Στο χερι σου ειναι η συνεχεια.
Καταλαβαίνω, αλλά αυτό είναι εξαιρετικά σπάνιο. Αντιληφθείτε και σεις επιτέλους ότι τέτοιου είδους πεσίματα δεν έχουν επιτυχία και ότι πλέον είναι επικίνδυνα αν σου τύχει και πέσεις σε καμιά παλαβή.
Θα δουλέψει στις σπάνιες περιπτώσεις α)όταν είσαι ψημένος από μικρός και εξωστρεφής χαρακτήρας ή/και β)έχεις την σούπερ ουάου εμφάνιση.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.298
Πόντοι
10.336
Καταλαβαίνω, αλλά αυτό είναι εξαιρετικά σπάνιο. Αντιληφθείτε και σεις επιτέλους ότι τέτοιους είδους πεσίματα δεν έχουν επιτυχία και ότι πλέον είναι επικίνδυνα αν σου τύχει και πέσεις σε καμιά παλαβή.
Σπανίως θα δουλέψει όταν είσαι ψημένος από μικρός και εξωστρεφής χαρακτήρας ή έχεις την σούπερ ουάου εμφάνιση.
Σπανιως θα δουλεψει το να πιασεις κουβεντα σε μια κοπελα που σου εχει δωσει το ελαχιστο πατημα οικειοτητας;
Εγω θα το ελεγα νουμερο 2 τροπος προσεγγισης, με νουμερο 1 να ειναι για ευνοητους λογους, το να βρισκεστε 2 αγνωστοι σε κοινη παρεα, γιατι τοτε εχουν αυτοματα πεσει τα πρωτα "τειχη" της γνωριμιας, αφου σας εχουν συστησει.

Το αν ειναι παλαβη η αλλη θα το μαθεις αργοτερα, και μπορει να συμβει στο καθενα..
 
OP
OP
Jim85

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.258
Like
1.630
Πόντοι
216
Σπανιως θα δουλεψει το να πιασεις κουβεντα σε μια κοπελα που σου εχει δωσει το ελαχιστο πατημα οικειοτητας;
Εγω θα το ελεγα νουμερο 2 τροπος προσεγγισης, με νουμερο 1 να ειναι για ευνοητους λογους, το να βρισκεστε 2 αγνωστοι σε κοινη παρεα, γιατι τοτε εχουν αυτοματα πεσει τα πρωτα "τειχη" της γνωριμιας, αφου σας εχουν συστησει.

Το αν ειναι παλαβη η αλλη θα το μαθεις αργοτερα, και μπορει να συμβει στο καθενα..
Το να σου δώσει μια κοπέλα πάτημα οικειότητας είναι εξαιρετικά σπάνιο στις μέρες και θα πρέπει να είναι και εκείνη εξωστρεφής για να το κάνει αυτό.
Η καλύτερη μέθοδος είναι αυτή που προτείνω εγώ, προσέγγιση μέσα απ' την παρέα ή ακόμα καλύτερα να μπορέσεις να έχεις γυναίκες φίλες.
Το έχω κάνει και δούλεψε!
 

ALX79

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2022
Μηνύματα
905
Like
1.839
Πόντοι
206
Το να σου δώσει μια κοπέλα πάτημα οικειότητας είναι εξαιρετικά σπάνιο στις μέρες και θα πρέπει να είναι και εκείνη εξωστρεφής για να το κάνει αυτό.
Η καλύτερη μέθοδος είναι αυτή που προτείνω εγώ, προσέγγιση μέσα απ' την παρέα ή ακόμα καλύτερα να μπορέσεις να έχεις γυναίκες φίλες.
Το έχω κάνει και δούλεψε!
Όταν έχεις γυναίκες φίλες εννοείται είναι ποιο εύκολο.
Και κάνουν μια μίνι αναφορά σε σένα πριν γίνει η φάση της γνωριμίας
 
OP
OP
Jim85

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.258
Like
1.630
Πόντοι
216
Όταν έχεις γυναίκες φίλες εννοείται είναι ποιο εύκολο.
Και κάνουν μια μίνι αναφορά σε σένα πριν γίνει η φάση της γνωριμίας
Οι γυναίκες "ψοφάνε" να σου κάνουν γνωριμίες με άλλες γυναίκες, αρκεί και συ να συμπεριφέρεσαι νορμάλ.
Ελπίζω ο ακάλυπτος να μη διαφωνεί μ' αυτά.
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Μάγκες το είχα γράψει και παλιότερα στο νημα με τις ελεεινιδες, ένα ωραίο μέρος στο να πιάσεις την πάρλα με γυναίκα, είναι το μετρό.
Με τις εξής προϋποθέσεις, να είστε και οι 2 σε παρέες, ιδανικά οχι παραπάνω από 3 άτομα η κάθε παρέα.
Πάρτε ένα παράδειγμα γκομενας που "εφαγα". Ήμασταν 2 παρέες, 1 αντρών, μια γυναικών, στο μετρό, άγνωστες μεταξύ τους οι παρεες, μπήκαμε στο ίδιο βαγόνι στο Σύνταγμα, και καθίσαμε απέναντι. Ξαφνικά η μία κοπέλα άρχισε να χαϊδεύει το μαλλι της άλλης και έπειτα να της τσιμπάει το μάγουλο, έκανα ακριβώς την ίδια κίνηση στον φίλο μου που είχα δίπλα, με αποτέλεσμα οι τύπισσες (τρεις ήταν) να σκάνε στα γελια.
Έπειτα πιάσαμε και λίγη κουβεντούλα σε στυλ πλάκας, και μας λένε ότι θα πάνε στο Γκάζι.
Μετά την εξοδο από τους συρμούς, διασκορπιστηκαμε οι παρέες, αλλού αυτές, αλλού εμείς.
Έλα όμως που αράξαμε τελικά στην ίδια καφετέρια, και τα τραπέζια ήταν απέναντι
Ήταν ένα ωραίο ναργιλάδικο, οι τύπισσες ήπιανε ρακομελο, κανανε κεφάλι και γνωριστήκαμε κανονικότατα, έπειτα με τα πολλά βγήκα με αυτήν που τσίμπησε τα μάγουλα της φίλης της και τα είχαμε 4 μήνες.
Αυτό ήταν ένα παράδειγμα μου,
Που δείχνει ότι θέλει μια ισορροπία τολμης και χιούμορ.

Βέβαια, καλώς ή κακώς οι ανθρώπινες σχέσεις είναι πολύ δύσκολες,πρέπει να "δεσουν" οι άνθρωποι, κι αυτό φαίνεται από τις πρώτες ματιές, κινήσεις, κουβέντες.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι χρειάζεται δράση, με τη μιζέρια και την μη αυτοπεποίθηση, και τον εσωτερικό εγκλεισμό, καταστρέφεσαι.
Οι άνθρωποι είναι γεννημένοι για να επικοινωνουν μεταξύ τους, να βρίσκονται μονίμως σε μια αλληλεπιδραση. Νόμοι της φύσης είναι.
 

bookworm

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2023
Μηνύματα
406
Κριτικές
3
Like
434
Πόντοι
21
Μάγκες το είχα γράψει και παλιότερα στο νημα με τις ελεεινιδες, ένα ωραίο μέρος στο να πιάσεις την πάρλα με γυναίκα, είναι το μετρό.
Με τις εξής προϋποθέσεις, να είστε και οι 2 σε παρέες, ιδανικά οχι παραπάνω από 3 άτομα η κάθε παρέα.
Πάρτε ένα παράδειγμα γκομενας που "εφαγα". Ήμασταν 2 παρέες, 1 αντρών, μια γυναικών, στο μετρό, άγνωστες μεταξύ τους οι παρεες, μπήκαμε στο ίδιο βαγόνι στο Σύνταγμα, και καθίσαμε απέναντι. Ξαφνικά η μία κοπέλα άρχισε να χαϊδεύει το μαλλι της άλλης και έπειτα να της τσιμπάει το μάγουλο, έκανα ακριβώς την ίδια κίνηση στον φίλο μου που είχα δίπλα, με αποτέλεσμα οι τύπισσες (τρεις ήταν) να σκάνε στα γελια.
Έπειτα πιάσαμε και λίγη κουβεντούλα σε στυλ πλάκας, και μας λένε ότι θα πάνε στο Γκάζι.
Μετά την εξοδο από τους συρμούς, διασκορπιστηκαμε οι παρέες, αλλού αυτές, αλλού εμείς.
Έλα όμως που αράξαμε τελικά στην ίδια καφετέρια, και τα τραπέζια ήταν απέναντι
Ήταν ένα ωραίο ναργιλάδικο, οι τύπισσες ήπιανε ρακομελο, κανανε κεφάλι και γνωριστήκαμε κανονικότατα, έπειτα με τα πολλά βγήκα με αυτήν που τσίμπησε τα μάγουλα της φίλης της και τα είχαμε 4 μήνες.
Αυτό ήταν ένα παράδειγμα μου,
Που δείχνει ότι θέλει μια ισορροπία τολμης και χιούμορ.

Βέβαια, καλώς ή κακώς οι ανθρώπινες σχέσεις είναι πολύ δύσκολες,πρέπει να "δεσουν" οι άνθρωποι, κι αυτό φαίνεται από τις πρώτες ματιές, κινήσεις, κουβέντες.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι χρειάζεται δράση, με τη μιζέρια και την μη αυτοπεποίθηση, και τον εσωτερικό εγκλεισμό, καταστρέφεσαι.
Οι άνθρωποι είναι γεννημένοι για να επικοινωνουν μεταξύ τους, να βρίσκονται μονίμως σε μια αλληλεπιδραση. Νόμοι της φύσης είναι.
ποσο εισαι τυπε αν επιτρεπεται?
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.916
Κριτικές
3
Like
1.613
Πόντοι
216
Παπάρια μύστες μου, όλα είναι καθαρά τυχαία, σχετικά, και κάθε περίπτωση ιδιαίτερη παρά τα φαινομενικά μοτίβα!

Είτε μας αρέσει είτε όχι, η μοναχικότητα στοιχίζει φαινομενικά λιγότερο στις γυναίκες απ ό,τι σε εμάς!
Ξεκινάμε απο αυτό: μεγαλώνουν λαμβάνοντας περισσότερη προσοχή και σημασία απ όση μπορούν να διαχειριστούν (οι περισσότερες), και στην παραμικρή δυσκολία ή απόρριψη φρικάρουν. Δεν είναι σαν εμάς που από μικροί μάθαμε να κυνηγάμε, να προσπερνάμε την απόρριψη πηγαίνοντας παρακάτω χωρίς να τα παίρνουμε όλα τόσο προσωπικά! Στον τομέα αυτόν εύκολα καταρρέουν.

Δύο-στρία χαστούκια, τους φαίνεται δυσβάσταχτο, δεν εκπαιδεύονται ΄στο ρίσκο ούτε αναλώνουν προσπάθεια, μαζεύονται πολλές και κλείνονται στον εαυτό τους, διατηρώντας της ψευαίσθηση πως 'θα τα βρουν με τον εαυτό τους' -συνήθως μέσω κάποιας εφήμερης δραστηριότητας τύπου γιόγκα, βιγκανισμός και λοιπές αηδίες. Έτσι νιώθουν πως αποκτούν νέα ταυτότητα προκειμένου να 'επανασυσταθούν' στην κοινωνία, πιστεύοντας πως κάτι θ αλλάξει απλα επειδή πλεόν δεν τρώνε κρεάς πχ.

Στο μεσοδιάστημα τα χρόνια περνάνε γρήγορα, και πολλές αγνοούν το γεγονός πως ο χρόνος κυλάει εις βάρος τους. Ο χρόνος που έφαγαν 'να τα βρουν με τον εαυτό τους' ήταν πολύτιμος, καθώς βγαίνουν στο κουρμπέτι ξανά στα 30φεύγα τους, κι εκεί τρώνε το νέο χαστούκι όταν συνειδητοποιούν πως πλέον δεν έχουν πρόσβαση στους άνδρες που θέλουν.
Μη λέμε μαλακίες: ποιός εμφανίσημος 35+ που έχει τη ζωή του και χαίρει αποδοχής θα κοιτάξει μια μέτρια 30άρα (τις καλές τις έχουν καπαρώσει από νωρίς) όταν μπορεί να έχει όποια 25άρα θέλει σχετικά εύκολα χωρίς πολλές τρέλες και υστερίες?

Κάπου εκεί τους σκάει η διχάλα και είτε παντρεύονται τον πρώτο καημένο που θα κάτσει μαζί τους ευελπιστόντας πως θα γλυτώσουν το ράφι, ή θα πάρουν έναν σκύλο και θα κάνουν μπιντζινγκ στο νετφλιξ.

Το δικό μας πρόβλημα είναι άλλο: η κακομοιριά, η γυφτιά και ο ευνουχισμός του μέσου έλληνα προφανώς τον καθιστά απωθητικό σε αρκετές γυναίκες που μπορούν να ΄διεκδικήσουν κάποια πράγματα. Έχω φίλη πχ 36αρα ωραία, περιποιημένη με φτιαγμένη τη ζωή της η οποία μου έχει διηγηθεί σημεία και τέρατα!
Οι μισοί γκόμενοι να της ζητάνε δανεικά στον μήνα πάνω (τυπάκια φαινομενικά κυριλέ καλοντυμένοι κλπ), άλλος ζήταγε στραπόνιασμα, κι άλλος κουβάλησε τη μάνα του στο σπίτι της. 'Εναν καλό είχε, ο οποίος έπαθε κατάθλιψη και φρίκαρε! Την ξέρω πολυ καλά από παιδί και δεν έχω λόγο να αμφισβητήσω!
Συγνώμη τώρα ρε παιδιά, αλλά αυτη τη γυναίκα δεν τη θεωρώ 'εκλεκτική' όταν μου λέει απλά 'θέλω να είναι εντάξει και ντόμπρος, κι ας μην είναι μοντέλο'.

Ναι, προφανώς και έχουν πάρει την κατιούσα οι γυναίκες παντελώς, αλλα κι εμείς δεν πάμε καθόλου πίσω! Κι οι μαλάκες που κάνουν τη ζημιά, αντί να ευνοήσουν τους κανονικούς, τα κάνουν τόσο σκατά που μας καθιστούν απωθητικούς σαν είδος!
 

bookworm

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2023
Μηνύματα
406
Κριτικές
3
Like
434
Πόντοι
21
Παπάρια μύστες μου, όλα είναι καθαρά τυχαία, σχετικά, και κάθε περίπτωση ιδιαίτερη παρά τα φαινομενικά μοτίβα!

Είτε μας αρέσει είτε όχι, η μοναχικότητα στοιχίζει φαινομενικά λιγότερο στις γυναίκες απ ό,τι σε εμάς!
Ξεκινάμε απο αυτό: μεγαλώνουν λαμβάνοντας περισσότερη προσοχή και σημασία απ όση μπορούν να διαχειριστούν (οι περισσότερες), και στην παραμικρή δυσκολία ή απόρριψη φρικάρουν. Δεν είναι σαν εμάς που από μικροί μάθαμε να κυνηγάμε, να προσπερνάμε την απόρριψη πηγαίνοντας παρακάτω χωρίς να τα παίρνουμε όλα τόσο προσωπικά! Στον τομέα αυτόν εύκολα καταρρέουν.

Δύο-στρία χαστούκια, τους φαίνεται δυσβάσταχτο, δεν εκπαιδεύονται ΄στο ρίσκο ούτε αναλώνουν προσπάθεια, μαζεύονται πολλές και κλείνονται στον εαυτό τους, διατηρώντας της ψευαίσθηση πως 'θα τα βρουν με τον εαυτό τους' -συνήθως μέσω κάποιας εφήμερης δραστηριότητας τύπου γιόγκα, βιγκανισμός και λοιπές αηδίες. Έτσι νιώθουν πως αποκτούν νέα ταυτότητα προκειμένου να 'επανασυσταθούν' στην κοινωνία, πιστεύοντας πως κάτι θ αλλάξει απλα επειδή πλεόν δεν τρώνε κρεάς πχ.

Στο μεσοδιάστημα τα χρόνια περνάνε γρήγορα, και πολλές αγνοούν το γεγονός πως ο χρόνος κυλάει εις βάρος τους. Ο χρόνος που έφαγαν 'να τα βρουν με τον εαυτό τους' ήταν πολύτιμος, καθώς βγαίνουν στο κουρμπέτι ξανά στα 30φεύγα τους, κι εκεί τρώνε το νέο χαστούκι όταν συνειδητοποιούν πως πλέον δεν έχουν πρόσβαση στους άνδρες που θέλουν.
Μη λέμε μαλακίες: ποιός εμφανίσημος 35+ που έχει τη ζωή του και χαίρει αποδοχής θα κοιτάξει μια μέτρια 30άρα (τις καλές τις έχουν καπαρώσει από νωρίς) όταν μπορεί να έχει όποια 25άρα θέλει σχετικά εύκολα χωρίς πολλές τρέλες και υστερίες?

Κάπου εκεί τους σκάει η διχάλα και είτε παντρεύονται τον πρώτο καημένο που θα κάτσει μαζί τους ευελπιστόντας πως θα γλυτώσουν το ράφι, ή θα πάρουν έναν σκύλο και θα κάνουν μπιντζινγκ στο νετφλιξ.

Το δικό μας πρόβλημα είναι άλλο: η κακομοιριά, η γυφτιά και ο ευνουχισμός του μέσου έλληνα προφανώς τον καθιστά απωθητικό σε αρκετές γυναίκες που μπορούν να ΄διεκδικήσουν κάποια πράγματα. Έχω φίλη πχ 36αρα ωραία, περιποιημένη με φτιαγμένη τη ζωή της η οποία μου έχει διηγηθεί σημεία και τέρατα!
Οι μισοί γκόμενοι να της ζητάνε δανεικά στον μήνα πάνω (τυπάκια φαινομενικά κυριλέ καλοντυμένοι κλπ), άλλος ζήταγε στραπόνιασμα, κι άλλος κουβάλησε τη μάνα του στο σπίτι της. 'Εναν καλό είχε, ο οποίος έπαθε κατάθλιψη και φρίκαρε! Την ξέρω πολυ καλά από παιδί και δεν έχω λόγο να αμφισβητήσω!
Συγνώμη τώρα ρε παιδιά, αλλά αυτη τη γυναίκα δεν τη θεωρώ 'εκλεκτική' όταν μου λέει απλά 'θέλω να είναι εντάξει και ντόμπρος, κι ας μην είναι μοντέλο'.

Ναι, προφανώς και έχουν πάρει την κατιούσα οι γυναίκες παντελώς, αλλα κι εμείς δεν πάμε καθόλου πίσω! Κι οι μαλάκες που κάνουν τη ζημιά, αντί να ευνοήσουν τους κανονικούς, τα κάνουν τόσο σκατά που μας καθιστούν απωθητικούς σαν είδος!
εσεις οι αχρηστοι και ανικανοι τις καταστρεψατε,τα ζωα οι αντρες,αμα δε κανατε το πρωτο βημα ποτε θα καταλαβαιναν οτι πρεπει και αυτες να το κανουν,οχι να τα περιμενουν ολα ετοιμα.Επισης αν δε τις κερναγατε συνεχεια θα καταλαβαιναν οτι μια κερναει ο αντρας,μια η γυναικα.Τελος οι αντρες προσπερνανε τη χιλοπιτα ενω οι γυναικες οχι και παλι σε αυτο εσεις φταιτε,τα ζωα που πατε και μιλατε σε χιλιες τρωτε τα μουτρα σας τα καθυστερημενα ενω οι γυναικες δε μιλανε ποτε και καπως ετσι δε εχουν τριφτει με το φλερτ και εστω μια αποριψη τις ξινιζει.Για ολα αυτα εσεις τα ζωα οι αντρες φταιτε και λεω τα ζωα γιατι εγω ειμαι διαφορετικος,δε μιλαω σε 100 τη μερα και με ενοχλει τραγικα η χιλοπιτα γιατι σεβομαι τον εαυτο μου δε ειμαι αχρηστος αυνανας να γελαω με τη αποριψη οπως εσεις.Οσο για τη 36αρα που λες,αυτη φταιει,ας μη επελεγε αχρηστους μαλακες,οι γυναικες ειναι αστειο να βρουνε αντρα,οποτε δε τη δικαιολογω,ας περιμενε να κανει σχεση με τον φυσιολογικο και οχι να πηγαινει με τα μπαζα που πηγε,αυτη φταιει και μονο που παει στους μαλακες,ευκαιριες οι γυναικες απειρες,ακομα και οι πατσαβουρες,απλα η τυπισα ειναι η κλασσικη κλαψωμουνα και η τυπισα δε ξερω τι θελω,κατα βαθος θελει τους μαλακες γιαυτο αλωστε ολοι ηταν τετοιοι και κανεις φυσιολογικος και πουλαει και ιστορια,αχ μωρε θελω τους φυσιολογικους δε θελω τους μαλακες,ουστ σαβουριτσα.
 
Τελευταία τροποποίηση:

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.320
Κριτικές
62
Like
44.984
Πόντοι
9.297
Μάγκες το είχα γράψει και παλιότερα στο νημα με τις ελεεινιδες, ένα ωραίο μέρος στο να πιάσεις την πάρλα με γυναίκα, είναι το μετρό.
Με τις εξής προϋποθέσεις, να είστε και οι 2 σε παρέες, ιδανικά οχι παραπάνω από 3 άτομα η κάθε παρέα.
Πάρτε ένα παράδειγμα γκομενας που "εφαγα". Ήμασταν 2 παρέες, 1 αντρών, μια γυναικών, στο μετρό, άγνωστες μεταξύ τους οι παρεες, μπήκαμε στο ίδιο βαγόνι στο Σύνταγμα, και καθίσαμε απέναντι. Ξαφνικά η μία κοπέλα άρχισε να χαϊδεύει το μαλλι της άλλης και έπειτα να της τσιμπάει το μάγουλο, έκανα ακριβώς την ίδια κίνηση στον φίλο μου που είχα δίπλα, με αποτέλεσμα οι τύπισσες (τρεις ήταν) να σκάνε στα γελια.
Έπειτα πιάσαμε και λίγη κουβεντούλα σε στυλ πλάκας, και μας λένε ότι θα πάνε στο Γκάζι.
Μετά την εξοδο από τους συρμούς, διασκορπιστηκαμε οι παρέες, αλλού αυτές, αλλού εμείς.
Έλα όμως που αράξαμε τελικά στην ίδια καφετέρια, και τα τραπέζια ήταν απέναντι
Ήταν ένα ωραίο ναργιλάδικο, οι τύπισσες ήπιανε ρακομελο, κανανε κεφάλι και γνωριστήκαμε κανονικότατα, έπειτα με τα πολλά βγήκα με αυτήν που τσίμπησε τα μάγουλα της φίλης της και τα είχαμε 4 μήνες.
Αυτό ήταν ένα παράδειγμα μου,
Που δείχνει ότι θέλει μια ισορροπία τολμης και χιούμορ.

Βέβαια, καλώς ή κακώς οι ανθρώπινες σχέσεις είναι πολύ δύσκολες,πρέπει να "δεσουν" οι άνθρωποι, κι αυτό φαίνεται από τις πρώτες ματιές, κινήσεις, κουβέντες.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι χρειάζεται δράση, με τη μιζέρια και την μη αυτοπεποίθηση, και τον εσωτερικό εγκλεισμό, καταστρέφεσαι.
Οι άνθρωποι είναι γεννημένοι για να επικοινωνουν μεταξύ τους, να βρίσκονται μονίμως σε μια αλληλεπιδραση. Νόμοι της φύσης είναι.
Απίστευτη κωλοφαρδια που βρεθήκατε έτσι...
Θα μπορούσατε να μην είχατε βρεθεί ποτέ.
 

GOAT

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Απρ 2023
Μηνύματα
60
Κριτικές
11
Like
883
Πόντοι
1.010
Διαβάζω αυτά που γράφετε..για την σημερινή κατάσταση που είναι δύσκολη..γιατί οι γυναίκες πλέον δεν πέφτουν καθόλου εύκολα..κ είναι επιλεκτικές.. φταίμε μόνο εμείς..μόνο εμείς..έδωσαν ορισμένοι τόσο αξία κ τόσο δέος απέναντι τους με αποτέλεσμα να έχουν καταλάβει πόσο πολύ θέλουμε νταραβερι ερωτικό..κ μας γλεντανε κανονικά όλες ψάχνουν διαχείρισιμους άντρες οικονομικά σε καλή κατάσταση..να μπορουν να περάσουν αυτά που θέλουν κ αν βρουν κ στην ζούλα Κανά τίγρη να κάνουν την τσακπινια τους..από την άλλη μάγκες μου βλέπω τόσο ανασφάλεια στους άντρες μιλάει κάποιος στην γκόμενα τους κ νομίζουν ότι ήδη πηδιονται..αυτόν τον τρόμο βλέπουν κ έχουν ανεβάσει την αξία τους εκεί συν τους στρατούς που τις ακολουθούν φεης ινστα..δεν. Ήθελε κ πολυ γίνει η κατάσταση τραγική...κ μεταξύ μας όμως είμαστε λυκοφιλοι στο θέμα γυναίκα όλοι δουλεύουν υπόγεια για την πάρτη τους κ προσπαθουν ακόμα κ αν δεν τα καταφέρουν με κάποια να κάνουν ζημιά στον άλλο που το παλεύει... αυτή είναι η σημερινή κατάσταση..κ δεν είναι τυχαία που έχει μεγαλώσει τόσο η λοατκι κοινότητα.κοιτανε με το ίδιο φίλο κυρίως γυναίκες να ικανοποιήσουν τις επιθυμίες τους..φταιμε λοιπόν μόνο εμείς.τωρα καθόμαστε στον άξονα..με περιορισμένες επιλογές..
 

givrgaras95

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2023
Μηνύματα
1.022
Like
1.037
Πόντοι
96
Μάγκες το είχα γράψει και παλιότερα στο νημα με τις ελεεινιδες, ένα ωραίο μέρος στο να πιάσεις την πάρλα με γυναίκα, είναι το μετρό.
Με τις εξής προϋποθέσεις, να είστε και οι 2 σε παρέες, ιδανικά οχι παραπάνω από 3 άτομα η κάθε παρέα.
Πάρτε ένα παράδειγμα γκομενας που "εφαγα". Ήμασταν 2 παρέες, 1 αντρών, μια γυναικών, στο μετρό, άγνωστες μεταξύ τους οι παρεες, μπήκαμε στο ίδιο βαγόνι στο Σύνταγμα, και καθίσαμε απέναντι. Ξαφνικά η μία κοπέλα άρχισε να χαϊδεύει το μαλλι της άλλης και έπειτα να της τσιμπάει το μάγουλο, έκανα ακριβώς την ίδια κίνηση στον φίλο μου που είχα δίπλα, με αποτέλεσμα οι τύπισσες (τρεις ήταν) να σκάνε στα γελια.
Έπειτα πιάσαμε και λίγη κουβεντούλα σε στυλ πλάκας, και μας λένε ότι θα πάνε στο Γκάζι.
Μετά την εξοδο από τους συρμούς, διασκορπιστηκαμε οι παρέες, αλλού αυτές, αλλού εμείς.
Έλα όμως που αράξαμε τελικά στην ίδια καφετέρια, και τα τραπέζια ήταν απέναντι
Ήταν ένα ωραίο ναργιλάδικο, οι τύπισσες ήπιανε ρακομελο, κανανε κεφάλι και γνωριστήκαμε κανονικότατα, έπειτα με τα πολλά βγήκα με αυτήν που τσίμπησε τα μάγουλα της φίλης της και τα είχαμε 4 μήνες.
Αυτό ήταν ένα παράδειγμα μου,
Που δείχνει ότι θέλει μια ισορροπία τολμης και χιούμορ.

Βέβαια, καλώς ή κακώς οι ανθρώπινες σχέσεις είναι πολύ δύσκολες,πρέπει να "δεσουν" οι άνθρωποι, κι αυτό φαίνεται από τις πρώτες ματιές, κινήσεις, κουβέντες.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι χρειάζεται δράση, με τη μιζέρια και την μη αυτοπεποίθηση, και τον εσωτερικό εγκλεισμό, καταστρέφεσαι.
Οι άνθρωποι είναι γεννημένοι για να επικοινωνουν μεταξύ τους, να βρίσκονται μονίμως σε μια αλληλεπιδραση. Νόμοι της φύσης είναι.
Τυπε πολυ παιδικος ο τροπος που φλερταρεις,εκτος και αν εισαι 15χρονων,ετσι δικαιολογεισαι,αν πας να γλερτρεει ετσι 30αρα,θα νομιζει οτι εχεις καποιο προβλημα,αυτα που κανεις αντε να πιασουν σε καμια 15αρα,και παλι οι σημερινες 15αρες εχουν πονηρεψει και αυτες
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
ποσο εισαι τυπε αν επιτρεπεται?
Τυπε πολυ παιδικος ο τροπος που φλερταρεις,εκτος και αν εισαι 15χρονων,ετσι δικαιολογεισαι,αν πας να γλερτρεει ετσι 30αρα,θα νομιζει οτι εχεις καποιο προβλημα,αυτα που κανεις αντε να πιασουν σε καμια 15αρα,και παλι οι σημερινες 15αρες εχουν πονηρεψει και αυτες
Αυτό ήταν ένα παράδειγμα στα 24 μου, η κοπέλα στα 22.
Μείνετε όμως στο νόημα.
Οτι άμα δεν κάνεις κίνηση, δεν τρως ψάρι, με το να κάθεσαι σα μπουφος, οχι μόνο δεν θα καταφέρεις κάτι, αλλά θα πέσει και η αυτοεκτίμησή σου. Αν θες να γαμήσεις θα γίνεις και λίγο "καραγκιόζης" αμα λάχει, αυτό ήταν το point.
Είναι αυτό που έγραψε ο παπαροτρίφτουλας πιο πάνω, τα συμπλέγματα που έχουν πολλοί από μικρά παιδιά, ότι είναι ΚΑΙ υπερόπτες πλέον.
"Κοστίζει" πολύ το να είσαι ψωνισμένος, σε πολλά θέματα. Το διαπιστώνω πολλές φορές εδω μεσα με αυτά που διαβάζω.
Μετά βέβαια κλαιγεστε, "αχ γιατί δε γαμαω, γιατί δε λαλάω".
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom