Νέα

O νόμος του Picker

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 55K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

anestis_38

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.996
Κριτικές
17
Like
1.013
Πόντοι
1.616
Χαρα στο κουράγιο σας, κύριε Μπρόκολε, που κάθεστε και γράφετε σεντόνια στο αδαές μισομούνι...
Μπόκολος, όχι Μπροκολος, Ιωάννης Μπόκολος λέγεται ο συφορουμίτης.
Ρίχνουμε όμως το επίπεδο.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.805
Like
14.573
Πόντοι
3.656

Dora86

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουν 2017
Μηνύματα
2.512
Like
0
Πόντοι
16
Αποστήθισες πολλά τσιτάτα, αλλά η πραγματική γνώση δεν στάλαξε μέσα σου. Ποιός έχτισε, εξελίσσει και συντηρεί ΟΛΟ τον Πολιτισμό που βλέπεις γύρω σου; Ποιό από τα δύο φύλα διακινδύνευσε τη ζωή του για να φέρει το πολύτιμο κρέας στον καταυλισμό; Ποιό από τα δύο φύλα κρατώντας ένα πέτρινο τσεκούρι μπήκε μπροστά στην αρκούδα / λιοντάρι / τίγρη για να σώσει την οικογένεια / φυλή του κι άλλοτε τα κατάφερε, άλλοτε σακατεύτηκε, άλλοτε έγινε γεύμα; Ποιό από τα δύο φύλα μπήκε στα ορυχεία κι έβγαλε τα πολύτιμα μέταλα, έφτιαξε χυτήρια, τα σφυρηλάτησε και δημιούργησε ΟΛΑ τα μηχανήματα; Ποιό από τα δύο φύλα έβγαλε τα μαργαριτάρια από τη θάλασσα κι έπαθε την ασθένεια των δυτών ή φαγώθηκε από καρχαρίες; Ποιό από τα δύο φύλα θαλασσοπνίγηκε για να κάνει το εμπόριο; Μπορώ να συνεχίσω να γράφω δέκα σελίδες, αλλά δεν έχει νόημα. Με λίγα λόγια, αν εμείς οι άντρες αποφασίζαμε να γυρίσουμε στο σπίτι και να κάνουμε τις λεγόμενες γυναικείες δουλειές (χρησιμοποιώντας τις μηχανές που ΕΜΕΙΣ εφηύραμε, εξελίσουμε και συντηρούμε) θα τα καταφέρουμε μια χαρά, ύστερα από ένα σεμινάριο ενός μήνα. Οι γυναίκες (σαν σύνολο εννοώ) είναι ΑΔΥΝΑΤΟ να καταφέρουν να κάνουν τις δικές μας δουλειές. Ο Πολιτισμός αυτός, θα καταρρεύσει σε ελάχιστο χρόνο. Αυτά για τη γυναικεία ικανότητα να κάνει πολλά πράγματα μαζί!!!!!! Στη φαντασία τους βέβαια, και στο επίπεδο του κουτσομπολιού

Αχ μου θυμιζετε καποιους ελληνες ,που επειδη δε εχουν κανενα επίτευγμα στο βιογραφικο τους ,επικαλουνται τους αρχαιους προγονους μονιμως ως ενδειξη ανωτεροτητας εναντι αλλων φυλων. Σας ευχαριστουμε κυριε μποκολε για τη συνεισφορα σας στον πολιτισμο. Τωρα δε χρειαζεστε πλεον :)
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.805
Like
14.573
Πόντοι
3.656
Χαρα στο κουράγιο σας, κύριε Μπρόκολε, που κάθεστε και γράφετε σεντόνια στο αδαές μισομούνι...

Κύριε Άγιε, υποθέτω ότι αν δεν ακουστεί η αντίθετη άποψη θα υποθέσει ότι είναι αλήθεια
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Αχ μου θυμιζετε καποιους ελληνες ,που επειδη δε εχουν κανενα επίτευγμα στο βιογραφικο τους ,επικαλουνται τους αρχαιους προγονους μονιμως ως ενδειξη ανωτεροτητας εναντι αλλων φυλων. Σας ευχαριστουμε κυριε μποκολε για τη συνεισφορα σας στον πολιτισμο. Τωρα δε χρειαζεστε πλεον :)

ΚΡΑΚ
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.805
Like
14.573
Πόντοι
3.656
Αχ μου θυμιζετε καποιους ελληνες ,που επειδη δε εχουν κανενα επίτευγμα στο βιογραφικο τους ,επικαλουνται τους αρχαιους προγονους μονιμως ως ενδειξη ανωτεροτητας εναντι αλλων φυλων. Σας ευχαριστουμε κυριε μποκολε για τη συνεισφορα σας στον πολιτισμο. Τωρα δε χρειαζεστε πλεον :)

Γράψε λοιπόν τι ελλείψεις νομίζεις ότι υπάρχει στο Βιογραφικό μου, ώστε να δικαιολογήσεις την πιο πάνω θέση. Ποιά είναι η μόρφωσή μου; Σε ποιά αθλήματα υποθέτεις ότι έχω συμμετάσχει; για πόσο διάστημα; Τι εργασία κάνω; Ποιο βαθμό έχω στην ιεραρχία της; Από άποψη κουλτούρας, ποια ιδέα υποθέτεις ότι έχω; αιτιολόγησε
 

anestis_38

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.996
Κριτικές
17
Like
1.013
Πόντοι
1.616
Αχ μου θυμιζετε καποιους ελληνες ,που επειδη δε εχουν κανενα επίτευγμα στο βιογραφικο τους ,επικαλουνται τους αρχαιους προγονους μονιμως ως ενδειξη ανωτεροτητας εναντι αλλων φυλων. Σας ευχαριστουμε κυριε μποκολε για τη συνεισφορα σας στον πολιτισμο. Τωρα δε χρειαζεστε πλεον :)
Όχι δεν κάνει αυτό.
Ο αγαπητός Ιωάννης επικαλέιται τις αρχες και τα επιχειρήματα μιας νεοφανούς ομαδας ανδρών που αντιδρά στον μισανδρικό φεμινισμό, λέγονται MGTOW :)
Δεν συμφωνω με τις απόψεις τους αλλά ο μισανδρισμός της εποχή μας θα έβρισκε κάποια αντίδραση.
 

Οξαποδω

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.920
Κριτικές
25
Like
11.584
Πόντοι
14.615

Dora86

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουν 2017
Μηνύματα
2.512
Like
0
Πόντοι
16
Το είπες μόνος σου τύπε ;)
Στρατηγε μου ,μην πολυψηλωνετε ,επειδη σας χρησιμοποιουμε για να παπαγαλιζετε το νομο καμια φορα. Κατι σαν τους αφισοκολλητες της κνε ,ενα πραγμα :)

Οταν γινει η επανασταση ,θα ειστε ο πρωτος που θα αποπεμφθεί. Μα 69 σε μπουρδελο και δηλωνετε και πικερικος; τοσο πολυ θελατε να ικανοποιησετε μια γυναικα;
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.805
Like
14.573
Πόντοι
3.656
Αχ μου θυμιζετε καποιους ελληνες ,που επειδη δε εχουν κανενα επίτευγμα στο βιογραφικο τους ,επικαλουνται τους αρχαιους προγονους μονιμως ως ενδειξη ανωτεροτητας εναντι αλλων φυλων. Σας ευχαριστουμε κυριε μποκολε για τη συνεισφορα σας στον πολιτισμο. Τωρα δε χρειαζεστε πλεον :)

Α, ξέχασα να γράψω ότι το Ad Hominem δεν πιάνει σε μένα. Γνωρίζω ΟΛΑ τα λογικά σφάλματα, εδώ και δεκαετίες. Προσπάθησε να απαντήσεις επί της ουσίας, για να μην αναμασάμε τα ίδια
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.766
Κριτικές
18
Like
5.571
Πόντοι
1.796
Στρατηγε μου ,μην πολυψηλωνετε ,επειδη σας χρησιμοποιουμε για να παπαγαλιζετε το νομο καμια φορα. Κατι σαν τους αφισοκολλητες της κνε ,ενα πραγμα :)

Οταν γινει η επανασταση ,θα ειστε ο πρωτος που θα αποπεμφθεί. Μα 69 σε μπουρδελο και δηλωνετε και πικερικος; τοσο πολυ θελατε να ικανοποιησετε μια γυναικα;


ειναι ρομαντικος κυριος  :rose:
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.805
Like
14.573
Πόντοι
3.656
Όχι δεν κάνει αυτό.
Ο αγαπητός Ιωάννης επικαλέιται τις αρχες και τα επιχειρήματα μιας νεοφανούς ομαδας ανδρών που αντιδρά στον μισανδρικό φεμινισμό, λέγονται MGTOW :)
Δεν συμφωνω με τις απόψεις τους αλλά ο μισανδρισμός της εποχή μας θα έβρισκε κάποια αντίδραση.

έγραψα κάποια επιχειρήματα. Έχεις κάποια αντίρρηση; Αν υπάρχει, την ακούω
 

Dora86

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουν 2017
Μηνύματα
2.512
Like
0
Πόντοι
16
ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΛΕΤΕ ΟΡΕΣΤΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΗΜΑ;
ΑΝΕΣΤΗ, ΛΕΜΕ, ΠΟΙΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ;

Ειδατε οτι ενδομυχα τους επηρεαζω ; :) σας αποκαλεσα ορεστη μεθυσμενη και ακολουθουν οι μικροι ,φτωχοι οπαδοι μου.

 

Hellenes

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2018
Μηνύματα
593
Like
135
Πόντοι
6
Καποτε οταν δουλευα σε γνωστο πολιτικο γραφειο της διευθυνσεως σε μεγαλο υπουργειο ονοματα δεν λεμε , καθημερινως ερχοντουσαν πολιτες που εβριζαν την κυβερνηση
Ειχα πελαγωσει να ακουω παραπονα και καταρες , μια παλια καραβανα διπλα μου ενας παπουλης 65 χρονων λιγο πριν συνταξιοδοτηθει , ελεγε μην ανησυχεις να δεις που ολοι αυτοι οταν ερθουν οι εκλογες θα ψηφιζουν παλι εμας
Δεν τον πιστεψα με τιποτα , μεχρι στις εκλογες οχι απλα επιβεβαιωθηκε αλλα ο εν λογω πολιτικος κερδισε απο τον πρωτο γυρο με τεραστια διαφορα

Ετσι ακριβως πολλοι εδω μεσα μου τους θυμιζουν
Ενω βριζουν τις Ελληνιδες με τα χειροτερα λογια στην πρωτη ευκαιρια που θα τους δωθει θα κατεβασουν παντελονια και σερνωνται απο πισω τους σαν πιστα σκυλακια
Ο τυπος στο Erasmus κατι ηξερε που ελεγε οτι σαν λαος μας αξιζουν
Οπως συμβαινει και με τους πολιτικους ....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom