Νέα

Ο κοκκινιστός !!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα giorgospapa
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
λογω κυριως επαγγελματικης ενασχολησης αλλα και κοινωνικου κυκλου, συναναστρεφομαι με αρκετο κοσμο, ολων (σχεδον) των ηλικιών και των δυο φυλων.

εχω παρατηρησει τα τελευται χρονια, το ''φαινομενο του κοκκινιστού''....

εξηγουμαι:

θα αναφερω περιπτωση πολυ κοντινου μου ζευγαριου, και δη του συζυγου, την οποια και δεν θα ανεφερα αν δεν την εβλεπα καθημερινα, σε διαφορες μορφες και εκφανσεις στη συντριπτικη πλειοψηφια των ''ζευγαρομενων'' ανθρωπων.


περιγραφη χαρακτηρων

Η ΣΥΓΥΓΟΣ, 32 ετων, χρονια φιλη μου, ο κλασικος τυπος του ΄΄παντρεμενάκια'' η οποια τα προηγουμενα χρονια, πριν παντρευτει τον ''κοκκινιστό'', στη διαρκεια της ''ανεμελης''  :grin: ζωης που καναμε με την ιδια παρεα, σε καθε της ξεπετα της μιας βραδυας, δεν ξεχνουσε το πρωι να του φτιαχνει καφε και να του ψηνει κρουασαν..
αν δε, το φασωμα ειχε λαβει χωρα στο σπιτι του, το πρωι δεν παρελειπε να του κανει ενα μινι σιγυρισμα, καθως και να του απλωσει κανα-δυο πλυντηρια πριν την κανει για τη δουλεια της..  :cool2: :cool2:
(βασικη συμπληρωματικη σημειωση για την κυρια: αυτα που της προσαπτω ανωθεν αφορουσαν την προ-γαμου ζωη της, διοτι τωρα αλλαξε ενδιαφεροντα.. τωρα ασχολειται με ευνουχισμους..  :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked:)


Ο ΣΥΖΥΓΟΣ.. 32 ετων.. για το κελεπουρι αυτο θα μπορουσα να γραφω ωρες ολοκληρες (και να γουσταρετε κιολας, καθως θα πονουσε το κορμι σας απ τα γελια), καθως ο τυπος (μαγκας-δαγκας) ''μαρτυραει χωρις ξυλο'' !!!!  :grin: :grin:
μερικα περιστατικα για να οσμιστειτε..
- ειμαστε σε καφε, βγαζει να πληρωσει και καποιος απ την παρεα που ξερει την περιπτωση, του λεει: μπαααα !!!!!! με 50αρικο κυκλοφορεις ????
  απαντηση: (με καμαρι) ναι, με πληρωσε η γυναικα μου σημερα !!!! (μη βιαζεστε να σκεφτειτε κατι περιεργο.. ΤΟ ΕΝΝΟΟΥΣΕ !!
- σε γαμο που παρεβρεθηκαμε πριν λιγο καιρο και καθησαμε στο ιδιο τραπεζι και διπλα-διπλα, καποια στιγμη που η συζυγος του απομακρυνθηκε, γυρναει και μου λεει: τι δυναμικο παιδι ειναι αυτη η φιλη σου !!!!! γι αυτο την παντρευτηκα.. γιατι οταν χτυπησει το χερι της στο τραπεζι... παει !!!! τελειωσε !!!!! αυτο ηταν !!!!!!!  :badair: :badair:

περιτο νομιζω να αναφερω, πως αυτος εξ ολοκληρου μεγαλωνει το 8 μηνων παιδι τους, το οποιο οταν αυτος ειναι στη δουλεια η λεγάμενη το εχει ''παρκαρισμενο'' στη μαμα της κλπ κλπ κλπ κλπ....

μην κουραζω αλλο, τελειωνω με τον τιτλο του θρεντ..

κυριακη πρωι, βρισκομαι καπου με τον πατερα μου και μιλαμε επαγγελματικα και τσουπ σκαει ο ΄΄κοκκινιστος''..
πεφτουν οι καλημερες, σταματαμε να μιλαμε για τα επαγγελματικα μας και αφου ερχονται και οι καφεδες, επιχειρουμε να πουμε καμια μαλακια οι τρεις μας..
εεεε.. κυριακη πρωι ειναι, τρεις αντρες μονοι μας ειμαστε, για τι σκατα θα μπορουσαμε να κουβεντιασουμε ???? για επαγγελματικα, για αθλητικα, για αυτοκινητα για κανεναν κωλο και δεν ξερω εγω τι αλλο.. και ξαφνικα διακοπτεται η παυση μερικων δευτερολεπτων απο τον ''κοκκινιστό'' ο οποιος λεει με στομφο και καμαρι..

[size=15pt]ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΚΟΚΚΙΝΙΣΤΟ ΕΧΘΕΣ..... ΑΛΛΟ ΠΡΑΜΑ !!!!![/size]



(φτου σου ματια μου !!!!)
 

TheBlade

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.258
Like
0
Πόντοι
16
Εγώ παλι είμαι ....αντίθετη περίπτωση !

Γουστάρω τη μαγειρική.....και μαγειρεύω φανταστικά !
Δε θα με πέιραζε π.χ. να φτιάξω το κοκκινιστό ! (Εννοείται χωρίς τα άλλα κακά παρελκόμενα, ευτυχώς η δικιά μου είναι λογικό παιδί.)
Το πρόβλημα είναι πως η γυναίκα μου θέλει να μαγειρέυει αυτή....και για να μας περιποιείται....αλλά και γιατί δεν θέλει να της λερώνω την κουζίνα !
 

billk

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
839
Κριτικές
4
Like
22
Πόντοι
6
ενα δειγμα ποιησης απο το γιωργο παπα
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
O τυπος ειναι αυτος που εγω ονομαζω : Γεννημενος κερατας.

Τι να κανουμε.

Κριμα στο παιδι που θα μεγαλωσει με τετοια μανα, και τετοιο πατερα.

Κριμα πραγματικα.
 

billk

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
839
Κριτικές
4
Like
22
Πόντοι
6
                δο
δυνατος ο Annal
Hunter
 

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6
Δεν είναι κακό να μαγειρεύεις  και να το γουστάρεις κιόλας.
Και κοκκινιστό και κρασάτο και λεμονάτο....

Φαντάζομαι όμως, ότι η ιστορία σου αναφέρεται περισσότερο στον 'άνθρωπο-χαρακτήρα', παρά στις μαγειρικές του ικανότητες... ΚΑΙ βέβαια, θα συμφωνήσω απόλυτα με την όλη τοποθέτηση...

Έχω και εγώ τέτοιους γνωστούς. Όχι φίλους, γνωστούς. Τους κρατάω σε απόσταση....
Βάζουν πλυντήριο, σιδερώνουν τα στράπλες της γυναίκας τους, σκουπίζουν, σφουγγαρίζουν, καθαρίζουν τζάμια etc etc etc....
Ναι, δεν είναι κακό... Δεν είναι κακό να βοηθάς ή να συμμετέχεις στις δουλειές του νοικοκυριού....
Είναι όμως πολύ ΚΑΚΟ να σε εξουσιάζει ένα μουνί και να σου υποδεικνύει το τι πρέπει να κάνεις, πότε πρέπει να το κάνεις και με ποιο τρόπο πρέπει να το κάνεις!
Για το θέμα της ΄πληρωμής' ούτε κουβέντα.   :idiot:  :idiot:

Και μετά έχουν άδικο οι γυναίκες που βγαίνουν και λένε ότι δεν υπάρχουν άντρες....



ΥΓ: Εντύπωση μου κάνει το γεγονός ότι τον άφησε να πάει και για καφέ μαζί σας... Έστω και Κυριακή πρωί....  :grin: :grin:

ΥΓ2: Εσύ ρε Πάτερ δεν του μιλάς καθόλου? Χτύπα του κανά καμπανάκι...

 

billk

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
839
Κριτικές
4
Like
22
Πόντοι
6
          κοντα
αρμονια
      εισαι
         
 

Vanzel

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2006
Μηνύματα
941
Κριτικές
1
Like
62
Πόντοι
6
Τα ρεζίλια που χαλάνε την πιάτσα!  >:(
 
OP
OP
giorgospapa

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
ΥΓ: Εντύπωση μου κάνει το γεγονός ότι τον άφησε να πάει και για καφέ μαζί σας... Έστω και Κυριακή πρωί....  :grin: :grin:

τον ειχε στειλει για τσιγαρα και εφημεριδες και εκλεψε 15 λεπτα..
μετα θα τον γαμησε (οχι κυριολεκτικα), αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια....
 

Επισκέπτης
τον ειχε στειλει για τσιγαρα και εφημεριδες και εκλεψε 15 λεπτα..
μετα θα τον γαμησε (οχι κυριολεκτικα), αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια....

αυτος κοκκινιστος απ'τις ξυλιες ειναι...οχι απ'το φαγητο....

δεν ξερω ενα πραγμα....τον δερνει με τον πλαστη...με τα χερια ή με καμια βεργα ???? :dancing: :dancing: :dancing:
 
OP
OP
giorgospapa

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
παληκαρια, ειναι απιστετο το τι εχουν ακουσει τα αυτακια μου και το τι εχουν δει τα ματακια μου με το εν λογω ζευγος (ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ !!)

απο ''συγνωμη κατερινα, που δεν ακουσα που μου ειπες να πλυνω τα 2 πιατα που εμειναν''....
.. μεχρι ''δημητρη σκασε, εγω θα πω που θα παμε για φαγητο''


εννοειται πως μιλαω για πραγματα που εχω δει και εχω ακουσει ο ιδιος, οχι για περιστατικα απο περιγραφες τριτων.. και εννοειται πως δυστυχως το ζευγος ''κοκκινιστου'' (ετσι τους λεω πλεον, ακομη και μπροστα τους), ΔΕΝ ειναι η εξαιρεση, αλλα ο κανονας..
 

andreoug

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.508
Κριτικές
22
Like
390
Πόντοι
6.055
Το ιδιο σιχαινομαι φυσικα και τα μαμοθρευτα που στα 35 τους ειναι απολυτως ανικανοι να αυτοσυντηρηθουν κανοντας ό,τι χρειαζεται ενα σπιτι, οπως και τους παντρεμενους που οταν λειπει η γυναικα τους ζουν σε συνθηκες απολυτης βρωμας 'γιατι αυτες ειναι γυναικειες δουλειες'
 
OP
OP
giorgospapa

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Το ιδιο σιχαινομαι φυσικα και τα μαμοθρευτα που στα 35 τους ειναι απολυτως ανικανοι να αυτοσυντηρηθουν κανοντας ό,τι χρειαζεται ενα σπιτι, οπως και τους παντρεμενους που οταν λειπει η γυναικα τους ζουν σε συνθηκες απολυτης βρωμας 'γιατι αυτες ειναι γυναικειες δουλειες'

αυτοι νομιζω οτι ειναι χειροτεροι..
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
Σωστος και ο andreoug.

Απλα το θεμα εδω εχει αλλη βαση.

Και μιλαμε για την αλλαγη ρολων. Και η τοσο μεγαλη αλλαγη ρολων δημιουργει προβληματα. Και στη σχεση αλλα και δυστυχως και στο παιδι. Καλες ειναι οι αλλαγες ρολων σε πολλα θεματα, αλλα μεχρι ενα οριο.

Βεβαια τωρα που το ξανασκεφτομαι, ο ρολος του τυπου δεν θα μπορουσε να ειναι αλλος επειδη ειναι μεγιστος τριμαλακας απο οσο καταλαβαινω ( sorry giorgospapa αν ειναι φιλος σου αλλα αυτη την εντυπωση παιρνω ) και ο συγκεκριμενος δεν εκανε καμια αλλαγη στο ρολο του που ειναι να ειναι κερατας και δαρμενος, αλλα μιλαω για την αναστροφη του ρολου του αντρα γενικοτερα.

Και να ηταν μια γαμημενη αλλαγη ετσι στη φαση, να πω ενταξει παει στο διαολο. Αλλα πλεον βλεπω και πιστευω το βλεπετε και εσεις οτι αυτο αποτελει μια γαμημενη επιλογη ρε πουστη μου. Αν την πεις σε αυτον τον τυπο θα σου απαντησει : και που ξερεις εσυ ρε φιλε απο οικογενεια και απο παιδια, και απο νοικοκυρια. Αυτα θα τα λεει οσο η πριγκηπισσα του γαμιεται με εναν που γνωρισε στο chat του bourdela.com.

Και οταν με το καλο χωρισει, θα λεει στον γιο του γεματος καμαρι : Παιδι μου, οι γυναικες ειναι πουτανες. Γιαυτο εγω πλεον παω μονο με cg και ct. Και θα ψαχνει να βρει την μουσα του απο το zuzana.com

Μαλακισμενοι ελληνες και ελληνιδες τα εχουν γαμησει ολα.
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
Ειπα να βαλω το disclaimer ετσι για να μην γινει καμια παρεξηγηση γιατι μερικοι με λενε κωλοπαιδο  :2funny: :2funny:

Παντως οχι δεν μου κανει για φιλος σου, αλλα σε κοβω να εχεις ριξει κανα ψιλο στην τυπισσα ετσι οπως σε ειδα απο κοντα ( σε καταλαβα απο την φωνιη )  :2funny: :rockon:
 

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6
Τόλμησα στο παρελθόν να πάω διακοπές με την κοπέλα μου και άλλα δύο ζευγάρια.
Αρχικά ήθελα να πάω στη Νάξο. Το είχα συζητήσει και με την κοπέλα μου και συμφωνούσε.

Μας έκανε όμως πρόταση μία (δική μου) φίλη να πάμε όλοι μαζί(εμείς, αυτή με το αγόρι της και η αδερφή της με το δικό της) στην Κέρκυρα. 3 ζευγάρια. 1η μαλακία.
Κάναμε παρέα στην Αθήνα, καλή θα έλεγα... Στις διακοπές είναι διαφορετικά πάντα....
Διάλεξε αυτή το ξενοδοχείο (η φίλη μου). 2η Μαλακία...

Το θυμάμαι σα χτες... Τέλη Ιουνίου του 2002....
Φτάνουμε στο νησί.
1η μέρα-->μπάνιο στη Γλυφάδα, φαί σε ταβερνάκι.
1η νύχτα--> παράπονο για τα δωμάτια. Όχι από μας. Εμείς ... :knockinb: ....
2η μέρα -->Δεν τους άρεσε ΚΑΜΙΑ παραλία στο νησί, το έβρισκαν χάλια, χωρίς κόσμο, χωρίς ωραία μαγαζιά....
2η νύχτα --> Αφού έπεσε η ανάλογη κρεβατομουρμούρα, ανακοινώνουν αναχώρηση από το νησί....άρων-άρων...
3η μέρα --> Οι δύο γυναίκες χαρούμενες πίνουν καφέ δίπλα στην πισίνα και οι ΜΑΛΑΚΕΣ μαζεύουν τα πράγματα... Εμείς ετοιμαζόμαστε για την όμορφη Παλιοκαστρίτσα...
2 ώρες μετά--> Οι ΜΑΛΑΚΕΣ με σκυμένο το κεφάλι τοποθετούν τα πράγματα στα αυτοκίνητα. Με κοιτάζουν με παράπονο καθώς αποχαιρετιόμαστε, λες και γω θα μπορούσα να τους σώσω από τη μιζέρια τους... ΟΧΙ, έτσι όπως στρώσατε έτσι θα κοιμηθείτε μάγκες, λυπάμαι....

ΥΠΑΚΟΗ στο μουνί ρεεεεεε!!!!!!!
ΥΠΟΤΑΓΗ!!!!!
Δουλεύετε ΜΑΛΑΚΕΣ όλο το χρόνο, έχετε 8 μέρες για διακοπές, 'υποχρεώσατε' κι άλλο κόσμο να σας ακολουθήσει,δεν τσακωθήκατε με κανένα ...και.... και τελικά ...Το μουνί μίλησε. Δεν έβρισκε παραλία και καλό μπαράκι στην Κέρκυρα... Κι εσείς? Εσείς τι κάνατε? ΥΠΟΤΑΓΗ.

ΥΓ: Πάλι καλά είχαμε πάει με τρία αυτοκίνητα. Εμένα οι διακοπές μου εξελίχθηκαν τέλεια. Αυτοί πήγαν Ζάκυνθο, όπου οι 2 αδερφές τσακώθηκαν μεταξύ τους και τελικά το ένα ζευγάρι μετά από 2.500 χλμ συνολικής οδήγησης κατέληξε στα όμορφα Κύθηρα όπου λόγω του αέρα δεν έκανε ούτε μία φορά μπάνιο....  :jerking:  :jerking:
Και οι ΜΑΛΑΚΕΣ απλά ακολουθούσαν....


Για πες ρε Πάτερ τώρα... αυτοί τι είναι [size=14pt]ΚΟΚΚΙΝΙΣΤΟΙ ή ΚΡΑΣΑΤΟΙ ????[/size]
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
Αυτοι ειναι οι κουδουνατοι!

Που εχουν ενα μικρο κουδουνακι στο λαιμο και φωναζει απο μακρια : ΕΙΜΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ!
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Ο ποιητής σε μια στιγμή έμπνευσης είχε κάποτε πεί:
[move][size=16pt]Σαν δείς παπόρι στο βουνό... μουνί το έχει σύρει[/size][/move]
Πάντως όλα αυτά τα παλικάρια που αναφέρατε μόνο με τις γκόμενες/γυναίκες είναι έτσι?
Στην υπόλοιπη ζωή τους τι κάνουν τέλος πάντων?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom