Νέα

Νοιώθω κουρασμένος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Παιχτουρας
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 110K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Δεδομένου ότι κοστίζει ο κούκος αηδόνι, γιατί μπορεί μεν το 20ρικο να πιάνει τον τόπο του, αλλά καλώς ή κακώς ξοδεύω λεφτά τα οποία δε μου ανήκουν νιώθοντας τύψεις, το σκέφτομαι πολύ σοβαρά αν θα κινήσω για τη Φυλής και σαν σε άμυνα του οργανισμού οι ορμές μου προσαρμόζονται αναλόγως. Σε αυτό συντελούν και κάμποσα οικονομικά στραπάτσα που μου έχουν συμβεί, όπως πχ τη φάση με την μπαρόβια ή που μου κλέψανε την εξάτμιση στο μηχανάκι. Σε συνδυασμό και με την κάκιστη ψυχολογική μου κατάσταση που απορρέει από οικογενειακά προβλήματα και την ανασφάλεια για το μέλλον (ήδη σκέφτομαι τι πείνα πρόκειται να περάσω, μόλις τελειώσω σπουδές/στρατό), το αποτέλεσμα είναι η κατακόρυφη κάθοδος της λίμπιντο.
Ολα αυτα που αναφερεις φιλε μου τα περναμε ολοι αλλος σε μικροτερο βαθμο κι αλλος σε μεγαλυτερο.....
Προσπαθα οσο γινεται να ξαλαφρωνεις τις σκεψεις σου απο αυτα ....
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.644
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
Μεγαλη συζητηση καλε μου φιλε!!!...Το μονο πανω στο Συμπαν και στην Φυση, που εχει τιμη ΑΠΟΛΥΤΗ ειναι ο ΘΑΝΑΤΟΣ!!!
ακριβώς , οπότε μέχρι να φτάσουμε στο αναπόφευκτο ας περνάμε καλά ...σύμφωνα με την φύση μας !

χαρήκαμε για την ενδιαφέρουσα συνομιλία
πρέπει να την κάνω όμως τώρα λόγω νύστας  ;)
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Οχι καλε μου φιλε, δεν ειναι αποτυχια....υπαρχουν ανδρες που εχουν επιτυχια στις γυναικες, δεν ειναι ανικανοι δηλαδη να βρουν γυναικα και πληρωνουν και πηγαινουν σε τανες γιατι φοβουνται την δεσμευση...!!!!Μεσα στην κατηγορια αυτη..... ειμαι εγω αλλα και πολλοι αλλοι!!!!Κατα συνεπεια δεν ειναι αποτυχια...αλλα φοβος!!!!!
Δεν ειναι ολοκληρωτικος ο χαρακτηρισμος αυτο αλλα για σκεψου λιγο......

Σε καποια ηλικια και μετα ο φοβος οδηγει στην παταγωδη αποτυχια, διοτι μετα αρχιζουν οι παραξενιες και οι περισσοτερες ειναι ηδη πιασμενες ..... ασε που μετα απο μια ηλικια στερευουν και τα περιθωρια γονιμοποιησης .... αρα οικογενεια με δικο καρπο γιοκ, εκτος κι αν πας σε υοθεσια
Αρα δεν εχει ουσια να παλευεις για το μελλον ..... καλα ζεις και με τα λιγα....
 

michael967

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουν 2006
Μηνύματα
242
Κριτικές
7
Like
1
Πόντοι
1
Ομορφη συζήτηση πιάσατε, να προσθέσω κάτι όμως, απόλυτος κανόνας της φύσης εκτός από τον θάνατο είναι και η αναπαραγωγή.
Και αυτή γίνεται με το άλλο φύλο.
 
OP
OP
Παιχτουρας

Παιχτουρας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2009
Μηνύματα
6.979
Κριτικές
36
Like
4
Πόντοι
296
Ολα αυτα που αναφερεις φιλε μου τα περναμε ολοι αλλος σε μικροτερο βαθμο κι αλλος σε μεγαλυτερο.....
Προσπαθα οσο γινεται να ξαλαφρωνεις τις σκεψεις σου απο αυτα ....
Ετσι....μονο θετικες σκεψεις και καλη διαθεση πρεπει να εχουμε αυτο το διαστημα για να αντιπετωπιζουμε την καθε δυσκολια!!!!Ολοι υποφερουμε...αλλα δεν λεει να λυγισουμε!!!...Ο Ελληνισμος πρεπει να αντεξει και θα αντεξει!!!!


ακριβώς , οπότε μέχρι να φτάσουμε στο αναπόφευκτο ας περνάμε καλά ...σύμφωνα με την φύση μας !

χαρήκαμε για την ενδιαφέρουσα συνομιλία
πρέπει να την κάνω όμως τώρα λόγω νύστας  ;)
Καλη σου ξεκουραση, χαρηκα για την συζητηση!!!!
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Συναισθηματικος φοβος...πολλοι ανδρες και γυναικες εχουν πληγωθει στο παρελθον απο σχεσεις σταθερες και μακροχρονιες και δυσκολα αποφασιζουν να κανουν στο μελλον αλλη σχεση!!!!....ΓΙ ΑΥΤΟ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΙ ΓΕΜΙΣΕΙ ΜΟΝΑΧΙΚΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!!!..Που ζεις δεν το βλεπεις;;;;;
:thumbsup: !!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
OP
OP
Παιχτουρας

Παιχτουρας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2009
Μηνύματα
6.979
Κριτικές
36
Like
4
Πόντοι
296
Ομορφη συζήτηση πιάσατε, να προσθέσω κάτι όμως, απόλυτος κανόνας της φύσης εκτός από τον θάνατο είναι και η αναπαραγωγή.
Και αυτή γίνεται με το άλλο φύλο.
Σωστος....αλλα πρεπει να γινεται οταν υπαρχει αγαπη μονο και οχι για ικανοποιηση του εγωισμου....η αναπαραγωγη!!!!!
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Ετσι....μονο θετικες σκεψεις και καλη διαθεση πρεπει να εχουμε αυτο το διαστημα για να αντιπετωπιζουμε την καθε δυσκολια!!!!Ολοι υποφερουμε...αλλα δεν λεει να λυγισουμε!!!...Ο Ελληνισμος πρεπει να αντεξει και θα αντεξει!!!!
Για να εχεις θετικες σκεψεις πρεπει να βλεπεις και καποιο μελλον ...
Ονειρα σχεδια κτλ κτλ μονος δεν μπορεις να τα κανεις.....

Και οταν εισαι και σε καποια ηλικια χωρις εξασφαλιση και στηριγμα ωστε να εχεις τον χρονο να κυνηγησεις τα ονειρα και να φτιαξεις τα σχεδια ....Αστα βραστα !!!!!!

Μονο θετικες σκεψεις δεν μπορεις να κανεις .... και ειδικα αυτη την εποχη που δεν υπαρχουν και δουλειες ωστε να ξεχνιεσαι και λιγο απο τα οποια προβληματα....
 

michael967

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουν 2006
Μηνύματα
242
Κριτικές
7
Like
1
Πόντοι
1
Σωστος....αλλα πρεπει να γινεται οταν υπαρχει αγαπη μονο και οχι για ικανοποιηση του εγωισμου....η αναπαραγωγη!!!!!
Ασχετα με αγάπες, εγωισμούς, κάβλες κ.λ.π δεν πρέπει να αναπαραχθούμε ? Δεν είναι θεμελιώδης λόγος της υπάρξης μας ?
Το καλύτερο είναι να υπάρχει αγάπη και όχι εγωισμοί.
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.571
Κριτικές
475
Like
499
Πόντοι
4.906
παντως και γω παιδες εχω μια κουραση τελευταια...να ειναι ψυχολογικο απο υπερκοπωση ή επειδη δεν τρωω πολλα μπριζολακια με βλητα και ραδικια ενεκα που δεν ειναι εποχη τους;

για πειτε καμια λυση....
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Σωστος....αλλα πρεπει να γινεται οταν υπαρχει αγαπη μονο και οχι για ικανοποιηση του εγωισμου....η αναπαραγωγη!!!!!
Αυτος ειναι και ο λογος που χωριζουν σημερα τα ζευγαρια....
Δεν ξερουν ακριβως τι θελουν και δεν θελουν να κανουν αμοιβαιες υποχωρησεις .....
Θελουν και την πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο και αυτο οπως καταλαβαινεις δεν ειναι εφικτο !!!!!!
 
OP
OP
Παιχτουρας

Παιχτουρας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2009
Μηνύματα
6.979
Κριτικές
36
Like
4
Πόντοι
296
παιχτουρα τυπε που εισαι  :rockon:
Που να μαι;;;;Μου εχουν δωσει ενα εισιτηριο οπως σε ολους μας, στο σημερινο θεατρο του παραλογου που ζουμε και απολαμβανουμε και ας μας ποναει!!!!!Εχουμε γινει σαν τις ποτανες...μας  :knockinb: αλλα μας αρεσει και βογγαμε απο ευχαριστηση.. :2funny: :2funny:
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Ασχετα με αγάπες, εγωισμούς, κάβλες κ.λ.π δεν πρέπει να αναπαραχθούμε ? Δεν είναι θεμελιώδης λόγος της υπάρξης μας ?
Το καλύτερο είναι να υπάρχει αγάπη και όχι εγωισμοί.
Η αναπαραγωγη δεν ειναι παιχνιδι φιλε μου.....
Ειναι υποχρεωσεις απεναντι στο πλασμα που θα φερεις στον κοσμο και απεναντι στην κοινωνια να τον κανεις σωστο ανθρωπο, διορθωνοντας πανω του τα οποια σφαλματα σου, ωστε να ειναι καλυτερος....

Καποιες το βρισκουν ως μοχλο δεσιματος με το ταιρι, η και θεμα εκπληρωσης της μητροτητας, χωρις να κατανοουν πληρως τις ευθυνες που επισυρει μια τετοια αποφαση και αυτο ειναι μεγαλο λαθος !!!!!!
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.571
Κριτικές
475
Like
499
Πόντοι
4.906
Αυτος ειναι και ο λογος που χωριζουν σημερα τα ζευγαρια....

Θελουν και την πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο και αυτο οπως καταλαβαινεις δεν ειναι εφικτο !!!!!!
εγω θελω και την πιπα ολοκληρη επισης....και βασικα πολλα ζευγαρια χωριζουν για το θεμα της πιπας απο οτι εχω ακουσει....οι ελλεηνιδες εχουν θεμα με το τσιμπουκι.....δεν το κανουν με ευχαριστηση.....
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
παντως και γω παιδες εχω μια κουραση τελευταια...να ειναι ψυχολογικο απο υπερκοπωση ή επειδη δεν τρωω πολλα μπριζολακια με βλητα και ραδικια ενεκα που δεν ειναι εποχη τους;

για πειτε καμια λυση....
πηγαινε τουαλετα να ξαλαφρωσεις !!!!!!!!!!!!!  :grin:
 
OP
OP
Παιχτουρας

Παιχτουρας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2009
Μηνύματα
6.979
Κριτικές
36
Like
4
Πόντοι
296
Ασχετα με αγάπες, εγωισμούς, κάβλες κ.λ.π δεν πρέπει να αναπαραχθούμε ? Δεν είναι θεμελιώδης λόγος της υπάρξης μας ?
Το καλύτερο είναι να υπάρχει αγάπη και όχι εγωισμοί.
Δυσκολο αυτο σημερα!

παντως και γω παιδες εχω μια κουραση τελευταια...να ειναι ψυχολογικο απο υπερκοπωση ή επειδη δεν τρωω πολλα μπριζολακια με βλητα και ραδικια ενεκα που δεν ειναι εποχη τους;

για πειτε καμια λυση....
Και αυτη την εποχη βρισκεις βλητα...κανουν καλο στο εντερο!!!
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
11
Like
3.492
Πόντοι
4.615
Αυτος ειναι και ο λογος που χωριζουν σημερα τα ζευγαρια....
Δεν ξερουν ακριβως τι θελουν και δεν θελουν να κανουν αμοιβαιες υποχωρησεις .....
Θελουν και την πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο και αυτο οπως καταλαβαινεις δεν ειναι εφικτο !!!!!!
Παντρεμένος φίλτατε ή όχι; η δική μου εμπειρία λέει το εξής:η γυναίκα είναι μία χαρά πριν το γάμο, μετά το γάμο παθαίνει τραλαλά και δεν ξέρει τι της γίνεται...... και τις υποχωρήσεις τις κάνει ο άντρας πλέον, μέχρι του σημείου να πει άι σιχτιρ και πήγαινε από εκεί που ήρθες....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom