Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
4.780
Like
14.454
Πόντοι
3.506
Προσπάθησε να καταλάβεις, για να υπάρχει μια ιδεολογία θα πρέπει να υπάρχει και ένα καθεστώς που θα την κάνει πράξη, όπως υπήρξε το 1934 στην Γερμανία, πόσο μάλλον αν μιλάμε για μια ιδεολογία που υπήρξε, υπάρχει και θα υπάρχει πάντα στο μυαλό ενός ανθρώπου ο οποίος δεν ζει από το 1945. Από τότε μέχρι τώρα που μιλάμε, δεν ξανά υπήρξε Ναζιστικό καθεστώς, με αποτέλεσμα να μην υπάρχουν Ναζί γνήσιοι, ότι ο καθένας μπορεί να αυτοπροσδιορίζεται η να προσδιορίζει άλλους ότι μαλακία θέλει, αυτό είναι άλλο θέμα. Μετά το 1945, επικράτησαν τα δημοκρατικά και τα κομουνιστικά καθεστώτα, δηλαδή, υπάρχουν δημοκράτες και κουμουνιστές, για αυτό είμαστε και στην κατάσταση που ήμαστε σήμερα.
Ρε τύπε σοβαρά τώρα, είμαστε σε αυτή την περίεργη κατάσταση γιατί μας έχει φάει η μαλακία...Και ο Γκάντι να κυβερνούσε πάλι στα ίδια σκατά θα κολυμπούσαμε...
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Απο κορονοϊο τύπε καθάρισαν ή αψητο σκατζοχοιρο; ?
Που να τον βρουν να τον ψήσουν; Οι περισσότεροι πατημένοι στους δρόμους είναι. Δύσκολο να τον ξεκολλήσουν απο κάτω για να τον βαλουν στο ταψί. :confused:
 

kolonoskopos83

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2015
Μηνύματα
1.108
Like
1.758
Πόντοι
216
Ζητώ συγνώμη από τους συναγωνιστές, αλλά καμιά φορά η αγανάκτηση σε βγάζει εκτός εαυτού, με αποτέλεσμα, να λες η να κάνεις πράγματα που δεν πιστεύεις.

Δεν μπορώ με τίποτα να πιστέψω ότι αυτό το οποίο ζούμε σήμερα μπορεί να είναι κάτι φυσιολογικό, η ακόμα χειρότερα, κάτι ωραίο. Δεν ξέρω, ίσως υπάρχουν άνθρωποι που τους αρέσει, μακάρι να ήμουν σαν αυτούς, πραγματικά το λέω. Εγώ ονειρεύομαι άλλη κοινωνία, άλλα σχέδια έχω στο μυαλό μου για το μέλλον της πατρίδας μας, κάτι πολύ μακρινό και χαώδες από την σημερινή, σάπια πραγματικότητα.

Εξοργίζομαι πολλές φορές και γράφω πράγματα που δεν πρέπει, αλλά δεν τα πιστεύω κιόλας. Αυτή είναι η αλήθεια.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.387
Κριτικές
1
Like
35.464
Πόντοι
6.256
Εντωμεταξύ δεν ξέρω πόσοι προσέξατε την ομολογία του Άδωνι: "Είναι άλλο να στείλουμε την αστυνομία μέσα στην εκκλησία να επιβάλλει κάτι, και άλλο να τους το πει ο μητροπολίτης τους/ιερέας τους."

Με λίγα λόγια, ο γουρλός τα βρήκε με το κολλητάρι του και κομματικά βαμμένο Ιερώνυμο, ώστε να μην περάσει τα τεστ ως επίσημο μέτρο της κυβέρνησης και χάσει ψηφαλάκια αλλά να το περάσει η ίδια η εκκλησία. Το θέμα είναι ότι δεν ντρέπονται και να το παραδεχτούνε.
Αφου ετσι κι αλλιως δεν παει κανεις εκκλησία.
Φροντισαν οι παπαδες γι αυτο
 
  • Like
Αντιδράσεις: Νίο
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.043
Κριτικές
4
Like
16.706
Πόντοι
3.936
Ζητώ συγνώμη από τους συναγωνιστές, αλλά καμιά φορά η αγανάκτηση σε βγάζει εκτός εαυτού, με αποτέλεσμα, να λες η να κάνεις πράγματα που δεν πιστεύεις.

Δεν μπορώ με τίποτα να πιστέψω ότι αυτό το οποίο ζούμε σήμερα μπορεί να είναι κάτι φυσιολογικό, η ακόμα χειρότερα, κάτι ωραίο. Δεν ξέρω, ίσως υπάρχουν άνθρωποι που τους αρέσει, μακάρι να ήμουν σαν αυτούς, πραγματικά το λέω. Εγώ ονειρεύομαι άλλη κοινωνία, άλλα σχέδια έχω στο μυαλό μου για το μέλλον της πατρίδας μας, κάτι πολύ μακρινό και χαώδες από την σημερινή, σάπια πραγματικότητα.

Εξοργίζομαι πολλές φορές και γράφω πράγματα που δεν πρέπει, αλλά δεν τα πιστεύω κιόλας. Αυτή είναι η αλήθεια.
Ψυχούλα είσαι... :confused: :confused: :confused:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Χασοδίκη μου, αν θυμάμαι καλά είχαν κάψει κάποιοι φλάντζες και βαλβίδες στην καρδιά και επίσης κάποιοι τα έβλεπαν όλα μπλε. Γι αυτό είμαι κατά της Pfizer: Γιατι θα με μετατρέψει σε γαλάζιο αγόρι της γαλάζιας γενιάς (δηλαδή Νου-δούλη) και γω είναι καρα-αριστερός, δηλαδή βαθύ κόκκινο.
Tι λες βρε παιδι μου, ανατριχιασα
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Εγκλήματα θα έχεις σε καθημερινή βάση όσο κυβερνάει (ο Θεός να την κάνει κυβέρνηση) ο Κούλης. Δεν βαρέθηκες να ακούς κάθε μέρα για βιασμούς, δολοφονίες και αυτοκτονίες; Ή μήπως και αυτό είναι παγκόσμιο φαινόμενο και δεν φέρει απολύτως καμία ευθύνη ο γουρλός;
Οχι, δολοφονιες γινονται μονο στην Ελλαδα, εχεις δικιο
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Ζητώ συγνώμη από τους συναγωνιστές, αλλά καμιά φορά η αγανάκτηση σε βγάζει εκτός εαυτού, με αποτέλεσμα, να λες η να κάνεις πράγματα που δεν πιστεύεις.

Δεν μπορώ με τίποτα να πιστέψω ότι αυτό το οποίο ζούμε σήμερα μπορεί να είναι κάτι φυσιολογικό, η ακόμα χειρότερα, κάτι ωραίο. Δεν ξέρω, ίσως υπάρχουν άνθρωποι που τους αρέσει, μακάρι να ήμουν σαν αυτούς, πραγματικά το λέω. Εγώ ονειρεύομαι άλλη κοινωνία, άλλα σχέδια έχω στο μυαλό μου για το μέλλον της πατρίδας μας, κάτι πολύ μακρινό και χαώδες από την σημερινή, σάπια πραγματικότητα.

Εξοργίζομαι πολλές φορές και γράφω πράγματα που δεν πρέπει, αλλά δεν τα πιστεύω κιόλας. Αυτή είναι η αλήθεια.
Ναι ξερουμε, εσυ ονειρευεσαι για τη χωρα μας να αναψει μια ωραια φωτια απο βιβλια εβραιων στις πλατειες οπως στην Γερμανια το 1933.
Μια χαρα ειναι η πραγματικοτητα, σαπιο ειναι το παρελθον που νοσταλγεις και το μελλον που ονειρευεσαι.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
ΒΡΕ ΗΛΙΘΙΟ ΣΚΟΥΠΙΔΙ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΝΑΖΙ, ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΝΑΖΙΣΤΙΚΟ ΚΑΘΕΣΤΟΣ και δεν υπάρχει πουθενά, μόνο στην φαντασία σου.
Εντυπωσιακο αυτο.
Αρα αφου αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει κανενα ναζιστικο καθεστως στην εξουσια καποιου κρατους, δεν υπαρχουν και νεοναζι.
Προφανως οσοι δηλωνουν νεοναζι, φτιαχνουν ταγματα εφοδου και οργανωνονται κατα το ναζιστικο προτυπο, τους εχει διαφυγει αυτη η θεωρια.
Αρα και ο Χιτλερ δεν ηταν ναζι, μεχρι να καταλαβει την εξουσια.
Απιθανος.
Τύπε εχεις πολυ χοντρο προβλημα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Αφου ετσι κι αλλιως δεν παει κανεις εκκλησία.
Φροντισαν οι παπαδες γι αυτο
Nα ερθεις στο νημα "φυλλο μηδεν", καποιοι καταγγελλουν οτι εισαι κλωνος του alpula.
Πρεπει να δωσεις εξηγησεις
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Ναι ξερουμε, εσυ ονειρευεσαι για τη χωρα μας να αναψει μια ωραια φωτια απο βιβλια εβραιων στις πλατειες οπως στην Γερμανια το 1933.
Μαλλον ονειρεύεται για τη χώρα μας να ανάψει μια ωραία φωτιά και να καίνε ζωντανά τα παιδάκια στα σχολεία.
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Η Δανία ανησυχεί για υπερφόρτωση των νοσοκομείων λόγω της αύξησης των κρουσμάτων

Η Δανία δεν ήταν που είχαν κάνει τα περισσότερα εμβόλια και τελείωσαν με τον ιό μέχρι πριν κάποιους μήνες; :think:
Τι έγινε πάλι; Μία έτσι, μια γιουβέτσι....
Να απαντησει ο δικηγορος που την ειχε χωρα προτυπο για την αντιμετώπιση της πανδημιας
 

kolonoskopos83

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2015
Μηνύματα
1.108
Like
1.758
Πόντοι
216
Εντυπωσιακο αυτο.
Αρα αφου αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει κανενα ναζιστικο καθεστως στην εξουσια καποιου κρατους, δεν υπαρχουν και νεοναζι.
Προφανως οσοι δηλωνουν νεοναζι, φτιαχνουν ταγματα εφοδου και οργανωνονται κατα το ναζιστικο προτυπο, τους εχει διαφυγει αυτη η θεωρια.
Αρα και ο Χιτλερ δεν ηταν ναζι, μεχρι να καταλαβει την εξουσια.
Απιθανος.
Τύπε εχεις πολυ χοντρο προβλημα.
Το ποιος έχει πρόβλημα ας μην το αναλύσουμε, ότι ο καθένας λέει ότι μαλακία του έρχεται στον εγκέφαλο ότι είναι ο ίδιος η χαρακτηρίζει τους άλλους είναι ένα αδιαμφισβήτητο γεγονός.

Εγώ ας πούμε είμαι νεοναζί, από που και ως που; Ζω σε μια δημοκρατική χώρα, πάω ψηφίζω σαν γίδι, ακολουθώ τους δημοκρατικούς νόμους και κανόνες, έχω προσαρμοστεί πλήρως στο δημοκρατικό περιβάλλον που ζω και λέω ότι είμαι νεοναζί, η λένε ότι είμαι νεοναζί. Έχω iphone, ακριβό αμάξι, φοράω λακόστ ρούχα, συναλλάσσομαι με ευρώ, αλλά επειδή γράφω μαλακίες σε ένα σάιτ έγινα νεοναζί, άμα οι Ναζί ήταν σαν εμένα, οι δημοκράτες πως θα ήταν;

Εσύ μπορείς να πιστεύεις ότι θες, να λες ότι θες, να χαρακτηρίζεις ότι θες, αλλά η πραγματικότητα δεν έχει σχέση. Για να είναι κάποιος κάτι, θα πρέπει να ζει και μέσα σε αυτό, να το υποστηρίζει, να εφαρμόζει τους νόμους του κτλ. Σήμερα φυσικά, ο καθένας είναι ότι δηλώσει, αυτοί που ζουν στην Ελλάδα, δηλώνουν κάποιοι κουμουνιστές, ναζιστές, αναρχικοί κοκ. Πραγματικά όμως όλοι τους είναι δημοκράτες και απλά ζουν ένα όνειρο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: SKEF

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Έχω iphone, ακριβό αμάξι, φοράω λακόστ ρούχα, συναλλάσσομαι με ευρώ, αλλά επειδή γράφω μαλακίες σε ένα σάιτ έγινα νεοναζί, άμα οι Ναζί ήταν σαν εμένα, οι δημοκράτες πως θα ήταν;
Δηλαδη οι νεοναζι δεν χρησιμοποιουν i-phone, εχουν φτηνο αμαξι, φορανε ρουχα απο την λαϊκή και συναλλασονται με γερμανικα κατοχικα μαρκα?
Ναι, φυσικα το αν εισαι νεοναζι ή οχι εχει να κανει με τις ιδεες σου και με το τι διαδιδεις. Πρωτιστως αυτο.
 

kolonoskopos83

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2015
Μηνύματα
1.108
Like
1.758
Πόντοι
216
Δηλαδη οι νεοναζι δεν χρησιμοποιουν i-phone, εχουν φτηνο αμαξι, φορανε ρουχα απο την λαϊκή και συναλλασονται με γερμανικα κατοχικα μαρκα?
Ναι, φυσικα το αν εισαι νεοναζι ή οχι εχει να κανει με τις ιδεες σου και με το τι διαδιδεις. Πρωτιστως αυτο.
Ρε φίλε θες να μας κλείσεις στο τρελάδικο, οι Ναζιστές πολέμησαν για να αλλάξουν μια άθλια πραγματικότητα τότε, έχυσαν αίμα, εγώ ένα σκουπίδι που απλά γράφει μαλακίες τι σχέση μπορώ να έχω με αυτούς που έδωσαν την ζωή τους για μια ιδέα; Αν ζούσα το 1940 στην Γερμανία, θα ήμουν Ναζιστής, διότι θα υποστήριζα, θα υπηρετούσα, θα εφάρμοζα τους νόμους και τους Ναζιστικούς κανόνες. Αφού ζω στην Ελλάδα του 2021, τι Ναζί να είμαι; Αφού υπηρετώ και υποστηρίζω ένα άκρος καπιταλιστικό δημοκρατικό καθεστώς, μου αρέσει η όχι, όπως όλοι δηλαδή.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Ρε φίλε θες να μας κλείσεις στο τρελάδικο, οι Ναζιστές πολέμησαν για να αλλάξουν μια άθλια πραγματικότητα τότε, έχυσαν αίμα, εγώ ένα σκουπίδι που απλά γράφει μαλακίες τι σχέση μπορώ να έχω με αυτούς που έδωσαν την ζωή τους για μια ιδέα; Αν ζούσα το 1940 στην Γερμανία, θα ήμουν Ναζιστής, διότι θα υποστήριζα, θα υπηρετούσα, θα εφάρμοζα τους νόμους και τους Ναζιστικούς κανόνες. Αφού ζω στην Ελλάδα του 2021, τι Ναζί να είμαι; Αφού υπηρετώ και υποστηρίζω ένα άκρος καπιταλιστικό δημοκρατικό καθεστώς, μου αρέσει η όχι, όπως όλοι δηλαδή.
Καλα. Καληνυχτα τύπε
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Να απαντησει ο δικηγορος που την ειχε χωρα προτυπο για την αντιμετώπιση της πανδημιας
Ο ακαποβλακας την ειχε χώρα πρότυπο και την ανέφερε συνέχεια Ζανκλω. Γιατί είχε άρει όλους τους περιορισμούς.
 

kolonoskopos83

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2015
Μηνύματα
1.108
Like
1.758
Πόντοι
216
Καλα. Καληνυχτα τύπε
Καληνύχτα, αλλά έτσι είναι η πραγματικότητα. Εκτός και αν πιστεύουμε ότι γίνεται να υπάρχει χριστιανός σε κράτος που δεν υπάρχουν εκκλησίες, να ακολουθεί τους νόμους απ το κοράνι, να ακολουθεί το μουσουλμανικό δόγμα διότι δεν γίνεται να κάνει αλλιώς, αλλά αυτός να πιστεύει ότι είναι χριστιανός, μπορεί κάποιος να το πιστεύει, πραγματικά όμως δεν υπάρχει χριστιανός που να μην ακολουθεί το χριστιανικό δόγμα, δεν υπάρχει κουμουνιστής σε μη κουμμουνιστικό καθεστώς, όπως και δεν υπάρχουν εθνικοσοσιαλιστές σε άλλα καθεστώτα μη εθνικοσοσιαλιστικά.

Τρανό παράδειγμα η Χρυσή Αυγή, όταν ήρθαν οι φυλακές, είπε ένας στον Λαγό: Φίλε εγώ θέλω να κάνω βόλτες με την μηχανή, τι ιδέες μου λες...
ο Μπούκουρας που έκλεγε στην βουλή κτλ. Όλοι αυτοί δήλωναν Ναζί, αλλά πραγματικά είδαμε τι ήταν, γιατί στα λόγια όλοι είμαστε, οι πράξεις μετράνε όμως.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom