Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Ζητας ποστοποιητικο??
Εννοειται.
Εξαλλου νομιμοποιουμαι πληρως να το ζητησω, γιατι για να μπουμε στα δικαστηρια χρειαζεται πιστοποιητικο ή ραπιντ.
Τους λεω λοιπον εξ αρχης, εχετε? Χρειαζεται για το δικαστηριο.
Αν μου πουν οχι, τους λεω οτι λυπαμαι πολυ, εχω ευπαθη ατομα στην οικογενεια μου και δεν μπορω να ρισκαρω την υγεια τους για χαρη σας, μπορειτε να απευθυνθειτε σε αλλον συναδελφο
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Ενω η πιεση και τα εμποδια που λες ειναι συνταγματικα??
Το να χανει καποιος τη δουλεια του για ενα εμβολιο ειναι συνταγματικο?
Ασε μας ρε δικηγορε
Βεβαιως ειναι, ολα αυτα εχουν λυθει. Η γενικη υποχρεωτικοτητα ειναι αντισυνταγματικη. Οι επι μερους περιορισμοι για προστασια δημοσιας υγειας οπως π.χ. στους υγειονομικους, απολυτως νομιμη και συνταγματικη. Εξαλλου ακομη και στους υγειονομικους δεν ειναι υποχρεωτικος ο εμβολιασμος. Μπορουν να μην εμβολιασθουν αν δεν θελουν. Απλως δεν θα δουλευουν στον τομεα αυτο. Στοιχειωδη πραγματα και πολυ επιεική κιολας.
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.060
Like
11.288
Πόντοι
2.606
Η κοινή λογική λέει πως από αύριο θα έχουμε όλοι οι επαγγελματίες ένα μεγάλο ποσοστό πελατών άρα και τζίρου εκτός μαγαζιών....άρα όταν θα έρθει η ώρα να πληρώσουμε τους υπαλλήλους θα δώσουμε ένα ποσοστό από τα αρχιδια μας που λογικά θα έχουμε εισπράξει -οχι όλα....όταν θα σκάσουν οι εισφορές στο μπουρδέλο δημόσιο θα στείλουμε και κει ένα ποσοστό από τα αρχιδια που θα εισπράξουμε....όσο για τα πάγια -προμηθευτες προτείνω να στείλουμε την αγάπη μας με μέλη....
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Η κοινή λογική λέει πως από αύριο θα έχουμε όλοι οι επαγγελματίες ένα μεγάλο ποσοστό πελατών άρα και τζίρου εκτός μαγαζιών....άρα όταν θα έρθει η ώρα να πληρώσουμε τους υπαλλήλους θα δώσουμε ένα ποσοστό από τα αρχιδια μας που λογικά θα έχουμε εισπράξει -οχι όλα....όταν θα σκάσουν οι εισφορές στο μπουρδέλο δημόσιο θα στείλουμε και κει ένα ποσοστό από τα αρχιδια που θα εισπράξουμε....όσο για τα πάγια -προμηθευτες προτείνω να στείλουμε την αγάπη μας με μέλη....
Τα παραπονα σου στους ανεμβολιαστους
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.060
Like
11.288
Πόντοι
2.606
Εννοειται.
Εξαλλου νομιμοποιουμαι πληρως να το ζητησω, γιατι για να μπουμε στα δικαστηρια χρειαζεται πιστοποιητικο ή ραπιντ.
Τους λεω λοιπον εξ αρχης, εχετε? Χρειαζεται για το δικαστηριο.
Αν μου πουν οχι, τους λεω οτι λυπαμαι πολυ, εχω ευπαθη ατομα στην οικογενεια μου και δεν μπορω να ρισκαρω την υγεια τους για χαρη σας, μπορειτε να απευθυνθειτε σε αλλον συναδελφο
Άσε τις παπατζες σε μένα γατάκι...απαντά σοβαρά....τα εμβόλια είναι εκεί ....για ποιο λόγο μας γαμαει τη δουλειά και δημιουργεί συνθήκες ανυπόφορου αθέμιτου ανταγωνισμού?....για να σώσει τους ανεμβολιαστους?από ποιους?από εμάς που έχουμε εμβολιαστεί κομπλε και είμαστε όλη μέρα τυπικοί και στην τσίτα?
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496

Χαρτης πληρως εμβολιασμενων ενηλικων στα κρατη της Ευρωπης.
Ελλαδα 70%. Ταιριαζει με ο,τι ειπε ο υπουργος Πλευρης. Γαλλια 81%. Οι περισσοτερες χωρες πολυ υψηλα ποσοστα εμβολιασμου. Αρκετοι θα ειναι και αυτοι που εχουν νοσησει.
Ας ελπισουμε να πανε καλυτερα τα πραγματα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Άσε τις παπατζες σε μένα γατάκι...απαντά σοβαρά....τα εμβόλια είναι εκεί ....για ποιο λόγο μας γαμαει τη δουλειά και δημιουργεί συνθήκες ανυπόφορου αθέμιτου ανταγωνισμού?....για να σώσει τους ανεμβολιαστους?από ποιους?από εμάς που έχουμε εμβολιαστεί κομπλε και είμαστε όλη μέρα τυπικοί και στην τσίτα?
Σε ολον τον κοσμο ετσι γινεται, περιορισμοι στους ανεμβολιαστους
Τα παραπονα σου στα ψεκια
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Εντάξει κάπου έλεος με τους ανισόρροπους. Κανονικά αυτόν θα'πρεπε να τον ξυρίσουν.


Ενώ η επίσημη Εκκλησία προτρέπει τους πολίτες να εμβολιάζονται και προσανατολίζεται να επιτρέπει την είσοδο στους ναούς με πιστοποιητικό εμβολιασμού ή νόσησης και με τεστ, ένας ιερέας στη Μυτιλήνη φέρεται να λειτούργησε και να κοινώνησε πιστούς όντας άρρωστος με κορωναϊό.
Το συγκεκριμένο περιστατικό προκάλεσε την παρέμβαση της Εισαγγελίας Πρωτοδικών Μυτιλήνης, που κινήθηκε μετά από σειρά δημοσιευμάτων – σύμφωνα με τον σταθμό Αιγαίου της ΕΡΤ – σχετικά με τη μετάδοση του κορωναϊού σε μεγάλο αριθμό κατοίκων της περιοχής και επισκεπτών του εορτάζοντος ναού του Αγίου Δημητρίου σε χωριό του Ευεργέτουλα της Λέσβου.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.638
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Θυμαμαι ειχα βαλει την ειδηση, την ειδηση ετσι;, χωρις σχολιασμο οπως τον δικο σου και αλλων για τα παθηματα των ανεμβολιαστων., σχετικα με θανατο πληρως εμβολιασμενου. Χωρις κανενα σχολιασμο. Να ακουγονται ολες οι ειδησεις. Και πεσανε να με φανε. Αλλα βλεπω εσεις το διασκεδαζετε αρκουντως με την καταληξη καποιων ανεμβολιαστων.

Αλλα οι ανεμβολιαστοι προκαλουν, σπερνουν διχασμο, και τετοια.
Εσύ ξέρεις τι πρόβλημα έχεις? Ότι κάθεσαι και βλέπεις Ευαγγελάτους, facebook, twitter, σκαι, και ότι άλλο μπορεί να φανταστεί κανείς. Κι αυτό δεν συνάδει με την "λογική" που επικαλείσαι (τα " " δεν είναι τυχαία).

Το πρόβλημα είναι απλό:

- Οι εμβολιασμένοι μεταδίδουν τον ιό, το ίδιο και οι ανεμβολίασδτοι.
- Οι εμβολιασμένοι αν κολλήσουν θα πάνε 1 στους 10 στην εντατική... και πιθανότατα θα την σκαπουλάρει.
- Οι ανεμβολίαστοι αν κολλήσουν θα πάνε 9 στους 10 στην ετνατική... και πιθανότατα θα δούνε τα ραδίκια ανάποδα.

Ως αποτέλεσμα των παραπάνω:

- Οι εμβολιασμένοι δεν δημιουργούν πρόβλημα στο σύστημα υγείας. Γιατί? Γιατί δεν νοσούν ιδιαίτερα, δεν πάνε εντατική και, άρα, δεν πιάνουν κρεβάτια. Άρα δεν μπουκώνουν το σύστημα υγείας κι έτσι άλλοι που χρειάζονται ΜΕΘ θα βρούνε κρεβάτι.
- Οι ανεμβολίαστοι δημιουργούν μεγάλο πρόβλημα στο σύστημα υγείας. Γιατί? Γιατί νοσούν και χρειάζονται ΜΕΘ, μπουκώνοντας το σύστημα υγείας και παίρνουν την θέση άλλων που έχουν ανάγκη την ΜΕΘ. Άρα, μπουκώνουν το σύστημα υγείας και παίρνουν την θέση άλλων.

Τώρα το να συζητάμε για το αν ένα εμβόλιο, που έχει την μεγαλύτερη διασπορά στην ιστορία του ανθρώπινου γένους μιας και το έχουν κάνει γύρω στα 4 δις, είναι προβληματικό και θα έχει παρενέργειες, είναι κάτι το εντελώς γελοίο και ούτε αυτό συνάδει με την λογική.

Το πρόβλημα λοιπόν που δημιουργείς ΕΣΥ ο ίδιος ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ δεν είναι αν παίρνεις το ρίσκο. Λέγοντας τις πίπες που λες, είναι προφανές ότι κάθε ΛΟΓΙΚΟΣ (και όχι "λογικός") άνθρωπος γράφει στα παπάρια του το αν εσύ παίρνεις το ρίσκο για τον εαυτό σου. Αυτό που ενδιαφέρει τους λογικούς ανθρώπους είναι να μην δει τα ραδίκια ανάποδα κάποιος άλλος, επειδή ΕΣΥ πήρες το ρίσκο για τον εαυτό σου κι έπιασες κρεβάτι ΜΕΘ.

Έτσι, οι κυβερνήσεις όλου του κόσμου, επειδή ζούμε σε χώρες του Δυτικού κόσμου κι όχι στην Κίνα ας πούμε, συνταγματικά δεν μπορούν να πιάσουν όλους αυτούς τους "λογικούς" (a.k.a. ψέκια) και να τους βάλουν με το ζόρι να εμβολιαστούν. Έτσι βγαίνουν διάφορα μέτρα, τα οποία βέβαια θα έχεις παρατηρήσει ότι είναι πιο αυστηρά όπου η πανδημία θέρισε κοσμάκη. Gooogl-αρε να δεις τι γίνεται στις ΗΠΑ και στην Ιταλία για παράδειγμα.

Άλλη μία απόδειξη είναι ότι οι χώρες που έχουν χαμηλά ποσοστά εβολιασμού, έχουν τρελό πρόβλημα. Γιατί? Γιατί έχουν πολλά ψέκια!!!

Λοιπόν, για να τελειώνουμε, η "λογική" σας τελειώνει όταν θα ισχύσει το "αναλαμβάνεις το κόστος της νοσηλείας σου". Να σημειώσω ότι η ΜΕΘ κοστίζει περίπου €3.000 την ημέρα. Δηλαδή αν κάτσεις μέσα 10 ημέρες, θα πρέπει να έχεις στον λογαριασμό τραπέζης σου τουλάχιστον 30 χιλιαρικάκια. Κι επειδή ΔΕΝ τα έχεις, θα σου έλεγα μετά εγώ αν αποφάσιζες να το κάνεις ή όχι κι αν θα το έπαιζες καμπόσος και "λογικός".

Οπότε μην γκρινιάζεις καθόλου... πολύ λάσκα σας έχει ο Κούλης. :wink:
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.060
Like
11.288
Πόντοι
2.606
Σε ολον τον κοσμο ετσι γινεται, περιορισμοι στους ανεμβολιαστους
Τα παραπονα σου στα ψεκια
Τα παράπονα μου στα ψέκια τα παράπονα μου στα δέντρα που είναι εύφλεκτα τα παράπονα μου στο νερό που είναι ορμητικό τα παράπονα μου στη γκαζπρομ που αυξάνει το αέριο τα παράπονα μου στον ανάδρομο Ερμή....ξέρω τυπε ....οι στηδεςπου έστειλαν μνμ στο 112 εγώ φταίω που δεν το άκουσα...απορώ ρε μπαγλαμαδες.....τόσο πολύ σας έχει τυφλώσει η πορωση σας με ένα γάμιο-κωμμα?....γιατί αν αυτά τα έκανε αλλο κωμμα θα είχατε ζωστει φυσεκλικια!
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.758
Κριτικές
1
Like
5.737
Πόντοι
2.356
Ωραία ανταλλάγματα δίνετε

Ωραία ανταλλάγματα δίνετε για να δεχτούμε τα "δώρα" σας ρε τύπε...

Αλλά κρα κάνετε για να μας κάνετε να τα δεχτούμε....άρα όσο να λες πως δεν θες να εμβολιαστουμε, άλλο τόσο η κυβέρνηση σου λυσά να μας εμβολιασει...
πιστευεις οτι εχει τη βουληση να πραξει κατι διαφορετικο απο οτι τον προσταζουν?
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.060
Like
11.288
Πόντοι
2.606
Σε ολον τον κοσμο ετσι γινεται, περιορισμοι στους ανεμβολιαστους
Τα παραπονα σου στα ψεκια
Αυτά που συμβαίνουν εδώ δεν γίνονται πουθενά στον κόσμο....ξηγημενα πράγματα....
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.758
Κριτικές
1
Like
5.737
Πόντοι
2.356
υπομονη! η αγορα μαλλον αυτο χρειαζεται για να σκασει! για να δουμε ξανα τις δημοσκοπησεις σε κανενα μηνα!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Αυτά που συμβαίνουν εδώ δεν γίνονται πουθενά στον κόσμο....ξηγημενα πράγματα....
Σωστα, τετοιο ψεκ κινημα δεν υπαρχει πουθενα αλλου
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

υπομονη! η αγορα μαλλον αυτο χρειαζεται για να σκασει! για να δουμε ξανα τις δημοσκοπησεις σε κανενα μηνα!
Οι δημοσκοπησεις ειναι πουλημενες αφου
 
  • Like
Αντιδράσεις: Join.f

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.758
Κριτικές
1
Like
5.737
Πόντοι
2.356
Σωστα, τετοιο ψεκ κινημα δεν υπαρχει πουθενα αλλου
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Οι δημοσκοπησεις ειναι πουλημενες αφου
ειναι αλλα δε πειραζει δε μπορουν να τα κρυψουν ολα! οπως και τα μμε οταν τελειωνουν τα λεφτα της λιστας πετσα κατι πανε να ψελλισουν και απο την αλλη μερια για να "ανανεωθει" λιγο το πραγμα
 

Join.f

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2019
Μηνύματα
1.630
Κριτικές
51
Like
5.379
Πόντοι
7.636
Σωστα, τετοιο ψεκ κινημα δεν υπαρχει πουθενα αλλου
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Οι δημοσκοπησεις ειναι πουλημενες αφου
Ε ναι όντως άλλου δεν υπάρχει
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Τα παράπονα μου στα ψέκια τα παράπονα μου στα δέντρα που είναι εύφλεκτα τα παράπονα μου στο νερό που είναι ορμητικό τα παράπονα μου στη γκαζπρομ που αυξάνει το αέριο τα παράπονα μου στον ανάδρομο Ερμή....ξέρω τυπε ....οι στηδεςπου έστειλαν μνμ στο 112 εγώ φταίω που δεν το άκουσα...απορώ ρε μπαγλαμαδες.....τόσο πολύ σας έχει τυφλώσει η πορωση σας με ένα γάμιο-κωμμα?....γιατί αν αυτά τα έκανε αλλο κωμμα θα είχατε ζωστει φυσεκλικια!
Εσυ ανακατευεις την πολιτικη με το θεμα της πανδημιας
Φυσικα θα ειχαμε ζωστεί φυσεκλικια, γιατι αν κυβερνουσε ο Συριζα θα ειχαμε 50.000 νεκρους ηδη
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom