Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.282
Like
51.231
Πόντοι
12.756
κανεις δε πηγε χωρις να εχει "κατι" τυπε... απλα δε το ηξερε.
η αρρωστια χτυπαει παχυσαρκους, ατομα με ζαχαρο, ατομα που εχουν θεμα με πνευμονια-ασθμα και ατομα τριτης ηλικιας. ολοι οι παραπανω επρεπε να εχουν εντοπιστει και ενημερωθει σωστα και τεκμηριωμενα. και οχι την μια βδομαδα κολλαει στις εκκλησιες και στα καφε και την αλλη κολλαει μονο στα καφε και την παραλλη το κολλανε οι ορθιοι και οι χωροι με μουσικη!!! δε ξερω ποιοι ειναι ποιο γελοιοι, αυτοι που οριζουν τα μετρα, η αυτοι που τα παιρνουν στα σοβαρα και τα εφαρμοζουν στις ζωες τους τις ιδιες!
εγω προσωπικα ξερω 2 ατομα που πηγαν να τα τιναξουν και ηταν υγιεστατοι...
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.758
Κριτικές
1
Like
5.738
Πόντοι
2.356
εγω προσωπικα ξερω 2 ατομα που πηγαν να τα τιναξουν και ηταν υγιεστατοι...
εγω ξερω αρκετους ευπαθεις που την περασαν ελαφρα. ατομα που κολλησαν 2 φορες και οταν κολλησαν αφου ειχαν εμβολιαστει την περασαν πιο βαρια. και ξερω και εμβολιασμενους που μας αφησαν, που ευτυχως δεν ηταν κοντινοι μου... καθενας αποφασιζει για τον εαυτο του. δε με ενδιαφερει να πεισω κανεναν οπως και δε με ενδιαφερει να πειστω απο κανεναν. το προβλημα ειναι μπορεις να πεις ελευθερα οτι πιπα θες αρκει να ειναι υπερ του κορωνα.... αντιθετα μπορει να εχεις σοβαρες θεμελιωδεις και ουσιαστικες διαφωνιες κατα του κορωνα η των μετρων του, αλλα οι στρατιες των 0.60 αναλαμβανουν αμεσως δραση!
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.282
Like
51.231
Πόντοι
12.756
εγω ξερω αρκετους ευπαθεις που την περασαν ελαφρα. ατομα που κολλησαν 2 φορες και οταν κολλησαν αφου ειχαν εμβολιαστει την περασαν πιο βαρια. και ξερω και εμβολιασμενους που μας αφησαν, που ευτυχως δεν ηταν κοντινοι μου... καθενας αποφασιζει για τον εαυτο του. δε με ενδιαφερει να πεισω κανεναν οπως και δε με ενδιαφερει να πειστω απο κανεναν. το προβλημα ειναι μπορεις να πεις ελευθερα οτι πιπα θες αρκει να ειναι υπερ του κορωνα.... αντιθετα μπορει να εχεις σοβαρες θεμελιωδεις και ουσιαστικες διαφωνιες κατα του κορωνα η των μετρων του, αλλα οι στρατιες των 0.60 αναλαμβανουν αμεσως δραση!
εγω στεκομαι μονο στο εμβολιο...και επισης το θεμα με αυτο το χτικιο ειναι οτι δε ξερεις πως θα σε χτυπησει..απο εκει και περα ολα ειναι προσωπικες αποφασεις που εχουν κοστος
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.758
Κριτικές
1
Like
5.738
Πόντοι
2.356
εγω στεκομαι μονο στο εμβολιο...και επισης το θεμα με αυτο το χτικιο ειναι οτι δε ξερεις πως θα σε χτυπησει..απο εκει και περα ολα ειναι προσωπικες αποφασεις που εχουν κοστος
εκει πονταρουν ολοι αυτοι... στο φοβο. για αυτο παντα εχουν κατι να πουν. θα πουν μετα για long covid και γιατι να το ρισκαρεις!!!! σαν πολυ δεν κοπτονται για την υγεια του κατσαπλια απο τα ανω πετραλωνα???
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.282
Like
51.231
Πόντοι
12.756
εκει πονταρουν ολοι αυτοι... στο φοβο. για αυτο παντα εχουν κατι να πουν. θα πουν μετα για long covid και γιατι να το ρισκαρεις!!!! σαν πολυ δεν κοπτονται για την υγεια του κατσαπλια απο τα ανω πετραλωνα???
εγω πηγα να ψοφησω απο γριπη πριν λιγα χρονια...αποδεδειγμενα ο κοβιντ ειναι πιο επικινδυνος και το χειροτερο κολλαει πολυ πιο ευκολα..δν ειναι το θεμα εσυ η εγω αλλα ολοι σαν συνολο
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Εχθες ΕΡΤ3 εκπομπη Περιμετρος
Γιωργος Πανταζιδης δημοσιογραφος εφημεριδα Η Γνωμη, Αλεξανδρουπολη.
<Η πανδημια σαρωνει αλλα κλεινουν τα περιφερειακα ιατρεια. Στελεχωση νοσοκομειων απο Κεντρα Υγειας. Ολοι λενε να μην επιβαρυνονται τα νοσοκομεια, γι αυτο πρεπει να υπαρχουν τα Κεντρα Υγειας, αλλα δεν γινεται αυτο.>

Δημοσιογραφος απο το στουντιο <Να εξηγησουμε να καταλαβαινει ο κοσμος. Γιατι γινεται αυτο. Επειδη μπηκαν Υγειονομικοι σε αναστολη, δεν υπαρχει προσωπικο, οποτε μετακινουν Υγειονομικους απο τα τοπικα Κεντρα Υγειας στα μεγαλα νοσοκομεια.>

Η κυβερνηση ελεγε οτι θα επιμεινει στις αναστολες εργασιας των Υγειονομικων. Και δεν θα παρουσιαστει κανενα προβλημα. Δεν συμβαινει αυτο.
 

shadow

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
11.839
Κριτικές
1
Like
9.657
Πόντοι
2.456
εγω πηγα να ψοφησω απο γριπη πριν λιγα χρονια...αποδεδειγμενα ο κοβιντ ειναι πιο επικινδυνος και το χειροτερο κολλαει πολυ πιο ευκολα..δν ειναι το θεμα εσυ η εγω αλλα ολοι σαν συνολο
κακο σκυλί ψόφο δεν εχει :tooth:
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.758
Κριτικές
1
Like
5.738
Πόντοι
2.356
εγω πηγα να ψοφησω απο γριπη πριν λιγα χρονια...αποδεδειγμενα ο κοβιντ ειναι πιο επικινδυνος και το χειροτερο κολλαει πολυ πιο ευκολα..δν ειναι το θεμα εσυ η εγω αλλα ολοι σαν συνολο
λυπαμαι αλλα καμια σχεση δεν εχει το συνολο... αλλωστε οσοι ηταν να κανουν το εμβολιο το καναν και ειναι προστατευμενοι ετσι δεν ειναι? απο τη στιγμη που το εμβολιο ουτε απο νοσηση σε εξασφαλιζει ουτε απο μεταδοση ουτε απο θανατο ο κοβιντ θα παραμεινει στην επικαιροτητα μεχρι να μεινει λασκα τελειως η κοινωνια ωστε να κανει τον κυκλο του και να σβησει... οσο μας κραταν περιορισμενους τοσο θα διαρκει και αυτος γιατι καποιος αλλος θα τον συντηρει καθε φορα και η ανοσια θα πεφτει....
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.282
Like
51.231
Πόντοι
12.756
λυπαμαι αλλα καμια σχεση δεν εχει το συνολο... αλλωστε οσοι ηταν να κανουν το εμβολιο το καναν και ειναι προστατευμενοι ετσι δεν ειναι? απο τη στιγμη που το εμβολιο ουτε απο νοσηση σε εξασφαλιζει ουτε απο μεταδοση ουτε απο θανατο ο κοβιντ θα παραμεινει στην επικαιροτητα μεχρι να μεινει λασκα τελειως η κοινωνια ωστε να κανει τον κυκλο του και να σβησει... οσο μας κραταν περιορισμενους τοσο θα διαρκει και αυτος γιατι καποιος αλλος θα τον συντηρει καθε φορα και η ανοσια θα πεφτει....
το θεμα ειναι οτι τιγκαρουν οι μεθ τιποτα αλλο..αν δεν τιγκαραν οι μεθ πουτσα μου προσωπικα
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.758
Κριτικές
1
Like
5.738
Πόντοι
2.356
το θεμα ειναι οτι τιγκαρουν οι μεθ τιποτα αλλο..αν δεν τιγκαραν οι μεθ πουτσα μου προσωπικα
επιλογη της κυβερνησης ηταν αυτο τυπε οπως επιλογη ειναι που αφησε εξω το 15% των γιατρων και τωρα αδειαζει κεντρα υγειας και αγροτικα ιατρεια για να γεμισουν τα νοσοκομεια τους! ειναι που ειχε σχεδιο ο κουλης και το σαξες στορυ του!
γαμω τα επικοινωνιακα επιτελεια τους και τα βοθροκαναλα
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.282
Like
51.231
Πόντοι
12.756
επιλογη της κυβερνησης ηταν αυτο τυπε οπως επιλογη ειναι που αφησε εξω το 15% των γιατρων και τωρα αδειαζει κεντρα υγειας και αγροτικα ιατρεια για να γεμισουν τα νοσοκομεια τους! ειναι που ειχε σχεδιο ο κουλης και το σαξες στορυ του!
γαμω τα επικοινωνιακα επιτελεια τους και τα βοθροκαναλα
ανεπιτρεπτο νοσοκομειακοι και γιατροι να μην εμβολιαζονται...δεν θα τους χαιδεψουν κιολας..
 
  • Like
Αντιδράσεις: px75
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.060
Like
11.290
Πόντοι
2.606
Κάτσε να πεινάσεις .
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:
....και κάπως έτσι μόλις το διάβασα αυτό,σκέφτηκα πόσο δίκιο έχεις και αγόρασα ένα πενηνταρικακι το διπλό της Άιντραχτ και της Κοπεγχάγης....520€ τσέπη .... ευχαριστώ μαν που με μπριζωσες γιατί δεν είχα σκοπό να τα παίξω....
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.758
Κριτικές
1
Like
5.738
Πόντοι
2.356
....και κάπως έτσι μόλις το διάβασα αυτό,σκέφτηκα πόσο δίκιο έχεις και αγόρασα ένα πενηνταρικακι το διπλό της Άιντραχτ και της Κοπεγχάγης....520€ τσέπη .... ευχαριστώ μαν που με μπριζωσες γιατί δεν είχα σκοπό να τα παίξω....
και εγω τα επαιξα με ανατροπη ρε τυπε αλλα τα ειχα παιξει και ασσο ημιχρονο...
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

ανεπιτρεπτο νοσοκομειακοι και γιατροι να μην εμβολιαζονται...δεν θα τους χαιδεψουν κιολας..
ανεπιτρεπτο γιατι? ποσοι κολλησαν απο τους εμβολιασμενους που πανε χωρις ραπιντ ξερεις?
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.060
Like
11.290
Πόντοι
2.606
Ξερά δίπλα τα κάρφωσα .... Και αυτο γιατί με μπριζωσε ο Άντζελος...δε μπλέκω ποτέ με φαντάσματα σε ημίχρονα τελικά πρώτους σκόρερ δύο χέρια τρία πόδια,θα τρωγα από τα σκουπιδια έτσι....πάντα παίζω αυτό που βλέπω και πότε αυτό που θέλω να έρθει.
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.282
Like
51.231
Πόντοι
12.756
και εγω τα επαιξα με ανατροπη ρε τυπε αλλα τα ειχα παιξει και ασσο ημιχρονο...
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


ανεπιτρεπτο γιατι? ποσοι κολλησαν απο τους εμβολιασμενους που πανε χωρις ραπιντ ξερεις?
ιικο φορτιο εμβολιασμενων πολυ μικροτερο....
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.510
Κριτικές
36
Like
38.243
Πόντοι
19.795
Ξερά δίπλα τα κάρφωσα .... Και αυτο γιατί με μπριζωσε ο Άντζελος...δε μπλέκω ποτέ με φαντάσματα σε ημίχρονα τελικά πρώτους σκόρερ δύο χέρια τρία πόδια,θα τρωγα από τα σκουπιδια έτσι....πάντα παίζω αυτό που βλέπω και πότε αυτό που θέλω να έρθει.
Δεν παιζω ποτε, αλλα θυμαμαι παλια εναν Εγγλεζο που μου ειχε πει οτι παντα επαιζε την ομαδα του να χασει. Ετσι, ειτε κερδιζε η ομαδα του, ειτε εχανε, ηταν ευχαριστημενος.
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.060
Like
11.290
Πόντοι
2.606
Και βασικά δεν παίζω συχνά...δύο με τρία πολύ δυνατά μέσα στη χρονιά που τα βλέπω....και τα σημαδεύω...όπως έγραψα σήμερα αγόρασα δύο αποδόσεις επειδή με εψησε ο μεσιε...δεν είχα ασχοληθεί καν...
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.060
Like
11.290
Πόντοι
2.606
Δεν παιζω ποτε, αλλα θυμαμαι παλια εναν Εγγλεζο που μου ειχε πει οτι παντα επαιζε την ομαδα του να χασει. Ετσι, ειτε κερδιζε η ομαδα του, ειτε εχανε, ηταν ευχαριστημενος.
Μπουχαχαχαχαχαχα....όσο μεγαλώνω μαθαίνω....
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Δεν παιζω ποτε, αλλα θυμαμαι παλια εναν Εγγλεζο που μου ειχε πει οτι παντα επαιζε την ομαδα του να χασει. Ετσι, ειτε κερδιζε η ομαδα του, ειτε εχανε, ηταν ευχαριστημενος.
Eνας παλιος παικτης του στοιχηματος, ελεγε οτι αυτο ακριβως ειναι η μεγαλυτερη αποδειξη λουζερ χαρακτηρα, γιατι εισαι ΠΑΝΤΑ χαμενος
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.510
Κριτικές
36
Like
38.243
Πόντοι
19.795
Eνας παλιος παικτης του στοιχηματος, ελεγε οτι αυτο ακριβως ειναι η μεγαλυτερη αποδειξη λουζερ χαρακτηρα, γιατι εισαι ΠΑΝΤΑ χαμενος
Η, παντα κερδισμενος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom