Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.971
Like
11.950
Πόντοι
3.556
Yannis Koutsomitis

Μπήκαμε ήδη ως κοινωνία στον σκληρό πυρήνα της αντιπαράθεσης με τους αντιεμβολιαστές.
Θεωρώ πρώτον ότι δεν προσφέρουν πλέον πολλά οι επιθετικές αναρτήσεις εναντίον τους. Οι άνθρωποι αυτοί έχουν πάρει τις αποφάσεις τους. Ούτε νομίζω ότι θα αλλάξουν πολλοί στάση λόγω "καλύτερης ενημέρωσης". Χείμαρροι ενημέρωσης έχουν υπάρξει εδώ και μήνες για την ανάγκη των εμβολιασμών. Όσοι παραμένουν ακόμη αντιεμβολιαστές αποτελούν τον σκληρό πυρήνα των αντιπάλων της ευνομούμενης κοινωνίας. Πρόκειται για ψεκασμένους, μηδενιστές, ανθρώπους με ψυχικά & διανοητικά νοσήματα, και εχθρούς της αστικής δημοκρατίας. Αυτοί δεν πρόκειται να αλλάξουν άποψη εις τον αιώνα τον άπαντα.

Άρα το συντεταγμένο κράτος ορθώς επαναφέρει τις βασικές ελευθερίες για τους εμβολιασμένους και επιβάλλει περιορισμούς στους ανεμβολίαστους. Δεν νοείται σοβαρή χώρα, όπου τα αντικοινωνικά στοιχεία να κρατούν ομήρους τους νομοταγείς πολίτες. Μακάρι αυτό να συνέβαινε και στις άλλες περιπτώσεις αντικοινωνικής συμπεριφοράς.

Διαφωνώ επίσης πλήρως με αυτούς που λένε "να μη διχαστεί η κοινωνία", διότι έτσι ακριβώς δικαιώνονται οι εχθροί της κοινωνίας. Προφανώς και θα διχαστούμε με όσους ασκούν αντικοινωνική συμπεριφορά, διότι ακριβώς αυτή η ασυδοσία των αντικοινωνικών στοιχείων είναι που πραγματικά διχάζει την κοινωνία.
Τρόμαξε ο Γιάννης μην κλονιστούν τα θεμέλια της κοινωνίας και της δημοκρατίας από τους "ψεκασμένους" :2funny:

Τσώπα τσώπα Γιάννη, ηρέμησε ... γι αυτό θα περάσουν νόμο για υποχρεωτικό εμβολιασμό αρχής γενομένης για τους υγειονομικούς
 

mimmo

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2010
Μηνύματα
123
Like
107
Πόντοι
1
Οι καπνιστές, οι παχύσαρκοι κλπ πεθαίνουν και 5 χρόνια νωρίτερα οπότε εξοικονομουνται συντάξεις. Να έχουν περισσότερες κρατήσεις για υγεία και λιγότερες για σύνταξη.
Τι λε ρε σοφε.
 

theioulis

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.182
Κριτικές
44
Like
1.752
Πόντοι
3.425
σαμπως δεν υπαρχει κοσμος που εκανε το εμβολιο επειδη ειναι ο κουλης επανω? αμφιβαλλεις οτι αν ηταν συριζα θα λεγανε τα αναποδα?
Στο άκουσμα και μόνο του ονόματος της γκαντεμο-οικογενείας παθαίνουμε ανεπανόρθωτη αλλεργική αντίδραση.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Πρόκειται για ψεκασμένους, μηδενιστές, ανθρώπους με ψυχικά & διανοητικά νοσήματα, και εχθρούς της αστικής δημοκρατίας. Αυτοί δεν πρόκειται να αλλάξουν άποψη εις τον αιώνα τον άπαντα.
καταρχην μαθε κατι. Οι εμβολιαστες και οι αντιεμβολιαστες δε χωριζονται σε φυσιολογικους ανθρωπους και μη.Ξερω κοσμο που εχει εμβολιαστει και ειναι χειροτεροι και απο το τυπο εδω μεσα που τραβαει τα ζευγαρια φωτο.Δευτερον το οτι εγω δε θελω να το κανω δε σημαινει οτι ειμαι κατα του εμβολιου..δεν θελω να παω κοντρα σε κατι σονυ και ντε με το ζορι επειδη ετσι μου καπνισε. Το οτι μπορει να φοβαμαι κατι,ειναι δικαιωμα μου να το φοβαμαι. Και κατι τελευταιο..ολοι αυτοι που το εκαναν ενω δεν ηθελαν πως τους αποκαλεις? ξερω κοσμο που δεν ειχε καμια ορεξη αλλα για επαγγελματικους λογους η για τα ταξιδια το εκαναν. "ειδαλλως στα αρχιδια μ μου ειπανε"..λοιπον?
 

nik1111

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2020
Μηνύματα
695
Κριτικές
1
Like
498
Πόντοι
26
καταρχην μαθε κατι. Οι εμβολιαστες και οι αντιεμβολιαστες δε χωριζονται σε φυσιολογικους ανθρωπους και μη.Ξερω κοσμο που εχει εμβολιαστει και ειναι χειροτεροι και απο το τυπο εδω μεσα που τραβαει τα ζευγαρια φωτο.Δευτερον το οτι εγω δε θελω να το κανω δε σημαινει οτι ειμαι κατα του εμβολιου..δεν θελω να παω κοντρα σε κατι σονυ και ντε με το ζορι επειδη ετσι μου καπνισε. Το οτι μπορει να φοβαμαι κατι,ειναι δικαιωμα μου να το φοβαμαι. Και κατι τελευταιο..ολοι αυτοι που το εκαναν ενω δεν ηθελαν πως τους αποκαλεις? ξερω κοσμο που δεν ειχε καμια ορεξη αλλα για επαγγελματικους λογους η για τα ταξιδια το εκαναν. "ειδαλλως στα αρχιδια μ μου ειπανε"..λοιπον?
ολοι ψεκια ειναι τα υπολοιπα ειναι δικαιολογιες μονο οσοι το εκαναν συνειδητοποιμενα ειναι νορμαλ οι υπολοιποι ειναι ζωαδια
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.594
Πόντοι
4.765
απο 15/7 ο Κουλης με τον σημιτοπασοκατζη τον πιερεκακη θα τσεκαρει ολα τα κινητα που θα εχουν πληρη στοιχεια,αν εχεις κανει εμβολιο ,νοσησει, εχεις pcr ή rapid,game over
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
οπως μ ειχε πει καποτε την κολλημενη εξυπναδα ο αλεξ ο δικηγορος "καλα εσυ μια χαρα ανθρωπος δειχνεις πως και δε θες να εμβολιαστεις?" λες και αυτοι που εχουν εμβολιαστει ειναι ολοι τζιμανια και χωρις ψυχολογικα και γατονια και ξερω γω απο τη νασα να πουμε!
 

eto-vrekis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2021
Μηνύματα
87
Κριτικές
11
Like
537
Πόντοι
290
Yannis Koutsomitis

Μπήκαμε ήδη ως κοινωνία στον σκληρό πυρήνα της αντιπαράθεσης με τους αντιεμβολιαστές.
Θεωρώ πρώτον ότι δεν προσφέρουν πλέον πολλά οι επιθετικές αναρτήσεις εναντίον τους. Οι άνθρωποι αυτοί έχουν πάρει τις αποφάσεις τους. Ούτε νομίζω ότι θα αλλάξουν πολλοί στάση λόγω "καλύτερης ενημέρωσης". Χείμαρροι ενημέρωσης έχουν υπάρξει εδώ και μήνες για την ανάγκη των εμβολιασμών. Όσοι παραμένουν ακόμη αντιεμβολιαστές αποτελούν τον σκληρό πυρήνα των αντιπάλων της ευνομούμενης κοινωνίας. Πρόκειται για ψεκασμένους, μηδενιστές, ανθρώπους με ψυχικά & διανοητικά νοσήματα, και εχθρούς της αστικής δημοκρατίας. Αυτοί δεν πρόκειται να αλλάξουν άποψη εις τον αιώνα τον άπαντα.

Άρα το συντεταγμένο κράτος ορθώς επαναφέρει τις βασικές ελευθερίες για τους εμβολιασμένους και επιβάλλει περιορισμούς στους ανεμβολίαστους. Δεν νοείται σοβαρή χώρα, όπου τα αντικοινωνικά στοιχεία να κρατούν ομήρους τους νομοταγείς πολίτες. Μακάρι αυτό να συνέβαινε και στις άλλες περιπτώσεις αντικοινωνικής συμπεριφοράς.

Διαφωνώ επίσης πλήρως με αυτούς που λένε "να μη διχαστεί η κοινωνία", διότι έτσι ακριβώς δικαιώνονται οι εχθροί της κοινωνίας. Προφανώς και θα διχαστούμε με όσους ασκούν αντικοινωνική συμπεριφορά, διότι ακριβώς αυτή η ασυδοσία των αντικοινωνικών στοιχείων είναι που πραγματικά διχάζει την κοινωνία.
Είναι όντος έτσι όπως τα λες και το χειρότερο είναι ότι είναι και άνθρωποι που κατά τα άλλα είναι και λογικοί. Μιλάω για επιστήμονες, όχι ιατρικής αλλά και πάλι... έχουν το μυαλό
 

eto-vrekis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2021
Μηνύματα
87
Κριτικές
11
Like
537
Πόντοι
290
απο 15/7 ο Κουλης με τον σημιτοπασοκατζη τον πιερεκακη θα τσεκαρει ολα τα κινητα που θα εχουν πληρη στοιχεια,αν εχεις κανει εμβολιο ,νοσησει, εχεις pcr ή rapid,game over
Πολύ άχτι τον έχετε τον κούλι ρε παιδιά... τι σας έχει κάνει ο άνθρωπος; Μια χαρά πρωθυπουργός είναι
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Είναι όντος έτσι όπως τα λες και το χειρότερο είναι ότι είναι και άνθρωποι που κατά τα άλλα είναι και λογικοί. Μιλάω για επιστήμονες, όχι ιατρικής αλλά και πάλι... έχουν το μυαλό
δεν υπαρχουν γιατροι που δε θελουν να το κανουν?
 

eto-vrekis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2021
Μηνύματα
87
Κριτικές
11
Like
537
Πόντοι
290
δεν υπαρχουν γιατροι που δε θελουν να το κανουν?
Σίγουρα υπάρχουν αλλά μιλάω γενικά για ανθρώπους που σκέφτονται με λογική και όχι με βάση θεωρίες συνωμοσίας. Πάντως οι περισσότεροι γιατροί που έχω ρωτήσει το έχουν κάνει. Δεν νομίζω πως θα ήταν ωραίος ο κόσμος χωρίς γιατρούς και ούτε ότι οι γιατροί θα κάναν κάτι το οποίο θα έβλαπτε την υγεία τους.
 

nik1111

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2020
Μηνύματα
695
Κριτικές
1
Like
498
Πόντοι
26
και αυτοι που ειναι αρνητες οι γιατροι ειναι ανθρωποι και εχουνε φοβιες απλα δε σκεφτονται λογικα
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
και αυτοι που ειναι αρνητες οι γιατροι ειναι ανθρωποι και εχουνε φοβιες απλα δε σκεφτονται λογικα
ιατρικο και νοσηλευτικο προσωπικο ειναι ο μονος τομεας που κατανοω την υποχρεωτικοτητα
 

kinks

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2006
Μηνύματα
2.318
Like
711
Πόντοι
96
Για να ξέρετε με ποιούς καραγκιόζηδες έχετε να κανετε και ποιούς θέλουν οι βαλτοί του κούλη να αντιμετωπίσουμε ως ειδικούς ...

Επίσημη δήλωση παπαευαγγέλου στις 1 Ιουλίου 2021 :



Ποιά ήταν τότε η τάση της επιδημικής καμπύλης TOTE?

Σαφώς έντονα θετική ήδη από ημέρες με βάσει τα επίσημα ΤΟΤΕ στοιχεία του ίδιου του ΕΟΔΥ. Καμία σταθεροποίηση, καραμπινάτη αύξηση του κερατά που μόνον ένας βλάκας δεν θα έβλεπε.

1625490092134.png


Σήμερα λοιπόν όλοι αυτοί - κυβερνητικά κομματόσκυλα, πληρωμένοι δημοσιογράφοι, κυβερνητικοί επιστήμονες κτλ - ξύπνησαν δηλώνοντας πχ :



Να τους πιστεύετε και θα προκόψετε.

Τύπε έχεις σκεφτεί ποτέ
1625490467100.png

εμενα? :tooth:
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

σου εξηγησα ρε τυπε περιμενεις εδω να σου πω τι βγαζω?
Σιγά μην βγάζεις και κέρδη τύπε.ννΑν έβγαζες δεν θα έλεγες ότι πληρώνεις τον ίδιο φόρο.

Με ΚΕΑ την βγάζεις και συ σαν τη Κασσιανή.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom