Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 15 άτομα (0 μέλη και 15 επισκέπτες)

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Υπήρχε κι άλλος συνάδελφος

Τα σέβη μου! :hi:



Εσύ Leclerc μ΄ έχεις βγάλει από τα ρούχα μου πραγματικά.

Μα και μένα με βγάζουν από τα ρούχα μου. Δες τι έγραψε πάλι ο πολύξερος που διαλέγει κάθε τόσο ένα thread ως στασίδι και με περισπούδαστο ύφος ειδικού κάνει από γεωστρατηγική και γεωπολιτική ανάλυση μέχρι αγόρευση για δικαιοσύνη και οικονομική πολιτική.
Κάπου κάπου βέβαια γράφει και το δεν είμαι ειδικός σαν ξεκάρφωμα, απλά εννοεί «εμένα θα ακούτε που τα ξέρω όλα»…
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Επειδή ορισμένοι γραφικοί συνεχίζουν τις πίπες:

Επειδή κάποια νούμερα είναι περισσότερο γελοίοι από ότι δείχνουν.

Fools and wise-folk are alike harmless. It is the half-wise, and the half-foolish, who are the most dangerous.

Στους πρώτους ανήκουν βέβαια μουνοβαγόνης, Τζόνυ, πουστροΝένας & co.

Στην τρίτη και τέταρτη κατηγορία ευδοκιμεί το είδος εδώ. Οπότε κάτω από τον centrino ας στοιχηθούν και οι υπόλοιποι.
 

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.495
Like
7.101
Πόντοι
1.056
Ενδιαφέρον παρουσιάζει νομίζω και αυτή εδω η έρευνα για τους καπνιστές , πέρα απο όσα λένε στο λίνκ , υπάρχει κάποια εξήγηση γιατί μόνο το 2% ηταν νυν καπνίζοντες ; Και γιατί το 85% δεν είχαν καπνίσει ποτέ ; Έτυχε η μήπως υπάρχει περίπτωση η νικοτίνη να διώχνει τον κορωνοιό όπως έλεγε και ο Φαρσαλινός ; Δηλαδή δεν το έλεγε ακριβώς έτσι , το έλεγε πιό επιστημονικά αλλά το νόημα αυτό ηταν.


Eχει παρατηρηθει απο πολλες ερευνες. Οι Γαλλοι καποια στιγμη δοκιμαζαν την νικοτινη (σε τσιροτα) ως θεραπευτικη μεθοδο για τον κορονοιο. Δεν ξερω αν ολοκληρωθηκε η ερευνα και τι αποτελεσματα ειχε. Εχει παρατηρηθει και σε αλλες ασθενειες ειχα διαβασει οπως το Παρκινσον , καποια ειδη καρκινων , ελκωδη κολιτιδα κλπ Μπορει να εχει καποιο ρολο η νικοτινη ή καποια αλλη ουσια , μπορει και οι ερευνες να ειναι για τον πουτσο. Το 99% των ιατρικων ερευνων ειναι για τον πουτσο. Μιλαμε για επιπεδο αντιληψης δημοτικου.
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.111
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
BeFunky-collage.jpg


Mέρα ...

(www.tokoulouri.com/news-in-photos/chris_amka)
:2funny:
 

tasoa

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2006
Μηνύματα
138
Like
74
Πόντοι
1
Ανάσταση στις 9 λένε. Να χωνευτεί εύκολα και η μαγειρίτσα :confused:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.346
Κριτικές
1
Like
35.412
Πόντοι
6.256
με τις μεταλλάξεις που να βγει άκρη αν εμφανίζονται ολοένα καινούργιες...η pfizer πάντως δήλωσε ότι καλύπτει τις δύο καινούργιες 98% αν θυμάμαι καλά
Ε σιγά,
Οποτε γουσταρει θα σου βγάλει μεταλλαξη και ότι άλλο γουστάρει, μήπως θα ξέρεις αν λέει αληθεια?
Θα το τραβήξουν απ τα μαλλιά το θέμα για πολύ καιρό και για διάφορους λόγους.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.346
Κριτικές
1
Like
35.412
Πόντοι
6.256
Ε σιγά,
Οποτε γουσταρει θα σου βγάλει μεταλλαξη και ότι άλλο γουστάρει, μήπως θα ξέρεις αν λέει αληθεια?
Θα το τραβήξουν απ τα μαλλιά το θέμα για πολύ καιρό και για διάφορους λόγους.
Φυσικά, αφού είναι βουλευτινα και πάει όπου θελει και οποτε θελει.
Λες να κάτσει Αθήνα για συμπαρασταση?

Εγώ θα της πρότεινα να πάει πλατεία Κολιάτσου για Πάσχα για να απολαυσει τη διαφορετική Αθήνα που έχει δημιουργήσει ο γιος της .
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Αφιερωμένο στους συμπαθείς σανοφάγους :

1. "Πάμε καλά , η χώρα ανοίγει , λίγο μας έμεινε". Κοβιντ θάνατοι στην Ελλάδα βάσει πληθυσμού σε σχέση με την ΕΕ από 1η Μάρτη ...

EE-GR.png


2. "Με τα εμβόλια τα περιοριστικά μέτρα θα καταργηθούν , δεν βλέπετε το Ισραήλ?" Αυστηρότητα μέτρων Ελλάδας σε σχέση με το Ισραήλ με πάνω από το 75% του ενήλικου πληθυσμού του Ισραήλ εμβολιασμένο.

ISR-GR.png


Για ν-στή φορά : ΔΕΝ υπάρχουν άγιοι βασίληδες ...
 

kinks

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2006
Μηνύματα
2.318
Like
711
Πόντοι
96
Αφιερωμένο στους συμπαθείς σανοφάγους :

1. "Πάμε καλά , η χώρα ανοίγει , λίγο μας έμεινε". Κοβιντ θάνατοι στην Ελλάδα βάσει πληθυσμού σε σχέση με την ΕΕ από 1η Μάρτη ...

EE-GR.png


2. "Με τα εμβόλια τα περιοριστικά μέτρα θα καταργηθούν , δεν βλέπετε το Ισραήλ?" Αυστηρότητα μέτρων Ελλάδας σε σχέση με το Ισραήλ με πάνω από το 75% του ενήλικου πληθυσμού του Ισραήλ εμβολιασμένο.

ISR-GR.png


Για ν-στή φορά : ΔΕΝ υπάρχουν άγιοι βασίληδες ...
Αφού το εμπιστεύεσαι, τόσο για βάλε και την Σουηδία, Νορβηγία αι Φιλανδία και πες μου τα συμπεράσματα.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Αφιερωμένο στους συμπαθείς σανοφάγους :

1. "Πάμε καλά , η χώρα ανοίγει , λίγο μας έμεινε". Κοβιντ θάνατοι στην Ελλάδα βάσει πληθυσμού σε σχέση με την ΕΕ από 1η Μάρτη ...

EE-GR.png


2. "Με τα εμβόλια τα περιοριστικά μέτρα θα καταργηθούν , δεν βλέπετε το Ισραήλ?" Αυστηρότητα μέτρων Ελλάδας σε σχέση με το Ισραήλ με πάνω από το 75% του ενήλικου πληθυσμού του Ισραήλ εμβολιασμένο.

ISR-GR.png


Για ν-στή φορά : ΔΕΝ υπάρχουν άγιοι βασίληδες ...
εγω γιατι βλεπω να εχει ερθει ο αγιος βασιλης στο ισραηλ και αλλες 15 χωρες με μεγαλο ποσοστο εμβολιασμου?
δεν καταλαβαινεις τα διαγραμματα και τους αριθμους?
Opera Snapshot_2021-04-20_123410_www.worldometers.info.png
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Αφού το εμπιστεύεσαι, τόσο για βάλε και την Σουηδία, Νορβηγία αι Φιλανδία και πες μου τα συμπεράσματα.

Και γιατί Σουηδία? και όχι Ελλάδα - Ν.Κορέα - Ιαπωνία?

Θάνατοι


Περιοριστικά Μέτρα


Εμβολιασμοί


Ένα παράξενο πράμα αυτά τα στατιστικά, με κατάλληλη επιλεκτική παράθεση στοιχείων μπορούν να στηρίξουν σχεδόν το οποιοδήποτε αφήγημα.

Για αυτό ακριβώς προσοχή.

Δεν υπάρχουν εύκολες απαντήσεις. Δεν υπάρχουν Άγιοι Βασίληδες.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Και γιατί Σουηδία? και όχι Ελλάδα - Ν.Κορέα - Ιαπωνία?

Θάνατοι


Περιοριστικά Μέτρα


Εμβολιασμοί


Ένα παράξενο πράμα αυτά τα στατιστικά, με κατάλληλη επιλεκτική παράθεση στοιχείων μπορούν να στηρίξουν σχεδόν το οποιοδήποτε αφήγημα.

Για αυτό ακριβώς προσοχή.

Δεν υπάρχουν εύκολες απαντήσεις. Δεν υπάρχουν Άγιοι Βασίληδες.
το βιντεο με τους ισραηλινους να τρωνε σε χωρους χωρις μασκες σε διαψευδει,
εκει πηγε ηδη ο αγιος βασιλης.
γιατι επιμενεις τοσο???
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.230
Like
24.149
Πόντοι
6.056
εχουμε βιντεο απο οπουδηποτε να τρωνε με μασκες?

το θελω :wanker:
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
εγω γιατι βλεπω να εχει ερθει ο αγιος βασιλης στο ισραηλ και αλλες 15 χωρες με μεγαλο ποσοστο εμβολιασμου?
δεν καταλαβαινεις τα διαγραμματα και τους αριθμους?
Opera Snapshot_2021-04-20_123410_www.worldometers.info.png

Τύπε μου ενώ έχω παραθέσει στο παρελθόν όλη την σχετική πλήρη τεκμηρίωση επιμένεις να παπαρολογείς υπεραπλουστευτικά, παρόλο που είσαι όντως καλόπιστος.

Το ζήτημα δεν είναι αν το εμβόλιο μειώνει τον αριθμό μολύνσεων και θανάτων. Δεν θα συζητήσουμε εδώ τα προφανή. Το ζήτημα είναι κατ αρχήν με τι ρυθμό το κάνει σε σχέση με τους ρυθμούς εμβολιασμού του πληθυσμού και το κατά πόσο επαρκεί από μόνο του για την επαναφορά στην κανονικότητα όπως την γνωρίζαμε προ-κοβιντ.

Και αυτό το αφήγημα - της γρήγορης επιστροφής στην κανονικότητα όπως οικοδομήθηκε από τα κυβερνητικά παπαγαλάκια τους προηγούμενους μήνες με υπερ-όπλο την "επιχείρηση ελευθερία" - ακόμα και στην περίπτωση του Ισραήλ διαψεύδεται παταγωδώς.
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.434
Like
7.939
Πόντοι
2.356
Σε θανατους ανα εκατομμυριο ειμαστε στην 47η θεση παγκοσμιως απο την αρχη της πανδημιας.
σε σχεση με την ΕΕ μονο 4 χωρες τα πηγαν καλυτερα απο εμας (Εσθονια,Δανια,Κυπρος,Φινλανδια)
Οχι απλα καλα ,αριστα τα πηγαμε σε αυτο το ζητημα ...
 
  • Like
Αντιδράσεις: kinks

Reporter

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2006
Μηνύματα
138
Κριτικές
1
Like
106
Πόντοι
1
Σε θανατους ανα εκατομμυριο ειμαστε στην 47η θεση παγκοσμιως απο την αρχη της πανδημιας.
σε σχεση με την ΕΕ μονο 4 χωρες τα πηγαν καλυτερα απο εμας (Εσθονια,Δανια,Κυπρος,Φινλανδια)
Οχι απλα καλα ,αριστα τα πηγαμε σε αυτο το ζητημα ...
Σε κορωνοπάρτι σε τι θέση είμαστε; :confused:
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Σε θανατους ανα εκατομμυριο ειμαστε στην 47η θεση παγκοσμιως απο την αρχη της πανδημιας.
σε σχεση με την ΕΕ μονο 4 χωρες τα πηγαν καλυτερα απο εμας (Εσθονια,Δανια,Κυπρος,Φινλανδια)
Οχι απλα καλα ,αριστα τα πηγαμε σε αυτο το ζητημα ...
Ποιό ήταν το αντίτιμο που κατέβαλες ως χώρα για αυτό (κοινωνικά & οικονομικά), λόγω της επιβολής του πλέον αυστηρού και μακροχρόνιου λοκντάουν στην Ευρώπη και γιατί σκόπιμα και παραπλανητικά αποκρύπτεις το συνολικό υγειονομικό κόστος στην δημόσια υγεία (πνευματική, σωματική και κοινωνική ευεξία) που αυτό προκάλεσε και θα συνεχίσει για χρόνια να προκαλεί εστιαζόμενος αποκλειστικά στους συνολικούς θανάτους?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom