Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306

EMA: Σοβαρές αλλεργίες θα πρέπει να προστεθούν στις ενδεχόμενες παρενέργειες του εμβολίου της AstraZeneca​



Μπουγαδονερο
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
Επειδη τυχαινει την τελευταια διετια να περιποιουμαι την ηλικιωμενη μανα μου και ειιμαι περηφανος για αυτο ...
τα ρουφιανακια του σαη τα εχω καταλαβει , αυτο μονο :confused:
τιμή σου μπράβο. γιατί το είπες όμως ποιος σε ρουφιανεύει? είσαι από τις πιο σοβαρές παρουσίες εδώ μέσα.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Τσέχοι μπάτσοι πλακώνουν πατέρα μπροστά στο παιδί του επειδή δεν φόραγε μάσκα.Φανταστείτε να γινόταν εδώ πέρα :2funny:


 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
160604128_907173546736521_8224945163125316993_o.jpg
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.895
Κριτικές
16
Like
14.723
Πόντοι
6.515
Αν δε σε είχανε κλείσει σαν τα ποντίκια τώρα μπορεί να είχε πέσει ο Κούλης. Εδώ σε έχουν κλεισμένο σαν τα ποντίκια και πάλι βλέπεις τι γίνεται από διαδηλώσεις, επεισόδια, κλπ. Επομένως καταλαβαίνεις τι εξυπηρετεί το μάντρωμα.
Από ποιον να πεσει ρε τυπέ? Από τους παλαβους του Κουφοντινα ?

Το συστημα το έφτιαξαν έτσι, Κουλης η σκατα
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Τυπε αν αυτο το ποστ εχει σχεση με αυτα που εγραψα παραπανω ,τσαμπα θιχτηκες,δεν εισαι ο νο3 αν αυτο καταλαβες....βασικα δεν εισαι καν στους 5 καραντινοκαβλους του σαη....πιο πολυ σαν ξωφαλτση εφεδρεια σε βλεπω....
Υγ...σε τιμα πραγματικα πολυ το γεγονος που 2χρονια φροντιζεις τη μανα σου....αυτο δειχνει ανθρωπο με σεβασμο.....και βεβαια ειναι ακριβως το αντιθετο με αυτους που ζουν με την μανα τους για να της ματσακωνιαζουν την συνταξη....

Ρε ζμπαόκι, έγινες και τιμητής τώρα;

Βλέπω ότι λόγω Κόβιντ έγινες και επιδημιολόγος. Και λοιμωξιολόγος. Και εντατικολόγος. Και λίγο οικονομολόγος.

Την τελευταία φορά θυμάμαι ότι ήσουνα γεωλόγος. Τι έγινε; Δεν μας είπες αν το αρσενικό από τα τέλματα των Σκουριών πέρασε στον υδροφόρο ορίζοντα της Θεσσαλονίκης.

Και λίγο πριν ήσουνα και πολιτικός μηχανικός και είχες άποψη για τον αντισεισμικό κανονισμό.

Άντε πήγαινε τώρα να αλλάξεις κανένα θυροτηλέφωνο.

Και να ξέρεις. Ο μεγαλύτερος καραντινόκαυλος του σάη είμαι εγώ.

Τιμή μου και καμάρι μου.

Και όλα τα ψέκια τα χύνω στην μάπα.

Όποτε θέλω.

Γιατί απλά, ...... ΜΠΟΡΩ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: kinks

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306

ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΟΥΡΑ ΤΟΥΣ ΑΠ’ ΕΞΩ ΓΙΑ ΝΑ ΓΛΙΤΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΚΡΑΥΓΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΡΓΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ! ΟΙ ΛΟΙΜΩΞΙΟΛΟΓΟΙ ΚΑΝΟΥΝ “ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΕΣ” ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΧΡΗΣΤΑ ΤΑ LOCKDOWN…​

FacebookTwitter Google +
Email
Βατόπουλος

Η επιτροπή λοιμωξιολόγων είναι εκείνη που συνεδριάζει βάση των αποτελεσμάτων των κρουσμάτων κορωνοϊού και κάνει εισηγήσεις στην κυβέρνηση. Τα περισσότερα μέτρα έχουν παρουσιαστεί ως εισηγήσεις δικές τους. Από ότι φαίνεται όμως, ο τροχός γυρίζει και τώρα που βλέπουν την οργή και κατακραυγή του κόσμου, αρχίζουν να αποποιούνται τις ευθύνες τους και να τα ρίχνουν όλα στην κυβέρνηση.
Το μέλος της επιτροπής λοιμωξιολόγων και καθηγητής Μικροβιολογίας Αλκιβιάδης Βατόπουλος σε σημερινή εκπομπή, μία μέρα μετά την παράταση του lockdown μέχρι τις 22 Μαρτίου, παραδέχθηκε πως το lockdown δεν λειτουργεί κι έριξε όλη την ευθύνη στην κυβέρνηση να πάρει αποφάσεις για να σταματήσει η ζημιά στην κοινωνία!
Ουσιαστικά δηλαδή, ο κ. Βατόπουλος παραδέχθηκε πως εδώ και ένα χρόνο, η επιτροπή μαζί με την κυβέρνηση ταλαιπωρούν και καταστρέφουν τους Έλληνες για το τίποτα!
Σύμφωνα με τον καθηγητή, υπάρχει τεράστια πίεση από την κοινωνία για να επιστρέψουμε σε κάποια κανονικότητα. Όπως είπε χαρακτηριστικά «το oριζόντιο lockdown δεν λειτουργεί και η ζημιά στην κοινωνία είναι τέτοια που πρέπει να βρούμε πώς θα αντιμετωπίσουμε το πρόβλημα».
Σχολιάζοντας τις δηλώσεις της Αναστασίας Κοτανίδου περί λανθασμένες αποφάσεις της επιτροπής, ο κ. Βατόπουλος ανέφερε: «Τι θα πει λάθος απόφαση; Πολλές φορές στην επιστήμη ανακαλύπτεις εκ των υστέρων ότι δεν ήταν σωστή μια απόφαση. Τώρα όμως χρειάζονται πολιτικές αποφάσεις. Εμείς, η επιτροπή επιστημόνων, δεν μπορούμε να πάρουμε υπεύθυνες αποφάσεις, προτείνουμε. Η κατάσταση είναι εξαιρετικά επικίνδυνη και χρειάζονται πολιτικές αποφάσεις να πάρει η πολιτεία».
Στο ερώτημα αν θα συναινούσε η επιτροπή σε ενδεχόμενη απόφαση της κυβέρνησης να ανοίξουν όλες οι δραστηριότητες, ο κ. Βατόπουλος εξηγεί ότι η επιτροπή θα μπορεί να πει πόσα θύματα θα προκαλέσει το άνοιγμα αλλά δεν είναι στη δική της δικαιοδοσία να αποφασίσει. Ο καθηγητής δηλαδή, προσπάθησε να αποποιηθεί τις ευθύνες της επιτροπής και να τα ρίξει όλα στην κυβέρνηση.



Ποσο πιο καθαρα να το πουν οτι ολο αυτο με τον κοροιδοιο ειναι μια μεγαλη απατη
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306

Θρόμβωση υπέστησαν τρεις υγειονομικοί που εμβολιάστηκαν με AstraZeneca​


Τρεις υγειονομικοί στη Νορβηγία, που πρόσφατα εμβολιάστηκαν με το εμβόλιο της AstraZeneca, νοσηλεύονται σε σοβαρή κατάσταση, καθώς παρουσίασαν θρόμβωση, μείωση του αριθμού αιμοπεταλίων και αιμορραγίες.
Και οι τρεις είναι ηλικίας κάτω των 50 ετών.


Εμβολιο = θανατος
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96

Η απουσία λογικής έχει πάει σε άλλο level. Μετά τα λύματα τώρα και η γύρη..............Να δώ πότε θα καταλάβετε οτι σας δουλεύουν .
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.798
Like
14.539
Πόντοι
3.656

Θρόμβωση υπέστησαν τρεις υγειονομικοί που εμβολιάστηκαν με AstraZeneca​


Τρεις υγειονομικοί στη Νορβηγία, που πρόσφατα εμβολιάστηκαν με το εμβόλιο της AstraZeneca, νοσηλεύονται σε σοβαρή κατάσταση, καθώς παρουσίασαν θρόμβωση, μείωση του αριθμού αιμοπεταλίων και αιμορραγίες.
Και οι τρεις είναι ηλικίας κάτω των 50 ετών.


Εμβολιο = θανατος
Εγώ ζω ακόμα. Και σε 3 βδομάδες θα έχουν εμβολιαστεί ο κουμπάρος μου, η κουμπάρα μου κι ο κολλητός μου. Αν δεν με δεις να γράφω, θα έχεις δίκιο. ο χρόνος είναι ο καλύτερος κριτής, μη βιάζεσαι να ξεσπαθώσεις
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Σήμερα στις 22:00 θα πάω να διαμαρτυρηθώ έξω από το μπαράκι "Πρίγκηπας" για την κακομεταχείριση της καρέτα-καρέτα τηρώντας όλα τα μέτρα προστασίας της δημόσιας υγείας σύμφωνα με το άρθρο 3 παρ. 2 ιγ του ΦΕΚ 843/2021 (σελίδα 48). Και το Σάββατο θα πάω στην Πάτρα πάλι για να διαμαρτυρηθώ για τις Απόκριες εφαρμόζοντας πάλι το παραπάνω άρθρο.




Πότε θα καταλάβετε, εσείς οι Κουλομάχοι ότι σας δουλεύουν;;;; Πότε μπας και προχωρήσουμε σε άλλα θέματα;;;;

Το δες.........το παιξες........οι συγκεντρωμένοι κάνουν χρήση της παραπάνω διάταξης.Μη γράψει κανείς οτι είναι παράνομοι......
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.603
Πόντοι
736

Η απουσία λογικής έχει πάει σε άλλο level. Μετά τα λύματα τώρα και η γύρη..............Να δώ πότε θα καταλάβετε οτι σας δουλεύουν .
Είχε προηγηθεί και άλλη έρευνα που έλεγε να μην καίμε τα τζάκια και τις ξυλόσομπες , δεν ξέρω αν έγινε νέα έρευνα που να έδειξε τί έγινε τελικά ... κάψαμε πολλά ξύλα η όχι , και πόσο επηρέασε τελικά ; :P
 

pipikos28

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2021
Μηνύματα
15
Like
8
Πόντοι
0
Εγω αυτο που βλεπω με τον κορονοιο ειναι οτι θα αλλαξει ριζικα η καθημερινοτητα μας και μετα τον κορονοιο και βλεπω τις μασκες να τις καθιερωνουν και μετα τον κορονοιο πολλα μαγαζια..Αμαν τι εχουμε να δουμε στο επομενο μνημονιο αμανννν...
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.946
Like
11.178
Πόντοι
2.606
τυπε οσο και να χτυπιεσαι, ο κουλης δεν σας ανοιγει...
εχει βαλει στοχο ζωης να καταστρεψει το λιανεμποριομιλα

Ρε ζμπαόκι, έγινες και τιμητής τώρα;

Βλέπω ότι λόγω Κόβιντ έγινες και επιδημιολόγος. Και λοιμωξιολόγος. Και εντατικολόγος. Και λίγο οικονομολόγος.

Την τελευταία φορά θυμάμαι ότι ήσουνα γεωλόγος. Τι έγινε; Δεν μας είπες αν το αρσενικό από τα τέλματα των Σκουριών πέρασε στον υδροφόρο ορίζοντα της Θεσσαλονίκης.

Και λίγο πριν ήσουνα και πολιτικός μηχανικός και είχες άποψη για τον αντισεισμικό κανονισμό.

Άντε πήγαινε τώρα να αλλάξεις κανένα θυροτηλέφωνο.

Και να ξέρεις. Ο μεγαλύτερος καραντινόκαυλος του σάη είμαι εγώ.

Τιμή μου και καμάρι μου.

Και όλα τα ψέκια τα χύνω στην μάπα.

Όποτε θέλω.

Γιατί απλά, ...... ΜΠΟΡΩ.
Εσυ παικτη εισαι ο 5 στη λιστα....το αεργο κωματοσκυλο οφα(οπου φυσαει ο ανεμος)....μπροστα σου τα ψεκια αινσταιν....
Υγ..οχι τιμητης δεν εγινα αλλα παντα θελω να ειμαι ξηγημενος και ευθης....
Υγ2...αρχιδια εγινα κατι απο αυτα που λες,δεν ειναι εκει η κλιση μου ,ομως μια χαρα ματια εχω και βλεπω...
Υγ3 οσο για τις σκουριες...τι εγινε ρε μαγκα,ξαφνικα οι καναδοι που ελεγαν πως δεν βγαινουν εβαλαν τζιφρες για επεκταση και ενταση της επενδυσης?....ξαφνικα βγαινουν?...χτυπησαν νεα φλεβα μηπως?
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Εσυ παικτη εισαι ο 5 στη λιστα....το αεργο κωματοσκυλο οφα(οπου φυσαει ο ανεμος)....μπροστα σου τα ψεκια αινσταιν....
Υγ..οχι τιμητης δεν εγινα αλλα παντα θελω να ειμαι ξηγημενος και ευθης....
Υγ2...αρχιδια εγινα κατι απο αυτα που λες,δεν ειναι εκει η κλιση μου ,ομως μια χαρα ματια εχω και βλεπω...
Υγ3 οσο για τις σκουριες...τι εγινε ρε μαγκα,ξαφνικα οι καναδοι που ελεγαν πως δεν βγαινουν εβαλαν τζιφρες για επεκταση και ενταση της επενδυσης?....ξαφνικα βγαινουν?...χτυπησαν νεα φλεβα μηπως?
Νο 1, ρε ζμπαόκι. ΝΟ 1.

Ευθύς ρε ζμπαόκι, ευθύς,

Ε-Υ-Θ-Υ-Σ.

Κοινό χαρακτηριστικό όλων των καμμένων: δεν ξέρουν ορθογραφία.

ΥΓ. Περιμένω, περιμένω, να δω τι νερό πίνουν στην Θεσσαλονίκη. Και από που το πίνουν. Και με τις περιοχές που επικοινωνεί ο υδροφόρος ορίζοντας.

Γιατί δεν έχω ξεχάσει και τις βλακείες για την λεκάνη απορροής του Ωρωπού.

Δεν ξεχνώ, κατάλαβες;
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
Νο 1, ρε ζμπαόκι. ΝΟ 1.

Ευθύς ρε ζμπαόκι, ευθύς,

Ε-Υ-Θ-Υ-Σ.

Κοινό χαρακτηριστικό όλων των καμμένων: δεν ξέρουν ορθογραφία.

ΥΓ. Περιμένω, περιμένω, να δω τι νερό πίνουν στην Θεσσαλονίκη. Και από που το πίνουν. Και με τις περιοχές που επικοινωνεί ο υδροφόρος ορίζοντας.

Γιατί δεν έχω ξεχάσει και τις βλακείες για την λεκάνη απορροής του Ωρωπού.

Δεν ξεχνώ, κατάλαβες;
επιτέλους να επιστρέφουν σοβαρές προσωπικότητες στο σάιτ.
 

Geokoro

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Νοε 2016
Μηνύματα
691
Κριτικές
29
Like
1.814
Πόντοι
1.196
Ρε ζμπαόκι, έγινες και τιμητής τώρα;

Βλέπω ότι λόγω Κόβιντ έγινες και επιδημιολόγος. Και λοιμωξιολόγος. Και εντατικολόγος. Και λίγο οικονομολόγος.

Την τελευταία φορά θυμάμαι ότι ήσουνα γεωλόγος. Τι έγινε; Δεν μας είπες αν το αρσενικό από τα τέλματα των Σκουριών πέρασε στον υδροφόρο ορίζοντα της Θεσσαλονίκης.

Και λίγο πριν ήσουνα και πολιτικός μηχανικός και είχες άποψη για τον αντισεισμικό κανονισμό.

Άντε πήγαινε τώρα να αλλάξεις κανένα θυροτηλέφωνο.

Και να ξέρεις. Ο μεγαλύτερος καραντινόκαυλος του σάη είμαι εγώ.

Τιμή μου και καμάρι μου.

Και όλα τα ψέκια τα χύνω στην μάπα.

Όποτε θέλω.

Γιατί απλά, ...... ΜΠΟΡΩ.
Χύσε και μία στο στόμα σου να ξεδιψάσεις.
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.968
Κριτικές
1
Like
2.671
Πόντοι
606
Ο κόσμος έχει βγει έξω και γιορτάζει τις απόκριες. Από τη Ξάνθη και όλες τις πόλεις. Βαρέθηκε την ανόητη καραντίνα της πουτσας. Περαστικά στη κουλό κυβέρνηση που μετράει μέρες στη καρέκλα. Πουλο.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.603
Πόντοι
736
Εγω αυτο που βλεπω με τον κορονοιο ειναι οτι θα αλλαξει ριζικα η καθημερινοτητα μας και μετα τον κορονοιο και βλεπω τις μασκες να τις καθιερωνουν και μετα τον κορονοιο πολλα μαγαζια..Αμαν τι εχουμε να δουμε στο επομενο μνημονιο αμανννν...
Να τις καθιερώσει το μαγαζί πώς παρόμοια με το τσιγάρο ; Να σου πει μέσα θα φοράς μάσκα έξω όχι ; Το ερώτημα είναι εμείς αν θα θέλουμε να πάμε στο τάδε μαγαζί που θα θέλει να επιβάλει χρήση μάσκας , ίσως στο μέλλον να υπάρχουν μαγαζιά για μασκοφόρους και μαγαζιά για μη μασκοφόρους :P Επίσης τώρα που το σκέφτομαι θα μπορούσαν να υπάρχουν πτήσεις για εμβολιασμένους και πτήσεις για ανεμβολίαστους ... απο το να σου πει παράδειγμα δεν πετάς μάλλον καλύτερα.

υγ. Με το μαγαζιά εμένα πήγε το μυαλό μου σε εστίαση , εσυ μπορεί να εννοούσες άλλου τύπου μαγαζια :P

Αν και βασικά μαλακίες λέω , στην εστίαση και να θέλει ο μαγαζάτορας να επιβάλει την μάσκα τι θα σου πει φάε με την μάσκα ; :buck2:
 
Τελευταία τροποποίηση:
  • Like
Αντιδράσεις: geoMan

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom