Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
κωλο-γερος, όταν οι τύποι που μένουν κέντρο Αθήνας μαζευτούν κατά 10δες χιλιάδες όλοι στο φιλοπάππου με τον νέο κωδικό "6 μετακίνηση πεζή πλησίον της οικίας" διότι τους απαγορεύεται να μετακινηθούν με τα αυτοκίνητα τους μακρύτερα αυτό δεν είναι συνωστισμός? Ο τύπος που μένει ζωγράφου και γειτνιάζει με κάτι 100δες στρέμματα πράσινου σε απόσταση αναπνοής θα βγάλει τα παιδιά του βόλτα περπατώντας Σαββατοκύριακο στην εξοχή .. και θα αφήσει εκείνον που μένει στο δυαράκι οικογενειακώς 4 ατόμα πλατεία Κολιάτσου να πάει να γαμηθεί.

Μιθριδατισμός και σύνδρομο της Στοκχόλμης.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.107
Like
22.833
Πόντοι
5.506
Έκλεισε η Γερμανία τα εργοστάσια ;;;φυσικά κ όχι
Έτσι κ.η Ελλάδα έπρεπε να κρατήσει ανοικτά τα μαγαζάκια κ με πολυ σκληρά μέτρα την εστιαση
Συγκρίνεις τα εργοαστάσια με τα μαγαζάκια... κι επίσης να έχει η Ελλάδα ανοιχτή την εστίαση... τη στιγμή που η Γερμανία την έχει κλειστή...

Makes no sense...

Με απογοήτευσες... εντελώς όμως...!!!

ΟΚ, ότι πεις...!
Επαναλαμβάνω η Γερμανία. Στηρίζεται στη βαριά βιομηχανία κ για αυτό κ δεν την ενιαξε που έκλεισε τα μικρά μαγαζιά λιανοεμπορειου
.η ελληνική οικονομία στηρίζεται στις μικρές οικογενειακές επιχειρήσεις κ για αυτό έπρεπε να τα κρατήσει ανοιχτά αλλά τα έκλεισε
Τι δεν καταλαβαίνεις;;;;;;;;;;;


Άλλος πάλι με τιτανοτεράστια μαλακία.
Έχεις δίκιο στηριζόμαστε στους αργισψολους μισθωτούς κομματοσκυλο ου αυτοί ανεβάζουν το ΑΕΠ της χώρας :confused:


Γράφεις πως η Γερμανία δε νοιάζεται για το κλείσιμο των μαγαζιών λιανεμπορίου και από την άλλη μας επιβάλλει και καθολικά λοκνταουν. Ξέρεις τι θα τα κάνει τα προιόντα που παράγει η βαριά βιομηχανία της άραγε;
Τα στοκαρει κ τα δημιουργεί τώρα με φτηνή πρώτη ύλη
Ο επόμενος

Απορώ μερικοί αν ξέρετε εδώ μέσα από πραγματική παραγωγή προϊόντων ή απλώς πετάτε κοματοσκυλοβλακειες διότι σας το επιβάλει ο μητσοτακης


Ωραία λοιπόν, αφού είναι έτσι στόκαρε και συ τις ελιές και μην παραπονιέσαι που δε σε αφήνουν Κυριακή του Πάσχα να πας να τις κλαδέψεις.


Ρε τι άτομα είστε μερικοί, νομίζετε οτι ξέρετε κιόλας, δηλαδή ένα εργοστασιάκι της Γερμανίας που βγάζει 1000 ηλεκτρικές κουζίνες την ημέρα "θα τις στοκάρει" τώρα που η ίδια η Γερμανία "επιβάλλει το λοκνταουν" αλλά δε θα τις βρει μπροστά της τις 60-70 χιλιάδες κουζίνες που θα μαζευτούν στις αποθήκες, περιμένει όλος ο πλανήτης να τρέξει να τις αγοράσει μόλις ανοίξουν τα μικρομάγαζα. Και αυτές και όσες θα συνεχίσουν να παράγονται καθημερινά. Χαμούλης, η βαριά βιομηχανία της Γερμανίας κερδάει και πανηγυρίζει.
Να στοκαριστει βιομηχανικό προϊόν δεν υπάρχει τόσο πρόβλημα όσο τρόφιμα που παράγει ο νότος
Εμείς εξαρτωμαστε από την μικρή οικογενειακή συνοικιακή επιχείρηση στην Ελλάδα κ πρωτογενή τομέα τροφίμων
Οι Γερμανοί έχουν εργοστάσια τριτογενούς κ άντε δευτερογενούς τομέα που ακόμα κ τα τρόφιμα που παίρνουν τα μεταποιουν κ τα συσκευασιών με μακριά ημερομηνία
Εμείς στην Ελλάδα του πρωτογενούς τομέα έχουμε προϊόντα ευπαθή

Επίσης την πρώτη ύλη βιομηχανική η Γερμανία την αγοράζει από Αφρική λατινική Αμερική με εγγυητικές πεντάμηνες δεκαμηνες
Πχ σίδηρο αλουμίνιο τσιπ ηλεκτρολογικό υλικό πετρελαιο

Επίσης τα λειτουργικά έξοδα όπως μισθοί τα καλύπτει το γερμανικό κράτος σε οποίες επιχειρήσεις είμαι πλητομενος
.μερικοί χωρίς να έχετε κόψει τιμολόγια στη ζωή σας το παίζεται κ σχετικοί

Όσο για αυτά να τα πω στους γονείς μου είναι μπαγιάτικη καραμέλα κ Δε σημαίνει ότι αν ανοίξει η οικονομία θα πεθάνουν κ οι άνθρωποι οι γέροι

Λυπάμαι που μερικοί ζουν με κομματικά επιδοματα


Επειδη εισαι τελειως αμπαλος και μου μιλας για κομματικα επιδοματα και κυριως αν εχω κοψει ποτε τιμολογια προσωπικα, εχεις μια πλακα ρε τυπε, αυτα που γραφεις για Γερμανια ισχυαν, ισχυουν και θα ισχυουν.

Πες μου ομως η Γερμανια που επιβαλλει σε ολη την Ευρωπη το λοκνταουν ενω αυτοι στ αρχιδια τους, εχουν τα εργοστασια, τι θα κανουν τα αυτοκινητα, ηλεκτρικες συσκευες, ηλεκτρονικα, πρωτες υλες για διαφορους παραγωγικους τομεις που κατασκευαζουν ΚΑΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΤΕΜΑΧΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ, που θα τα προωθησουν οταν «εχουν κλεισει ολες τις αγορες και στ αρχιδια τους»

Ειναι το αντιστοιχο παραδειγμα με τις μαλακιες που τσΑμπουναει ο βλαξ ο λακης οτι η ΝΤΠ μας θελει ολους εργατες των 600€, να εξαφανιστει ολη η μικρομεσαια και μεσαι ταξη και να μεινουν μονο οι μεγαλοκαρχαριες και οι πολυεθνικες. Και ολα αυτα που παραγουν τα εργατακια των 600€ στις πολυεθνικες των μεγαλοκαρχαριων θα τα πετανε στη θαλασσα οπως οι σκωτσεζοι πετανε υπομονετικα φελλους στα βαρελια.


Απο πραγματικη οικονομια και πως εχει ανεβει το κατα κεφαλην εισοδημα στη Δυση και αντιστοιχα οι κερδοφοριες της παγκοσμιας επιχειρηματικοτητας δε μαθαινεις οταν το μυαλο σου ειναι μονο πως θα σπασεις την απαγορευση για να πας στο χωριο «να κλαδεψεις τις ελιες» Κυριακη του Πασχα ενω στην πραγματικοτητα θελεις να πας να ψησεις αρνι.
Aσε μας ρε κομματοσκυλο του πληκτρολογίου.
Μαζούτ καις στοκαρουν το προϊόν οι Γερμανοί φτιάχνοντας χωρίς labor cost και χωρίς αγορά εκροης κεφαλαίων για αγορά πρώτης ύλης ενώ με τον δανεισμό που θα σε δώσει θα τα αγοράσεις εσύ κ εγώ στο μέλλον με πλέον τόκο κ με ενέχυρο το κρατικό πλούτο

Θα μου πεις για ελιές κ χωριό ρε μοτεον που όσα έχω κάνει εγώ στη ζωή μου εσύ δεν θα τα κάνεις σε εκατό χρόνια πίσω από τον υπολογιστή σου
Κάθεσαι κ παπαγαλιζεις ότι σου βάλει το κόμμα

Κάνετε τις πάπιες όπου δεν σα συμφερει
Πανιβλαξα το τι θα κάνω εγώ την Κυριακή είναι δικό μου θέμα το αν θα πάω στο κτήμα μου να κλαδεψω ή μαψηδω αρνί ή Μαλδίβες ή Βραζιλία είναι δικό μου θέμα
Λες κ είσαι μέσα στη δουλειά μου κ ξέρεις τι ανάγκες έχει ακόμα κ Πάσχα κ Χριστούγεννα διότι υπάρχουν κ δουλειές που δεν πρέπει να κλείσουν

Ενώ ο καθένας έπαιρνα χαρτί κ έβγαινε απο Αθήνα ντεμεκ να μαζέψει ελιές

Άσε μας που θα κάνετε κουμάντο κ στη δουλειά του καθενός κ θα ορίζετε που κ ποτέ να πάει

Κ αν δε γουστάρεις που κάποιος πηγαίνει Πάσχα στη δουλειά του επειδή μπορεί να καταστραφη το φυτικό κεφάλαιο ,τότε απολάμβανε τα κομματικά σου επιδόματα κ άσε τους άλλους να δουλέψουν ή να πάμε τα ταξιδακια τους



Καλα τα λες τυπε απλα δε μας ειπες να ξερουμε με τι χαρτια ταξιδευουν μαζι σου οι κατσικες και τα ελαιοδεντρα για να τα εχεις εκει στις εξωτικες Μαλδιβες και τις Κυριακες μαζι σου.


#365 #24/7
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.107
Like
22.833
Πόντοι
5.506
Αυτά όμως τα ωραία να πας να τα πεις στους γονείς σου, στ αρχίδια μου τι θα πάθετε, εμένα με νοιάζει η δημιουργική γενιά που ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ λόγω οικονομίας.


Ρε τι φρούτα είστε μερικοί.
γιατι ρε μαγκες σωνει και καλα πρεπει να πεθανει καποιος αν ξεμυτισουμε την πορτα?

μασκουλα αποστασεις και μετρα ζηταμε να ανοιξουν οι δουλειες μας δεν ειπαμε να παρτουζωσουμε οσους βρουμε μπροστα μας

λοκνταουν μεσα στο λοκνταουν μας παει ο αλλος δεν το βλεπετε οτι δεν παει αλλο?


Γιατι τυπε ενω πολυ σωστα γραφεις μασκουλα, αποστασεις και ατομικη υγειινη ειναι οντως ολη η ιστορια αλλα οπως αποδειχθηκε ειμαστε τοσο ζωα που δε μπορουμε να κανουμε αυτα τα τοσο απλα πραγματα. Σωστα και συντονισμενα ΟΛΟΙ ΜΑΣ. Αλλα ολοι ομως.
αρα δε θα σκοτωσουμε ολοι τους γονεις μας

τα ουγκ που παρτουζαρουν στις πλατειες χυμα ολη μερα με το καφε και το τσιγαρο εμενα μου φαινονται πιο πολυ δημοσιος κινδυνος
απο το συντονισμενο ανοιγμα της αγορας

εκει και τα καψουλια που τωρα πατανε 12 φορες την μερα το 6 και ψωλαρουν ανεξελεγκτα
θα τα εχεις υπο ελεγχο


Ετσι, γι αυτα τα μαλακισμενα, που δεν εχουν ιδια ηλικια, προελευση, κοινωνικη ταξη, πιστευω, την πληρωνουμε ολοι.
Δεν θελω να σε κακοκαρδισω, επειδη απο οτι ξερω δεν εισαι κατοικος λεκανοπαιδιου, και δεν θα ηθελα να σου υπενθυμησω εξ αιτιας ποιου μαλακισμενου ο κωδ. 6 εγινε δικαιολογια για να ψωλαρουν οι παντες σε ολη την Αττικη.


Ναι, δεν αντιλεγω, μαλακια, αλλα πριν δε γινοταν χαμουλης, ολοι ηταν στα σπιτια τους.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.107
Like
22.833
Πόντοι
5.506
Ενταξει, εσυ εισαι εντελως χαζος, ουτε αναγνωση δεν κατεχεις.
εχετε παθει κουλιαση ασθενεια χωρις μεχρι στιγμης γιατρεια

ειναι δυνατον να φορας διπλη μασκα οταν εξω σε λιγο καιρο θα κανει 30 βαθμους?

και επεισης για ποιο λογο θα πρεπει να εχουμε χαρτια για το που θα παμε μεχρι τις 8 που αρχιζει το μαντρωμα?

το χαρτι του εργοδοτη η το μυνημα απο το κινητο δεν σας φτανει?

αντε να χαθειτε απο εδω εχετε καταλυσει το συνταγμα και τους νομους του κρατους και απο πανω ζητατε και τα ρεστα

δεν τολματε ΕΣΕΙΣ να του πειτε να ζητησει παραιτηση και να παμε ΤΑΧΙΣΤΑ ΣΕ ΕΘΝΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ?

ΤΟΣΟ ΚΟΤΕΣ ΛΙΡΑΤΕΣ ΕΙΣΑΣΤΕ?

ΦΤΑΣΑΤΕ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΚΟΥΒΑΣ
μ

Σιγα μη μας παθεις τιποτα τυπε και εισαι και σε κρισιμη ηλικια. Σου εχουν κοψει και το τσιγαρο χωρις να ζητησουν τη γνωμη ΣΟΥ, αντισυνταγματικα παντα και θελει προσοχη η περιπτωση.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.466
Κριτικές
36
Like
38.102
Πόντοι
18.565
Η αλλη βλακεια που παει να γινει, ειναι να σταματαει η κυκλοφορια στις 6 και τις καθημερινες. Θα γινεται χαμος στα σουπερ μαρκετ που θα κλεινουν στις 5, πλεον.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Η μετάδοση δεν τροφοδοτείται από τις μετακινήσεις, τροφοδοτείται από τον συνωστισμό.

Αυτά τα δύο ΔΕΝ ταυτίζονται.

Αν απαγορευτούν οι μετακινήσεις μακριά από το σπίτι τότε ναι μεν θα μειωθεί η κινητικότητα αλλά ο συνωστισμός θα αυξηθεί σε περιοχές με μεγάλη πληθυσμιακή πυκνότητα διότι πολύ απλά θα συρρέουν 10δες χιλιάδες άνθρωποι στους ελάχιστους ελεύθερους χώρους αναψυχής πόλεων όπως η Αθήνα, αφού 100% μακροχρόνιος καταναγκαστικός εγκλεισμός μετά από 12 μήνες ταλαιπωρίας και 10 χρόνια οικονομικής κρίσης θα οδηγούσε σε βέβαιη κοινωνική έκρηξη.

Το τελευταίο μέρος του πλανήτη που θα γίνει κοινωνική έκρηξη είναι το μπανανιστάν








 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Glaske κάτι είπες περί οικονομία Κούβας? Για ανέβασε ένα συγκριτικό Κούβας Ελλαδας να δούμε κάτι μαζί! :grin:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.107
Like
22.833
Πόντοι
5.506
kinks

αχαχουχα μητσοτακικια

πηγαιντε σε εκλογες εαν εχετε τα αρχιδια (λεμε τωρα)

εφοσον ο αρχηγος σου ειναι λαοπροβλητος με τις δημοσκοπησεις του αλαφουζου πηγαιντε σε εκλογες για να πιασετε το 45%

εχουμε στιγνη χουντα και η δημοκρατια ειναι στο γυψο

και ποσο μαλλον με τα σημερινα μετρα για τις μασκες και τις μετακινησεις


Τυπε γλασκε, λιγο αντισυνταγματικο και χουντικο να παμε σε εκλογες διχως προφανη λογο επειδη απλα το ζηταει ενας τυπος αχαχ... ε γλασκος, στο μπου.κομ, δε νομιζεις;
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.239
Like
24.159
Πόντοι
6.056
Η αλλη βλακεια που παει να γινει, ειναι να σταματαει η κυκλοφορια στις 6 και τις καθημερινες. Θα γινεται χαμος στα σουπερ μαρκετ που θα κλεινουν στις 5, πλεον.
γαματο αυτο

να θες να φας κατι μετα τις 6 κανενα τζανκ η κατι απο σουπερ τι γινεται?

θα μου πεις παρε το πιτογυρο στις 6παρα10 και φατο 9?θα εχει βγαλει λεπια ο γκοτζιλας :2funny:
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.910
Κριτικές
16
Like
14.749
Πόντοι
6.515
Η μετάδοση δεν τροφοδοτείται από τις μετακινήσεις, τροφοδοτείται από τον συνωστισμό.

Αυτά τα δύο ΔΕΝ ταυτίζονται.

Αν απαγορευτούν οι μετακινήσεις μακριά από το σπίτι τότε ναι μεν θα μειωθεί η κινητικότητα αλλά ο συνωστισμός θα αυξηθεί σε περιοχές με μεγάλη πληθυσμιακή πυκνότητα διότι πολύ απλά θα συρρέουν 10δες χιλιάδες άνθρωποι στους ελάχιστους ελεύθερους χώρους αναψυχής πόλεων όπως η Αθήνα, αφού 100% μακροχρόνιος καταναγκαστικός εγκλεισμός μετά από 12 μήνες ταλαιπωρίας και 10 χρόνια οικονομικής κρίσης θα οδηγούσε σε βέβαιη κοινωνική έκρηξη.

Το τελευταίο μέρος του πλανήτη που θα γίνει κοινωνική έκρηξη είναι το μπανανιστάν

λογικο, ποιος θα εξεγερθει στο συστημα που ακομα δινει 1500αρια συνταξεις και παχυλες αργομισθιες, μονιμοτητα στο δημοσιο
 

kinks

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2006
Μηνύματα
2.318
Like
711
Πόντοι
96
kinks

αχαχουχα μητσοτακικια

πηγαιντε σε εκλογες εαν εχετε τα αρχιδια (λεμε τωρα)

εφοσον ο αρχηγος σου ειναι λαοπροβλητος με τις δημοσκοπησεις του αλαφουζου πηγαιντε σε εκλογες για να πιασετε το 45%

εχουμε στιγνη χουντα και η δημοκρατια ειναι στο γυψο

και ποσο μαλλον με τα σημερινα μετρα για τις μασκες και τις μετακινησεις

To αχαχούχας (που δεν είναι μόνο από μένα), δεν το αρνείσαι, άλλωστε το ίδιο στόκοι είστε,
Το να ΜΗΝ κυκλοφορείς με ΥΔ εργασίας, ενώ είσαι σε τηλεεργασία ή σε αναστολή εσύ το θεωρείς στέρηση των δημοκρατικών σου δικαιωμάτων;

Α και μια ερώτηση που δεν απάντησες ποτέ. Έχεις γράψει 5-6 φορές ότι έπρεπε να κάνουμε δημοψήφισμα πριν το locckdown, όπως ΟΛΕΣ οι άλλες χώρες,

Για λέγε αχαχούχα ΠΟΙΕΣ χώρες έκαναν δημοψήφισμα;

ΥΓ Αφού αποδείχτηκε ότι ΔΕΝ ψήφισες ΝΔ, για πες μου ο αρχηγός σου γιατί ΔΕΝ ζητά εκλογές;
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.466
Κριτικές
36
Like
38.102
Πόντοι
18.565
Αυτά όμως τα ωραία να πας να τα πεις στους γονείς σου, στ αρχίδια μου τι θα πάθετε, εμένα με νοιάζει η δημιουργική γενιά που ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ λόγω οικονομίας.


Ρε τι φρούτα είστε μερικοί.
γιατι ρε μαγκες σωνει και καλα πρεπει να πεθανει καποιος αν ξεμυτισουμε την πορτα?

μασκουλα αποστασεις και μετρα ζηταμε να ανοιξουν οι δουλειες μας δεν ειπαμε να παρτουζωσουμε οσους βρουμε μπροστα μας

λοκνταουν μεσα στο λοκνταουν μας παει ο αλλος δεν το βλεπετε οτι δεν παει αλλο?


Γιατι τυπε ενω πολυ σωστα γραφεις μασκουλα, αποστασεις και ατομικη υγειινη ειναι οντως ολη η ιστορια αλλα οπως αποδειχθηκε ειμαστε τοσο ζωα που δε μπορουμε να κανουμε αυτα τα τοσο απλα πραγματα. Σωστα και συντονισμενα ΟΛΟΙ ΜΑΣ. Αλλα ολοι ομως.
αρα δε θα σκοτωσουμε ολοι τους γονεις μας

τα ουγκ που παρτουζαρουν στις πλατειες χυμα ολη μερα με το καφε και το τσιγαρο εμενα μου φαινονται πιο πολυ δημοσιος κινδυνος
απο το συντονισμενο ανοιγμα της αγορας

εκει και τα καψουλια που τωρα πατανε 12 φορες την μερα το 6 και ψωλαρουν ανεξελεγκτα
θα τα εχεις υπο ελεγχο


Ετσι, γι αυτα τα μαλακισμενα, που δεν εχουν ιδια ηλικια, προελευση, κοινωνικη ταξη, πιστευω, την πληρωνουμε ολοι.
Δεν θελω να σε κακοκαρδισω, επειδη απο οτι ξερω δεν εισαι κατοικος λεκανοπαιδιου, και δεν θα ηθελα να σου υπενθυμησω εξ αιτιας ποιου μαλακισμενου ο κωδ. 6 εγινε δικαιολογια για να ψωλαρουν οι παντες σε ολη την Αττικη.


Ναι, δεν αντιλεγω, μαλακια, αλλα πριν δε γινοταν χαμουλης, ολοι ηταν στα σπιτια τους.
Δεν ξερω τι γινοτανε στην Αττικη τοτε, εγω ημουν νησι οπου τηρουνταν ολα τα μετρα γιατι ο κοσμος ητανε πιο υποψιασμενος εκει, λογω τουρισμου και τηρουσε τα μετρα. Στην Αθηνα ομως οταν ηρθα, 6 Δεκεμβρη, (τελος Νοεμβρη ηταν η ποδηλαταδα) η κυκλοφορια ητανε κανονικη, τις δε τελευταιες ημερες το γαμησανε εντελως.
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
βρε kinks αχαχουχα

επειδη καποιο μελος με παρομοιασε με τον "μακαριτη" αχαχουχα εσυ πιστευεις οτι εαν ειμαι δεν θα το ειχα πει δημοσια?

οσο αφορα για τις δημοσκοποιησεις

εχεις δει τον αρχηγο σου να κανει δημοσκοπησεις οσο αφορα για τα θεματα υγειας τωρα με τον κορονοιο? απλα λαμβανει αποφασεις απο "συγκεκρομενους τηλεωρασακιδες λοιμοξιολογους" οι οποιοι "στοχευμενα" αποφασιζουν για μετρα χωρις να βλεπουν τα αντιμετρα για τα οποια συναδελφοι τους τα εχουν λαβει στο εξωτερικο

δεν μπορεις ωμα κοφτα να απαιτεις απο τον κοσμακη να βαζει δευτερη μασκα πανω στην αρχικη μασκα δεν το καταλαβαινεις αυτο?

οταν η θερμοκρασια ανεβει γυρω στους 30 βαθμους δεν θα μπορεσεις να βαζεις διπλη μασκα για να κυκλοφορεις διοτι τοτε θα δεις παρα πολαλ αναπνευστια προβληματα στους ελληνες πολιτες για τους γνωστους λογους που ολοι γνωριζουμε

εχουμε 9 μηνες καλοκαιρια και κανα τρημηνο κακοκαιρια

και το αλλο

δεν μπορεις να ζητας εξτρα χαρτια για τον κοσμακη που βγαινει εξω και παει με το αμαξακι του στις δουλειες του εοφοσν εχει τα απαραιτητα χαετια καθως επεισης εχεις στειλει τον σωστο κωδικο στο κινητο σου

και απο την αλλη να τον μαντρωνεις στις 9 το βραδυ καθημερινες και στις 5 το απογευμα τα σαβατοκυριακα

ουτε αυτο δεν καταλαβαινεις?

δυστυχως εχουν χασει την μπαλα τοσο οι λημοξιολογοι αλλα και οι κυβερνητικοι με αποτελεσμα να οριζουν οτι για το οποιοδηποτε λαθος φταινει οι ελληνες πολιτες και μονο αυτοι

και κατι τελευταιο να μου απαντησεις

γιατι τοσο οι λαθρομεταναστες αλλα και οι ρομα (το 90%) δεν φορανε μασκες και δεν τους κοβουν προστιμα?

αναλογησου και ολα αυτα περιμενω απαντηση σου

φιλικα
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Προς χτεσινοβραδινούς καραντινόκαυλους:

@Αlex πλέον γράφεις παραληρηματικά κείμενα τελείως γραφικά και εκτός τόπου και χρόνου
@τασσος όταν παίρνεις βερεσέ ότι δεν σε βολεύει, τότε εκτροχιάζεσαι επικίνδυνα προς κατευθύνσεις που δεν σε αντιπροσωπεύουν :wink:
@μπαρμπα η ελληνική κυβέρνηση τελείως ανεύθυνα προς τους πολίτες έτρεξε από τις πρώτες να επιβάλλει lockdown, ζήτησε πρώτη τα πιστοποιητικά και κρατάει περισσότερο από κάθε άλλη την οικονομία κλειστή . Βρίσκεται στη κορυφή της ανευθυνότητας παγκοσμίως μην πω τίποτα άλλο.
@barock άσε τι κακό μας βρήκε; Τσιμπάς τον ιό μέσα στο μετρό και στην έξοδο πέφτεις κάτω στο δρόμο.
Που να τολμήσει κάποιος να το αμφισβητήσει πως μπορεί να μην είναι έτσι. Οι καραντινόκαυλοι ξεκινούν τα επίθετα «αρνητής, ψεκασμένος, συριζαίος κτλ» σε πρώτη φάση. Σε δεύτερη θα γίνουν δομές περιθωριοποίησης δίπλα ή μέσα σε αυτές των λαθρομεταναστών. Αυτά προς το παρόν για την υπέροχη δυτικού τύπου δημοκρατία σας.
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.239
Like
24.159
Πόντοι
6.056
ο γλασκος δεν μπορει να ειναι ο αχαχουχας

ο αχας φοβοταν μην κολλησει hiv απο μαλακια με την παλαμη του σιγα μην καπνιζε
θα καρκινιαζε μονο που θα εβγαζε την ζελατινα απο τα μαρλμπορο


ασε που δεν φερνει καθολου το γραψιμο εντελως αλλο στυλ

αλλα τελευταια δεν ειμαι καλος στο κλωνοκυνηγι don't mind me

 

kinks

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2006
Μηνύματα
2.318
Like
711
Πόντοι
96
βρε kinks αχαχουχα

επειδη καποιο μελος με παρομοιασε με τον "μακαριτη" αχαχουχα εσυ πιστευεις οτι εαν ειμαι δεν θα το ειχα πει δημοσια?

οσο αφορα για τις δημοσκοποιησεις

εχεις δει τον αρχηγο σου να κανει δημοσκοπησεις οσο αφορα για τα θεματα υγειας τωρα με τον κορονοιο? απλα λαμβανει αποφασεις απο "συγκεκρομενους τηλεωρασακιδες λοιμοξιολογους" οι οποιοι "στοχευμενα" αποφασιζουν για μετρα χωρις να βλεπουν τα αντιμετρα για τα οποια συναδελφοι τους τα εχουν λαβει στο εξωτερικο

δεν μπορεις ωμα κοφτα να απαιτεις απο τον κοσμακη να βαζει δευτερη μασκα πανω στην αρχικη μασκα δεν το καταλαβαινεις αυτο?

οταν η θερμοκρασια ανεβει γυρω στους 30 βαθμους δεν θα μπορεσεις να βαζεις διπλη μασκα για να κυκλοφορεις διοτι τοτε θα δεις παρα πολαλ αναπνευστια προβληματα στους ελληνες πολιτες για τους γνωστους λογους που ολοι γνωριζουμε

εχουμε 9 μηνες καλοκαιρια και κανα τρημηνο κακοκαιρια

και το αλλο

δεν μπορεις να ζητας εξτρα χαρτια για τον κοσμακη που βγαινει εξω και παει με το αμαξακι του στις δουλειες του εοφοσν εχει τα απαραιτητα χαετια καθως επεισης εχεις στειλει τον σωστο κωδικο στο κινητο σου

και απο την αλλη να τον μαντρωνεις στις 9 το βραδυ καθημερινες και στις 5 το απογευμα τα σαβατοκυριακα

ουτε αυτο δεν καταλαβαινεις?

δυστυχως εχουν χασει την μπαλα τοσο οι λημοξιολογοι αλλα και οι κυβερνητικοι με αποτελεσμα να οριζουν οτι για το οποιοδηποτε λαθος φταινει οι ελληνες πολιτες και μονο αυτοι

και κατι τελευταιο να μου απαντησεις

γιατι τοσο οι λαθρομεταναστες αλλα και οι ρομα (το 90%) δεν φορανε μασκες και δεν τους κοβουν προστιμα?

αναλογησου και ολα αυτα περιμενω απαντηση σου

φιλικα


Συνέχισε να προβλέπεις το μέλλον,
Μέχρι τώρα το ποσοστό επιτυχίας σου είναι 0,0000000000001%.

Πάντα με καλή διάθεση.
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
kinks

ασε να παει καλα το σκ και συνεχιζουμε την κουβεντα απο δευτερα

συμφωνοι :)
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.720
Κριτικές
183
Like
43.867
Πόντοι
21.896
Έκλεισε η Γερμανία τα εργοστάσια ;;;φυσικά κ όχι
Έτσι κ.η Ελλάδα έπρεπε να κρατήσει ανοικτά τα μαγαζάκια κ με πολυ σκληρά μέτρα την εστιαση
Συγκρίνεις τα εργοαστάσια με τα μαγαζάκια... κι επίσης να έχει η Ελλάδα ανοιχτή την εστίαση... τη στιγμή που η Γερμανία την έχει κλειστή...

Makes no sense...

Με απογοήτευσες... εντελώς όμως...!!!

ΟΚ, ότι πεις...!
Επαναλαμβάνω η Γερμανία. Στηρίζεται στη βαριά βιομηχανία κ για αυτό κ δεν την ενιαξε που έκλεισε τα μικρά μαγαζιά λιανοεμπορειου
.η ελληνική οικονομία στηρίζεται στις μικρές οικογενειακές επιχειρήσεις κ για αυτό έπρεπε να τα κρατήσει ανοιχτά αλλά τα έκλεισε
Τι δεν καταλαβαίνεις;;;;;;;;;;;


Άλλος πάλι με τιτανοτεράστια μαλακία.
Έχεις δίκιο στηριζόμαστε στους αργισψολους μισθωτούς κομματοσκυλο ου αυτοί ανεβάζουν το ΑΕΠ της χώρας :confused:


Γράφεις πως η Γερμανία δε νοιάζεται για το κλείσιμο των μαγαζιών λιανεμπορίου και από την άλλη μας επιβάλλει και καθολικά λοκνταουν. Ξέρεις τι θα τα κάνει τα προιόντα που παράγει η βαριά βιομηχανία της άραγε;
Τα στοκαρει κ τα δημιουργεί τώρα με φτηνή πρώτη ύλη
Ο επόμενος

Απορώ μερικοί αν ξέρετε εδώ μέσα από πραγματική παραγωγή προϊόντων ή απλώς πετάτε κοματοσκυλοβλακειες διότι σας το επιβάλει ο μητσοτακης


Ωραία λοιπόν, αφού είναι έτσι στόκαρε και συ τις ελιές και μην παραπονιέσαι που δε σε αφήνουν Κυριακή του Πάσχα να πας να τις κλαδέψεις.


Ρε τι άτομα είστε μερικοί, νομίζετε οτι ξέρετε κιόλας, δηλαδή ένα εργοστασιάκι της Γερμανίας που βγάζει 1000 ηλεκτρικές κουζίνες την ημέρα "θα τις στοκάρει" τώρα που η ίδια η Γερμανία "επιβάλλει το λοκνταουν" αλλά δε θα τις βρει μπροστά της τις 60-70 χιλιάδες κουζίνες που θα μαζευτούν στις αποθήκες, περιμένει όλος ο πλανήτης να τρέξει να τις αγοράσει μόλις ανοίξουν τα μικρομάγαζα. Και αυτές και όσες θα συνεχίσουν να παράγονται καθημερινά. Χαμούλης, η βαριά βιομηχανία της Γερμανίας κερδάει και πανηγυρίζει.
Να στοκαριστει βιομηχανικό προϊόν δεν υπάρχει τόσο πρόβλημα όσο τρόφιμα που παράγει ο νότος
Εμείς εξαρτωμαστε από την μικρή οικογενειακή συνοικιακή επιχείρηση στην Ελλάδα κ πρωτογενή τομέα τροφίμων
Οι Γερμανοί έχουν εργοστάσια τριτογενούς κ άντε δευτερογενούς τομέα που ακόμα κ τα τρόφιμα που παίρνουν τα μεταποιουν κ τα συσκευασιών με μακριά ημερομηνία
Εμείς στην Ελλάδα του πρωτογενούς τομέα έχουμε προϊόντα ευπαθή

Επίσης την πρώτη ύλη βιομηχανική η Γερμανία την αγοράζει από Αφρική λατινική Αμερική με εγγυητικές πεντάμηνες δεκαμηνες
Πχ σίδηρο αλουμίνιο τσιπ ηλεκτρολογικό υλικό πετρελαιο

Επίσης τα λειτουργικά έξοδα όπως μισθοί τα καλύπτει το γερμανικό κράτος σε οποίες επιχειρήσεις είμαι πλητομενος
.μερικοί χωρίς να έχετε κόψει τιμολόγια στη ζωή σας το παίζεται κ σχετικοί

Όσο για αυτά να τα πω στους γονείς μου είναι μπαγιάτικη καραμέλα κ Δε σημαίνει ότι αν ανοίξει η οικονομία θα πεθάνουν κ οι άνθρωποι οι γέροι

Λυπάμαι που μερικοί ζουν με κομματικά επιδοματα


Επειδη εισαι τελειως αμπαλος και μου μιλας για κομματικα επιδοματα και κυριως αν εχω κοψει ποτε τιμολογια προσωπικα, εχεις μια πλακα ρε τυπε, αυτα που γραφεις για Γερμανια ισχυαν, ισχυουν και θα ισχυουν.

Πες μου ομως η Γερμανια που επιβαλλει σε ολη την Ευρωπη το λοκνταουν ενω αυτοι στ αρχιδια τους, εχουν τα εργοστασια, τι θα κανουν τα αυτοκινητα, ηλεκτρικες συσκευες, ηλεκτρονικα, πρωτες υλες για διαφορους παραγωγικους τομεις που κατασκευαζουν ΚΑΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΤΕΜΑΧΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ, που θα τα προωθησουν οταν «εχουν κλεισει ολες τις αγορες και στ αρχιδια τους»

Ειναι το αντιστοιχο παραδειγμα με τις μαλακιες που τσΑμπουναει ο βλαξ ο λακης οτι η ΝΤΠ μας θελει ολους εργατες των 600€, να εξαφανιστει ολη η μικρομεσαια και μεσαι ταξη και να μεινουν μονο οι μεγαλοκαρχαριες και οι πολυεθνικες. Και ολα αυτα που παραγουν τα εργατακια των 600€ στις πολυεθνικες των μεγαλοκαρχαριων θα τα πετανε στη θαλασσα οπως οι σκωτσεζοι πετανε υπομονετικα φελλους στα βαρελια.


Απο πραγματικη οικονομια και πως εχει ανεβει το κατα κεφαλην εισοδημα στη Δυση και αντιστοιχα οι κερδοφοριες της παγκοσμιας επιχειρηματικοτητας δε μαθαινεις οταν το μυαλο σου ειναι μονο πως θα σπασεις την απαγορευση για να πας στο χωριο «να κλαδεψεις τις ελιες» Κυριακη του Πασχα ενω στην πραγματικοτητα θελεις να πας να ψησεις αρνι.
Aσε μας ρε κομματοσκυλο του πληκτρολογίου.
Μαζούτ καις στοκαρουν το προϊόν οι Γερμανοί φτιάχνοντας χωρίς labor cost και χωρίς αγορά εκροης κεφαλαίων για αγορά πρώτης ύλης ενώ με τον δανεισμό που θα σε δώσει θα τα αγοράσεις εσύ κ εγώ στο μέλλον με πλέον τόκο κ με ενέχυρο το κρατικό πλούτο

Θα μου πεις για ελιές κ χωριό ρε μοτεον που όσα έχω κάνει εγώ στη ζωή μου εσύ δεν θα τα κάνεις σε εκατό χρόνια πίσω από τον υπολογιστή σου
Κάθεσαι κ παπαγαλιζεις ότι σου βάλει το κόμμα

Κάνετε τις πάπιες όπου δεν σα συμφερει
Πανιβλαξα το τι θα κάνω εγώ την Κυριακή είναι δικό μου θέμα το αν θα πάω στο κτήμα μου να κλαδεψω ή μαψηδω αρνί ή Μαλδίβες ή Βραζιλία είναι δικό μου θέμα
Λες κ είσαι μέσα στη δουλειά μου κ ξέρεις τι ανάγκες έχει ακόμα κ Πάσχα κ Χριστούγεννα διότι υπάρχουν κ δουλειές που δεν πρέπει να κλείσουν

Ενώ ο καθένας έπαιρνα χαρτί κ έβγαινε απο Αθήνα ντεμεκ να μαζέψει ελιές

Άσε μας που θα κάνετε κουμάντο κ στη δουλειά του καθενός κ θα ορίζετε που κ ποτέ να πάει

Κ αν δε γουστάρεις που κάποιος πηγαίνει Πάσχα στη δουλειά του επειδή μπορεί να καταστραφη το φυτικό κεφάλαιο ,τότε απολάμβανε τα κομματικά σου επιδόματα κ άσε τους άλλους να δουλέψουν ή να πάμε τα ταξιδακια τους



Καλα τα λες τυπε απλα δε μας ειπες να ξερουμε με τι χαρτια ταξιδευουν μαζι σου οι κατσικες και τα ελαιοδεντρα για να τα εχεις εκει στις εξωτικες Μαλδιβες και τις Κυριακες μαζι σου.


#365 #24/7
Κανουμe pcr test κατά την έξοδο κ κατά την είσοδο πάλι pcr trst kai rapid test και πετάμε μέσω Βουλγαρία ώστε κατά την είσοδο να αποφύγουμε την εφταημερη καραντίνα ενώ κλειδι της επιτυχίας κάθε ταξιδιού είναι μια φωτό του Μητσοτάκη με το ποδήλατο στην Πάρνηθα κ στην Ικαρία ώστε να αποφεύγεις τα πρόστιμα τα από αστυνομικούς :birdman:
Τώρα ξέρεις το κόλπο κ μπορείς κ εσύ να πας έτσι από τον υπολογιστή σου στην κουζινα
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.352
Κριτικές
1
Like
35.416
Πόντοι
6.256
Ωχ,
Φοραει μωβ γραβατα ο ευαγγελατος.
Τη γαμήσαμε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom