Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Σαφεστατα κιολας εχει καταλυθει το πολιτευμα ε?
Τι λες ρε παιδι μου.
Βλεπω σημερα δινουν ρεσιταλ οι μεγαλες μορφες του σαιτ.

Καταλυθηκε το πολιτευμα, στερηθηκαμε την ελπιδα και το ονειρο, ζουμε εναν εφιαλτη, τα ψυχολογικα προβληματα μας αποδεκατιζουν, κλπ κλπ

Ρε αντε με την καθε drama queen εδω μεσα, συνελθετε λιγακι.

Τυπε απ ολους τους κουλοστηρικτες,χλεχλε,βλαροκ,μπαρμπαγκεουλα εννοω,εισαι ο μοναδικος π θεωρω οτι εχει ενα επιπεδο.

Γραφεις κ σωστα πραγματα π κ που.Λογω του οτι ουτε εμενα αρεσει να βριζω εδω,με τους αλλους δεν κρατιεμαι,θα σ ενημερωσω οτι τα πραγματα εχουν αλλαξει λιιιιγο περισσοτερο απ οτι νομιζεις κ δεν ειναι οτι μας λειψαν οι αγκαλιες κ κλαιμε.

Ειναι οτι υπαρχει ενας σωρος αλλαγων,πραγμα π μας κανει να πιστευουμε οτι δεν οφειλονται στον covid αλλα τον χρησιμοποιουν ως προσχημα.

Πριν δυο βδομαδες,στη διαρκεια περιπατου με την μητερα μ,επεσε λογω κακου οδοστρωματος κ ελειψη φωτισμου,με αποτελεσμα να σκιστει η μυτη της με το αιμα να ρεει αδιακοπτα.

Τηλ στο 166 να ερθει,οπου οι ανθρωποι εκει μ ειπαν οτι δεν μπορω να μπω κ γω μαζι στο ασθενοφορο λογω διαταγων.

Οκ,πηρα ταξι κ πηγα ξεχωριστα.

Αφου της κανανε ραμματα,τηλ ταξι να επιστρεψουμε σπιτι.Ο ταξιτζης λοιπον Αλεξ μας ειπε οτι βαση νομου επιτρεπεται μονο ενας επιβατης και ο δευτερος θα πρεπει να μισθωσει ξεχωριστο ταξι,οπως και εκανα.

Αυτη ειναι η νεα πραγματικοτητα π υποστηριζεις τυπε μ,ή εστω μια αποψη αυτης,γι αυτο λοιπον θα σε συμβουλευα να σκεφτεσαι λιγο περισσοτερο τις αποψεις σου κ οχι για δω μεσα.Εδω ο καθ ενας οτι θελει γραφει ετσι κ αλλιως,ομως τι θα συμβει οταν πεις την αποψη σου,δλδ ολα βαινουν καλως,οταν συνομιλητη ή πελατη σου εχεις εναν με την εμπειρια π σ προανεφερα;
Δεν σε καταλαβαινω ρε τύπε. Ναι, ολα αυτα ειναι δυσαρεστα και μη κανονικα. Τι πρεπει να γινει ομως, δεν μου λες.
Το να μου παραθετει ο καθενας τι δυσκολια αντιμετωπιζει με τα λοκνταουν, δεν μου λεει τιποτα.
Θελετε να τα αφησουμε ολα ελευθερα?
Και μετα που θα ψοφαμε στους δρομους ποιος θα φταιει? Εσεις ή ο Κουλης?
Ο κυβερνητικός εκπρόσωπος του Μπου, χτες είπε τις μαγικές λέξεις που μου βαράνε καμπανάκια μόλις της ακούω.
Μαζί με τις υπόλοιπες όπως «καμιόνια, μπέργκαμο , εκατόμβες» συνθέτουν το τρόμο που πρέπει να μπει στο πετσί του κάθε ανθρώπου.
Όταν ακούω να λέει κάποιος κάτι από τα παραπάνω καταλαβαίνω αμέσως πως πρόκειται είτε για άτομο που ακολουθεί κυβερνητική γραμμή είτε για άτομο που η μόνη του ενημέρωση είναι τα 6 πανελλαδικής εμβέλειας ελεύθερα κανάλια και οι συνομήλικοι γείτονες του...
Το καθεστώς που ζούμε είναι ακριβώς σαν του Χότζα. Όπως τότε έδειχνε εικόνες από την Αφρική που στις καλύβες δεν είχε ηλεκτρισμό και έλεγε πως έτσι ζει παντού ο κόσμος και όταν έσβηνε τα φώτα νωρίς και έλεγε πως τα απέναντι φώτα των Ελλήνων είναι διότι αυτοί λόγω φτώχειας δουλεύουν και το βράδι, έτσι και οι κυβερνητικοί μας λένε πως όπου δεν έχει lockdown πεθαίνει ο κόσμος στους δρόμους και πως εμάς μας σώζουν.
Τον μαεστρικό τρόπο που τα ΜΜΕ κάνουν το μαύρο άσπρο και το άσπρο μαύρο θα τον ζήλευε και ο Χότζας...:confused:
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Δεν γράφω πιωμένος αλλά σύντομα εξαθλιωμένος.
Οι σποραδικές λοιπόν παρεμβάσεις σου για να κριτικάρεις ανορθολογικές ανοησίες(κατά τη γνώμη σου πάντα) έχουν στόχευση συγκεκριμένα μέλη με συγκεκριμένες απόψεις και άρα παίρνεις έμμεσα μια θέση κάνοντας γαργάρα ανορθολογισμούς και ανοησίες της άλλης πλευράς. Όπως και να έχει επιλογή σου είναι σε ποιον απαντάς και σε ποιον όχι. Στην ερώτησή σου δεν αναφερόμουν σε κάτι συγκεκριμένο που έχεις γράψει αλλά στο συνολικό αποτύπωμα της παρουσίας σου. Και επαναλαμβάνω πως οι γέροι μου( που μοναδική πηγή ενημέρωσής τους είναι τα ελεύθερα κανάλια πανελλαδικής εμβέλειας) θα ...ηδονίζονταν με τη στόχευση των παρεμβάσεών σου.

Καραντινόκαυλους θεωρώ αυτούς που ως βασικό και αβίαστο μέτρο ανάσχεσης του κοβιντ θεωρούν το αυστηρό παρατεταμένο Λοκντάουν και το υποστηρίζουν δογματικά με κάθε τρόπο ενώ θα έπρεπε να είναι η έσχατη και αχρείαστη λύση.
Μίλησες σχετικά κόσμια και σου απαντάω ομοίως. Διαφωνούμε σίγουρα και αν απαντήσεις ελπίζω να μην ξεφύγεις σε εκφράσεις γιατί θα μπούμε σε αδιέξοδη βωμολοχία.

συνεχίζω να πιστεύω ότι με μπερδεύεις με άλλον. Πχ. πουθενά δεν έγραψα κάτι που να ταιριάζει στην περιγραφή σου για τους "καραντινόκαυλους". Υποθέτω ότι διάβασες κυρίως όσα έγραψα εδώ και έβγαλες το συμπέρασμα ότι είμαι καραντινόκαυλος :think:;;; μα τότε πως θα προτιμούα να είμαι σε μια χώρα στυλ Σιγκαπούρης που σύμφωνα με το Λαδάκη δεν εφάρμοσε λοκντάουν ;;;

Επειδή εδώ γράφουμε από τον περασμένο Μάρτη και συ φαίνεται να ήρθες πριν ένα μήνα (αν δεν είσαι κλώνος άλλου) πιθανόν δεν έχεις δει τι έχει γραφτεί τόσο καιρό. Είτε το πιστεύεις είτε όχι δεν έχω επιλέξει μία άποψη ώστε να στοχεύω άλλα μέλη που έχουν την αντίθετη. Κυρίως επειδή δεν είμαι ειδικός και ούτε μπαίνω για να το παίζω ειδήμων και παντογνώστης όπως κάποια .... εξέχοντα μέλη. Η όποια κριτική μου δεν αφορούσε ποτέ την ίδια την άποψή τους (θα μπορούσε να είναι και σωστή). Αυτό που πάντα σχολίαζα σε συγκεκριμένα μέλη είναι ο τρόπος που πάνε να την τεκμηριώσουν : ή δεν προσμετράνε όλες τις παραμέτρους ή συγκρίνουν ανόμοια δεδομένα και περιπτώσεις ή κάνουν επιλεκτική ανάγνωση των γεγονότων. Κλασική περίπτωση ο Λαδάκης, ή ο Νικ 14κάτι στις αρχές της πανδημίας.

Και συ έκανες το ίδιο λάθος χθες όπως και άλλοι με τη Σουηδία προσπαθώντας να συγκρίνεις ανόμοιες περιπτώσεις. Τα πράγματα έχουν όπως σου τα έγραψε ο Τάσος κυρίως αλλά και οι άλλοι.Αν θες να βγάζεις αξιόπιστο συμπέρασμα ή θα συγκρίνεις όμοιες περιπτώσεις ή στις ανόμοιες θα πρέπει να εξετάζεις τις παραμέτρους που διαφοροποιούνται για να δεις αν μπορείς να ζυγίσεις την επίδρασή τους . Αλλιώς είναι πολύ εύκολο ο καθένας να επιλέγει τι τον βολεύει και να βγάζει όποιο συμπέρασμα θέλει.

και τέλος θα διακινδυνεύσω μια τηλεδιάγνωση : αν όπως λες οι γέροι σου θα ηδονίζονταν αν διάβαζαν τις παρεμβάσεις μου τότε σίγουρα κόβει το μυαλό τους, αν σου είπε κάποιος ότι έχουν άνοια ας κάψει το πτυχίο του :grin:
Παρακολουθώ το σαη χρόνια τύπε μου και ξέρω τι καπνό φουμάρει ο καθένας.
Έπεσες μέσα και για το τι διάβασα για να βγάλω συμπεράσματα.
Ο Τάσσος τον τελευταίο χρόνο έχει ξεκουτιάνει τελείως και όπως λέει ο Μήτσος για όλους μας, τον έχει βαρέσει η καραντίνα στο κεφάλι .
Μας πάσαρε τη σύγκριση Νορβηγίας-Σουηδίας ως ίδια ενώ η Νορβηγία έχει ακριβως τον μισό πλυθησμό.
Επίσης οι ίδιοι οι Νορβηγοί θεωρούν πως η επιτυχία τους οφείλεται στον τεράστιο αριθμό τεστ από την αρχή ξεσπάσματος της επιδημίας τον Μάρτιο και όχι στο lockdown. Επίσης από τον Νοέμβριο δεν ακολούθησαν σε μέτρα την υπόλοιπη Ευρώπη παρά μόνο κάπου στα τέλη Ιανουαρίου. Όσο για τη Σουηδία έχει ήδη ειπωθεί πως τα νούμερα είναι αυξημένα λόγω του μεγάλου πλυθησμού στα γηροκομεία που εκεί τους ξέφυγε η κατάσταση. Δηλαδή αν πρόσεχαν τα γηροκομεία θα είχαν ελάχιστους νεκρούς με τα πάντα ανοιχτά.
Τέλος τον Τάσσο θα τον συμβούλευα να μας ενημερώνει για το τι του λένε οι φίλοι του στο Viber που κάνουν ζωάρα στα κλαμπ της Λευκορωσίας της Ουκρανίας και του Ντουμπάϊ .Μήπως του έρχονται πληροφορίες πως χορεύουν ανάμεσα στα πτώματα που σωριάζονται στις πίστες λόγω ανοίγματος των πάντων όπως μας απειλεί ο κυβερνητικός εκπρόσωπος;
Όσον αφορά εσένα χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης θα ήθελα να σε δω να παρεμβαίνεις και στον ανορθολογικό τρόπο σκέψης και της άλλης πλευράς. Αυτής που είναι φουλ τέρμα καραντίνα χωρίς προσπάθεια ισσορόπησης μεταξύ συνεπειών από τον ιό σε συνάρτηση αυτών της καραντίνας.



 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Ο κυβερνητικός εκπρόσωπος του Μπου, χτες είπε τις μαγικές λέξεις που μου βαράνε καμπανάκια μόλις της ακούω.
Μαζί με τις υπόλοιπες όπως «καμιόνια, μπέργκαμο , εκατόμβες» συνθέτουν το τρόμο που πρέπει να μπει στο πετσί του κάθε ανθρώπου.
Όταν ακούω να λέει κάποιος κάτι από τα παραπάνω καταλαβαίνω αμέσως πως πρόκειται είτε για άτομο που ακολουθεί κυβερνητική γραμμή είτε για άτομο που η μόνη του ενημέρωση είναι τα 6 πανελλαδικής εμβέλειας ελεύθερα κανάλια και οι συνομήλικοι γείτονες του...
Το καθεστώς που ζούμε είναι ακριβώς σαν του Χότζα. Όπως τότε έδειχνε εικόνες από την Αφρική που στις καλύβες δεν είχε ηλεκτρισμό και έλεγε πως έτσι ζει παντού ο κόσμος και όταν έσβηνε τα φώτα νωρίς και έλεγε πως τα απέναντι φώτα των Ελλήνων είναι διότι αυτοί λόγω φτώχειας δουλεύουν και το βράδι, έτσι και οι κυβερνητικοί μας λένε πως όπου δεν έχει lockdown πεθαίνει ο κόσμος στους δρόμους και πως εμάς μας σώζουν.
Τον μαεστρικό τρόπο που τα ΜΜΕ κάνουν το μαύρο άσπρο και το άσπρο μαύρο θα τον ζήλευε και ο Χότζας...:confused:

Έτσι είναι , είδα λίγο τηλεόραση το πρωί , έλεγαν οι δημοσιογράφοι για την αυξημένη κίνηση στους δρόμους και οτι δεν γίνονται προσπάθειες για να αυξηθεί η τηλε-εργασία , ε ξεκίνα πρώτος εσυ που μας δείχνεις με το δάχτυλο και κάνε εκπομπή απο το σπίτι σου :P Μετά έλεγαν για έναν αγώνα βόλευ όπου οι παίκτες φόρεσαν μάσκα και μάλιστα είπαν λέει οτι δεν είχαν ιδιαίτερο πρόβλημα ... υποστηρίζουν την μάσκα τέρμα δηλαδή , αλλά οι ίδιοι δεν φοράνε μάσκα :jerking:
Αυτά είναι δύο σημερινά παραδείγματα , θα έχουν γίνει και πολύ χειρότερα φαντάζομαι αλλά δεν παρακολουθώ τηλεόραση μόνο αμα τύχει.

Αυτά που είδα τα είδα στην εκπομπή του Χασαπόπουλου και της Βούλγαρη , δεν ήξερα καν τα ονόματά τους τα βρήκα μόλις τωρα στο ιντερνετ.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.717
Κριτικές
183
Like
43.853
Πόντοι
21.896
Όλες οι χώρες του κόσμου ανοιχτές πλην της Ελλάδος:confused::confused::confused::confused:
Σήμερα μιλούσα με τρεις αφρικανικές πρεσβείες στην Ιταλία και Γερμανία αφού δεν έχει η Ελλάδα πρεσβείες ,rwanda Uganda ghana και είναι ανοικτά τουριστικα:( :(

Τι στο καλό κάνει η χώρα μας κ φοβάται τόσο;;;



 

shamrock35

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2015
Μηνύματα
8
Like
8
Πόντοι
0
Καλησπέρα, οι ενστάσεις που μας αναφέρουν να κάνουμε ηλεκτρονικά, όσον αφορά πρόστιμα μετακίνησης, έχουν καμία ελπίδα;

Οι χειρόγραφες βεβαιώσεις για παροχή βοήθειας σε ηλικιωμένο άτομο, είναι αποδέκτες;
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Όλες οι χώρες του κόσμου ανοιχτές πλην της Ελλάδος:confused::confused::confused::confused:
Σήμερα μιλούσα με τρεις αφρικανικές πρεσβείες στην Ιταλία και Γερμανία αφού δεν έχει η Ελλάδα πρεσβείες ,rwanda Uganda ghana και είναι ανοικτά τουριστικα:( :(

Τι στο καλό κάνει η χώρα μας κ φοβάται τόσο;;;

Απο ότι φαίνεται μόνο εμείς φοβόμαστε την αφρικανική μετάλλαξη , οι δε αφρικανοί πάλι στα @@ τους.

Στο παρακάτω βίντεο έχει τραβηγμένα πλάνα απο Νότια Αφρική , ανοιχτά μαγαζιά και ανοιχτές καφετέριες .. με μέτρα βέβαια αλλά ανοιχτά. Στο 7:30 λεπτό είναι τα πλάνα.

 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Τι να σου πω. Ναι, με ενοχλει απο την στιγμη που η μαλακια σου θετει σε κινδυνο ανευ λογου τη δημοσια υγεια.

Ρε δεν το αφηνετε το παραμυθι με την δημοσια υγεια

Αν ενδιεφερε τον κουλη και την λαθροκυβερνηση του η δημοσια υγεια θα καλυτερευαν το εθνικο συστημα υγειας

Αλλα η κομματοσκυλιαση ειναι βαθια ριζωμενη στην γαλαζια γενια
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Όλες οι χώρες του κόσμου ανοιχτές πλην της Ελλάδος:confused::confused::confused::confused:
Σήμερα μιλούσα με τρεις αφρικανικές πρεσβείες στην Ιταλία και Γερμανία αφού δεν έχει η Ελλάδα πρεσβείες ,rwanda Uganda ghana και είναι ανοικτά τουριστικα:( :(

Τι στο καλό κάνει η χώρα μας κ φοβάται τόσο;;;
Η επόμενη παγκόσμια πρωτοτυπία εύκολα προβλέπω να είναι το υποχρεωτικό πιστοποιητικό εμβολιασμού για είσοδο στη χώρα.
Για το καλό του τουρισμού πάντα βέβαια θα πουν τα κυβερνητικά κομματόσκυλα, αποκλείοντας τεράστιο μέρος εν δυνάμει επισκεπτών που θα κάνουν το έγκλημα να μην εμβολιαστούν.
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.434
Like
7.939
Πόντοι
2.356
@ kyriako

Ειχα αναφερει οτι η Νορβηγια εχει τον μισο πληθυσμο ,μην το πασαρεις σαν δικο σου (λες να μην το γνωριζα ?) ... 5.000.000 με 600 νεκρους
η Σουηδια 10.000.000 με 12,000 νεκρους ...
Γειτονικες χωρες με ιδιο κλιμα ,παρομοιο βιοτικο επιπεδο/συστημα υγειας , παρομοια νοοτροπια/συνηθειες του πληθυσμου
αυτη ειναι συγκριση αλλα δεν σας αρεσει επειδη φαινεται ξεκαθαρα το αποτυχημενο σουηδικο μοντελο (το ομολογησαν και οι ιδιοι αλλωστε)
τις δικαιολογιες οτι τους ξεφυγε στα γηροκομεια τις ακουω βερεσε ...

Μιας και ανεφερες το Μπλοκ ... γνωστος μου Ελληνας απο την πρεσβεια στο Κιεβο κολλησε τον ιο και τον πεταξαν σαν το σκυλι σε ενα νοσοκομειο ,εκλαιγε με μαυρο δακρυ (ρωτα τον Βαγγελη που του πηγαινε οτι χρειαζοταν και τα αφηνε εξω απο την πορτα του δωματιου του)
Δες και την Μολδαβια (ολα ανοιχτα και εκει) των μολις 2.000.000 με 3,600 νεκρους ...

Τυχαινει να εχω δυο γιατρους στην οικογενεια μου (ο ενας με σαραντα χρονια πειρα) με αριστες σπουδες (o αλλος περασε και απο το harvard)
σορρυ που δεν εμπιστευομαι τις διανοιες του μπου ... καραναντιλογος δεν ειμαι ,απλα δεν μπορω να ακουω ασυναρτησιες

Μηπως ξεκουτιανες εσυ? :confused:
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.434
Like
7.939
Πόντοι
2.356
Όλες οι χώρες του κόσμου ανοιχτές πλην της Ελλάδος:confused::confused::confused::confused:
Γερμανια ολα κλειστα και παραταθηκε το λοκνταουν μεχρι μεσα Μαρτιου.
χθες μιλησα με τον δικο μου που εχει τρια εστιατορια πανω με ενοικιο 20.000 και 40.000 το μηνα για τα δυο μεγαλα που βρισκονται σε εμπορικο κεντρο
Εκει να δεις τι σφαγη γινεται στους επαγγελματιες ...
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Καλησπέρα παιδια ειμαι νέος εδω στο forum. που θα πάει αυτη η ιστορία με τον ιο πώς το βλέπετε? ένας φιλος που ειναι ρωσία μ λεει ειναι σχεδόν ολα κομπλέ
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Όλες οι χώρες του κόσμου ανοιχτές πλην της Ελλάδος:confused::confused::confused::confused:
Γερμανια ολα κλειστα και παραταθηκε το λοκνταουν μεχρι μεσα Μαρτιου.
χθες μιλησα με τον δικο μου που εχει τρια εστιατορια πανω με ενοικιο 20.000 και 40.000 το μηνα για τα δυο μεγαλα που βρισκονται σε εμπορικο κεντρο
Εκει να δεις τι σφαγη γινεται στους επαγγελματιες ...
Παίδες, αυτό το "παντού είναι ανοιχτά εκτός απο εδώ" είναι η μεγαλύτερη μούφα που κυκλοφορεί! Και στην Γερμανία όλα κλειστά, και στην Αγγλία και στην Πορτογαλία και παντού. ΟΚ, στην Ρουμανία και στην Αφρική είναι ανοιχτά!!!!
 

nikolakis66

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.018
Κριτικές
4
Like
851
Πόντοι
376
Όλες οι χώρες του κόσμου ανοιχτές πλην της Ελλάδος:confused::confused::confused::confused:
Σήμερα μιλούσα με τρεις αφρικανικές πρεσβείες στην Ιταλία και Γερμανία αφού δεν έχει η Ελλάδα πρεσβείες ,rwanda Uganda ghana και είναι ανοικτά τουριστικα:( :(

Τι στο καλό κάνει η χώρα μας κ φοβάται τόσο;;;

αιγυπτος. στην ερυθρα θαλλασσα πας χωρις τιποτα. για να πας καιρο, αλεξανδρεια θελεις αρνητικο τεστ.
σε επωνυμο 5στερο. εχουν πειραξει το θερμομετρο και μου εδειξε 34.
στο site λεει οτι σαουνα,γυμναστηριο ειναι κλειστα αλλα οταν φτανεις εκει βλεπεις οτι δουλευουν κανονικα.
οι μισοι επισκεπτες κυκλοφορουν χωρις μασκα.(οταν τα ειδα αυτα ζητησα να μην μου καθαρισουν το δωματιο)
παρτυ διοργανωνονται κανονικα.
δουλευουν μπαρ εστιατορια.

αλλα σε οσους μιλαω εχουν καποιο στην ΑΜΕΣΗ οικογενεια με covid.
εταιρεια εκλεισε για ενα μηνα αφου το 90% των εργαζομενων βρεθηκε θετικο.

απλα λογω οικονομικου επιπεδου αφηνουν το κοσμο να πεθαιινει και προσπαθουν να κρατησουν τουρισμο ανοικτο αφου δεν τους παιρνει να δωσουν επιδοματα
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Η επόμενη παγκόσμια πρωτοτυπία εύκολα προβλέπω να είναι το υποχρεωτικό πιστοποιητικό εμβολιασμού για είσοδο στη χώρα.
Για το καλό του τουρισμού πάντα βέβαια θα πουν τα κυβερνητικά κομματόσκυλα, αποκλείοντας τεράστιο μέρος εν δυνάμει επισκεπτών που θα κάνουν το έγκλημα να μην εμβολιαστούν.
Αυτό που λες θα γίνει παγκοσμίως, όχι μόνο εδώ και ούτε ήταν ιδέα του Κούλη και των κομματόσκυλων όπως λες! Δεν θες εμβόλιο λεβέντη μου? ΟΚ, αλλά θα έχεις υγειονομικό βιβλιάριο που θα λέει ότι δεν το έχεις κάνει. Απλό είναι.

Τώρα αν θες εσύ να μας πεις ότι αυτό είναι των κυβερνητικών κομματόσκυλων και του Κούλη, ε τότε ρε μεγάλε δεν έχουμε πρωθυπουργό, έχουμε τον ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑ!!!!! Οπότε θα πρέπει να χαίρεσαι! :grin:
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.669
Like
27.944
Πόντοι
5.506
αει στον πουτσο ρε καραγκιοζη
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Όλες οι χώρες του κόσμου ανοιχτές πλην της Ελλάδος:confused::confused::confused::confused:
Σήμερα μιλούσα με τρεις αφρικανικές πρεσβείες στην Ιταλία και Γερμανία αφού δεν έχει η Ελλάδα πρεσβείες ,rwanda Uganda ghana και είναι ανοικτά τουριστικα:( :(

Τι στο καλό κάνει η χώρα μας κ φοβάται τόσο;;;

Ο Μητσοτάκης είναι ορθοπολιτικό ΣΚΛΗΡΌ πιόνι, παρόμοιος με τον Μακρόν. Καθίστε να παρατηρήσετε ομοιότητες.

Το έχω ξαναγράψει, η διαχείριση της πανδημίας καμία σχέση δεν έχει με τη διάσωση της υγείας των Ελλήνων. Αλλού είναι ο σκοπός. Δεν ακούτε. Δεν πειράζει.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Σαφεστατα κιολας εχει καταλυθει το πολιτευμα ε?
Τι λες ρε παιδι μου.
Βλεπω σημερα δινουν ρεσιταλ οι μεγαλες μορφες του σαιτ.

Καταλυθηκε το πολιτευμα, στερηθηκαμε την ελπιδα και το ονειρο, ζουμε εναν εφιαλτη, τα ψυχολογικα προβληματα μας αποδεκατιζουν, κλπ κλπ

Ρε αντε με την καθε drama queen εδω μεσα, συνελθετε λιγακι.

Τυπε απ ολους τους κουλοστηρικτες,χλεχλε,βλαροκ,μπαρμπαγκεουλα εννοω,εισαι ο μοναδικος π θεωρω οτι εχει ενα επιπεδο.

Γραφεις κ σωστα πραγματα π κ που.Λογω του οτι ουτε εμενα αρεσει να βριζω εδω,με τους αλλους δεν κρατιεμαι,θα σ ενημερωσω οτι τα πραγματα εχουν αλλαξει λιιιιγο περισσοτερο απ οτι νομιζεις κ δεν ειναι οτι μας λειψαν οι αγκαλιες κ κλαιμε.

Ειναι οτι υπαρχει ενας σωρος αλλαγων,πραγμα π μας κανει να πιστευουμε οτι δεν οφειλονται στον covid αλλα τον χρησιμοποιουν ως προσχημα.

Πριν δυο βδομαδες,στη διαρκεια περιπατου με την μητερα μ,επεσε λογω κακου οδοστρωματος κ ελειψη φωτισμου,με αποτελεσμα να σκιστει η μυτη της με το αιμα να ρεει αδιακοπτα.

Τηλ στο 166 να ερθει,οπου οι ανθρωποι εκει μ ειπαν οτι δεν μπορω να μπω κ γω μαζι στο ασθενοφορο λογω διαταγων.

Οκ,πηρα ταξι κ πηγα ξεχωριστα.

Αφου της κανανε ραμματα,τηλ ταξι να επιστρεψουμε σπιτι.Ο ταξιτζης λοιπον Αλεξ μας ειπε οτι βαση νομου επιτρεπεται μονο ενας επιβατης και ο δευτερος θα πρεπει να μισθωσει ξεχωριστο ταξι,οπως και εκανα.

Αυτη ειναι η νεα πραγματικοτητα π υποστηριζεις τυπε μ,ή εστω μια αποψη αυτης,γι αυτο λοιπον θα σε συμβουλευα να σκεφτεσαι λιγο περισσοτερο τις αποψεις σου κ οχι για δω μεσα.Εδω ο καθ ενας οτι θελει γραφει ετσι κ αλλιως,ομως τι θα συμβει οταν πεις την αποψη σου,δλδ ολα βαινουν καλως,οταν συνομιλητη ή πελατη σου εχεις εναν με την εμπειρια π σ προανεφερα;
Δεν σε καταλαβαινω ρε τύπε. Ναι, ολα αυτα ειναι δυσαρεστα και μη κανονικα. Τι πρεπει να γινει ομως, δεν μου λες.
Το να μου παραθετει ο καθενας τι δυσκολια αντιμετωπιζει με τα λοκνταουν, δεν μου λεει τιποτα.
Θελετε να τα αφησουμε ολα ελευθερα?
Και μετα που θα ψοφαμε στους δρομους ποιος θα φταιει? Εσεις ή ο Κουλης?
Ο κυβερνητικός εκπρόσωπος του Μπου, χτες είπε τις μαγικές λέξεις που μου βαράνε καμπανάκια μόλις της ακούω.
Μαζί με τις υπόλοιπες όπως «καμιόνια, μπέργκαμο , εκατόμβες» συνθέτουν το τρόμο που πρέπει να μπει στο πετσί του κάθε ανθρώπου.
Όταν ακούω να λέει κάποιος κάτι από τα παραπάνω καταλαβαίνω αμέσως πως πρόκειται είτε για άτομο που ακολουθεί κυβερνητική γραμμή είτε για άτομο που η μόνη του ενημέρωση είναι τα 6 πανελλαδικής εμβέλειας ελεύθερα κανάλια και οι συνομήλικοι γείτονες του...
Το καθεστώς που ζούμε είναι ακριβώς σαν του Χότζα. Όπως τότε έδειχνε εικόνες από την Αφρική που στις καλύβες δεν είχε ηλεκτρισμό και έλεγε πως έτσι ζει παντού ο κόσμος και όταν έσβηνε τα φώτα νωρίς και έλεγε πως τα απέναντι φώτα των Ελλήνων είναι διότι αυτοί λόγω φτώχειας δουλεύουν και το βράδι, έτσι και οι κυβερνητικοί μας λένε πως όπου δεν έχει lockdown πεθαίνει ο κόσμος στους δρόμους και πως εμάς μας σώζουν.
Τον μαεστρικό τρόπο που τα ΜΜΕ κάνουν το μαύρο άσπρο και το άσπρο μαύρο θα τον ζήλευε και ο Χότζας...:confused:
H συγκριση του μονολιθικού εκτρωματος του καθεστωτος του Χοτζα με μια ευνομουμενη δημοκρατια δυτικου τυπου οπως η Ελλαδα, ειναι τουλαχιστον χυδαια και απαραδεκτη.
Το γεγονος οτι ακομη μετα απο ενα χρονο όπου παγκοσμια λαμβανονται μετρα για την πανδημια, εσεις ακομη βλεπετε "αυταρχισμους" σε τοπικο επιπεδο, με ξεπερνά.
Πετατε βεβαια και ενα "να το κομματοσκυλο και ο κυβερνητικος εκπροσωπος στο μπου" και καθαρισατε

Εγω βεβαια ακομη αδυνατω να αντιληφθω γιατι ταυτιζεται η κομματικη επιλογη με την στηριξη στα μετρα.
Επισης αδυνατω να αντιληφθω, για ποιον λογο θεωρειτε καποιοι οτι μια κυβερνηση θελει να ειναι κλειστα ολα και να βυθιζεται η οικονομια της. Απο σαδισμο?

Επισης αδυνατω να αντιληφθω, ποια ειναι ακριβως η αποψη σας?
Οτι οι κυβερνωντες και οι γιατροι εχουν συνομωτησει σε παγκοσμιο επιπεδο να σας κρατανε κλειστα και περιορισμενους?

Και μην μπερδευεσαι τύπε μου, στην Αλβανια του Χοτζα δεν θα μπορούσες καν να εκφρασεις την αποψη που εξεφρασες.
Πολυ ευκολους εχετε τους αφορισμους.
Πειτε κανενα δοξα τω θεω που ΔΕΝ ζειτε στην Αλβανια του Χοτζα και κοψτε τις μαλακιες, επιτελους. Νισαφι.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Τι να σου πω. Ναι, με ενοχλει απο την στιγμη που η μαλακια σου θετει σε κινδυνο ανευ λογου τη δημοσια υγεια.

Ρε δεν το αφηνετε το παραμυθι με την δημοσια υγεια

Αν ενδιεφερε τον κουλη και την λαθροκυβερνηση του η δημοσια υγεια θα καλυτερευαν το εθνικο συστημα υγειας

Αλλα η κομματοσκυλιαση ειναι βαθια ριζωμενη στην γαλαζια γενια
Τι τον ενδιαφερει τον Κουλη αμεροληπτε και αντικειμενικε Τζωνυ?
Να μην πινεις καφε στην καφετερια?
Γιατι το κανει?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom