Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Iso14

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2012
Μηνύματα
4.574
Κριτικές
8
Like
3.227
Πόντοι
456
Αυτοι στην ιταλια γιατι ψοφολογανε ακομα ?85 νεκροι κ 564 νεα κρουσματα...Ειναι λιγο χαζουληδες μηπως?
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
1. Οι χώρες με το μεγαλύτερο ποσοστό αύξησης κρουσμάτων εχθές:

Χώρα Αύξηση Κρούσματα

Oman 6% 16016
South Africa 5% 45973
Pakistan 5% 93983
Egypt 4% 32612
Argentina 4% 22020
Bangladesh 4% 63026
India 4% 246622

2. Ποσοστό αύξησης για τις χώρες με τα περισσότερα κρούσματα εχθές

Χώρα Κρούσματα Αύξηση

USA 1988544 1.2%
Brazil 673587 4.3%
Russia 458689 2.0%
Spain 288390 0.1%
UK 284868 0.5%
India 246622 4.4%
Italy 234801 0.1%

3. Τα κρούσματα ανήλθαν σε 6.968.360, αυξημένα κατά 128.039, και ποσοστό 1,87% (έναντι 1,94% προχθές και 1,98% την προηγουμένη)

Τα θύματα ανήλθαν σε 401.699, με 4.253 νέα και ποσοστό 1,07% (έναντι 1,25% και 1,42%)

Αναλυτικά οι λίστες:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
Εντωμεταξυ το γραφημα των θανατων δεν εχει την αυξητικη εκθετικοτητα που θα επρεπε να εχει ενας τοσο μεταδοτικος ιος. Βασικα ουτε καν ηπια ανοδικο επι 2 μηνες ("flattening the curve" = ανοδος με ρεγουλα για να μη πατωσει το συστημα αλλα εδω δεν εχουμε ουτε καν ανοδο). Φαινεται να peakαρισε καπου αρχες απριλη και απο τοτε ειναι σε φθινουσα πορεια παροτι εχουν μπει στο παιχνιδι τοσες χωρες απο τοτε.

gG7QQ0S.png

 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης

1200 Public Health Experts Advocate Mass Gatherings Because "White Supremacy" Is Bigger Threat Than COVID-19

“White supremacy is a lethal public health issue that predates and contributes to COVID-19,” states the letter, before adding, “Black people are twice as likely to be killed by police compared to white people, but the effects of racism are far more pervasive,” (a claim which is completely misleading given that black people are far likelier to be involved in violent confrontations with police).

The letter goes on to basically assert that COVID-19 isn’t a threat, so long as people are protesting against racism, which is a bigger threat, a completely ludicrous assertion that sounds like it came straight from a far-left protest group, not 1200 public health experts.

“As public health advocates, we do not condemn these gatherings as risky for COVID-19 transmission,” states the letter. “We support them as vital to the national public health and to the threatened health specifically of Black people in the United States.”

The letter then claims that ‘stay-at-home’ protests shouldn’t be treated the same because they “not only oppose public health interventions, but are also rooted in white nationalism and run contrary to respect for Black lives.”

The health experts then go on to assert that BLM protesters shouldn’t be arrested, shouldn’t be held in vans and that tear gas shouldn’t be used against them due to the threat of it exacerbating symptoms of people infected with COVID-19.

The letter also says that facemasks should be ‘celebrated’ and not seen as an easy way for criminals and looters to hide their identity.

Ειπαμε πολιτικοποιηση του covid, των μαυρων, των εκλογων, κτλ, αλλα εδω το γαμησαν και ψοφησε :vomit: :vomit: :vomit:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.317
Κριτικές
1
Like
35.363
Πόντοι
6.256
Κέφια έχει σήμερα ο Λαδάκης, συνέχεια γελάει
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.945
Like
11.178
Πόντοι
2.606
Τα φιλια μας στην γραφικη μυκονο και το παραθαλασσιο ταβερνακι αλεμανγκου....
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Πάντως είναι φοβερό,σ'αυτή τη χώρα ούτε κορονοιο είδαμε,ούτε καμια κρίση απ'το lockdown,όλα είναι σαν μην πέρασε μια μέρα.Τελικά ο κόσμος μάλλον μάζευε χρήμα επι 2 μήνες που δεν έβγαινε και τώρα έχει ορμήξει έξω να το ξοδέψει.Όταν ανοίξουν και με το καλό τα σύνορα,φαντάζομαι οι Έλληνες θα είναι απ'τους πρώτους που θ'αρχίσουν τα ταξίδια στο εξωτερικό
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.444
Κριτικές
36
Like
38.012
Πόντοι
18.565
Πάντως είναι φοβερό,σ'αυτή τη χώρα ούτε κορονοιο είδαμε,ούτε καμια κρίση απ'το lockdown,όλα είναι σαν μην πέρασε μια μέρα.Τελικά ο κόσμος μάλλον μάζευε χρήμα επι 2 μήνες που δεν έβγαινε και τώρα έχει ορμήξει έξω να το ξοδέψει.Όταν ανοίξουν και με το καλό τα σύνορα,φαντάζομαι οι Έλληνες θα είναι απ'τους πρώτους που θ'αρχίσουν τα ταξίδια στο εξωτερικό
700 χιλ. οικογενειες που ζουνε απο τον τουρισμο, βλεπουν το αγγουρι καθε μερα να μεγαλωνει.
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.524
Κριτικές
171
Like
91.309
Πόντοι
46.423
700 χιλ. οικογενειες που ζουνε απο τον τουρισμο, βλεπουν το αγγουρι καθε μερα να μεγαλωνει.

Όλος ο πλανήτης έχει φάει αγγούρι και μάλιστα μεγαλύτερο από την Ελλάδα.

Ο Ελληνικός τουρισμός θα ανακάμψει σχετικά γρήγορα λόγω της σωστής αντιμετώπισης της πανδημίας.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.444
Κριτικές
36
Like
38.012
Πόντοι
18.565
Όλος ο πλανήτης έχει φάει αγγούρι και μάλιστα μεγαλύτερο από την Ελλάδα.

Ο Ελληνικός τουρισμός θα ανακάμψει σχετικά γρήγορα λόγω της σωστής αντιμετώπισης της πανδημίας.
Ναι. Του χρόνου που θα έχει βρεθεί εμβόλιο, και ο τουριστας θα μπορεί να πάει σε όποιο μέρος θέλει.
Οι ξενοδόχοι δεν ανοίγουν φέτος αν δεν γίνουν κρατήσεις και οι τουρ οπερειτορς δεν κάνουν κρατήσεις αν δεν ανοίξουν τα ξενοδοχεία. Φαύλος κύκλος.
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.524
Κριτικές
171
Like
91.309
Πόντοι
46.423
Ναι. Του χρόνου που θα έχει βρεθεί εμβόλιο, και ο τουριστας θα μπορεί να πάει σε όποιο μέρος θέλει.
Οι ξενοδόχοι δεν ανοίγουν φέτος αν δεν γίνουν κρατήσεις και οι τουρ οπερειτορς δεν κάνουν κρατήσεις αν δεν ανοίξουν τα ξενοδοχεία. Φαύλος κύκλος.

Εγώ που ασχολούμαι με ακίνητα, 10 χρόνια με έχει πηδήξει η κρίση 100 φορές και εσείς για ένα χρόνο γκρινιάζετε;

Πάντα φιλικά!

 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.866
Κριτικές
6
Like
3.602
Πόντοι
736
700 χιλ. οικογενειες που ζουνε απο τον τουρισμο, βλεπουν το αγγουρι καθε μερα να μεγαλωνει.
Θα είναι πρόβλημα και για εμάς τους υπόλοιπους , γιατί αν ζοριστούν τόσες οικογένειες οικονομικά μετά δεν θα έχουν για τον υδραυλικο , για τον ηλεκτρολόγο , γενικά αν πάθει κάτι το σπίτι για επιδιόρθωση , οπότε σιγά σιγά θα φανεί η κρίση και στους υπόλοιπους νομίζω.
 

baroc

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
25 Οκτ 2017
Μηνύματα
5.333
Κριτικές
112
Like
18.582
Πόντοι
20.686
Ο τουρισμος ειμαι ο κυριος και βασικος παραγοντας για την Ελλαδα για εισαγωγη χρηματων .Παιζει μεγαλυτερο ρολο ακομη και απο οτι στην Ιταλια ,Ισπανια κλπ.Αν δεν λειτουργησει εκτος απο αυτους που θιγονται αμεσα,θα θιχθουν εμμεσα και ολοι οι υπολοιποι.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.444
Κριτικές
36
Like
38.012
Πόντοι
18.565
Εγώ που ασχολούμαι με ακίνητα, 10 χρόνια με έχει πηδήξει η κρίση 100 φορές και εσείς για ένα χρόνο γκρινιάζετε;

Πάντα φιλικά!
Δεν με νοιαζει για την παρτη μου. Αλοιμονο στην ηλικια που ειμαι να μην εχω κανει τα κουμαντα μου για 1-2 ασχημες χρονιες. Παρολο που τα τελευταια χρονια επρεπε να επενδυεις καθε χρονο, τουλαχιστον ενα 20 τοις εκατο απο τα κερδη σου για να πιανεις τους περσινους τζιρους.
Με νοιαζει για τις 3 οικογενειες που εξαρτωνται αμμεσα απο εμενα (υπαλληλους) και 5-6 οικογενειες που εξαρτωνται εμμεσα (προμηθευτες).
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.945
Like
11.178
Πόντοι
2.606
Δεν με νοιαζει για την παρτη μου. Αλοιμονο στην ηλικια που ειμαι να μην εχω κανει τα κουμαντα μου για 1-2 ασχημες χρονιες. Παρολο που τα τελευταια χρονια επρεπε να επενδυεις καθε χρονο, τουλαχιστον ενα 20 τοις εκατο απο τα κερδη σου για να πιανεις τους περσινους τζιρους.
Με νοιαζει για τις 3 οικογενειες που εξαρτωνται αμμεσα απο εμενα (υπαλληλους) και 5-6 οικογενειες που εξαρτωνται εμμεσα (προμηθευτες).
:respect: (σοβαρα το γραφω)
 

baroc

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
25 Οκτ 2017
Μηνύματα
5.333
Κριτικές
112
Like
18.582
Πόντοι
20.686
Δεν με νοιαζει για την παρτη μου. Αλοιμονο στην ηλικια που ειμαι να μην εχω κανει τα κουμαντα μου για 1-2 ασχημες χρονιες. Παρολο που τα τελευταια χρονια επρεπε να επενδυεις καθε χρονο, τουλαχιστον ενα 20 τοις εκατο απο τα κερδη σου για να πιανεις τους περσινους τζιρους.
Με νοιαζει για τις 3 οικογενειες που εξαρτωνται αμμεσα απο εμενα (υπαλληλους) και 5-6 οικογενειες που εξαρτωνται εμμεσα (προμηθευτες).
Αγαπητε εισαι σωστα σκεπτομενος και καλο θα ειναι να σκεπτονται θετικα ολοι γενικοτερα.
Η οικονομια ειναι αλυσιδα.Οταν θα κονομαει ενας θα βγαλουν και οι υπολοιποι.
Αυτο γενικοτερα πολλοι δεν το καταλαβαινουν.Ζουν με την ελπιδα να ψοφησει η κατσικα του γειτονα.
Διαβαζω πολες φορες και εδω να κοψουνν τις συνταξεις τους μισθους των δημοσιων υπαλληλων κλπ.
Μα δεν καταλαβαινουν οτι οταν χαλαει η αγοραστικη δυναμη του διπλα θα υποφερει και η δικη μου.
Μακαρι ολοι να βγαζουν λεφτα .Ετσι θα ωφεληθω και γω.Οπου και να δουλευω.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom