Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

The-Sex-Pistols

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2020
Μηνύματα
596
Like
113
Πόντοι
6
μαν διαβασεις και τις σκεψεις μου και τι αλλο εχω πονηρευτει για να βγω το πασχα;;;

θα σου στειλω φωτο την κυριακη και εσυ στειλε κλειδαμπαρωμενος απο το σπιτκι σου!!!

απλως λιγο εκει στην θηνα σας βαρεσε η κλεισουρα και καταλαβαινω απολυτα!!ειναι πιο σκληρο νομιζετε οτι δεν εχουν δουλειες και κυριακες καποιοι επειδη μαζευτηατε 4 εκατομ σε  λιγα τετ χιλιομετρα
ελεος

οσοι εχουν δουλεις κυριακη να πανε κ να γαψουν στα αρχιδια τους τι θα πει η κυβερνηση των δημ υπαλληλων!!!

σσ μιλω για δουλεια κ οχι για αρνι
Ρε φίλε δεν καταλαβαίνω γιατί συνεχίζεις. Άλλωστε δεν χρειάζεται να αποδείξεις κάτι σε ένα site.
Υπάρχει αυτήν την στιγμή απαγόρευση κυκλοφορίας την Κυριακή? Σκέψεις είναι και απειλές προς το παρόν. Δεν έχω διαβάσει κάτι άλλο.
Ακόμα και σε αυτήν την περίπτωση δεν μπορείς να μιλήσεις με κάποιον αρμόδιο να του πεις αυτά που λες σε ένα άσχετο νήμα?  Μπορεί και να σου δώσει και ειδική άδεια.
Και τέλος πάντων κάντο. Άμα δεν μπορείς αλλιώς, σκέψου το Ρίσκο και κάντο.
Δεν μας αφορά. Είσαι υπεύθυνος για τον εαυτό σου .
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.828
Like
24.707
Πόντοι
6.256
Ρε φίλε δεν καταλαβαίνω γιατί συνεχίζεις. Άλλωστε δεν χρειάζεται να αποδείξεις κάτι σε ένα site.
Υπάρχει αυτήν την στιγμή απαγόρευση κυκλοφορίας την Κυριακή? Σκέψεις είναι και απειλές προς το παρόν. Δεν έχω διαβάσει κάτι άλλο.
Ακόμα και σε αυτήν την περίπτωση δεν μπορείς να μιλήσεις με κάποιον αρμόδιο να του πεις αυτά που λες σε ένα άσχετο νήμα?  Μπορεί και να σου δώσει και ειδική άδεια.
Και τέλος πάντων κάντο. Άμα δεν μπορείς αλλιώς, σκέψου το Ρίσκο και κάντο.
Δεν μας αφορά. Είσαι υπεύθυνος για τον εαυτό σου .

Τυπε να δεις που θα μας πει ο τυπαρας σε λιγο οτι υπαρχει μελετη που λεει οτι αμα σουβλιζεις αρνια και χορευεις τα καγκελια με αλλους 20 γυρω απο εκριζωμενες ελιες αυτες φυτευονται μονες τους... :S :S :S
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.828
Like
24.707
Πόντοι
6.256
28,29 ή 34,29
ο γάιδαρος στο τελος και στην τριτη σειρα είναι πιο χοντρος,παει 9 ή 3 όπως στη σειρα που πολλαπλασιαζεται :think:

Το τερματισες κλωνε μου!!!Ιδιος ειναι ο γαιδαρος στη τριτη σειρα με τους προηγουμενους... :2funny:
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.592
Like
51.939
Πόντοι
12.756
Τυπε να δεις που θα μας πει ο τυπαρας σε λιγο οτι υπαρχει μελετη που λεει οτι αμα σουβλιζεις αρνια και χορευεις τα καγκελια με αλλους 20 γυρω απο εκριζωμενες ελιες αυτες φυτευονται μονες τους... :S :S :S
:2funny: :2funny: :2funny:
τα καγκελια  :headbaning1:
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.362
Κριτικές
3
Like
7.011
Πόντοι
1.486
Το τερματισες κλωνε μου!!!Ιδιος ειναι ο γαιδαρος στη τριτη σειρα με τους προηγουμενους... :2funny:
Δε γαμιομαστε με τα σαλιγκαρια τις διπλες χελώνες και τους χοντρούς Γαιδάρους,λεω εγω...
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.421
Like
23.067
Πόντοι
5.506
Τυπε να δεις που θα μας πει ο τυπαρας σε λιγο οτι υπαρχει μελετη που λεει οτι αμα σουβλιζεις αρνια και χορευεις τα καγκελια με αλλους 20 γυρω απο εκριζωμενες ελιες αυτες φυτευονται μονες τους... :S :S :S


Πρώτη φορά το ακούς;
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.095
Κριτικές
184
Like
44.803
Πόντοι
22.266
Ρε φίλε δεν καταλαβαίνω γιατί συνεχίζεις. Άλλωστε δεν χρειάζεται να αποδείξεις κάτι σε ένα site.
Υπάρχει αυτήν την στιγμή απαγόρευση κυκλοφορίας την Κυριακή? Σκέψεις είναι και απειλές προς το παρόν. Δεν έχω διαβάσει κάτι άλλο.
Ακόμα και σε αυτήν την περίπτωση δεν μπορείς να μιλήσεις με κάποιον αρμόδιο να του πεις αυτά που λες σε ένα άσχετο νήμα?  Μπορεί και να σου δώσει και ειδική άδεια.
Και τέλος πάντων κάντο. Άμα δεν μπορείς αλλιώς, σκέψου το Ρίσκο και κάντο.
Δεν μας αφορά. Είσαι υπεύθυνος για τον εαυτό σου .
kala συγγνωμη ----αλλη φορα θα σε ρωτω τι να γραψω σε αυτο το φορμουμ (που εχουν γραφτει ενα σωρ αλλες βλακειες)
συγγνωμη αφεντικο του σαιτ bourdela com
αλλα αμα δεν καταλαβαινεις οτι το θεμα δεν ειναι αν εγω θα παω στη δουλεια μου αλλα οτι αρνουμαι να  απογορευσουν τον ελευθ επαγγελματια να παει στη δουλεια του κυριακη του πασχα με το αμαξι του  εφοσον δε συντρεχουν λογοι εξαπλωσης του κορονοιου στο χωραφι του ή στην αποθηκη του ή στο μινι μαρκετ του

συγγνωμη κ παλι αφεντικο του σαιτ
 

Οξαποδω

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.922
Κριτικές
25
Like
11.701
Πόντοι
14.615
Είναι καλό να υπάρχει γόνιμος προβληματισμός για το αν τα μέτρα ήταν σωστά ή όχι. Ας δούμε και τι λέει η κοινή λογική.

- Δε μπορεί να υπάρξει πειραματική καραντίνα. Δηλαδή να πάρουμε δύο διπλανά χωριά με ίδιο αριθμό κατοίκων ,ίδια σύσταση πληθυσμού σε φύλο και ηλικία ,να αφήσουμε ένα φορέα του κορωνοϊού στο κάθε χωριό να μπει το ένα σε καραντίνα και το άλλο όχι και μετά από 1 μήνα να δούμε τι θα γίνει. Θα ήταν πολύ χρήσιμο αλλά δε γίνεται γιατί δεν υπάρχει ανθρώπινη ζωή που να είναι κατώτερη από άλλη.

- Ο κορωνοϊός είναι ένα παγκόσμιο case study. Οι θεραπείες και τα εμβόλια είναι ακόμη σε πειραματικό στάδιο. Ακόμη μαθαίνουμε για αυτό τον ιό. Κάποτε οι άνθρωποι πέθαιναν σωρηδόν από φυματίωση ή έστελναν τους λεπρούς στη Σπιναλόγκα αλλά σήμερα αυτές οι ασθένειες είναι εντελώς ασήμαντες. Ίσως σε 2-3 χρόνια η Ιατρική να μπορεί να μας πει τα πάντα για τον κορωνοϊό και να τον έχει καταπολεμήσει πλήρως, σήμερα όμως αυτό δε μπορεί να συμβεί.

- Για πολλοστή φορά, ναι ο κορωνοϊός ΔΕΝ είναι η πιο συχνή αιτία θανάτου. Ναι στατιστικά είναι πιο πιθανό να πεθάνεις από καρκίνο ή γρίπη ή τροχαίο παρά από κορωνοϊό. Αλλά δεν πέθαναν ποτέ 1.200 άνθρωποι σε μία μέρα στις ΗΠΑ από γρίπη ή τροχαία. Και αυτό κάτι λέει. Όταν παίρνω το αυτοκίνητό μου για να οδηγήσω ξέρω ότι γίνονται πολλά τροχαία, ξέρω όμως και πως να προστατευτώ. Όταν κάνω αντιγριπικό εμβόλιο ξέρω ότι δεν είναι 100% αποτελεσματικό, ξέρω όμως πως να αποφύγω τη γρίπη αλλά και αν αρρωστήσω πως να το διαχειριστώ. Ξέρει κανείς πώς να μην κολλήσει ποτέ κορωνοϊό σε ένα μέρος που δε θα υπήρχε καμία καραντίνα; Και εντάξει είσαι νέος δύσκολα θα πέθαινες. Και αν κολλήσεις ένα ηλικιωμένο στο λεωφορείο; Αν πας να βγεις σε μια παρεά και κάποιος έχει αυτοάνοσο;

Σε κανένα δεν αρέσει να περνάει ο χρόνος σε καραντίνα, είμαι όμως πλέον σίγουρος ότι χωρίς καραντίνα θα είχε γίνει εμφύλιος.
Τα είπες όλα.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.513
Κριτικές
1
Like
35.708
Πόντοι
6.256
Δεν το λύσαμε ακόμα το θέμα με τις ελιές?
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.362
Κριτικές
3
Like
7.011
Πόντοι
1.486

Συνημμένα

  • images.jpg
    images.jpg
    6,9 KB · Εμφανίσεις: 19

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.421
Like
23.067
Πόντοι
5.506
kala συγγνωμη ----αλλη φορα θα σε ρωτω τι να γραψω σε αυτο το φορμουμ (που εχουν γραφτει ενα σωρ αλλες βλακειες)
συγγνωμη αφεντικο του σαιτ bourdela com
αλλα αμα δεν καταλαβαινεις οτι το θεμα δεν ειναι αν εγω θα παω στη δουλεια μου αλλα οτι αρνουμαι να  απογορευσουν τον ελευθ επαγγελματια να παει στη δουλεια του κυριακη του πασχα με το αμαξι του  εφοσον δε συντρεχουν λογοι εξαπλωσης του κορονοιου στο χωραφι του ή στην αποθηκη του ή στο μινι μαρκετ του

συγγνωμη κ παλι αφεντικο του σαιτ


Ρε τύπε, ειλικρινά το έχεις ξεχειλώσει. Και δεν είσαι κανένας από τους γνωστούς μαλάκες του σαιτ.

Αν δεν καταλαβαίνεις οτι άλλοι 1.000.000 κλασσικοί μαλάκες Ελληναράδες θα χρησιμοποιήσουν αυτό που λες για να πάνε σαν τα ζώα να ψήσουν, να χορέψουν, να αγκαλιαστούν και να φιληθούν για καλό Πάσχα στα χωριά τους, τότε ζεις σε άλλη χώρα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom