Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.271
Like
24.238
Πόντοι
6.056
εχει παραδεχτει οτι ειναι κωλογερος? Εγω δε νομιζω να ειναι μιας που δηλωνει λιμπερταριαν. Πρεπει να ειναι γυρω στα 30 με τη ζωη μπροστα του και θελει να απαλλαγει απο τους κωλογερους για να καβαλησει το λαμπρο μελλον της αναπτυξης με τον κουλη. Ντισραπσιο κ ετσι.
Κυνικα βλεποντας το εχει δικιο αρκει να μην εχεις ηλικιωμενους που σε νοιαζουν, και δυστυχως εκει θα καταληξουμε ειναι θεμα χρονου και ελπιζουμε σε αυτον τον χρονο να εχει βρεθει φαρμακο.
εχει γραψει οτι ειναι στις ευπαθεις ομαδες
η κατι τετοιο νομιζω
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Τι είναι η κοινωνική αυτοπραγμάτωση ρε centrino?

Ότι εσύ ως πρόσωπο δεν μπορείς να υπάρξεις εκτός της κοινότητας - ότι ζεις και αναπνέεις χάρη σε αυτή, μέσα από αυτή και, οικειοθελώς, για αυτή. Οτι τα όνειρα σου, η χαρά σου και τα προσωπικά σου "θελω" είναι πάντα συνδεδεμένα με το "κοινό καλό" χωρίς να σε εξαναγκάζει κάποιος για αυτό.

Με τον ίδιο τρόπο που ο χριστιανός δεν υπάρχει εκτός εκκλησίας δηλαδή, το πρόσωπο δεν μπορεί να υπάρξει εκτός της κοινότητας.
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
teaserman η απάντηση δεν μπορεί να δοθεί απερίφραστα γιατί αν δοθεί έτσι δεν θα είναι απάντηση.
Κι αυτό οφείλεται στην ερώτηση, η οποία δεν αποβλέπει σε τίποτα άλλο απ' την επικύρωση της ίδιας της θέσης της.

Μια σωστή απάντηση οφείλει να αναμορφώσει και την ερώτηση.
Αν κουραστείς να διαβάζεις μπορείς να με προσπεράσεις.
τύπε σόρρυ που στο λέω αλλά δεν ποστάρεις ποτέ επί της ουσίας απαντήσεις πέραν από γενικότητες και λινκς που έχουν γράψει άλλοι που σωστά η λάθος δεν φοβήθηκαν να εκφράσουν την άποψη τους.

Επίσης εγώ είμαι του λαού και η δήθεν ανερώτητα έχει περάσει από το απέναντι πεζοδρόμιο από το δικό μου. Κακώς μπήκα στη διαδικασία
 

kappa_fi

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.745
Like
281
Πόντοι
36
Ελευθερία έχουμε μπορείς να απαντήσεις όποτε και αν θες.

Επέτρεψε μου να σου πω ότι οι αξίες δεν φέρουν ανάλυσης. Εκτός και αν δεν τις έχεις ξεκαθαρίσει ο ίδιος ή εαν σε απασχολεί η εικόνα σου.

Σε κάθε περίπτωση ο καθένας με τις αξίες του.

Καμία ελευθερία δεν έχουμε: υπάρχουν μόνο αναγκαιότητες.
Το να ανταποκρινόμαστε σε αυτές δεν είναι επιλογή αλλά καθήκον.

Σε κάθε περίπτωση τα έχουμε πει κι αν δώσει ο καιρός θα τα ξαναπούμε.
 

Antebellum

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
1.089
Like
489
Πόντοι
36
teaserman η απάντηση δεν μπορεί να δοθεί απερίφραστα γιατί αν δοθεί έτσι δεν θα είναι απάντηση.
Κι αυτό οφείλεται στην ερώτηση, η οποία δεν αποβλέπει σε τίποτα άλλο απ' την επικύρωση της ίδιας της θέσης της.

Μια σωστή απάντηση οφείλει να αναμορφώσει και την ερώτηση.
Αν κουραστείς να διαβάζεις μπορείς να με προσπεράσεις.

πολιτικαντη μου θυμιζει αυτο. Ακουσα την ερωτηση, αλλα θα απαντησω σε μια αλλη ερωτηση της επιλογης μου
 

kappa_fi

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.745
Like
281
Πόντοι
36
τύπε σόρρυ που στο λέω αλλά δεν ποστάρεις ποτέ επί της ουσίας απαντήσεις πέραν από γενικότητες και λινκς που έχουν γράψει άλλοι που σωστά η λάθος δεν φοβήθηκαν να εκφράσουν την άποψη τους.

Επίσης εγώ είμαι του λαού και η δήθεν ανερώτητα έχει περάσει από το απέναντι πεζοδρόμιο από το δικό μου. Κακώς μπήκα στη διαδικασία

ε τότε μάλλον θα κάνεις στην άκρη γιατί έχω μπει στα χωράφια σου
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96

Οξαποδω

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.921
Κριτικές
25
Like
11.633
Πόντοι
14.615
Τύπε, δεν έχεις καταλάβει ότι ΟΛΟΙ οι "διανοούμενοι" αναρχοκομμουνιστές όταν γράφουν χρησιμοποιούν πίνακες σαν αυτόν παρακάτω;
Δοκίμασε να φτιάξεις μια πρόταση, παίρνοντας μια τυχαία φράση από την 1η στήλη, μια άλλη τχαια φράση από τη 2η στήλη κτλ και θα δώσεις απαντήσεις για τα πάντα.
 

Συνημμένα

  • 20200412_10.jpg
    20200412_10.jpg
    389 KB · Εμφανίσεις: 23

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Τύπε, δεν έχεις καταλάβει ότι ΟΛΟΙ οι "διανοούμενοι" αναρχοκομμουνιστές όταν γράφουν χρησιμοποιούν πίνακες σαν αυτόν παρακάτω;
Δοκίμασε να φτιάξεις μια πρόταση, παίρνοντας μια τυχαία φράση από την 1η στήλη, μια άλλη τχαια φράση από τη 2η στήλη κτλ και θα δώσεις απαντήσεις για τα πάντα.

 

kinks

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2006
Μηνύματα
2.318
Like
711
Πόντοι
96
καλα οκ, τωρα ομως οι εκτιμησεις των ειδικων λενε το ΠΟΛΥ να πεθαναουν οσοι και απο την  "γριπουλα", οποτε πιες το ξυδακι σου

Τελικά είσαι μεγάλος ΜΠΟΥΣΤΣΗΣ.
Ήδη στην Δ. Ευρώπη έχουν πεθάνει περισσότεροι από όσους πέθαιναν ετησίως από γρίπη και πνευμονία ΜΑΖΙ.

Αλλά εσύ τα δικά σου.
Φαίνεται ότι ενδιαφέρεσαι περισσότερο για την Νιγηρία, Ινδία, Πακιστάν κλπ

Μάλλον θα στον ε΄χουν φορέσει πολλοί τέτοιοι φαίνεται.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Τελικά είσαι μεγάλος ΜΠΟΥΣΤΣΗΣ.
Ήδη στην Δ. Ευρώπη έχουν πεθάνει περισσότεροι από όσους πέθαιναν ετησίως από γρίπη και πνευμονία ΜΑΖΙ.

Αλλά εσύ τα δικά σου.
Φαίνεται ότι ενδιαφέρεσαι περισσότερο για την Νιγηρία, Ινδία, Πακιστάν κλπ

Μάλλον θα στον ε΄χουν φορέσει πολλοί τέτοιοι φαίνεται.
ΕΙΣΑΙ ΨΕΥΤΗΣ.

πες μου τα νουμερα ΠΟΥ ΠΕΘΑΝΑΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ απο τον κορονοιο παρα ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΡΙΠΗ ΡΕ ΨΕΥΤΑΡΕ???

την ΙΤΑΛΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΜΕΧΡΙ και 25.000 νεκρους απο γριπη σε ενα ετος και τωρα εχουν 20.000 απο κορονοιο?
στην ΚΙΝΑ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ πεθαινουν 60.000 απο την γριπη και φετος πεθαναν 4.000 απο τον κορονοιο?

σε ολο τον κοσμο ΨΕΥΤΑΡΕ μεσα και η σουηδια και το κονγκο και ΟΛΕΣ ΟΙ ΧΩΡΕΣ, εχουμε καθε χρονο περιπου 500.000 νεκρους απο γριπη και φετος εχουμε ισως και πανω απο 1.000.000,

ο κορονοιος ειναι στις 100.000

ΝΑ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΨΕΥΤΑΡΕ.

απο τον ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΥΓΕΙΑΣ ΕΙΝΑΙ.


και που εισαι για τον κορονοιο καταγραφονται σχεδον ολοι, για την γριπη εχουμε εκτιμησεις που μπορει να ειναι και παραπανω και παρακατω.

προχθες ο γιατρος χεςλρεηζερ ελεγε οτι προπερσι ειχαμε 154 νεκρους απο την γριπη ΟΤΑΝ Ο ΕΟΔΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΟΤΙ ΟΙ 154 καταγεγραμμενοι ειναι ενδειξη για περιπου 1070 πραγματικους. στον κορονοιο εχουμε τωρα 100 και μαλλον ειναι κοντα στο 100 οι πραγματικοι.

φατα στη μουρη ΨΕΥΤΗ , ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗ.
ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑς ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΘΑΡΜΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΡΕΙΟ ΙΤΑΛΙΑ
 

Συνημμένα

  • ασθενειες.jpg
    ασθενειες.jpg
    212,7 KB · Εμφανίσεις: 13

The-Sex-Pistols

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2020
Μηνύματα
596
Like
113
Πόντοι
6
Ότι εσύ ως πρόσωπο δεν μπορείς να υπάρξεις εκτός της κοινότητας - ότι ζεις και αναπνέεις χάρη σε αυτή, μέσα από αυτή και, οικειοθελώς, για αυτή. Οτι τα όνειρα σου, η χαρά σου και τα προσωπικά σου "θελω" είναι πάντα συνδεδεμένα με το "κοινό καλό" χωρίς να σε εξαναγκάζει κάποιος για αυτό.

Με τον ίδιο τρόπο που ο χριστιανός δεν υπάρχει εκτός εκκλησίας δηλαδή, το πρόσωπο δεν μπορεί να υπάρξει εκτός της κοινότητας.
Η αυτοπραγμάτωση οδηγεί το υποκείμενο, στην βαθειά αγάπη προς τον συνάνθρωπο του. Στην άνευ όρων αγάπη, και σε στενούς, ειλικρινείς  δεσμούς.
Λίγο οξύμωρο να χρησιμοποιείς εσύ τον όρο αυτοπραγμάτωση.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom