Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Τα πρόστιμα που πέφτουν πώς αποπληρώνονται και καλά; Πού χρεώνονται; Πώς τα εισπράττει το κράτος;
Γνωρίζει κανείς;
αν δεν πληρώσεις σε ένα χρονικό διάστημα θα πάνε στο ταξιςνετ και μπορείς να τα διακανονίσεις με δώσεις.

Ξέρεις πόσους διακανονισμούς έχω κάνει εγώ?  :grin:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.399
Like
23.057
Πόντοι
5.506
ατομα που σπρώχνουν κοκες και νταβαδες είναι γεμάτο αυτο το νήμα... γι'αυτό
προσπαθουν να μας πείουν ότι είναι μαλακία η καραντινα...ξέρουν αυτοί  :jerking: :jerking: :jerking:


Σιγά μην είναι τόσο σκληρα αντράκια.


Χλιμίτζουρες μουσάτοι κλαρινογαμπροί που τους έλειψε το φρέντο εσπρέσσο στην πλατεία είναι.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.399
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους (τι ακριβώς κάνουν και πώς τη βγάζουν), εγώ πάντως βρίσκομαι στη φάση που περιγράφει το παρακάτω σύνθημα. Πολύ καραντίνα έπεσε ρε αδερφέ ως το μοναδικό μέτρο που απαντάει στο πρόβλημα... η όλη φάση ονομάζεται εγκλεισμός. Και όχι μόνο...


Εσύ μαλάκα έχεις να δεις φιλί και αγκαλιά, εκτός του Αχμέτ, από τη θερμοκοιτίδα, τώρα σε έπιασε ο πόνος.
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Εσυ τυπε γνωριζεις το αντικειμενο;

Για τον Sars που λες πχ ξερεις γιατι δεν υπαρχει εμβολιο;
Προσπαθώ να διαβάσω σχετικά. Αν βγεί εμβόλιο πάντως συναγωνιστή προτείνω να το κάνεις από τους πρώτους και να μας διηγηθείς την εμπειρία σου μετά.
 

kappa_fi

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.745
Like
281
Πόντοι
36
αν δεν πληρώσεις σε ένα χρονικό διάστημα θα πάνε στο ταξιςνετ και μπορείς να τα διακανονίσεις με δώσεις.

Ξέρεις πόσους διακανονισμούς έχω κάνει εγώ?  :grin:

Στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής σου πληρώνεις;
Δλδ πώς λειτουργεί δεν έχω καταλάβει.

Πιστεύω ότι δεν θα ισχύσουν τα πρόστιμα, αν έχει (έστω και πρόσκαιρα) αίσια έκβαση η επιδημία, τα πρόστιμα θα διαγραφούν.
Θα δείξει ελεεινό πρόσωπο η κυβέρνηση αν εισπράξει τα πρόστιμα.
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Άρση των περιοριστικών μέτρων μόνο στην περίπτωση που τα κρούσματα της νόσου από τον κορονοϊό είναι μηδενικά, προτείνει ο επίκουρος καθηγητής Υγιεινής και Επιδημιολογίας του ΕΚΠΑ, κλινικός ιολόγος, Γκίκας Μαγιορκίνης, μέλος της Επιτροπής Εμπειρογνωμόνων του υπουργείου Υγείας, μιλώντας στο liberal.gr.

 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.814
Like
24.678
Πόντοι
6.256
Προσπαθώ να διαβάσω σχετικά. Αν βγεί εμβόλιο πάντως συναγωνιστή προτείνω να το κάνεις από τους πρώτους και να μας διηγηθείς την εμπειρία σου μετά.

Πες μας λοιπον μεγαλε γνωστη τι εχεις μαθει απο το google ολες αυτες τις μερες και εχεις γινει σχετικος ΚΑΙ με τα εμβολια....
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.749
Like
7.731
Πόντοι
2.306
Αισθάνεται πιεση και αδικία και όλα αυτά απο την καραντίνα το κάθε τσουτσέκι σαν τον πιτσιρίκο τον centrino και κάθε παρακμιακό μαλάκα της κοινωνίας που πιστεύει ότι μπορεί να αναλύσει οικονομία πολιτική κοινωνία ιατρική φιλοσοφία και κάθε επιστήμη.
Αυτοκτόνα ρε πούστη να εξαλειφθεί η μαλακία, θέλεις να αναλύσεις κιόλας με 1/1000 που διαβάζεις μισό πράγμα από εδώ μισό πράγμα απο εκεί μισό από παραπέρα.

Στο τέλος δεν είσαι ικανός μαλάκα centrino ε μαλάκα να καταλάβεις ότι το συμπέρασμα σου είναι μια χαζομάρα.  
Ρε μαλάκα άντρα, με το συμπέρασμα σου, πάρε ένα πιστόλι και πήγαινε σκότωσε την μάνα σου τώρα τι κάθεσαι; Και γράφεις εδώ;
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής σου πληρώνεις;
Δλδ πώς λειτουργεί δεν έχω καταλάβει.

Πιστεύω ότι δεν θα ισχύσουν τα πρόστιμα, αν έχει (έστω και πρόσκαιρα) αίσια έκβαση η επιδημία, τα πρόστιμα θα διαγραφούν.
Θα δείξει ελεεινό πρόσωπο η κυβέρνηση αν εισπράξει τα πρόστιμα.
Όπως κάθε κλήση είτε μέσω internet banking είτε μέσω ΕΛΤΑ ή και στην Τράπεζα.

Δεν συμφωνώ...η γνώμη μου είναι ότι πρέπει να τα εισπράξει και τα χρήματα να πάνε κατευθείαν στην στήριξη του ΕΣΥ.

Ελεινό πρόσωπο θα δείξει εάν δεν υπάρχει διαφάνεια ως προς το που πήγαν τα χρήματα. Από εκεί και πέρα όποιος έφαγε πρόστιμο καλά να πάθει -με εξαιρέσεις- δεδομένου ότι για να καταφέρεις να φας αυτό το πρόστιμο πρέπει να το κάνεις επίτηδες.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.749
Like
7.731
Πόντοι
2.306
Ξέρεις τι γίνεται με αυτούς που δεν έχουν ικανότητα να κρίνουν σαν τον centrino και όλα αυτά τα τσουτσεκάκια της κοινωνίας;
Διαβάζουν 1 πραγματάκι από εδώ ένα πραγματάκι από εκεί ένα από παραπέρα προσπαθούν να τα συνδέσουν ενώ δεν έχουν καν υπόβαθρο λογικής ανάλυσης, ηθικής, φιλοσοφίας, οικονομίας, πολιτικής,
και βγάζουν ένα συμπέρασμα.
Ένα τέτοιο άτομο είναι ότι πιο βρωμερό για την κοινωνία να μη μπορεί να αξιολογεί τις πληροφορίες που παίρνει.
Πετάνε ότι μαλακία διαβάσουν, χωρίς να καταλαβαίνουν.

 

kappa_fi

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.745
Like
281
Πόντοι
36
Όπως κάθε κλήση είτε μέσω internet banking είτε μέσω ΕΛΤΑ ή και στην Τράπεζα.

Δεν συμφωνώ...η γνώμη μου είναι ότι πρέπει να τα εισπράξει και τα χρήματα να πάνε κατευθείαν στην στήριξη του ΕΣΥ.

Ελεινό πρόσωπο θα δείξει εάν δεν υπάρχει διαφάνεια ως προς το που πήγαν τα χρήματα. Από εκεί και πέρα όποιος έφαγε πρόστιμο καλά να πάθει -με εξαιρέσεις- δεδομένου ότι για να καταφέρεις να φας αυτό το πρόστιμο πρέπει να το κάνεις επίτηδες.

Δεν είναι δεδομένο ότι αν φας πρόστιμο θα οφείλεται στην εκούσια παράβαση των κανονισμών.
Εδώ μιλάμε για έναν εγκλεισμό άνευ προηγουμένου, ο οποίος, αποτελώντας τη μοναδική τακτική της κυβέρνησης μπροστά στο "τι κάνουμε", θυματοποιεί κι ενοχοποιεί ταυτόχρονα τον απλό πολίτη.

Γιατί να μην μπορώ να κατέβω στο κέντρο δηλαδή; Επειδή το μόνο μέτρο είναι η καραντίνα; Ήμαρτον ρε πούστη μου.
 

greenmexico1369

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2016
Μηνύματα
325
Like
462
Πόντοι
21
Από ότι λένε μέσα προς τέλη Μαΐου θα αρχίσει μια σταδιακή άρση μέτρων σε μέρη και νησιά που δεν έχουν κρούσματα...από ότι λένε Αττική θα είναι η τελευταία περιοχή που θα αρχίσει η άρση μέτρων.ξενοδοχεια των Ιούλιο... εστίαση και καφέ μέσα Ιουνίου το νωρίτερο λογικά στην Αττική.
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.271
Like
24.238
Πόντοι
6.056
Αισθάνεται πιεση και αδικία και όλα αυτά απο την καραντίνα το κάθε τσουτσέκι σαν τον πιτσιρίκο τον centrino και κάθε παρακμιακό μαλάκα της κοινωνίας που πιστεύει ότι μπορεί να αναλύσει οικονομία πολιτική κοινωνία ιατρική φιλοσοφία και κάθε επιστήμη.
Αυτοκτόνα ρε πούστη να εξαλειφθεί η μαλακία, θέλεις να αναλύσεις κιόλας με 1/1000 που διαβάζεις μισό πράγμα από εδώ μισό πράγμα απο εκεί μισό από παραπέρα.

Στο τέλος δεν είσαι ικανός μαλάκα centrino ε μαλάκα να καταλάβεις ότι το συμπέρασμα σου είναι μια χαζομάρα.  
Ρε μαλάκα άντρα, με το συμπέρασμα σου, πάρε ένα πιστόλι και πήγαινε σκότωσε την μάνα σου τώρα τι κάθεσαι; Και γράφεις εδώ;
τυπε μου τα λες ωραια και συμφωνω σε ολα
(με καλυπτεις κιολας γιατι βλεπω ταινια και βαριεμαι να απανταω στα πιθηκια)

μια παρατηρηση μονο ο σεντρινο ειναι κωλογερος 70φευγας και πιθανον στις ευπαθεις ομαδες ισως λογο καρδιας ζαχαρου κασιδας προστατη κλπ κλπ
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Δεν είναι δεδομένο ότι αν φας πρόστιμο θα οφείλεται στην εκούσια παράβαση των κανονισμών.
Εδώ μιλάμε για έναν εγκλεισμό άνευ προηγουμένου, ο οποίος, αποτελώντας τη μοναδική τακτική της κυβέρνησης μπροστά στο "τι κάνουμε", θυματοποιεί κι ενοχοποιεί ταυτόχρονα τον απλό πολίτη.

Γιατί να μην μπορώ να κατέβω στο κέντρο δηλαδή; Επειδή το μόνο μέτρο είναι η καραντίνα; Ήμαρτον ρε πούστη μου.
Τύπε αν θες βοήθεια για τις κλήσεις να στην δώσω αν θες να σου πω ότι η κυβέρνηση είναι χούντα δεν θα στο πω αυτό εγώ.

Για να μην φας πρόστιμο το μόνο που πρέπει να έχεις είναι ένα χαρτάκι αμφιβάλω αν ο μπάτσος κάθεται να ρωτήσει τίποτα παραπάνω.

Θύμα είμαι και εγώ που πάω στην Αθήνα για λογαριασμό της εργασίας μου και βήχεις εσύ πάνω μου που ήρθες να λιαστείς γιατί βαριέσαι μέσα από το καθισιό και το επίδομα.

Και βέβαια αν έχεις κάποια καλύτερη πρόταση βασισμένη σε επιστημονικά δεδομένα και μελέτες να την εκθέσεις να την διαβάσω μπέσα μπορεί να συμφωνήσω.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.749
Like
7.731
Πόντοι
2.306
Kαι για να εξηγούμαστε γιατί άλλοι μπερδεύουν αν  κότα έκανε το αυγό ή το αυγό την κότα.
Οι κοινωνίες και οι πολιτικοί είναι το ίδιο πράγμα το ένα είναι ο καθρέφτης του άλλου.
Αργά ή γρήγορα ο κορωνοιός ή η κλιματική αλλαγή θα έβαζε μυαλό στην ανθρωπότητα ότι κάτι δεν κάνει σωστά. Ο κάθε Αμερικάνος, Ευρωπαίος, Κινέζος μαζί με τον Τραμπ του, τον Μπορις του, την Μέρκελ του τον Μητσοτάκη του τον Τσίπρα του το ΚΚΕ του και την Χρυσή Αυγή του,
ο κάθε ένας θα κάτσει ξεβρακωμένος μπροστά στο καθρέφτη του και θα δει πόσο μεγάλη ή μικρή είναι η πούτσα του, πόσο μεγάλη ή μικρή είναι η σούφρα του και να πάρει κάποιες αποφάσεις.
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
68.064
Like
28.588
Πόντοι
5.506
εγω παντως γελαω που θεωρουν και μοντερνια την "ευθανασια"..... :2funny: :2funny: :2funny:
νομπελ στον σεντρινο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom