Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Antebellum

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
1.089
Like
489
Πόντοι
36
Ρε τύποι για τους χώρους εστίασης τι βλέπετε να γίνει? οποίος σοβαρά θέλει ας μου απαντήσει...

λογικα θα ανοιξουν σχετικα νωρις, αλλα με αποστασεις αναμεσα στα τραπεζια και περιορισμους στον αριθμο πελατων/τετραγωνικο. Τα τραπεζια δηλαδη που τωρα ειναι το ενα πανω στο αλλο θα πανε 2 μετρα μακρυα το ενα απο το αλλο και θα υπαρχει περιορισμος αντιστοιχος των ΣΜ (1 ατομο ανα 15 τετραγωνικα)
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.417
Πόντοι
34.612
Δεν ωφελεί να βγάζουμε σενάρια, σε κάτι που είναι  εν εξελίξει.
Μπορεί να είναι σκατά,  μπορεί να μην είναι και τόσο χάλια τα πράγματα.
Ας χαρούμε σήμερα την καλή μέρα, με μια γυμναστική.  Και να μην σκεφτόμαστε πράγματα όπου δεν έχουμε δυνατότητα παρέμβασης, ούτε και κάποιος είναι σίγουρος για το μέγεθος τους.

Σωστος!!
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Όποιος γουστάρει σήμερα και αύριο παίζει παρτάκι πίσω από τις καντίνες με τα κοκτέιλ μετά τον Άγιο Νικόλαο στη Σαρωνίδα :headbaning1: :headbaning2:
πες λεπτομερειες τυπε το εχουμε απολυτη αναγκη να ξεσκασουμε
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Δεν ωφελεί να βγάζουμε σενάρια, σε κάτι που είναι  εν εξελίξει.

Δεν είναι σενάρια,είναι οι πρώτες κινήσεις που θα κάνουν επαγγελματίες για να μειώσουν κόστη.

Τουλάχιστον με 5 φίλους που μιλάω (έχουν χώρους εστίασης) μου λένε πως αυτό θα πράξουν.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Μπορεί ο τίτλος να φοβίζει,  αλλά μια ανάγνωση του άρθρου,  σε οδηγεί σε αλλά συμπεράσματα.
Συμπέρασμα για μένα, ότι χρειαζόμαστε πιο αξιόπιστα τεστ.
Η πηγή που έχεις παραθέσει έχει ανακοίνωση του ΠΟΥ που μπορείς να βγάλεις ένα βιαστικό συμπέρασμα.
Φυσικά θέλει προσοχή, και σίγουρα αποτελέσματα δεν μπορούν να εξαχθούν.
Από την αρχή στο μόνο που διαφωνώ ότι μπορεί να εξαχθεί οποιοδήποτε συμπέρασμα λόγω έλλειψης επαρκούς πληροφόρησης, ειδικά από κάποιον μη ειδικό όπως εμείς. Εσύ αντίθετα έβγαλες εξαρχής συμπέρασμα. Σου τα παραθέτω έτσι για να καταλάβεις σε ποιό σημείο της απάντησής σου διαφώνησα εξαρχής.
 

The-Sex-Pistols

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2020
Μηνύματα
596
Like
113
Πόντοι
6
τυπε μετα το παρτυ θα πρεπει να βαλεις στολη χαζματ για να ποσταρεις εδω. Ξηγημενοι.
Μην θέλει και καμία αλοιφή για τον κώλο να λες καλύτερα.
Παγίδα μου μυρίζει.
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
τυπε μετα το παρτυ θα πρεπει να βαλεις στολη χαζματ για να ποσταρεις εδω. Ξηγημενοι.
εγω τυπε πινω τζακ-φαντα και το αλκοολ και η φαντα καίνε τα πάντα από τα χλαμύδια μέχρι τον κορονοιο.

θα ποσταρω μετα εδω τα γκανγκμπανγκ που θα κανω με τα στερημενα εδω και 1 μηνα μουνακια και μετα θα ποσταρω και το ραπιντ τεστ του κοβιντ19 αρνητικο

θα γινω το βασσιλιας του θρεντ  :takethis: :takethis:
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Δεν είναι σενάρια,είναι οι πρώτες κινήσεις που θα κάνουν επαγγελματίες για να μειώσουν κόστη.

Τουλάχιστον με 5 φίλους που μιλάω (έχουν χώρους εστίασης) μου λένε πως αυτό θα πράξουν.
τυπε θα πέσει απόλυση και εκ περιτροπής εργασία με το τσουβάλι

επίσης θα πέσει πιστόλι στα μισθώματα


και τέλος θα πέσει λογικά και πιστόλι στα ασφαλιστικά και φπα αν δεν φτάσουν αυτά...

τώρα για τίποτα μετ/μενες επιταγές άστα να πάνε θα τις φοβάσαι περισσότερο και από 50ευρο βουτιγμένο στον κοβιντ...
 

The-Sex-Pistols

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2020
Μηνύματα
596
Like
113
Πόντοι
6
Από την αρχή στο μόνο που διαφωνώ ότι μπορεί να εξαχθεί οποιοδήποτε συμπέρασμα λόγω έλλειψης επαρκούς πληροφόρησης, ειδικά από κάποιον μη ειδικό όπως εμείς. Εσύ αντίθετα έβγαλες εξαρχής συμπέρασμα. Σου τα παραθέτω έτσι για να καταλάβεις σε ποιό σημείο της απάντησής σου διαφώνησα εξαρχής.
Το θέμα είναι η οπτική γωνία και η στάση που θα κρατήσει κάποιος.
Κάποιοι επέλεξαν να φοβηθούν χωρίς στοιχεία,  εγώ επέλεξα να το δω πιο θετικά.
Όλοι μας αυθαίρετα κάναμε σκέψεις.
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.417
Πόντοι
34.612
εγω τυπε πινω τζακ-φαντα και το αλκοολ και η φαντα καίνε τα πάντα από τα χλαμύδια μέχρι τον κορονοιο.

θα ποσταρω μετα εδω τα γκανγκμπανγκ που θα κανω με τα στερημενα εδω και 1 μηνα μουνακια και μετα θα ποσταρω και το ραπιντ τεστ του κοβιντ19 αρνητικο

θα γινω το βασσιλιας του θρεντ  :takethis: :takethis:

:2funny: :rockon:
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.417
Πόντοι
34.612

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166

The-Sex-Pistols

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2020
Μηνύματα
596
Like
113
Πόντοι
6
Δεν είναι σενάρια,είναι οι πρώτες κινήσεις που θα κάνουν επαγγελματίες για να μειώσουν κόστη.

Τουλάχιστον με 5 φίλους που μιλάω (έχουν χώρους εστίασης) μου λένε πως αυτό θα πράξουν.
Και άμα μείνουν 2 μήνες κλειστοί οι χώροι τους? Άμα μείνουν 1?
Άμα τελικά καταφέρουμε και έχουμε κάποιο τουρισμό?
Οι φίλοι σου είναι οι κλασσικοί μαλακές που σε κάθε κρίση προσπαθούν να εκμεταλλευτούν.
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.637
Like
3.006
Πόντοι
1.706
Μου αρέσει που κάνετε reference με κλειστά μάτια στον ΠΟΥ. Έναν ΠΟΥ ο οποίος βγήκε το Φεβρουάριο και είπε ότι ακυρώνει τα στάδια και τα όρια για να χαρακτηριστεί μια ασθένεια πανδημία, αλλά από εδώ και στο εξής θα χαρακτηρίζει κάτι ως πανδημία αυθαίρετα και κατά την κρίση του. Και μόνο αυτό θα έπρεπε να σας προβληματίζει.
 

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.180
Κριτικές
2
Like
9.151
Πόντοι
2.456

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom