Νέα

Νέο κόμμα από τον Ηλία Κασιδιάρη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα savvass
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 103K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Προβλέπεται είσοδος του νέου κόμματος στην Βουλή ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 203 54,4%
  • Οχι

    Ψήφοι: 148 39,7%
  • Δεν ξέρω , δεν απαντώ

    Ψήφοι: 22 5,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    373

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.895
Κριτικές
16
Like
14.721
Πόντοι
6.515

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
923
Like
1.475
Πόντοι
206
Τι λες τώρα
Δεν έχεις δει το μιχαλολιάκο επίσημα
Να λέει μπορεί εμείς μερικές φορές να χαιρετάμε έτσι δείχνοντας το χαιρετισμό του ναζισμού
Αλλά τα χέρια αυτά είναι καθαρά;

Το γράφω πάλι μήπως το καταλάβετε. Το 0.5% ναι είναι ναζιστές. Οι υπόλοιποι όμως όχι. Είναι απαίδευτα ζώα που νομίζουν ότι η ΧΑ είναι ψήφος διαμαρτυρίας.

Βλέπουν τον χαιρετισμό και γελάνε γιατί τον εξισώνουν με τη μούντζα του πιτσιρικά στην παρέλαση πριν μερικά χρόνια.

Όταν τα σχολεία αποφασίσουν να ξαναγίνουν χώροι μάθησης και ξεκινήσουν τις εκδρομές προς Καλάβρυτα, Δίστομο, Μελιγαλά, Τατάρνα τα λέμε πάλι.
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.143
Κριτικές
166
Like
26.985
Πόντοι
34.538
Τι να τον "φανε" δηλαδη? Σε εναμισι μηνα παιρνει συνταξη
Γι αυτο μιλαει και λεει τα πραγματα με το ονομα τους.
Αν ειχε να κανει καριερα,θα την εκανε γαργαρα.
Κατα τα αλλα εχουμε ανεξαρητη δικαιοσυνη..
 
Τελευταία τροποποίηση:

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.298
Πόντοι
10.336
Το γράφω πάλι μήπως το καταλάβετε. Το 0.5% ναι είναι ναζιστές.
Την λες και την ξαναλες την υπερπιπα σου, λες και οι ψηφοφοροι της ΧΑ ηταν παιδακια που τα κοροιδεψαν και δεν ηξεραν τις πραξεις και τις θεσεις του κομματος.

Δηλαδη εσυ πρεπει να δεις καποιον με εικονισμα του Χιτλερ πανω απ'το κρεβατι του και στολη των SS για να τον χαρακτηρισεις φασιστα ή ρατσιστη; Γιατι αν ειναι ετσι, και εγω σου λεω οτι ελαχιστοι κουμμουνιστες εχουν εικονες του μαρξ και του λενιν, ή κυκλοφορουν με κονσερβοκουτια στις τσεπες.

Αρα και απο το ΚΚΕ το 0.5% μονο ειναι κομμουνιστες. αυτα τα 1500 ατομα που κατεβαινουν στις πορειες.
οι υπολοιποι ειναι αριστεροι αναποφασιστοι ή απλα αντιδραστικοι, δεν τηρουν ή πιστευουν ή στηριζουν κανενα κομμουνιστικο ιδεωδες. Τρομερη λογικη.

Ολα κομπλε... :jerking:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Την λες και την ξαναλες την υπερπιπα σου, λες και οι ψηφοφοροι της ΧΑ ηταν παιδακια που τα κοροιδεψαν και δεν ηξεραν τις πραξεις και τις θεσεις του κομματος.

Δηλαδη εσυ πρεπει να δεις καποιον με εικονισμα του Χιτλερ πανω απ'το κρεβατι του και στολη των SS για να τον χαρακτηρισεις φασιστα ή ρατσιστη; Γιατι αν ειναι ετσι, και εγω σου λεω οτι ελαχιστοι κουμμουνιστες εχουν εικονες του μαρξ και του λενιν, ή κυκλοφορουν με κονσερβοκουτια στις τσεπες.

Αρα και απο το ΚΚΕ το 0.5% μονο ειναι κομμουνιστες. αυτα τα 1500 ατομα που κατεβαινουν στις πορειες.
οι υπολοιποι ειναι αριστεροι αναποφασιστοι ή απλα αντιδραστικοι, δεν τηρουν ή πιστευουν ή στηριζουν κανενα κομμουνιστικο ιδεωδες. Τρομερη λογικη.

Ολα κομπλε... :jerking:
Εχεις απολυτο δικιο.
Δεκα χρονια τωρα ακουω την ιδια πιπα, οτι οσοι ψηφιζουν τη ΧΑ δεν ειναι φασιστες ή ναζιστες αλλά καημενουληδες που ειναι απελπισμενοι.
Κι εγω λεω οτι αν ενας απελπισμενος καημενουλης παει και ψηφιζει ναζιστές, ειναι τα ιδια σκατα κι αυτος, και του αξιζει να ψοφησει της πεινας.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Το πιο σωστο για το θεμα που ανεκυψε με τις δηλωσεις του αντιπροεδρου του αρειου παγου, το ειπε ο Βενιζελος. Τελικα εχει καταληξει τα πιο σοβαρα πραγματα σε ολα τα σοβαρα ζητηματα να τα λεει ο Βενιζελος, και ομως γι αυτον τον ανθρωπο δεν βρεθηκε θεση σε καποιο κομμα στο παρον πολιτικο συστημα. Ειπε το αυτονοητο, οτι ειναι αδιανοητο να ξεκιναει ο αντιπροεδρος του αρειου παγου δημοσιο διαλογο με το υπουργειο και επισης απαραδεκτο να του απανταει δημοσια και το υπουργειο. Και οτι επισης ειναι αυτονοητο οτι πρεπει να δηλωσει αποχη απο τα καθηκοντα του, αφου επελεξε αυτη την οδό. Μαλακία της κυβερνησης που εφερε την τροπολογια για την αλλαγή της συνθεσης του τμηματος, μαλακια ομως και να γινεται ενας τετοιος δημοσιος διαλογος. Στο κατω κατω αν ο αντιπροεδρος διαφωνουσε με αυτο που εγινε, μπορουσε να παραιτηθει, επικαλουμενος παρεμβαση. Γιατι δεν το εκανε?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.430
Like
13.779
Πόντοι
3.656
Υπάρχουν και μερικοί που είναι πραγματικά τόσο χαζοί που νομίζουν ότι όλα τα στοιχεία που δείχνουν για νεοναζί είναι φτιαχτά.

Εγώ ξέρω ένα ζωντανό παράδειγμα...αλήθεια...που νομίζει ότι έχει κάνει photoshop το κρατος ολα τα τευχη της χρυσης αυγης που ελεγαν για τον ναζισμο και τον χιτλερ...και οτι ολα τα βιντεο που τους δειχνουν να χαιρετανε ναζιστικα κτλπ ειναι ψευτικα.

Δεν είναι τυχαίο βέβαια ότι όλοι όσοι γνωρίζω προσωπικά που τα πιστεύουν αυτά είναι loosers που βρισκουν αποκουμπι πιστευοντας οτι ηρθε ο σωτηρας του εθνους...

υπάρχουν και αυτοί τους ψηφίζουν και δεν είναι ναζί....αλλά είναι λίγοι....
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.895
Κριτικές
16
Like
14.721
Πόντοι
6.515
Η παρεμβαση Βενιζέλου δείχνει ότι έχει συμφωνηθεί κυβέρνηση ΝΔ-ΠΑΣΟΚ

Το θέμα είναι ότι Κασιδιάρη παροντος ουτε έτσι βγαίνουν τα κουκιά
γι αυτό η λυσα του μέγα χορηγου Μαρινάκη (βλέπε Βήμα σήμερα)
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Υπάρχουν και μερικοί που είναι πραγματικά τόσο χαζοί που νομίζουν ότι όλα τα στοιχεία που δείχνουν για νεοναζί είναι φτιαχτά.

Εγώ ξέρω ένα ζωντανό παράδειγμα...αλήθεια...που νομίζει ότι έχει κάνει photoshop το κρατος ολα τα τευχη της χρυσης αυγης που ελεγαν για τον ναζισμο και τον χιτλερ...και οτι ολα τα βιντεο που τους δειχνουν να χαιρετανε ναζιστικα κτλπ ειναι ψευτικα.

Δεν είναι τυχαίο βέβαια ότι όλοι όσοι γνωρίζω προσωπικά που τα πιστεύουν αυτά είναι loosers που βρισκουν αποκουμπι πιστευοντας οτι ηρθε ο σωτηρας του εθνους...

υπάρχουν και αυτοί τους ψηφίζουν και δεν είναι ναζί....αλλά είναι λίγοι....
Photoshop τα εξωφυλλα του περιοδικου της Χρυσης Αυγης?
Εγω κανονικοτατα τα θυμαμαι αυτα τα εξωφυλλα στα περιπτερα το 1980 και λιγο νωριτερα.
Αν ελεγες τότε σε καποιον, οτι θα ερθει μερα που η Χρυση Αυγη θα γινει τριτο κομμα, θα σε περνούσε για τρελο. Αλλά τελικα τρελαθηκε ο κοσμος. Η μεγαλυτερη αποδειξη της πνευματικης παρακμης αυτης της χωρας τα τελευταια χρονια, ειναι το γεγονος οτι η Χρυση Αυγη μπηκε στη βουλη. Και φτασαμε να συζηταμε αν ειναι "δημοκρατικο" να μην ξαναμπει απο την πισω πορτα στη Βουλη. Πώς καταντησαμε ετσι?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Η παρεμβαση Βενιζέλου δείχνει ότι έχει συμφωνηθεί κυβέρνηση ΝΔ-ΠΑΣΟΚ

Το θέμα είναι ότι Κασιδιάρη παροντος ουτε έτσι βγαίνουν τα κουκιά
γι αυτό η λυσα του μέγα χορηγου Μαρινάκη (βλέπε Βήμα σήμερα)
Τίποτα δεν εχει συμφωνηθει. Αυτα ειναι μονο στο μυαλο σου
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.430
Like
13.779
Πόντοι
3.656
Photoshop τα εξωφυλλα του περιοδικου της Χρυσης Αυγης?
Εγω κανονικοτατα τα θυμαμαι αυτα τα εξωφυλλα στα περιπτερα το 1980 και λιγο νωριτερα.
Αν ελεγες τότε σε καποιον, οτι θα ερθει μερα που η Χρυση Αυγη θα γινει τριτο κομμα, θα σε περνούσε για τρελο. Αλλά τελικα τρελαθηκε ο κοσμος. Η μεγαλυτερη αποδειξη της πνευματικης παρακμης αυτης της χωρας τα τελευταια χρονια, ειναι το γεγονος οτι η Χρυση Αυγη μπηκε στη βουλη. Και φτασαμε να συζηταμε αν ειναι "δημοκρατικο" να μην ξαναμπει απο την πισω πορτα στη Βουλη. Πώς καταντησαμε ετσι?
Την ξέρεις καλά την απάντηση τύπε....τα μνημόνια, το πραγματικό πρόβλημα που υπήρχε πριν το 2012-2013 στο κέντρο της Αθήνας που ήταν γκέτο....τα σκάνδαλα, η φτώχεια...και η διαφθορά του πολιτικού συστήματος. Δεν είναι τυχαίο που όλα έγιναν εν καιρό οικονομικής κρίσης..τότε βρίσκουν πάτημα τα άκρα να έρθουν στα πράγματα.

Για την δυναμική που έχει σήμερα ο Κασιδιάρης φταίει ξεκάθαρα ότι και ο ΣΥΡΙΖΑ και η νδ τα τελευταία 10 χρόνια γράφουν τους φτωχούς ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΤΟΥΣ.

Έχοντας πει αυτά...αυτός που σου λέω τώρα είναι τόσο χαζός που νομίζει ότι έχουν κάνει επεξεργασία στα τατουάζ του Κασιδιάρη για να μοιάζουν με σβάστικα και ότι τα μόνα φυλάδια της χρυσής αυγής ήταν αυτά που έλεγαν για τον μέγα Αλέξανδρο. Αυτός ο άνθρωπος είναι τώρα 30 χρόνων γομάρι.
 
  • Like
Αντιδράσεις: foobar

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
923
Like
1.475
Πόντοι
206
Ρε το γράφω πάλι. Αυτή τη στιγμή το ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ποσοστό είναι ΖΩΑ που περιμένουν τον "Τσοβόλα" και τον "Αντρέα" να αναστηθούν και να μοιράσουν πάλι χρήμα. Τι δεν καταλαβαίνετε σε αυτό; Αν τους ρωτήσεις όχι για την ΧΑ αλλά για οποιοδήποτε κόμμα δεν θα ξέρουν να σου απαντήσουν βασικές ερωτήσεις.

Εδώ οι περισσότεροι δεν έχουν τις βασικές γνώσεις του Δημοτικού. Πλέον η κοινωνία μας είναι εντελώς ζωοποιημένη. Έχω συναδέλφους στη δουλειά που είναι ΑΝΟΡΘΟΓΡΑΦΟΙ. Προσπαθείς να κάνεις μια σοβαρή κουβέντα για κάτι και ΔΕΝ έχουν καμία ιδέα για το τι λες. Και δεν λέω να μιλήσεις για τον Εμπειρίκο και τον Ίψεν. Αλλά κάτι ρε αδερφέ κοινωνικό ή δεν ξέρω τι άλλο. Ή θα γαμήσουν την κουβέντα ή θα σε κοιτάνε σαν χάνοι.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Ρε το γράφω πάλι. Αυτή τη στιγμή το ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ποσοστό είναι ΖΩΑ που περιμένουν τον "Τσοβόλα" και τον "Αντρέα" να αναστηθούν και να μοιράσουν πάλι χρήμα. Τι δεν καταλαβαίνετε σε αυτό; Αν τους ρωτήσεις όχι για την ΧΑ αλλά για οποιοδήποτε κόμμα δεν θα ξέρουν να σου απαντήσουν βασικές ερωτήσεις.

Εδώ οι περισσότεροι δεν έχουν τις βασικές γνώσεις του Δημοτικού. Πλέον η κοινωνία μας είναι εντελώς ζωοποιημένη. Έχω συναδέλφους στη δουλειά που είναι ΑΝΟΡΘΟΓΡΑΦΟΙ. Προσπαθείς να κάνεις μια σοβαρή κουβέντα για κάτι και ΔΕΝ έχουν καμία ιδέα για το τι λες. Και δεν λέω να μιλήσεις για τον Εμπειρίκο και τον Ίψεν. Αλλά κάτι ρε αδερφέ κοινωνικό ή δεν ξέρω τι άλλο. Ή θα γαμήσουν την κουβέντα ή θα σε κοιτάνε σαν χάνοι.
Τύπε, προ ημερων μια δασκάλα περιπου 35 ετων, μου ζητησε να τη βοηθησω να συνταξει μια αναφορά στο υπουργειο παιδειας για καποιο προσωπικο ζητημα της. Της ζητησα λοιπόν, αφελέστατος εγω, να την συνταξει η ιδια (λεω δασκαλα ειναι, αρα μορφωμενη) και να μου την στειλει να την τελειοποιησω. Μολις μου την εστειλε τραβαγα τα μαλλια μου. Πεντε ορθογραφικα σε καθε παραγραφο, παντελής έλλειψη σημειων στιξης, ούτε λογος βεβαια για δομή και ποιοτητα λόγου και λεξιλογιου. Και αυτη ειναι δασκαλα. Τι ψαχνουμε να βρουμε? Μηπως εχουμε υπερεκτιμησει τον κοσμο και περιμενουμε πολλα? Να αποδεχθουμε τελικα οτι η πλειοψηφια του κοσμου ειναι για τον πουτσο και να σταματησουμε να κουραζομαστε να αναλυουμε κιολας?
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
923
Like
1.475
Πόντοι
206
Την ξέρεις καλά την απάντηση τύπε....τα μνημόνια, το πραγματικό πρόβλημα που υπήρχε πριν το 2012-2013 στο κέντρο της Αθήνας που ήταν γκέτο....τα σκάνδαλα, η φτώχεια...και η διαφθορά του πολιτικού συστήματος. Δεν είναι τυχαίο που όλα έγιναν εν καιρό οικονομικής κρίσης..τότε βρίσκουν πάτημα τα άκρα να έρθουν στα πράγματα.

Για την δυναμική που έχει σήμερα ο Κασιδιάρης φταίει ξεκάθαρα ότι και ο ΣΥΡΙΖΑ και η νδ τα τελευταία 10 χρόνια γράφουν τους φτωχούς ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΤΟΥΣ.

Έχοντας πει αυτά...αυτός που σου λέω τώρα είναι τόσο χαζός που νομίζει ότι έχουν κάνει επεξεργασία στα τατουάζ του Κασιδιάρη για να μοιάζουν με σβάστικα και ότι τα μόνα φυλάδια της χρυσής αυγής ήταν αυτά που έλεγαν για τον μέγα Αλέξανδρο. Αυτός ο άνθρωπος είναι τώρα 30 χρόνων γομάρι.

Ρε μάστορα εγώ τι διαφορετικό έγραψα στην αρχή και εξακολουθώ να υποστηρίζω; Ότι είναι τα αποφάγια του πολιτικού συστήματος. Η ζούρα που τα προηγούμενα χρόνια της εικονικής ευημερίας δεν μας ένοιαζε αλλά τώρα ξεχείλισε από τους κάδους.

Τα λοβοτομημένα είναι ΕΛΑΧΙΣΤΑ σε σχέση με το σύνολο. Οι περισσότεροι απλά είναι ΖΩΑ που δεν βλέπουν τα δικά τους χάλια αλλά τους φταίει το "Βαθύ Κράτος".
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.430
Like
13.779
Πόντοι
3.656
Ρε μάστορα εγώ τι διαφορετικό έγραψα στην αρχή και εξακολουθώ να υποστηρίζω; Ότι είναι τα αποφάγια του πολιτικού συστήματος. Η ζούρα που τα προηγούμενα χρόνια της εικονικής ευημερίας δεν μας ένοιαζε αλλά τώρα ξεχείλισε από τους κάδους.

Τα λοβοτομημένα είναι ΕΛΑΧΙΣΤΑ σε σχέση με το σύνολο. Οι περισσότεροι απλά είναι ΖΩΑ που δεν βλέπουν τα δικά τους χάλια αλλά τους φταίει το "Βαθύ Κράτος".
Τύπε εσύ έχεις μια καραμέλα 2 μέρες τώρα. Πιο πάνω είπα ότι ΥΠΑΡΧΟΥΝ και τα ζώα που πιστεύουν ότι η χρυσή αυγή είναι αγνό πατριωτικό κόμμα αλλά είναι ΟΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟΙ.

Το μεγαλύτερο μέρος από όσους τους ψηφίζουν (δεν είναι και πολλοί...το λέμε σα να είναι και 5 εκατομμύρια κόσμος)...ξέρουν μεσες άκρες τι είναι η χρυσή αυγή. Εγώ δεν μπορώ λοιπόν να δεχτώ ότι ο άλλος ξέρει ότι ψηφίζει ναζιστές ή ακόμα και χουντικούς....και δεν είναι ο ίδιος λίγο φασίστας....
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
923
Like
1.475
Πόντοι
206
Τύπε, προ ημερων μια δασκάλα περιπου 35 ετων, μου ζητησε να τη βοηθησω να συνταξει μια αναφορά στο υπουργειο παιδειας για καποιο προσωπικο ζητημα της. Της ζητησα λοιπόν, αφελέστατος εγω, να την συνταξει η ιδια (λεω δασκαλα ειναι, αρα μορφωμενη) και να μου την στειλει να την τελειοποιησω. Μολις μου την εστειλε τραβαγα τα μαλλια μου. Πεντε ορθογραφικα σε καθε παραγραφο, παντελής έλλειψη σημειων στιξης, ούτε λογος βεβαια για δομή και ποιοτητα λόγου και λεξιλογιου. Και αυτη ειναι δασκαλα. Τι ψαχνουμε να βρουμε? Μηπως εχουμε υπερεκτιμησει τον κοσμο και περιμενουμε πολλα? Να αποδεχθουμε τελικα οτι η πλειοψηφια του κοσμου ειναι για τον πουτσο και να σταματησουμε να κουραζομαστε να αναλυουμε κιολας?

Άντε γεια σου. Αυτό λέω.

Αν λοιπόν αυτή τη δασκάλα τη στείλεις στην Καλαμάτα να μαζεύει ελιές θα πέσουν να σε φάνε καθώς είναι "επιστήμονας" μη χέσω. Όμως αυτή η "κυρία" όπως και πολλές χιλιάδες άλλοι τέτοιοι χόρευαν στο Σύνταγμα το 2015 γιατί θα βγαίναμε από το €€€ και ψηφίζει ΧΑ.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Άντε γεια σου. Αυτό λέω.

Αν λοιπόν αυτή τη δασκάλα τη στείλεις στην Καλαμάτα να μαζεύει ελιές θα πέσουν να σε φάνε καθώς είναι "επιστήμονας" μη χέσω. Όμως αυτή η "κυρία" όπως και πολλές χιλιάδες άλλοι τέτοιοι χόρευαν στο Σύνταγμα το 2015 γιατί θα βγαίναμε από το €€€ και ψηφίζει ΧΑ.
Συριζα ειναι
 
  • Αγάπη
Αντιδράσεις: foobar

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom