Νέα

Νέο κόμμα από τον Ηλία Κασιδιάρη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα savvass
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 103K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Προβλέπεται είσοδος του νέου κόμματος στην Βουλή ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 203 54,4%
  • Οχι

    Ψήφοι: 148 39,7%
  • Δεν ξέρω , δεν απαντώ

    Ψήφοι: 22 5,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    373

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.167
Κριτικές
2
Like
18.735
Πόντοι
3.656
Όπως μου έλεγε ένας φίλος,θυμάται δεκαετία 80 που παίζαμε Ελλάδα Σοβιετική Ένωση στο ποδόσφαιρο,κάποιοι ΚΚΕδες φίλοι του πατέρα του υποστήριζαν φανατικά τη.. Σοβιετική Ένωση.

Του φάνηκε τρελό τότε..

Ανωμαλία στο φουλ..

οι "δικοί"μας ,οι "έλληνες" κομισάριοι
πήγανε στη κηδεία του εμβερ χότζα συγκινημένοι κ προσκυνάγανε τις ολόχρυσες χέστρες του τσαουσέσκου όταν αλβανοί κ ρουμάνοι πεθαίνανε της πείνας
Τι ψάχνεις να βρείς απο τα δυο κκε της μπανανίας μας ?
σε όλες τις ευρωπαικές χώρες αλλά και στα βαλκάνια είτε είναι εκτός νόμου, είτε τους έχουν ξεράσει οι λαοί αφού τους δοκίμασαν χρόνια κ χρόνια
Μεγάλη αδικία κ μαλακία που υπέροχοι λαοί,πολωνοί εσθονοί λιθουανοί ουκρανοί τσέχοι ούγγροι με τη συμφωνία της Γιάλτας χωρίς να ερωτηθούν,
δόθηκαν λεία στους παρανοικούς κουμουνιστές
 

Black Panther91

Ανώτερος
Εγγρ.
18 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.716
Κριτικές
3
Like
28.973
Πόντοι
6.186
Που τα διάβασες αυτά;Αν δεν ήταν ο Στάλιν και η Σοβιετική Ένωση, γερμανικά θα μιλούσες τώρα μόνο.Πάνε διάβασε τι είπε ο Ε.Χεμίνγουεη (αν τον ξέρεις βέβαια) και μετά μίλα.Η ψεύτικη προπαγάνδα σας ,τα έχει ισοπεδώσει όλα.Εχετε κάνει το άσπρο μαύρο.
δεν θα κάτσω να τσακωθώ για κουμουνια κ ναζί, ειπαρχουν παντού γραμμένα, ο δεύτερος μεγαλύτερος δολοφόνος όλων των εποχών ήταν! Αν ξέρεις ιστορία κανένας Στάλιν δεν τους σταμάτησε μόνη της η φύση το έκανε με τον βαρύ χειμώνα!
 

spipis71

Ανώτατος
Εγγρ.
16 Απρ 2018
Μηνύματα
7.892
Κριτικές
34
Like
14.632
Πόντοι
17.346
Αν ξέρεις ιστορία κανένας Στάλιν δεν τους σταμάτησε μόνη της η φύση το έκανε με τον βαρύ χειμώνα!
Ο πατριωτισμός των Ρώσων τους σταμάτησε , αν δεν ήταν ο Στάλιν οι Ρώσοι θα είχαν επικρατήσει πολύ πιο εύκολα και πολύ πιο γρήγορα και με λιγότερες απώλειες στις ανθρώπινες ζωές. Ο Στάλιν μόνο λάθη έκανε που στοίχησαν την ζωή σε πολλούς. Έπαιξε και ο Χειμώνας τον ρόλο του βέβαια και φυσικά δεν πρέπει να ξεχνάμε και την πολύ σημαντική βοήθεια που είχαν σε πολεμικό υλικό από την δύση. Αμέτρητοι αμερικάνοι ναυτικοί πέθαναν στα κομβόι που πήγαιναν στον Αρχάγγελο από τα Γερμανικά υποβρύχια. Αν δεν πολεμούσαν όμως οι Ρώσοι ο χειμώνας από μόνος του δεν θα έκανε τίποτα
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.433
Like
13.782
Πόντοι
3.656
Ε το μεταξύ στο 2023 δεν υπάρχει ούτε κουμουνισμός, ούτε φασισμός, ούτε χούντα...ούτε εθνικός στρατός, ούτε συμμορίτες ούτε τίποτα από αυτά.

Κάτι νοσταλγοί ξεχασμένοι στον προηγούμενο αιώνα υπάρχουν όπως η χρυσή αυγή, οι κομμουνιστές της Ελλάδας (γελάμε)...κάτι παππούδες που λένε ότι ήταν καλύτερα με την χούντα...και κάτι τύποι που επειδή κολλάνε αυτοκόλλητο ''αλληλέγγυη" πάνω στοmacbook pro τους νομίζουν ότι είναι αριστεροί και κομμουνιστές.

Η πραγματικότητα είναι ότι ζούμε στον αιώνα της socialomedioκρατίας...που κουμάντο κάνουν 100 πολυεθνικές σε παγκόσμια κλίμακα και 10 οικογένειες σε εγχώρια κλίμακα. Και αυτοί που ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ επιλογή να ψηφίσουμε δεν ενδιαφέρονται ούτε για ιδεολογία ούτε για ιστορία...μόνο για τα λεφτά.

Και η αλήθεια είναι ότι και ο ψηφοφόρος περισσότερο ενδιαφέρεται για το ποιος αν βγει θα τον οφελήσει περισσότερο στην τσέπη του παρά στο συμφέρον της χώρας. Ο φτωχός θέλει τον σύριζα μήπως του σβήσει κάνα δάνειο, ο πλούσιος την νδ μήπως του χαμηλώσει τον φόρο στα μισθώματα που εισπράτει...και οποίος μένει στον αγ.παντελεημονα θέλει χρυσή αυγή μήπως και φύγουν οι αλλοδαποί χωρίς να τον ενδιαφέρει αν η χρυσή αυγή οικονομικά θα έκανε πραγματικά κομουνιστάν την χώρα.
 

RETRO

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
6.315
Like
16.768
Πόντοι
3.556
τι γινεται δω αλανια; :coffee: εχουμε τεράστια αναγκη αναλυση επι του θέματος

 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
923
Like
1.475
Πόντοι
206
Επειδή γράφετε για το πόσο υπεράνω είναι κάποιοι και αν είναι συνένοχοι θα σας φέρω προσωπικό παράδειγμα με 4 φίλους μου.

1. Δημόσιος Υπάλληλος
2. Καθηγητής Φροντιστηρίου
3. Εποχιακός σερβιτόρος
4. Συμβασιούχος

Τα τελευταία 2 χρόνια δεν ακούς τίποτε άλλο εκτός από το "Κούλη γαμιέσαι". Σε σημείο που να μη βγαίνω για καφέ μαζί τους. Όμως επειδή τους ξέρω και από την καλή και από την ανάποδη θα σας πω ότι ΑΥΤΟΙ γαμιούνται.

1. Ο ΔΥ έφαγε το πρώτο γαμήσι με τις μειώσεις μισθών πριν 10+ χρόνια ΑΛΛΑ εξακολουθούσε τον ξυσταρχιδισμό. Τώρα με τον COVID θεωρούσε ότι θα καθίσει σπίτι του να ξύνει την πούτσα του αλλά έφαγε στον κώλο την τηλεργασία.
2. Ο καθηγητής τόσα χρόνια ξυνόταν με τα φροντιστήρια χωρίς να κάνει κύκλο. Δούλευε 9 μήνες και καθόταν 3 με το επίδομα. Φυσικά τα χρόνια πέρασαν και επειδή ανέβηκε ο μισθός του, τον σούταραν και πήραν πιπίνια για τα μικρά παιδιά που έκανε. Βλέπετε ΔΕΝ ήθελε λύκειο και πανελλήνιες αλλά μόνο γυμνάσιο.
3. Ο εποχικός και ο συμβασιούχος βίοι παράλληλοι. Δεν ξέρω τι είδους καριέρα είναι το να πλένεις ποτήρια και να κόβεις χόρτα για 3-4-5 μήνες το καλοκαίρι και το χειμώνα να ζεις με το επίδομα ανεργίας.

Αυτοί λοιπόν είναι εν δυνάμει ψηφοφόροι της ΧΑ. Γιατί; Διότι είναι μαλάκες και δεν βλέπουν ότι το χάλι είναι καθαρά και μόνο στο σάπιο μυαλό τους και τη σάπια νοοτροπία τους. Χέστηκαν για δολοφόνους και ναζιστές. Το μόνο που νομίζουν ότι κάνουν είναι ότι ψηφίζοντας ΧΑ θα φοβηθεί το "Βαθύ Κράτος" και θα επανέρθουμε στο "Τσοβόλα δώστα όλα".

Αν αύριο πρωί πρωί με κάποιο μαγικό ραβδί γίνουμε βιομηχανική χώρα έστω και με βασικό μισθό όλα αυτά τα σκατά θα πάνε πίσω στις τρύπες τους. Όσο υπάρχει ανεργία και υψηλή φορολογία θα ανεβαίνουν όλοι αυτοί.
 
OP
OP
S

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.864
Κριτικές
6
Like
3.600
Πόντοι
736
Αυτοί λοιπόν είναι εν δυνάμει ψηφοφόροι της ΧΑ. Γιατί;
Να συμπληρώσω σε οτι αφορά το γιατί ΧΑ (αν και η ΧΑ πλέον δεν υπάρχει σαν κόμμα νομίζω) οτι μικρά κόμματα με πάνω κάτω ίδιες θέσεις με τους Έλληνες υπάρχουν και άλλα.

Οπότε γιατί να ψηφίσει κάποιος Έλληνες και όχι κάποιο απο τα άλλα μικρά θα ρωτούσε κανείς.

Λόγω του 3% πιστεύω εγω , το οποίο ενδεχομένως να μην το πάρουν οι άλλοι ... ενώ οι Έλληνες το έχουν σχεδόν σίγουρο λόγω και της προβολής τους απο τα κανάλια.

Απο την άλλη αμα το σκεφτεί κανείς , είναι λίγο περίεργη αυτή η προβολή απο τις δημοσκοπικές και τα κανάλια. Δεν θα μπορούσαν να τους προβάλλουν με μικρότερο ποσοστό και να τους βάλουν στα "λοιπά" κόμματα αν ήθελαν ;
 

Antidote

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Αυγ 2017
Μηνύματα
1.369
Κριτικές
35
Like
8.165
Πόντοι
6.246
Δεν θα μπορούσαν να τους προβάλλουν με μικρότερο ποσοστό και να τους βάλουν στα "λοιπά" κόμματα αν ήθελαν ;
Μα ξέρουν ποια είναι τα αληθινά ποσοστά, άσχετα τι ψέμματα παρουσιάζουν.
Αν βλέπουν ότι ένα κόμμα έχει μεγάλο μονοψήφιο νούμερο, πως θα το αφήσουν στις δημοσκοπήσεις εκτός βουλής ή θα το βάλουν στα λοιπά? Αυτό σημαίνει ότι την μέρα των εκλογών θα γίνουν εντελώς ρόμπα.
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
923
Like
1.475
Πόντοι
206
Να συμπληρώσω σε οτι αφορά το γιατί ΧΑ (αν και η ΧΑ πλέον δεν υπάρχει σαν κόμμα νομίζω) οτι μικρά κόμματα με πάνω κάτω ίδιες θέσεις με τους Έλληνες υπάρχουν και άλλα.

Οπότε γιατί να ψηφίσει κάποιος Έλληνες και όχι κάποιο απο τα άλλα μικρά θα ρωτούσε κανείς.

Λόγω του 3% πιστεύω εγω , το οποίο ενδεχομένως να μην το πάρουν οι άλλοι ... ενώ οι Έλληνες το έχουν σχεδόν σίγουρο λόγω και της προβολής τους απο τα κανάλια.

Απο την άλλη αμα το σκεφτεί κανείς , είναι λίγο περίεργη αυτή η προβολή απο τις δημοσκοπικές και τα κανάλια. Δεν θα μπορούσαν να τους προβάλλουν με μικρότερο ποσοστό και να τους βάλουν στα "λοιπά" κόμματα αν ήθελαν ;

Ακριβώς αυτό. Έχει πέσει τρελή διαφήμιση όλα αυτά τα χρόνια.
 
OP
OP
S

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.864
Κριτικές
6
Like
3.600
Πόντοι
736
Μα ξέρουν ποια είναι τα αληθινά ποσοστά, άσχετα τι ψέμματα παρουσιάζουν.
Αν βλέπουν ότι ένα κόμμα έχει μεγάλο μονοψήφιο νούμερο, πως θα το αφήσουν στις δημοσκοπήσεις εκτός βουλής ή θα το βάλουν στα λοιπά? Αυτό σημαίνει ότι την μέρα των εκλογών θα γίνουν εντελώς ρόμπα.
Μπορεί όντως να γίνουν ρόμπα , αλλά απο την άλλη βάζοντάς τους στα "λοιπά" κόμματα , δηλαδή κάτω απο 1.5 % η πόσο θέλει για να τους βάλουν εκεί , ίσως αποθαρρύνουν κάποιους απο το να πάνε να τους ψηφίσουν.

Οπότε τελικά απο εκεί που ήταν να πάρουν παράδειγμα 5 % να πέσουν ξερω γω στο 2.5 % το οποίο δεν απέχει και πολύ απο το 1.5 %
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.724
Like
1.498
Πόντοι
266
Το 0.5% ναι είναι. Οι υπόλοιποι ΌΧΙ.

Δεν αλλάζει μέσα σε μια μέρα η σύνθεση ενός πολιτισμού. Στη Γερμανία ΔΕΝ ήταν όλοι Ναζιστές. Όπως και στην ΕΣΣΔ κομμουνιστές.

Στη χώρα μας ποτέ δεν είχαμε ακραίες αντιλήψεις τέτοιου είδους. Ήμασταν και παραμένουμε σταυροδρόμι πολιτισμών. Έχουμε μεν συντηρητισμό αλλά όχι ρατσισμό όπως τον έχετε στο μυαλό σας και πρεσβεύει ο σκληρός πυρήνας της ΧΑ.
Τι λες τώρα
Δεν έχεις δει το μιχαλολιάκο επίσημα
Να λέει μπορεί εμείς μερικές φορές να χαιρετάμε έτσι δείχνοντας το χαιρετισμό του ναζισμού
Αλλά τα χέρια αυτά είναι καθαρά;
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.690
Κριτικές
183
Like
43.795
Πόντοι
21.896
Τι λες τώρα
Δεν έχεις δει το μιχαλολιάκο επίσημα
Να λέει μπορεί εμείς μερικές φορές να χαιρετάμε έτσι δείχνοντας το χαιρετισμό του ναζισμού
Αλλά τα χέρια αυτά είναι καθαρά;
Δεν έχω ψηφίσει ποτέ ΧΑ κ ούτε πρόκειται αλλά πολιτικά τα χέρια του Μιχαλολιάκου είναι καθαρά είτε σε αρέσει είτε όχι σε σχέση με Παπανδρέηδες Μητσοτάκηδες Καραμανλήδες
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.298
Πόντοι
10.336
Δεν έχω ψηφίσει ποτέ ΧΑ κ ούτε πρόκειται αλλά πολιτικά τα χέρια του Μιχαλολιάκου είναι καθαρά είτε σε αρέσει είτε όχι σε σχέση με Παπανδρέηδες Μητσοτάκηδες Καραμανλήδες
ενταξει τοτε τυπε, και τα "πολιτικα" χερια του κουφοντινα και του ξηρου τοτε ειναι καθαρα, αφου δεν εχουν κυβερνησει.
να τους κατεβασουμε κι αυτους στις εκλογες :confused:
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.724
Like
1.498
Πόντοι
266
τι σου 'χει κανει τυπε?
Από τότε που αποκάλυψα οτι το Σστο φανερό γκάλοπ του Ιουνίου του 22 ψηφίσε Νέα Δημοκρατία μόνο βρισιές
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Δεν έχω ψηφίσει ποτέ ΧΑ κ ούτε πρόκειται αλλά πολιτικά τα χέρια του Μιχαλολιάκου είναι καθαρά είτε σε αρέσει είτε όχι σε σχέση με Παπανδρέηδες Μητσοτάκηδες Καραμανλήδες
Αφού δεν έχει κυβερνήσει
Οικονομικά μπορεί να είναι καθαρά εγκληματικά όχι
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.724
Like
1.498
Πόντοι
266
Στο ανώτερο γκάλοπ που υπάρχει εδώ
Εγώ ψήφισα δεν ξέρω
Γιατί δεν ξέρω πράγματι αν ο Άρειος πάγος αφήσει ή όχι το κόμμα του Κασιδιάρη να συμμετέχει στις εκλογές

Είμαι πολύ περήφανος για τους φίλους που ψηφίσανε σύνολο 95%
53% ότι θα συμμετάσχει και 42% όχι
Ξέρουν τι απόφαση θα βγάλει ο Αρείος πάγος
Άλλο το ότι εγώ πιστεύω ότι δεν ξέρουν αλλά απλώς θέλουν την επιθυμία τους να είναι η πραγματικότητα
 

Black Panther91

Ανώτερος
Εγγρ.
18 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.716
Κριτικές
3
Like
28.973
Πόντοι
6.186
τι γινεται δω αλανια; :coffee: εχουμε τεράστια αναγκη αναλυση επι του θέματος

Αν ο Άριος Πάγος πάρει σοβαρά τον νόμο δεν ξέρω εάν θα επιτραπεί σε κάποιο από τα ΄μεγάλα΄κόμματα να κατεβεί στις εκλογές ! Σίγουρα υπάρχουν πατήματα για να κόψουν κασιδιάρη , ΝΔ, Σύριζα κ Βελοπουλο κ δεν ξέρω κ για τα υπόλοιπα εάν μου διαφεύγει κάτι!
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.690
Κριτικές
183
Like
43.795
Πόντοι
21.896
ενταξει τοτε τυπε, και τα "πολιτικα" χερια του κουφοντινα και του ξηρου τοτε ειναι καθαρα, αφου δεν εχουν κυβερνησει.
να τους κατεβασουμε κι αυτους στις εκλογες :confused:
Ο Μιχαλολιάκος όμως ήταν πολιτικός οπότε αν κριθεί σαν πολιτικός τότε τα χέρια του είναι καθαρά ...
Αν κριθεί σαν πολίτης υπάρχουν δικαστήρια που τον έκριναν ..
Το πρόβλημα της Ελλάδος δεν είναι ο Κουτσούμπας αλλά ο Μιχαλολιάκος αλλά κάτι κτήνη οικογένειας που καταβροχθίζουν το δημόσιο χρημα
 
OP
OP
S

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.864
Κριτικές
6
Like
3.600
Πόντοι
736
Στο ανώτερο γκάλοπ που υπάρχει εδώ
Εγώ ψήφισα δεν ξέρω
Γιατί δεν ξέρω πράγματι αν ο Άρειος πάγος αφήσει ή όχι το κόμμα του Κασιδιάρη να συμμετέχει στις εκλογές

Είμαι πολύ περήφανος για τους φίλους που ψηφίσανε σύνολο 95%
53% ότι θα συμμετάσχει και 42% όχι
Ξέρουν τι απόφαση θα βγάλει ο Αρείος πάγος
Άλλο το ότι εγώ πιστεύω ότι δεν ξέρουν αλλά απλώς θέλουν την επιθυμία τους να είναι η πραγματικότητα
Όχι , βασικά το γκάλοπ το έβαλα εγω όταν ξεκίνησε το νήμα. Και φυσικά δεν αφορούσε την συμμετοχή η όχι του κόμματος στις εκλογές , αλλά το αν θα έπαιρνε το 3% για να μπει στην Βουλή η όχι.

Οπότε οι περισσότεροι φαντάζομαι οτι ψήφισαν προτού ανακαλυφθεί ο τρόπος για την μη συμμετοχή του κόμματος :confused:
 

Black Panther91

Ανώτερος
Εγγρ.
18 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.716
Κριτικές
3
Like
28.973
Πόντοι
6.186
βλέπω να των τρώνε τον Τζανερικο .......
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom