Νέα

Νέο κόμμα από τον Ηλία Κασιδιάρη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα savvass
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 102K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Προβλέπεται είσοδος του νέου κόμματος στην Βουλή ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 203 54,4%
  • Οχι

    Ψήφοι: 148 39,7%
  • Δεν ξέρω , δεν απαντώ

    Ψήφοι: 22 5,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    373

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Τύπε ... η πολεμική μέθοδος της δεκαετίας του 1920 ... με το Δραγούμη και τους έξη ... που έκανε το Λαϊκό Κόμμα .... μόνο του να αποφασίσει
να μην συμμετάσχει στις εκλογές .... (του 1923)

δεν ήταν πιο αποτελεσματική ; Τι λες ;
Ας συμμετειχαν
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.487
Like
27.703
Πόντοι
5.506
Ο Κουλης εφτιαξε το νομο να μην ειναι ο Κασιδιαρης στη Βουλη, εσεις στον Συριζα κάνατε τα κορόιδα και δεν ψηφισατε. Αρα μαλλον σε εσας πανε περισσοτερο οι ναζι και οχι στη ΝΔ.
Εμεις τους πολεμαμε, εσεις τους χαιδευετε τ' αυτιά.
Συριζα-Ναζί, το ιδιο μαγαζι.
"εμεις" ειμαστε με τον κουφοντινα....δεν ξερω τι κανει ο συριζα
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.533
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Αν και το άρθρο έχει κάποια λογικά κενά, σου το πιστώνω, καθώς δεν έχω επίσημη καταγραφή της αιτίας του βέτο του Ντε Γκωλ. Από ότι βρήκα, μόνον την αντίθεσή του σε ότι βρετανικό εξεθετε, σε ιδιωτικές συνομιλίες.
Οπότε μετράει η δική σου άποψη.
Αν πετύχω κάπου σχετική αναφορά θα την καταθέσω.
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.110
Κριτικές
2
Like
18.567
Πόντοι
3.656
Οταν ηταν ο Ραλλης αρχηγος ημουν 10 χρονων
πότε ψήφισες τύπε, σύμφωνα με την ομολογία σου, κκε επειδή δεν σου άρεσε ο αρχηγός της ν.δ. ?

δε θυμάμαι στα τόσα ανεδαφικά που έχεις πεί,
πασοκ, συνασπισμό τι ψήφιζες όταν η νέα δημοκρατία ήταν επί σειρά ετών αντιπολίτευση ?
Όχι φίλε μου. Ανάπτυξη αγροτοκτηνοτροφιας δεν υπήρξε. Οι δικοί μου, τρίτη γενιά κτηνοτρόφων, επί Καραμανλή τα παρατησαν και κατέβηκαν Αθήνα για δουλειά. Αερας κοπανιστος είναι η αγροτική ανάπτυξη και δεν την πετυχε ποτέ κανείς, ούτε καν ο Ανδρέας που κατάφερε να φέρει τεράστιο χρήμα μεσω ΕΕ. Αυτά τα περιβόητα εργοστασια που παρήγαγαν δικά μας προϊόντα, ποια ήταν και γιατί έκλεισαν; Ένα σαθρό οικοδόμημα ήταν, που λειτουργούσε σε προστατευμένο κρατικοδιαιτο περιβάλλον, που μόλις έπεσαν οι δασμοί και βγήκε στο διεθνή ανταγωνισμό κατέρρευσε σαν χάρτινος πύργος. Η Ολυμπιακή ήταν του Ωνάση. Η πρώην χρεοκωπημενη ΤΑΕ δηλαδή, ιδιωτική εταιρεία που το κράτος δεν ήξερε τι στην ευχή να την κάνει και την πασαρε στον Ωνάση. Που οταν την ξαναγύρισε στο ελληνικό κράτος, επί Καραμανλή, ξαναπήρε την κάτω βόλτα.
Όσο για το Κόσοβo, δεν ξέρω αν το αναγνώρισε, αλλά στο ΦΕΚ 238 του 1959, μια χαρά την αναγνώριζε τη Λαϊκή Δημοκρατία της Μακεδονίας, με το Υπουργείο Δικαιοσύνης της οποίας , στο άρθρο 7, υπέγραφε συμφωνία αμοιβαίας Δικαστικής συνδρομής.
θα σου πούνε άλλοι πόσα εργοστάσια υπήρχαν στην ελλάδα και το αν ήταν μύθος,
δεν μπαίνω φίλε μου στη διαδικασία να παίζω το παπά , σου είπανε μου είπανε... από σπίρτα μέχρι κουζίνες πλυντήρια κ πολεμικό υλικό κατασκεύαζε η χώρα
και σίγουρα δεν τρώγαμε λεμόνια κίνας και πατάτες αιγύπτου
ίδιες κουταμάρες λέγανε και για την επιστράτευση ότι στα κιβώτια υπήρχανε πέτρες

στο θέμα της μακεδονίας που ήταν επαρχία της γιουγκοσλαβίας δεν μπορούσε η ελλάδα να παρέμβει στο όνομα διότι γεωγραφικά μακεδονία ήταν
εκτός του ότι έτσι αποφάσισαν στη Γιάλτα για τον Τίτο
Το να θέλουμε να δικαιολογήσουμε την πρόσφατη ήττα στο μακεδονικό με το 1961 ,σόρυ δεν το παίζω αυτό το βαρετό παιχνίδι
Οσο κι αν μας φαινεται περιεργο,η παλιοτερη εποχη ηταν απειρως πιο διεφθαρμενη, και δεν υπηρχε και πληροφορηση.
συμφωνώ

λαμόγια (2).png
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.614
Κριτικές
1
Like
5.533
Πόντοι
2.356
Ο Κουλης εφτιαξε το νομο να μην ειναι ο Κασιδιαρης στη Βουλη, εσεις στον Συριζα κάνατε τα κορόιδα και δεν ψηφισατε. Αρα μαλλον σε εσας πανε περισσοτερο οι ναζι και οχι στη ΝΔ.
Εμεις τους πολεμαμε, εσεις τους χαιδευετε τ' αυτιά.
Συριζα-Ναζί, το ιδιο μαγαζι.
δημοκρατια εχεις. αν ο λαος επιλεγει ναζι ειναι προβλημα του λαου! εδω ο λαος επιλεγει μητσοτακη. στους ναζι θα κολλουσε?
 

STELIOS77

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Δεκ 2005
Μηνύματα
6.880
Κριτικές
28
Like
2.809
Πόντοι
6.265
Ο Κουλης εφτιαξε το νομο να μην ειναι ο Κασιδιαρης στη Βουλη, εσεις στον Συριζα κάνατε τα κορόιδα και δεν ψηφισατε. Αρα μαλλον σε εσας πανε περισσοτερο οι ναζι και οχι στη ΝΔ.
Εμεις τους πολεμαμε, εσεις τους χαιδευετε τ' αυτιά.
Συριζα-Ναζί, το ιδιο μαγαζι.
Νομοι για να αποκλειει αλλα κομματα
"Δημοκρατες":2funny:


Παλι η ΝΔ αρνήθηκε να ζητησει τον νομιμο και καθολα Συνταγματικο αποκλεισμο του ΚΚΕ

ΝΔ-Σταλινικοι το ιδιο μαγαζι
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.533
Like
6.167
Πόντοι
2.356
θα σου πούνε άλλοι πόσα εργοστάσια υπήρχαν στην ελλάδα και το αν ήταν μύθος,
δεν μπαίνω φίλε μου στη διαδικασία να παίζω το παπά , σου είπανε μου είπανε... από σπίρτα μέχρι κουζίνες πλυντήρια κ πολεμικό υλικό κατασκεύαζε η χώρα
και σίγουρα δεν τρώγαμε λεμόνια κίνας και πατάτες αιγύπτου
ίδιες κουταμάρες λέγανε και για την επιστράτευση ότι στα κιβώτια υπήρχανε πέτρες

στο θέμα της μακεδονίας που ήταν επαρχία της γιουγκοσλαβίας δεν μπορούσε η ελλάδα να παρέμβει στο όνομα διότι γεωγραφικά μακεδονία ήταν
εκτός του ότι έτσι αποφάσισαν στη Γιάλτα για τον Τίτο
Το να θέλουμε να δικαιολογήσουμε την πρόσφατη ήττα στο μακεδονικό με το 1961 ,σόρυ δεν το παίζω αυτό το βαρετό παιχνίδι
Μιλάω μαζί σου αλλά θα μου πουν άλλοι.
Οκ
Δεν παίζεις τον παπά αλλά τον παίζεις.
Πάλι Οκ.
Για την επιστράτευση μπορώ να σου πω την εμπειρία του πατέρα μου, του πεθερού μου και των δύο αδερφών της μάνας μου. Οι πέτρες είναι το λιγότερο αστείο σε αυτή τη θλιβερή ιστορία.
Και σε αυτό ομως Οκ.
Βαρετή ιστορία είναι το να κουνάνε το δάχτυλο, αυτοί που άνοιξαν το δρόμο του ξεπουλήματος, σε αυτούς που τον έκλεισαν.
Αλλά δε βαριέσαι, Οκ και σ' αυτό.

Υ.Γ. Τιτο, Μακεδονιες και λοιπά δεν υπήρχαν στη Γιαλτα. Στην πορεία προεκυψαν. Μετά τη ρήξη με το Στάλιν το 1948. Η Γιάλτα έγινε το 1945.
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.110
Κριτικές
2
Like
18.567
Πόντοι
3.656
Μιλάω μαζί σου αλλά θα μου πουν άλλοι.
Οκ
Δεν παίζεις τον παπά αλλά τον παίζεις.
Πάλι Οκ.
Για την επιστράτευση μπορώ να σου πω την εμπειρία του πατέρα μου, του πεθερού μου και των δύο αδερφών της μάνας μου. Οι πέτρες είναι το λιγότερο αστείο σε αυτή τη θλιβερή ιστορία.
Και σε αυτό ομως Οκ.
Βαρετή ιστορία είναι το να κουνάνε το δάχτυλο, αυτοί που άνοιξαν το δρόμο του ξεπουλήματος, σε αυτούς που τον έκλεισαν.
Αλλά δε βαριέσαι, Οκ και σ' αυτό.

Υ.Γ. Τιτο, Μακεδονιες και λοιπά δεν υπήρχαν στη Γιαλτα. Στην πορεία προεκυψαν. Μετά τη ρήξη με το Στάλιν το 1948. Η Γιάλτα έγινε το 1945.
μπορώ να σου πω την εμπειρία όχι μόνο των συγγενών μου αλλά όλης της Αθήνας και του χωριού μαζί που είναι διαφορετική από την αφήγηση των δικών σου ,
οκαυ ?

δεν είναι Γιάλτα είναι ψυχρός πόλεμος ανατολής δύσης ,
την χώρα μας την βάλανε στη δύση ,
μέχρι πρόσφατα δεν ξεπουλήθηκε καμιά μακεδονία , με κοτζιά ξεπουλήθηκε
αν έχεις και στο ξεπούλημα μαρτυρία συγγενών σου που σου είπανε πως έφταιγε ο παππούς το 1961, καλώς....
 
OP
OP
S

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.863
Κριτικές
6
Like
3.599
Πόντοι
736
Ο Κουλης εφτιαξε το νομο να μην ειναι ο Κασιδιαρης στη Βουλη, εσεις στον Συριζα κάνατε τα κορόιδα και δεν ψηφισατε. Αρα μαλλον σε εσας πανε περισσοτερο οι ναζι και οχι στη ΝΔ.
Εμεις τους πολεμαμε, εσεις τους χαιδευετε τ' αυτιά.
Συριζα-Ναζί, το ιδιο μαγαζι.
Εδω πάντως βλέπω τον Τσίπρα να λέει οτι κακώς αφήσανε τον Κασιδιάρη να κάνει προεκλογικό αγώνα , και οτι θα μπορούσε μάλιστα η Βουλή να αποφασίσει οτι ο Κασιδιάρης δεν πρέπει να κατέβει ...

Οπότε αυτοί που σκεφτόντουσαν να ψηφίσουν Κασιδιάρη και τώρα σκέφτονται να ψηφίσουν Τσίπρα ας το δουνε αν θέλουν , είναι στο 6 : 20 του βίντεο.


 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.560
Like
17.680
Πόντοι
3.656
Για την επιστράτευση μπορώ να σου πω την εμπειρία του πατέρα μου, του πεθερού μου και των δύο αδερφών της μάνας μου. Οι πέτρες είναι το λιγότερο αστείο σε αυτή τη θλιβερή ιστορία.
Και σε αυτό ομως Οκ.
Εμένοι οι συγγενείς μου, είχαν όλοι όπλα και πυρομαχικά. Σε άψογη κατάσταση και τεράστια ποσότητα. Λέσβο. Αν πλησίαζαν αποβατικά
θα έθαβαν τα συντρίμια τους μέχρι 50μ πριν την ακτή. Έφεδροι αξιωματικοί , κάναν σκοποβολή με τα πιστόλια στα χωράφια.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.533
Like
6.167
Πόντοι
2.356
μπορώ να σου πω την εμπειρία όχι μόνο των συγγενών μου αλλά όλης της Αθήνας και του χωριού μαζί που είναι διαφορετική από την αφήγηση των δικών σου ,
οκαυ ?

δεν είναι Γιάλτα είναι ψυχρός πόλεμος ανατολής δύσης ,
την χώρα μας την βάλανε στη δύση ,
μέχρι πρόσφατα δεν ξεπουλήθηκε καμιά μακεδονία , με κοτζιά ξεπουλήθηκε
αν έχεις και στο ξεπούλημα μαρτυρία συγγενών σου που σου είπανε πως έφταιγε ο παππούς το 1961, καλώς....
Έλα ρε!!!! Της Αθήνας όλης και του χωριού μαζί; Τρανά πράματα μιλαμε.....
Μιας και το ανεφερες, τα σπίρτα ηταν κρατικό μονοπώλιο, που μόλις καταργήθηκε το 1983, λογω ΕΕ, η παραγωγή τους πήρε την κατηφόρα. Κλασσικό παραδειγμα ελληνικού βιομηχανικού προστατευτισμού.
Έχω ρε συ και για το ξεπούλημα μαρτυρίες συγγενών, για το 1959 και όχι το 1961 που λες και ξαναλες, που έμεινε στην ιστορία για νοθεία στις εκλογές. Αλλά που να φτουρησουν μπροστά στη μαρτυρία των δικών σου, της Αθήνας όλης και του χωριού μαζί;
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.560
Like
17.680
Πόντοι
3.656
Εδω πάντως βλέπω τον Τσίπρα να λέει οτι κακώς αφήσανε τον Κασιδιάρη να κάνει προεκλογικό αγώνα , και οτι θα μπορούσε μάλιστα η Βουλή να αποφασίσει οτι ο Κασιδιάρης δεν πρέπει να κατέβει ...

Οπότε αυτοί που σκεφτόντουσαν να ψηφίσουν Κασιδιάρη και τώρα σκέφτονται να ψηφίσουν Τσίπρα ας το δουνε αν θέλουν , είναι στο 6 : 20 του βίντεο.




Τύπε , τα παιδιά στο βίντεο , θα τα βάλει η ΝΔ σε καμιά ΔΕΗ ;
ή κάπου αλλού , με παλιό μισθολόγιο όμως, πάνω από 2500€ το μήνα, όχι το νέο των 900€ ....

ή τσάμπα φτιάχνουν βίντεο , για να μαζέψουν ψηφαλάκια για το μαγαζί της συγγρού ;;;


Στο καζίνο στο ελληνικό , έχουν συμπληρωθεί οι καλές θέσεις ;;

οι καλές λέμε, όχι οι ταρίφες που θα φέρνουν τις ... ινφλουένσερς για ... δουλειές !

ούτε οι άλλοι που θα αδειάζουν τα .... καλάθια .... στα δωμάτια .... όταν φεύγουν οι ινφλουένσερς ....
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.533
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Εμένοι οι συγγενείς μου, είχαν όλοι όπλα και πυρομαχικά. Σε άψογη κατάσταση και τεράστια ποσότητα. Λέσβο. Αν πλησίαζαν αποβατικά
θα έθαβαν τα συντρίμια τους μέχρι 50μ πριν την ακτή. Έφεδροι αξιωματικοί , κάναν σκοποβολή με τα πιστόλια στα χωράφια.
Οι δικοί μου πάλι πήγαιναν με πλοίο για τη Λέσβο. Γεμάτο επιστρατευμένους. Κι ο καπετάνιος μπερδεύτηκε και πήγαινε για τα παράλια απέναντι, ώσπου κάποιος Μυτιληνιός έφεδρος το είδε και πήγε καρφί στη γέφυρα και διορθωσαν πορεία. Δύο μήνες κωλοβαρεμα Λέσβο με πολιτικά. Ούτε όπλα ούτε πυρομαχικά. Τίποτα διαθέσιμο. Διμηνες διακοπές. Το αστείο της παρέας για χρόνια, γιατί έγιναν κολλητοί και βρισκοταν συχνά για κρασάκι.
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.110
Κριτικές
2
Like
18.567
Πόντοι
3.656
Έλα ρε!!!! Της Αθήνας όλης και του χωριού μαζί; Τρανά πράματα μιλαμε.....
Μιας και το ανεφερες, τα σπίρτα ηταν κρατικό μονοπώλιο, που μόλις καταργήθηκε το 1983, λογω ΕΕ, η παραγωγή τους πήρε την κατηφόρα. Κλασσικό παραδειγμα ελληνικού βιομηχανικού προστατευτισμού.
Έχω ρε συ και για το ξεπούλημα μαρτυρίες συγγενών, για το 1959 και όχι το 1961 που λες και ξαναλες, που έμεινε στην ιστορία για νοθεία στις εκλογές. Αλλά που να φτουρησουν μπροστά στη μαρτυρία των δικών σου, της Αθήνας όλης και του χωριού μαζί;
κάθε βλακειούλα που θέλει ο καθένας να υπερασπισθεί πετάει στη κουβέντα και ένα "μου είπε ο συγγενής"
Σου είπα δεν παίζω το παπά , δεν το κατάλαβες .. συνέχισες με συγγενείς αλλά η αθήνα κ το χωριό δε σου κάνουν ..
πόσους συγγενείς έχεις ? έχω πολλαπλάσιους που λένε τα αντίθετα από τους δικούς σου , οκαυ τώρα ?
Για πες μας για το 2019 ,τι έγινε εκεί πάνω που πέσανε οι τζίφρες για το μακεδονικό ? ποιός υπέγραψε ? τι λένε οι συγγενείς σου που εμείς αγνοούμε ?
δώσε ενημέρωση στο μπου
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.546
Πόντοι
8.846
Τύπε ... είχες πάει σε ιδιωτικό ; Είχες κολλητούς από ιδιωτικό ;;; Έχεις στείλει παιδιά σε ιδιωτικό ;;;

Εγώ , έχω κάνει και τα 3. Και συμφωνώ σε μεγάλο βαθμό με το Ζουράρη . Δεν είπε ότι μόνο στα ιδιωτικό είναι κωλόπαιδα.
Αλλά ότι είναι φουλ κωλόπαιδα .... παίζει ........

Το μεγαλύτερο φάουλ , είναι ότι επειδή είναι ιδιωτικά , δεν υπάρχει απαγόρευση στους καθηγητάδες ... να κάνουν ιδιαίτερα ...
στους μαθητές της τάξης τους !!!!!!!! Δεν μιλάω βέβαια για τη .... φορολογική διάσταση !

Οι καθηγητές των δημοσίων ... κάνουν , παράνομα ίσως ιδιαίτερα ... ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΕ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΣ ΤΑΞΗΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΤΟΥΣ ....


Χρειάζεται να συνεχίσω την ανάλυση ;;;

Κάποια ... περιστατικά ... που καθηγήτρια ... με 30+ χρόνια υπηρεσία .... σε ιδιωτικό σχολείο ...
έπιασε γόνο ... να αντιγράφει ...... και μετά από μέρες .... λιγότερες των ... 5 .... βρέθηκε παράλειψή της ....
που ανάγκασε τη διεύθυνση ... μετά από .... 30+ άψογα χρόνια υπηρεσίας .... να την απολύσει με τις κλωτσές ....


έχει πέσει στην αντίληψή σου ;;;
Φυσικά δεν ... απολύθηκε επειδή έπιασε το γόνο ......

αλλά ενώ είχε 30+ χρόνια υπηρεσίας ..... να κάνει το λάθος που οδήγησε στην απόλυση ... μέσα στις επόμενες .... 5 μέρες ....



Ο Λαδάκης που έχει τελειώσει ΕΜΠ , αν αναλύσει ..... τι πιθανότητες .....
είχε κάνει το μοιραίο λάθος ... μέσα στις επόμενες .... 5 μέρες ....
ενώ είχε 30+χρόνια υπηρεσίας .....


η πιθανότητα να συμπέσουν τα δύο τόσο κοντά .... χωρίς να είναι .... εξαρτώμενο το ένα από το άλλο .........


Θα μας κάνει να γελάμε χρόνια.

Σαν να πέσει κομήτης δίπλα μας και να μη μας σκοτώσει .... αλλά να έχει πάρει αλλεργιογόνο από άλλη ... μεριά του πλανήτη ...
και να μας προκαλέσει αλλεργικό σοκ !!!!!
τι παπαριές διαβάζω...

έχω πάει και σε δημόσιο και σε ιδιωτικό.
ομοίως παιδιά και σε δημόσιο και σε ιδιωτικΑ.
λες άρες μάρες...
ο δε ζουράρης καλό ήταν να μην είχε ασχοληθεί με την πολιτική γιατί απαξιώθηκε μόνος του με ΤΟΣΕΣ μαλακίες. κρίμα για τον ίδιο τόση γελοιοποίηση...
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.533
Like
6.167
Πόντοι
2.356
κάθε βλακειούλα που θέλει ο καθένας να υπερασπισθεί πετάει στη κουβέντα και ένα "μου είπε ο συγγενής"
Σου είπα δεν παίζω το παπά , δεν το κατάλαβες .. συνέχισες με συγγενείς αλλά η αθήνα κ το χωριό δε σου κάνουν ..
πόσους συγγενείς έχεις ? έχω πολλαπλάσιους που λένε τα αντίθετα από τους δικούς σου , οκαυ τώρα ?
Για πες μας για το 2019 ,τι έγινε εκεί πάνω που πέσανε οι τζίφρες για το μακεδονικό ? ποιός υπέγραψε ? τι λένε οι συγγενείς σου που εμείς αγνοούμε ?
δώσε ενημέρωση στο μπου
Ααααα εσύ ήσουν έφεδρος στην επιστράτευση κι έχεις προσωπική άποψη, οπότε τη βλακειουλα τη λέω εγώ που δεν ήμουν και αναπαράγω αυτό που άκουσα από τους δικούς μου που ήταν.
Πες το ρε φίλε.
Για να είμαστε καθαροί. Στις μαλακίες και την ειρωνία απαντώ αναλογα. Στο σωστό διάλογο επίσης, είτε διαφωνώ ειτε συμφωνώ.
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.110
Κριτικές
2
Like
18.567
Πόντοι
3.656
Α,αααα εσύ ήσουν έφεδρος στην επιστράτευση κι έχεις προσωπική άποψη, οπότε τη βλακειουλα τη λέω εγώ που δεν ήμουν και αναπαράγω αυτό που άκουσα από τους δικούς μου που ήταν.
Πες το ρε φίλε.
Για να είμαστε καθαροί. Στις μαλακίες και την ειρωνία απαντώ αναλογα. Στο σωστό διάλογο επίσης, είτε διαφωνώ ειτε συμφωνώ.
δεν είχα γεννηθεί στην επιστράτευση , μου είπαν όπως και σένα προφανώς
Επειδή σε βλέπω διασκεδαστικό πες αναλυτικά για τον καπετάνιο που μπέρδεψε Λέσβο με παράλια , ρούκι ήταν ?
πες μας τις εμπειρίες σου , ακούμε....
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.533
Like
6.167
Πόντοι
2.356
δεν είχα γεννηθεί στην επιστράτευση , μου είπαν όπως και σένα προφανώς
Επειδή σε βλέπω διασκεδαστικό πες αναλυτικά για τον καπετάνιο που μπέρδεψε Λέσβο με παράλια , ρούκι ήταν ?
πες μας τις εμπειρίες σου , ακούμε....
Επειδή σε βλέπω καλύτερο κωμικό, πες μας εσύ σε ποιο θέμα είπα για αφηγήσεις συγγενών μου και αισθανθηκες την ανάγκη να μας πεις για παπάδες μετά από αυτό.
 

Roulino

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
48
Like
198
Πόντοι
20
Δεν χρειάζεται να τραβάτε άδικα άλλο το thread,τα ναζιστικά ερπετά θα μείνουν στα λαγούμια τους όπως τους αρμόζει, δεν χωράνε στην Ελλάδα.Αντε ας ελπίσουμε τώρα που έγινε η αρχή να ακολουθήσουν οι κόκκινοι σταλινικοι απόγονοι που βρωμίζουν την βουλή
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom