Νέα

Mundobasket 2023

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα paparotriftoulas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 869
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ποιος πουστης θα το σηκωσει;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    89

Makedonas1971

Σεβαστός
Εγγρ.
12 Ιουν 2018
Μηνύματα
3.259
Κριτικές
9
Like
8.090
Πόντοι
2.036
O Iτούδης φυσικά και δε φταίει μόνο αυτός. Μιλάμε για ομαδικό άθλημα και όταν μια ομάδα έχει ταβάνι, τελείωσε, δε χρειάζεται να λέμε κάτι περαιτέρω. Αλλά έχεις την ευθύνη σαν προπονητής να έχεις ένα πλάνο, να έχεις κάνει μια σωστή σωματική και ψυχολογική προετοιμασία στους παίχτες σου. Για φέτος δεν τον κράζω. Έκανε ότι μπορούσε με αυτά που είχε. Λάθη και ρίσκα που δεν σου βγαίνουν, θα συμβούν. Δεν τον κακίζω γι' αυτό. Στο περσινό ευρωμπάσκετ όμως έκανε ορισμένα από τα χειρότερα κοουτσαρίσματα που έχω δει ποτέ στη ζωή μου. Η παρουσία του Γιάννη μαζί με τους παρατρεχάμενους των Μπακς, νομίζω τον αποσυντόνισε και έχασε τον έλεγχο. Είχε ένα πολύ καλό ρόστερ και θεωρώ ότι στο ματς με τη Γερμανία τα έκανε θάλασσα και από πλευράς τακτικής και από αποφάσεις κατά τη διάρκεια του ματς.
Από την Εθνική Ελπίδων που αναφέρεις, κανείς δεν έκανε ουσιαστικά το κάτι παραπάνω. Βρήκαν συμβόλαια αυτοί που αναφέρεις, αλλά κανείς δεν εξελίχθηκε όπως έπρεπε, βάσει του ταλέντου του. Ο Χαραλαμπόπουλος ήταν μεγάλο ταλέντο και θα μπορούσε να γίνει ο επόμενος ηγέτης της Εθνικής, αλλά είχε τραυματισμούς, αλλά το κυριότερο δεν δούλεψε. Δυστυχώς ήταν τεμπελάκος ανέκαθεν και παρά το ότι είχε απίστευτη αντίληψη του παιχνιδιού, έμεινε στάσιμος και έγινε και χειρότερος πλέον.
Γενικά δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα στο κόσμο από ένα χαραμισμένο ταλέντο...........
Δεν ξέρω ποσών ετών είσαι αλλά ένα παράδειγμα, ως προς αυτό που λες, ήταν ένας παλιός παίχτης ο Ρωμανίδης. Είχε χαρακτηριστεί μια χρονιά, το μεγαλύτερο ταλέντο της Ευρώπης. Δεν πρόκοψε ποτέ...
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.050
Like
72.108
Πόντοι
12.756
Δεν ξέρω ποσών ετών είσαι αλλά ένα παράδειγμα, ως προς αυτό που λες, ήταν ένας παλιός παίχτης ο Ρωμανίδης. Είχε χαρακτηριστεί μια χρονιά, το μεγαλύτερο ταλέντο της Ευρώπης. Δεν πρόκοψε ποτέ...
Μιχάλης Ρωμανιδης :rockon::rockon::rockon:
 

Makedonas1971

Σεβαστός
Εγγρ.
12 Ιουν 2018
Μηνύματα
3.259
Κριτικές
9
Like
8.090
Πόντοι
2.036

Συνοψίζοντας, κρατάω αυτό από όλη την ημέρα. Ένας άνθρωπος που έχει προσφέρει, αλλά γνωρίζει πως για να κερδίζαμε αυτή τη Λιθουανία έπρεπε να παίξει ένα από τα καλύτερα ματς της καριέρας του και αντ' αυτού έκανε ένα από τα χειρότερα.
Δεν πειράζει αρχηγέ. Ξέρουμε ότι προσπάθησες. Δεν κρύφτηκες. Κι ας ήσουν κακός. Ήσουν παρών. Προτιμώ κακούς παίχτες που να τα δίνουν όλα, παρά ταλέντα με υφάκι. Κι ας μην ξαναπάρουμε ποτέ μετάλλιο! Τρανό παράδειγμα η Γαλλία.
Προσπαθήστε να μάθετε τι παίζει με τα παιδιά, που είτε δώσανε το παρόν, είτα αποσύρθηκαν από την Εθνική μας. Δεν είναι όλα όπως φαίνονται. Ομοσπονδία και Ιτούδης είναι οι αποκλειστικώς υπεύθυνοι...
 

passionfruit

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2022
Μηνύματα
409
Κριτικές
5
Like
1.343
Πόντοι
481
Δεν ξέρω ποσών ετών είσαι αλλά ένα παράδειγμα, ως προς αυτό που λες, ήταν ένας παλιός παίχτης ο Ρωμανίδης. Είχε χαρακτηριστεί μια χρονιά, το μεγαλύτερο ταλέντο της Ευρώπης. Δεν πρόκοψε ποτέ...
Είμαι αρκετών ετών........ Τον θυμάμαι το Μιχάλη το Ρωμανίδη. Από εκείνη την εποχή όμως το μεγαλύτερο χαραμισμένο ταλέντο ήταν ο Δημήτρης Δημακόπουλος του ΠΑΟ. Τον θυμάσαι; Ψιλόλιγνος, 2.10 σχεδόν που έπαιζε τότε μοντέρνο μπάσκετ. Ήξερε πολλά κιλά μπάσκετ, αλλά το μυαλό του μόνο στο μπάσκετ δεν ήταν.
 

Makedonas1971

Σεβαστός
Εγγρ.
12 Ιουν 2018
Μηνύματα
3.259
Κριτικές
9
Like
8.090
Πόντοι
2.036
Είμαι αρκετών ετών........ Τον θυμάμαι το Μιχάλη το Ρωμανίδη. Από εκείνη την εποχή όμως το μεγαλύτερο χαραμισμένο ταλέντο ήταν ο Δημήτρης Δημακόπουλος του ΠΑΟ. Τον θυμάσαι; Ψιλόλιγνος, 2.10 σχεδόν που έπαιζε τότε μοντέρνο μπάσκετ. Ήξερε πολλά κιλά μπάσκετ, αλλά το μυαλό του μόνο στο μπάσκετ δεν ήταν.
Σωστό εν μέρει. Για τον Μιχάλη είχαν μιλήσει οι ξένοι πρωτίστως αλλά ρε παιδί μου, δεν νομίζω να υπήρξε άλλος παίχτης που να μην βελτιώθηκε στο ελάχιστο
 

Makedonas1971

Σεβαστός
Εγγρ.
12 Ιουν 2018
Μηνύματα
3.259
Κριτικές
9
Like
8.090
Πόντοι
2.036
Έναν παίχτη που πίστεψα τότε ήταν ο Τζανής ο Σταυρακόπουλος. Στους Ampelogarden έβγαζε μάτια, ήταν άλλωστε και κουνιάδος του Γιώργου Καλαφατάκη. Μόλις πήγε ΠΑΟ, ξεράθηκε
 

Makedonas1971

Σεβαστός
Εγγρ.
12 Ιουν 2018
Μηνύματα
3.259
Κριτικές
9
Like
8.090
Πόντοι
2.036

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.050
Like
72.108
Πόντοι
12.756
Τωρα που λεμε για παλιους, θυμαται κανεις τον Παναγιωτη Καρατζα , σεντερ ηταν ,Παγκρατιωτης πρεπει να ηταν και ειχε παιξει και στον Γαυρο και ηταν και στην εθνικη το 87 ;
Κανεις δεν τον θυμάται , δεν πρεπει να υπαρχει καν φωτογραφία του απο το 1987
Τι φαντασμα και αυτος..
Χαθηκε εντελως
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.050
Like
72.108
Πόντοι
12.756
Έναν παίχτη που πίστεψα τότε ήταν ο Τζανής ο Σταυρακόπουλος. Στους Ampelogarden έβγαζε μάτια, ήταν άλλωστε και κουνιάδος του Γιώργου Καλαφατάκη. Μόλις πήγε ΠΑΟ, ξεράθηκε

Φανταζομαι το ξερετε οτι ο συγκεκριμένος :effemine::effemine::effemine:
 

Makedonas1971

Σεβαστός
Εγγρ.
12 Ιουν 2018
Μηνύματα
3.259
Κριτικές
9
Like
8.090
Πόντοι
2.036
Τωρα που λεμε για παλιους, θυμαται κανεις τον Παναγιωτη Καρατζα , σεντερ ηταν ,Παγκρατιωτης πρεπει να ηταν και ειχε παιξει και στον Γαυρο και ηταν και στην εθνικη το 87 ;
Κανεις δεν τον θυμάται , δεν πρεπει να υπαρχει καν φωτογραφία του απο το 1987
Τι φαντασμα και αυτος..
Χαθηκε εντελως
Εγώ τουλάχιστον τον θυμάμαι. Ήταν κι αυτός από τα ταλέντα που δεν πρόκοψαν για άλλους λόγους φυσικά
 

Makedonas1971

Σεβαστός
Εγγρ.
12 Ιουν 2018
Μηνύματα
3.259
Κριτικές
9
Like
8.090
Πόντοι
2.036
Παιζει ο γιος του Σταυρακόπουλου στο Περιστέρι . Ηδη από 17 ετων.. > https://www.sdna.gr/mpasket/910806_o-gios-toy-tzani-stayrakopoyloy-sti-dodekada-toy-peristerioy
Καλό παιδί ο Τζανής. Άκουγε πολύ προσεκτικά τι του έλεγε ο Γιώργος. Επί τη ευκαιρία, ο Γιώργος ο Καλαφάτης εξαιρετικός, Αδαμάντινος χαρακτήρας και τελικά αδικημένος. Πολλές, αστείρευτες μπασκετικές γνώσεις να ξέρετε...
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Φανταζομαι το ξερετε οτι ο συγκεκριμένος :effemine::effemine::effemine:
Τι εννοείς;
 
Τελευταία τροποποίηση:

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.050
Like
72.108
Πόντοι
12.756
Επί τη ευκαιρία, ο Γιώργος ο Καλαφάτης εξαιρετικός, Αδαμάντιος χαρακτήρας και τελικά αδικημένος. Πολλές, αστείρευτες μπασκετικές γνώσεις να ξέρετε...
Οντως ξερει το αθλημα καλα


Τον γνωρίζεις ; :coffee:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom