Νέα

Μπορώ να εμφανίσω μαύρο χρήμα από Western Union χωρίς να με πιάσει η Εφορία;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MrRobot15
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 270
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.423
Κριτικές
1
Like
2.821
Πόντοι
456
OP
OP
MrRobot15

MrRobot15

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2016
Μηνύματα
684
Κριτικές
3
Like
877
Πόντοι
366
παμε τωρα στην επομενη ερωτηση

Ας πουμε οτι εχεις 100κ στο στρωμα τι τα κανεις αυτα τωρα?
Αν δεν βρεθει καποια λυση που να αξιζει στο πως να τα ασπρισω αναγκαστηκα στο στρωμα και μαυρα το προτιμω απο το να φορολογηθω με πανω απο 15%
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.423
Κριτικές
1
Like
2.821
Πόντοι
456
παμε τωρα στην επομενη ερωτηση

Ας πουμε οτι εχεις 100κ στο στρωμα τι τα κανεις αυτα τωρα?
αγοραζει μια αδεια ταξι...στα χαρτια εχει 2 χιλιαρικια τα υπολοιπα ειναι μαυρα και το νοικι ειναι 750 το μηνα
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.501
Like
4.200
Πόντοι
456
Αν δεν βρεθει καποια λυση που να αξιζει στο πως να τα ασπρισω αναγκαστηκα στο στρωμα και μαυρα το προτιμω απο το να φορολογηθω με πανω απο 15%
Καταρχας απο τις ερωτησεις που κανεις και το ντροπο που μιλας στοιχηματιζω οτι δεν εχεις κανενα κερδος και εχεις απλα τη κλασσικη ανησυχια ανθρωπου που δεν εχει βγαλει μια και ψαρευει.

Σε ρωτησα πες οτι τα βγαζεις ολα στο στρωμα, ΜΕΤΑ τι τα κανεις.
Σπιτι αυτοκινητο δε μπορεις να παρεις παλι θα σε τσιμπησουν.
 
OP
OP
MrRobot15

MrRobot15

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2016
Μηνύματα
684
Κριτικές
3
Like
877
Πόντοι
366
Καταρχας απο τις ερωτησεις που κανεις και το ντροπο που μιλας στοιχηματιζω οτι δεν εχεις κανενα κερδος και εχεις απλα τη κλασσικη ανησυχια ανθρωπου που δεν εχει βγαλει μια και ψαρευει.

Σε ρωτησα πες οτι τα βγαζεις ολα στο στρωμα, ΜΕΤΑ τι τα κανεις.
Σπιτι αυτοκινητο δε μπορεις να παρεις παλι θα σε τσιμπησουν.
Τα τρωω μαυρα αν τα βγαλω απο το στρωμα και δεν αγοραζω σπιτι σκαφος αυτοκινητο. Αν βρω λυση να τα ασπρισω χωρις να δωσω λοκο ακομα καλυτερα
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.423
Κριτικές
1
Like
2.821
Πόντοι
456
η αγορασε αδεια στη λεμεσο.60 χιλιαρικα εχει και με νοικι 1000 ευρω...και με πολυ λιγοτερη φορολογια
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.501
Like
4.200
Πόντοι
456
Στα 100κ αποφασισες να ανησυχησεις για τι θα τα κανεις τωρα?
Στα 50 δε φοβοσουν?

Μας μιλας για ξεπλυμα, western union, escrow και dark web αλλα φοβασε να τα δηλωσεις γιατι θα σε τσιμπησουν.

Θα παρεις χρυσες λιρες για τα εγγονια σου?
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
923
Like
1.474
Πόντοι
206
παμε τωρα στην επομενη ερωτηση

Ας πουμε οτι εχεις 100κ στο στρωμα τι τα κανεις αυτα τωρα?

Αν έχεις ένα λογικό εισόδημα μόνος σου κάνεις μια χαρά αγορές. Όχι σπίτι αλλά διάφορα άλλα. Πχ μπορείς να κάνεις μια ωραιότατη ανακαίνιση χωρίς να ανοίξει ρουθούνι. Ακόμη και αμάξι μεταχειρισμένο αλλά το θεωρώ λίγο χαζομάρα. Ή να κάνεις ταξίδια. Δε θα μείνεις στο Ritz ή το Waldorf Astoria αλλά μπορείς να πετάγεσαι Ευρώπη με Ryanair και εκεί να πληρώνεις μετρητά.

Αν έχεις κάποιο δάνειο μειώνεις λίγο τα έξοδα με κάρτα και σπρώχνεις εκεί τη διαφορά. Πχ αντί να ξοδεύεις 400€ με κάρτα σε φαγητά, ξοδεύεις 200 μετρητά + 200 κάρτα και τα άλλα 200 τα βάζεις στο δάνειο.

Και αν έχεις οικογένεια καθαρή μπορείς να αγοράσεις μέχρι και διαμέρισμα. Πχ με ένα μικρό δάνειο και οι υπόλοιποι να δώσουν το κάτι τις. ΟΚ τώρα που οι τιμές είναι στα ύψη δύσκολο αλλά γίνεται.

Το θέμα είναι να μην γίνεις νεόπλουτος. Αν δεν παρασυρθείς τα τρως για πλάκα χωρίς να έχεις θέμα.
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.043
Κριτικές
9
Like
12.992
Πόντοι
3.836
29 κατασκευαστές πλυντηρίου συνιστούν μπου
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.769
Πόντοι
2.306
Αν μου δώσεις το πορτοφολι με τα BTC, σου δίνω 9000 κάρτες paysafe δεκαρες, να ξεζουμισεις την πουτσα με κοριτσια στο Onlyfans.
10% προμηθεια για εμένα.
Aλλιως κρατα το πορτοφολι και πάλι μπορεις να ξεζουμισεις την πούτσα σου δωρεάν xhamster etc etc.

Αλλά να ξερεις καποια στιγμή θα γίνει το μπαμ. Οποτε λαβε τα μέτρα σου.
Το μονο σίγουρο την σημερον ημεραν είναι χρυσός. FUCK A DO RO
 
OP
OP
MrRobot15

MrRobot15

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2016
Μηνύματα
684
Κριτικές
3
Like
877
Πόντοι
366
Στα 100κ αποφασισες να ανησυχησεις για τι θα τα κανεις τωρα?
Στα 50 δε φοβοσουν?

Μας μιλας για ξεπλυμα, western union, escrow και dark web αλλα φοβασε να τα δηλωσεις γιατι θα σε τσιμπησουν.

Θα παρεις χρυσες λιρες για τα εγγονια σου?
Δεν εχω φοβο να τα δηλωσω απλα δεν συμφερει γιατι η φορολογηση ειναι πολυ ακριβη αν μπορεσει καποιος να μου εγγυηθει οτι θα ειναι 15% που δεν μπορει κανεις τοτε σιγουρα αυτο θα εκανα και θα ξενοιαζα θα ηταν η καλυτερη λυση αλλα δυστυχως δν γινεται οποτε αν απο τα 100 μου παρουν τα 40 καλυτερα να τα εχω μαυρα και να τα τρωω μονος μου χωρισ να χτυπησει καποιο καμπανακι
 

Tobolas

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2008
Μηνύματα
12
Like
7
Πόντοι
0
Δεν εχω φοβο να τα δηλωσω απλα δεν συμφερει γιατι η φορολογηση ειναι πολυ ακριβη αν μπορεσει καποιος να μου εγγυηθει οτι θα ειναι 15% που δεν μπορει κανεις τοτε σιγουρα αυτο θα εκανα και θα ξενοιαζα θα ηταν η καλυτερη λυση αλλα δυστυχως δν γινεται οποτε αν απο τα 100 μου παρουν τα 40 καλυτερα να τα εχω μαυρα και να τα τρωω μονος μου χωρισ να χτυπησει καποιο καμπανακι
Σορρυ, αλλα περιμενεις εδω καποιον να σου εγγυηθει κατι τετοιο?Και λογιστης να ειναι, αν δε τον 'πληρωσεις για τη δηλωση' , ολα τα αλλα θα ειναι στο μιλητο. Και λογικα ΔΕΝ θα ειναι 15% μονο, οπως ειπα, ειχα διαβασει οτι ελλαδα , τα εσοδα απο κρυπτο τα πιανουν και η εισφορα αλληλεγγυης που θα ειναι καπου στο 9-10% εξτρα , αρα συνολικα φορος στο 24-25%. Καλυτερα ομως να βγαλεις ενα 100αρι, δωστα σε 2-3 λογιστες να σου πουν επισημα τι γνωριζουν/ξερουν.
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.393
Like
2.167
Πόντοι
456
Αν έχεις ένα λογικό εισόδημα μόνος σου κάνεις μια χαρά αγορές. Όχι σπίτι αλλά διάφορα άλλα. Πχ μπορείς να κάνεις μια ωραιότατη ανακαίνιση χωρίς να ανοίξει ρουθούνι. Ακόμη και αμάξι μεταχειρισμένο αλλά το θεωρώ λίγο χαζομάρα. Ή να κάνεις ταξίδια. Δε θα μείνεις στο Ritz ή το Waldorf Astoria αλλά μπορείς να πετάγεσαι Ευρώπη με Ryanair και εκεί να πληρώνεις μετρητά.

Αν έχεις κάποιο δάνειο μειώνεις λίγο τα έξοδα με κάρτα και σπρώχνεις εκεί τη διαφορά. Πχ αντί να ξοδεύεις 400€ με κάρτα σε φαγητά, ξοδεύεις 200 μετρητά + 200 κάρτα και τα άλλα 200 τα βάζεις στο δάνειο.

Και αν έχεις οικογένεια καθαρή μπορείς να αγοράσεις μέχρι και διαμέρισμα. Πχ με ένα μικρό δάνειο και οι υπόλοιποι να δώσουν το κάτι τις. ΟΚ τώρα που οι τιμές είναι στα ύψη δύσκολο αλλά γίνεται.

Το θέμα είναι να μην γίνεις νεόπλουτος. Αν δεν παρασυρθείς τα τρως για πλάκα χωρίς να έχεις θέμα.
Πιθανώς η καλύτερη λύση.
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.142
Like
4.673
Πόντοι
1.756
Εγω εχω μερικα εκατομυρια ευρω μεσα στο μυαλο μου,και θελω να τα μεταφερω στον τραπεζικο μου λογαριασμο...
Ξερει κανεις τον τροπο...??? :grin:
 

spanios78

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
708
Like
140
Πόντοι
6
Δείχνεις οτι ξέρεις απο τεχνολογία,και δε βρίσκεις άκρη;;
Γιατί ρε φίλε..
Πάμε παροδοσιακα λοιπον,τη δήλωση ,έχεις ακίνητα,κινητά;;
Τα 100κ δεν ειναι κανα τρελό ποσο να σε ψάχνει η εφορία,εκτός αν εχεις προηγούμενα!
Δάνειο μπορείς να πάρεις;
Μέτα,μπορει να πω και μαλακια,δεν ασχολουμε με το χωρο,δε μπορείς να πουλήσεις σε κάποιον που θελει να αγοραση;
Οταν τα πάρεις παρε ενα ποσο σε χρυσο και ασημι,και αλλα μετρητά.
Μπορω να σε βοηθήσω να αγοράσεις χρυσο με τα νομίσματα..
Ποσα σηκωνεις απο γουεστερν;εχω 3 ατομα,παμε να σου κάνουμε ανάληψής..
Τωρα φυσικά υπάρχουν και αλλοι "τροποι"!αλλα δε λεγονται εδω!
Αδερφε αληθεια ομως αν ειχα 100κ μονο αυτο δε θα με ενοιαζε!
 

aunanisths

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2023
Μηνύματα
368
Like
881
Πόντοι
81
Καλησπερα συναγωνιστες εχω καποια κερδη απο btc και θελω να τα κανω ευρο ειναι γυρω στα 100 χιλιαρικα οπως καταλαβαινεται βεβαια δεν μπορω να τα βαλω σε καποιο τραπεζικο λογαρισαμο γιατι θα με πιασει η εφορια και γενικα απο οτι ξερω η φοροληση στα κρυπτο ειναι κλαμα. Οποτε σκεφτηκα να τα μεταφερω μεσω p2p σε ενα western union λογαριασμο και να τα σηκωνω λιγα λιγα μαυρα. Ξερει κανεις αν αυτο γινεται μπορει η εφορια να με εντοπισει ετσι. Επισης ξερετε ποιο ειναι το οριο αναληψεων σε cash απο καποιο western union καταστημα? Αυτα απο εμενα αναμενω απαντηση απο την εμπειρια σας καλα γιορτες και καλη χρονια!!!!!!
Το κοντινότερο και το φτηνότερο είναι βουλγάρική εταιρεία με 10% φορολόγηση. Θες και προσωπικό λογαριασμό πακέτο με business. Επειδή binance/kraken/coinbase απορρίπτονται από διάφορα virtual banks revolut/monese/bunq/n26 κτλ θα πρέπει να κάνεις cashout στον βουλγαρικό και μετά μπορείς να βγάλεις όλα αυτά τα virtual banks και να τα μοιράζεις. Φέρνεις στο βουλγαρικό bank, φορτίζεις με την κάρτα του revolut πχ, τραβάς cash ή κάνεις αγορές με την ίδια την κάρτα. Γενική χασούρα 12-13% απ'το συνολικό ποσό. 10% φόροι και τα υπόλοιπα σε εταιρεία και διάφορα fees.
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.288
Like
9.308
Πόντοι
2.306
Στα 100κ αποφασισες να ανησυχησεις για τι θα τα κανεις τωρα?
Στα 50 δε φοβοσουν?

Μας μιλας για ξεπλυμα, western union, escrow και dark web αλλα φοβασε να τα δηλωσεις γιατι θα σε τσιμπησουν.

Θα παρεις χρυσες λιρες για τα εγγονια σου?
Τρολαρει ο τυπος

Μάλλον 100 ευρώ θα έχει βγάλει
 

aunanisths

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2023
Μηνύματα
368
Like
881
Πόντοι
81
ναι αλλα αν στειλω 100κ στην revolut δεν θα χτυπησουν καμπανακια σε εφοριες και θα ξεκηνουν οι ερωτησεις??
στειλτα λιγα λιγα σε revolut
Δεν δέχονται εμβάσματα από crypto exchanges λέμε. Τα στέλνουν πίσω.
Καλή λύση ήταν η κάρτα της binance αλλά πάει τώρα αυτή.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom