Νέα

Μπαρ με κονσομασιόν (συνήθως χωρίς στριπ)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pipinomaniac
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 925
  • Εμφανίσεις 228K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

manosbeach

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2006
Μηνύματα
567
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
Λοιπόν λέω να αρχίσουμε να τσεκάρουμε τα κολόμπαρα να δούμε τι παίζει εκεί τελευταία. Τόσα χρόνια στα στριπομάγαζα να αλλάξουμε λίγο παραστάσεις.

Ξέρω πως πολλοί ξέρετε πολλά αλλά δεν μιλάτε. Για αρχίστε τα ρεπορτάζ γιατί εγώ με μια βραδιά την εβδομάδα στην Αθήνα τι να προλάβω.

Ξαμοληθείτε συμπολεμιστές
 

koleou

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Κριτικές
9
Like
309
Πόντοι
26
Δυστηχωσ κανεισ δεν γραφει να πω λεπτομεροσ τι εχω δει χωριs να θυμαμε ολα τα ονοματα.  1.παμπ κατερινα εχει πεσει η κινηση εχουν φυγει η καλεs αλλα εχει φραπε αλλα ρουφανε παρα πολυ ,τισ πιεζει η αφεντικινα ποτο 12 ευρω εχει παει. 2.παμπ αριστοτελουs παρακμιακο εχει μεγαλεs σε ηλικια που παιζει μπαλαμουτι και μια παιζει φραπεδακι 5 ευρω το απλο  ,10 το διπλο ποτο.3 .στην 3ηs Σεπτεμβριου παμπ Μασκα εχει ωραια μωρα και μπαλαμουτιασμα αλλα ακριβο 12 ευρω το απλο ποτο κερασμα.4.pump life κεφαλληνιαs και κοντα πατησιων εχει καλο μπαλαμουτι αλλα βιαστικεs και μια απο εκει μεσα παιζει φραπεδακι, μια ξανθια ανω των 35,το κερασμα 6 ευρω το απλο,10 το διπλο νομιζω.5 .παμπ στην αχαρνων κοντα σχετικα στον αγιο παντελεημονα  εχει χοντρουλεσ που οι περισοτερεσ παιζουν φραπεδακι ειδικα η ειρηνη.
 

pefotis

Μέλος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
63
Like
84
Πόντοι
0

Φίλε αυτό που λες στην Αχαρνών πού ακριβώς είναι?

Μήπως μπορείς να βοηθήσεις?

Όνομα θυμάσαι?

thanks
 

ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.653
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
616
Λοιπόν λέω να αρχίσουμε να τσεκάρουμε τα κολόμπαρα να δούμε τι παίζει εκεί τελευταία. Τόσα χρόνια στα στριπομάγαζα να αλλάξουμε λίγο παραστάσεις.

Ξέρω πως πολλοί ξέρετε πολλά αλλά δεν μιλάτε. Για αρχίστε τα ρεπορτάζ γιατί εγώ με μια βραδιά την εβδομάδα στην Αθήνα τι να προλάβω.

Ξαμοληθείτε συμπολεμιστές

Δύσκολο το σπορ φιλτατε Μανο, πρέπει να έχεις καλό στομάχι...
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Ωχου  πέσανε  στα  σκληρά τα  αγόρια  μου !
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
Kαλο ....στομαχι  η βαθεια τσεπη?????????
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357

makis1985

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2009
Μηνύματα
12.344
Κριτικές
21
Like
14
Πόντοι
396
Ένα καλό κωλόμπαρο είναι και στον Πειραιά στην Νοταρά αλλά χαμηλά πορεία προς Τρούμπα για να καταλάβετε.Η τιμή του ποτού είναι 5€ και 15€ αν κεράσεις κάποια από τις κοπέλες.
Οι κοπέλες δεν είναι και τόσο ωραίες αλλά αν είσαι λίγο προσεκτικός κάτι μπορεί να ξεχωρίσεις και ομολογουμένος να περάσεις αρκετά καλά.
Μπορείς να πιάσεις ότι θέλεις στην κοπέλα το χέρι να κινηθεί σε απόκρυφα μονοπάτια χωρίς να υπάρχει πρόβλημα αντίστοιχα και η κοπέλα να σε τρίβει και να σε χαιδεύει όπου θέλεις.Αν έχεις διάθεση να κεράσει 2 με 3 ποτά την κοπέλα αυτή ανταποκρίνεται αρκετά καλά με αποκορύφωμα να σου τραβήξει μαλακία.δεν είναι απαραίτητο να το δεκτείς.
Γενικά παίζουν ωραία σκηνικά με τα μωρά του μαγαζιού αλλά λίγο προσοχή στα ποτά καλύτερα να πιείτε μπύρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
Ένα καλό κωλόμπαρο είναι και στον Πειραιά στην Νοταρά αλλά χαμηλά πορεία προς Τρούμπα για να καταλάβετε.Η τιμή του ποτού είναι 5€ και 15€ αν κεράσεις κάποια από τις κοπέλες.
Οι κοπέλες δεν είναι και τόσο ωραίες αλλά αν είσαι λίγο προσεκτικός κάτι μπορεί να ξεχωρίσεις και ομολογουμένος να περάσεις αρκετά καλά.
Μπορείς να πιάσεις ότι θέλεις στην κοπέλα το χέρι να κινηθεί σε απόκρυφα μονοπάτια χωρίς να υπάρχει πρόβλημα αντίστοιχα και η κοπέλα να σε τρίβει και να σε χαιδεύει όπου θέλεις.Αν έχεις διάθεση να κεράσει 2 με 3 ποτά την κοπέλα αυτή ανταποκρίνεται αρκετά καλά με αποκορύφωμα να σου τραβήξει μαλακία.δεν είναι απαραίτητο να το δεκτείς.
Γενικά παίζουν ωραία σκηνικά με τα μωρά του μαγαζιού αλλά λίγο προσοχή στα ποτά καλύτερα να πιείτε μπύρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Στο μπαρακι του Τζο εννοεις αδελφε ? Απεναντι απο το παλιο μεταγωγων ?

Αυτα..
 

koleou

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Κριτικές
9
Like
309
Πόντοι
26
η pub στην αχαρνων ειναι 2-3 στενα απο την περγαμου που εχει τα μπουρδελα στην πλατεια Αττικησ ....απο l ξεκιναει το ονομα του μαγαζιου.Εκει οπωσ ειπα εχει χοντρουλεσ που στον παιζουν απο το πρωτο ποτο ,6 ευρω το απλο .Η ωρα που ξεκιναει ειναι 23.00-23-30.Επισηs στην τρουμπα εχει μια pυb ονομα scorpions με 15 ευρω απο ορισμενεs εχει φραπεδακι.
 

makis1985

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2009
Μηνύματα
12.344
Κριτικές
21
Like
14
Πόντοι
396
Στο μπαρακι του Τζο εννοεις αδελφε ? Απεναντι απο το παλιο μεταγωγων ?

Αυτα..


Νομίζω το μαγαζί το έλεγαν Europa Pub αν δεν κάνω λάθος.Εκεί κοντά ήτανε και ένα άλλο αντίστοιχο μαγαζί,ίσως να είναι αυτό που αναφέρεις φίλε.
 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
Στο μπαρακι του Τζο εννοεις αδελφε ? Απεναντι απο το παλιο μεταγωγων ?

Αυτα..
Το μπαράκι του Τζο αν δεν απατώμαι φίλε nokia είναι στη Νοταρά και αυτή τη στιγμή ονομάζεται "J'ETEM" και μάλιστα με κράχτη απ'έξω που σε παρακινεί να μπείς με την προτροπή "Φίλε 20χρονα..." ? :think:
Για το ίδιο μιλάμε?
 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
Το μπαράκι του Τζο αν δεν απατώμαι φίλε nokia είναι στη Νοταρά και αυτή τη στιγμή ονομάζεται "J'ETEM" και μάλιστα με κράχτη απ'έξω που σε παρακινεί να μπείς με την προτροπή "Φίλε 20χρονα..." ? :think:
Για το ίδιο μιλάμε?

Αδελφε, δεν θυμαμαι πως το λενε..Σιγουρα ειναι απεναντι απο το παλιο Μεταγωγων..Αλλα αμα ρωτησεις ολοι το ξερουν. Ειναι "πολυ παλια καραβανα" ο Τζο.. Μορτης ζορικος και απο καρδια διαμαντι..Γνωρισε την Τρουμπα στις δοξες της..Ο πορτιερης του, νομιζω λεγεται Χρηστος.

Αυτα.
 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
Αδελφε, δεν θυμαμαι πως το λενε..Σιγουρα ειναι απεναντι απο το παλιο Μεταγωγων..Αλλα αμα ρωτησεις ολοι το ξερουν. Ειναι "πολυ παλια καραβανα" ο Τζο.. Μορτης ζορικος και απο καρδια διαμαντι..Γνωρισε την Τρουμπα στις δοξες της..Ο πορτιερης του, νομιζω λεγεται Χρηστος.

Αυτα.
Μάλλον το ίδιο λέμε φίλε nokia και πιάνομαι από τον πορτιέρη... Για το μεταγωγών δεν είμαι ενήμερος που ήταν... δεν έτυχε...
Πάντως αν όντως λέμε το ίδιο πολύ παρακμή μπαράκι με όχι όμορφες κοπέλες... Η "καλύτερη" (αν και ξέρω πως θα σε απογοητεύσω)... Ρουμάνα. Εκεί και αν έχουν πλημμυρίσει....
 

dr.gam

Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2008
Μηνύματα
251
Like
8
Πόντοι
1
στον καβο στο καραβελ κατο στο νταλας στο πακγρατι παιζει τιποτα φορτωμα ή οτιδηποτε αλλο?
 

Υπουργός

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Σεπ 2006
Μηνύματα
3.616
Κριτικές
41
Like
2.011
Πόντοι
8.235
Περνούσα από την Εθνάρχου Μακαρίου και είδα μια ταμπέλα ρετρο :2funny:, σαν κι αυτες που έχουν τα κωλόμπαρα (pub, καφέ μπαρ  :2funny: :2funny:) και έλεγε Cats Station, ξέρει κανείς συναγωνιστής τι είναι;;;

Κωλαδικο στο οποιο δουλευε παλια η πρωτοπορα φραπεδιαρα των Μουσες πρωην μασαζου του PARFUME BUTE Τζοανα !!!!!!

Εχω καιρο να παω και δεν ξερω αλλα .....

Αυτα .....
 

Pireotis_62

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2009
Μηνύματα
80
Like
24
Πόντοι
0
Σύντροφοι συναγωνιστές,
Μια και είμαι νέος στο site (μπράβο σε όσους προσπαθούν και κρατάνε την ποιότητα) είπα να ξεκινήσω από εδω που το έχω και πρόσφατο...

Πρώτα απ όλα θέλω να πω ότι ο προσφιλής θεσμός των "κωλόμπαρων" (American Bar) κατα τας γραφας και για όσους θυμούνται... είναι ένα σπόρ για λίγους. Δηλαδή για όσους αρέσκονται σε παρακμιακά μαγαζιά (που παίζουν καψουροτράγουδα και άλλα συναφή) και ΔΕΝ τους νοιάζει αν θα "ολοκληρώσουν" ή όχι. Ομολογώ ότι είμαι ένας εξ αυτών. Γουστάρω τη φάση και το γέλιο και όλα τα σχετικα. Οπότε όσοι έχουν άλλη άποψη σεβαστή αλλά σημασία έχει να κάνουμε ότι γουστάρουμε συνειδητοποιημένα! Νομίζω?  ;)

Χθές λοιπόν, μετά από μια μινι περιοδία στον Πειραια αποφάσισα να κάνω ένα μικρο τουρ στα κολομπαρα του Πειραια. Θα ξεκινήσω από ένα και σταδιακα θα σας περιγραψω το τι παίζει στον Πειραια. Ως περίληψη πρέπει να σας πω ότι ο Πειραιας παραμένει η μοναδική περιοχη που μπορει καποιος να βρει τετοιου είδους μπαρ σε κοντινη απόσταση. Δηλαδη να κανει μια μεγαλοπρεπη κολομπαρότσαρκα!

Τα κολάδικα του Πειραια έχουν απομείνει σε δυο περιοχες
1. Παλιά Τρούμπα (δηλαδή το ιστορικό τετράγωνο: Μπουμπουλίνας-Φίλωνος-Χ. Τρικούπη-Νοταρα)
2. Πασαλιμάνι. Ναι, Πασαλιμάνι για όσους δεν κατάλαβαν, στο τετράγωνο: Υψηλάντου-2ας Μεραρχίας-Κουντουριώτου-Μπουμπουλίνας.

Στην δεύτερη περιοχή είναι μαζεμένα τα 5 τελευταίά μπαρ κονσομασιον του κέντρου κυριολεκτικα γύρω από ένα οικοδομικο τετράγωνο.

Στην πρώτη θα βρει κάποιος πολυ περισσότερα αν και τωρα που καλοκαιριάζει πολλά κλείνουν.

Χθες λοιπον, επισκέφτηκα το Blow, ένα μικρό ισόγειο καταγώγιο στην Κουντουριώτου, κοντα στη γωνια με Μπουμπουλίνας. Στενό με καθρέφτες και παρακμή σ όλο της το μεγαλείο... Μέσα δούλευε μια νταρντάνα μπαργούμαν. Κοπέλλες 2. Μια Ασιάτισα μεσότριβη (γύρω στα 35, όνομα Τάϊ)αλλά ωραίο κορμί, και μια ελληνίδα 30αρα με κοιλιτσα αλλα ωραια ποδια και στητα βυζακια. Ποτά, 5-6 ευρω απλα και 10 για τα κορίτσια. Επειδή τα κορίτσια ήταν λίγα και ο κόσμος αρκετος, αρκέστηκα να πιω μια μπύρα και ενα σφηνάκι (μπόμπα του κερατα) και να φύγω. Πάντως στα σίγουρα και από μαρτυρίες φίλων συναγωνιστών, η περιοχή βρίθει από παντρεμένες 30-45 που είτε βγάζουν ενα μεροκάματο είτε έρχονται να βρουνε γκόμενο ή να τα μασήσουνε από κανένα πουρό (η πλειονότητα) που συχνάζει σ αυτα τα μαγαζια.

Αυτα σε πρώτη ανάγνωση.

Θα επανέλθω με αναλυτικές περιγραφές όλης της περιοχής

Καλό βόλι πατριώτες!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom