Νέα

Μουντιάλ 2010 - Νότια Αφρική

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 142K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ποια χωρα θα κατακτησει το παγκοσμιο ??

  • Ισπανία

    Ψήφοι: 31 63,3%
  • Ολλανδια

    Ψήφοι: 18 36,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    49

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
1.Η Γιουβε εχει 7 τελικους champions league, πως ειναι δυνατον να ειναι λιγη μια τετοια ομαδα?

Κατενατσιο....
Δεν σε προδιδει ποτε
Βλεπε Ιντερ πολυ προσφατα....

2.Διακρινω μια εμπαθεια προς τις ιταλικες ομαδες, για πες μας ποσες ομαδαρες εχουν βγαλει η αγγλια η' η ισπανια που οι ιταλικες ομαδες ειναι λιγες? ξερεις πολλες χωρες που εχουν κανει 10 σερι ευρωπαικους τελικους?

 Μιλαν και ξερο ψωμι απο Ιταλια,και μεμονομενοι παικτες που τους χαζευα με τις ωρες
 Και οταν λεμε Mιλαν,παλι καλα που o Αριγκο Σακι μετετρεψε τον τροπο παιξιματος της,χρησιμοποιωντας
 μοσχευματα απο Ολλανδια μερια......
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
δεν τα λες καλα γκαμπα..εγω ειπα οτι ομαδα που μπηκε στον ευρωπαικο χαρτη το 90
δε μπορει να λογιζεται στο big 5..αποψη μου..



  Κανεις λαθος
  Η Μπαρτσα δεν μπηκε στον ευρωπαικο χαρτη το '90 οπως λες....
  Μεχρι τοτε ειχε ΟΥΕΦΑ τις χρονιες 1978–1979, 1981–1982, 1988–1989, και τσουλου το 91-'92
  Δεν θεωρειτε αυτο "εισοδος στον ευρωπαικο χαρτη";
  Δεν "υπηρχε" δηλαδη σαν αξιολογη ομαδα,οταν επελεγε να αγωνιστει εκει ενας Κροιφ,ενας Νεεσκενς,ενας Λαουντρουπ,ενας Ντιεγκο
  Μαραντονα,ενα Μπερντ Σουστερ,ενα Χοσε Σαντσεθ,ενας Καρασκο (αληθεια τον θυμαστε;;;)

  Τοπ 5 λεμε,κοιταξε το
  Αλλοι ειναι οι λογοι,που με τα χρονια και τις επιτυχιες απορριφθηκαν απο το συνολο του Ισπανικου Λαου.....



 

1)το οτι ειμαι ρεαλ δε σημαινει οτι μ'αρεσει η μπαλα που παιζει η ρεαλ...
σε ποδοσφαιρικη φιλοσοφια ταυτιζομαι απολυτα με την τσελσαρα του μουρινιο..


  Τωρα για Τσελσι του Μουρινιο,τι να πω
  Δεν κανω σχολιο,μιας και αυτοπροσδιοριζεσαι
  Την ιδια εποχη προτιμουσα Μπαρτσα επι Ροναλντινιο,και Μιλαν του Κακα και του Πιρλο.....
  Αυτος ειναι ο δικος μου αυτοπροσδιορισμος
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Παντα ρε γερμανια πηγένεις στην πηγη και δεν πηνεις νερο γαμω το κερατο μου μέσα  :headbang: :headbang: :headbang:
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795
ισως απο τα ομορφοτερα παιχνιδια του μουντιαλ...
μακράν τό καλύτερο καί αμέσως μετά τό ολλανδια ουρουγαη...
η ουρουγουαη έπαιξε τήν καλύτερη μπάλα καί ο φορλάν θεός... καί ο σουάρεθ παιχταράς
μιά χώρα μέ τριάμιση εκατομμύρια κατοίκους
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795
πάντως εάν είχαμε ακολουθήσει τό ΧΤΑΠΟΔΙ στίς προβλέψεις θά είχαμε γίνει ΕΚΚΑΤΟΜΥΡΙΟΥΧΟΙ από τό στοίχημα
έκανε διάνα καί στό σημερινό παιχνίδι
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Η Μιλαν την κοιταει στα ματια, ολες οι αλλες οχι.

 Kαθισα και διαβασα λιγακι
 Δες παρακατω.....


1.Η Γιουβε εχει 7 τελικους champions league, πως ειναι δυνατον να ειναι λιγη μια τετοια ομαδα?


 Και η Μεγαλη Μπενφικα 7 τελικους εχει αλλα δεν ακουσα να λες τιποτα...
 Εγω εχω πει παλαιοτερα,οσοι παρακολουθουν τα ποδοσφαιρικα ξερουν και θυμουνται
 Οπως και εκεινη την Μπορουσια Μεχενγκλαντ μπαχ του '78
 Εσυ κολλας με τις Ιταλικες και τις κουπες
 Εγω μιλαω για ωραιο ποδοσφαιρο

 
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
  Ναι οντως..η Ουρουγουαη ηταν η μεγαλη και ευχαριστη εκπληξη αυτου του Μουντιαλ...
  Ωραιο ποδοσφαιρο,με πεισμα και μαχητικοτητα
  Μου αρεσαν πολυ
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
μια και λεμε για γιουβεντους και παικτες γενικοτερα, με στενοχωρει που κανεις δε μνημονευσε τον Ρομπερτο Μπατζιο.
ανεξαρτητα απο μπαλοσυνη που κατειχε, ηταν παικτης με χαρακτηρα οπως ο Γκαλης που συζηταγαμε χτες. Οταν εγινε η μεταγραφη απο Φιορεντινα στην Γιουβεντους εγινε εμφυλιος με τους οπαδους των ομαδων στην Ιταλια. Σε μεταξυ τους παιχνιδι που του ζητηθηκε να εκτελεσει πεναλτυ, αυτος αρνηθηκε και κατα την αλλαγη του αποχωρωντας μαζεψε ενα κασκολ φιορεντινας πεταμενο απο φιλαθλους και το φιλησε  :rockon:
Οταν τελεψε με τα ποδοσφαιρα, τους εγραψε ολους σταρχιδια του και εως και σημερα αραζει στο ραντσο του στην Αργεντινη.
Σεβασμος και σε αυτα τα παντελονια κυριοι.

διορθωση, ειχα γραψει απο παραδρομη Ιντερ, αντι για Γιουβεντους. Τη θυμαμαι εκεινη τη μεταγραφη, επεσε το ξυλο της αρκουδας και μαχαιρωματα απο πολυ λαο τοτε οπαδικα.
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
1) Κανεις λαθος
 Η Μπαρτσα δεν μπηκε στον ευρωπαικο χαρτη το '90 οπως λες....
 Μεχρι τοτε ειχε ΟΥΕΦΑ τις χρονιες 1978–1979, 1981–1982, 1988–1989, και τσουλου το 91-'92
 Δεν θεωρειτε αυτο "εισοδος στον ευρωπαικο χαρτη";
 Δεν "υπηρχε" δηλαδη σαν αξιολογη ομαδα,οταν επελεγε να αγωνιστει εκει ενας Κροιφ,ενας Νεεσκενς,ενας Λαουντρουπ,ενας Ντιεγκο
 Μαραντονα,ενα Μπερντ Σουστερ,ενα Χοσε Σαντσεθ,ενας Καρασκο (αληθεια τον θυμαστε;;;)

 Τοπ 5 λεμε,κοιταξε το
 Αλλοι ειναι οι λογοι,που με τα χρονια και τις επιτυχιες απορριφθηκαν απο το συνολο του Ισπανικου Λαου.....


2) Τωρα για Τσελσι του Μουρινιο,τι να πω
 Δεν κανω σχολιο,μιας και αυτοπροσδιοριζεσαι
 Την ιδια εποχη προτιμουσα Μπαρτσα επι Ροναλντινιο,και Μιλαν του Κακα και του Πιρλο.....
 Αυτος ειναι ο δικος μου αυτοπροσδιορισμος
1)νταξει..αμα λεμε για ουεφα,κυπελλα κυπελουχων και εκθεσεων και η σεβιλλη που πηρε 2 σερι ειναι υπερδυναμη..
μεχρι το 90 ειχες 0 πρωταθλητριων..αυτο δεν αλλαζει.η milan ως τοτε ειχε 4..η ρεαλ 7,η λιβερπουλ 4!!
η γιουβε που υποτιμας εχει 7 τελικους!
oσο για τους παικτες,αυτοι γινονται απο την ομαδα..οχι τ'αναποδο..το σημα ειναι παντα βαρυτερο..
και ο ριμπο εχει περασει απο την αεκ..

2)4 σερι προκρισεις στους 4 και ενας τελικος...
αυτος ειναι προσδιορισμος γενικης αποδοχης..
 Ναι οντως..η Ουρουγουαη ηταν η μεγαλη και ευχαριστη εκπληξη αυτου του Μουντιαλ...
 Ωραιο ποδοσφαιρο,με πεισμα και μαχητικοτητα
 Μου αρεσαν πολυ
ελα με το παραμυθι ρε..
με γελοιο ταμπλο βρεθηκε στους 4..ιδρωσε να αποκλεισει τα αραπακια...
εδω χθες εφαγε 2 γκολ σε 20 λεπτα και καταφερε να χασει και την 3τη θεση που ηθελε φανερα περισσοτερο απο τους γερμανους..
χασανε απο τη γερμανια που επαιζε με το γιανσεν αριστερο χαφ...
αξιοπρεπης πορεια σιγουρα,αλλα δεν ειναι για 4αδα..μην τρελλαθουμε.
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
του Μουρίνιο που ξόδεψε τα εκατομύρια του Μοράτι για να παρουσιάσει μια βελτιωμένη εκδοχή της Προοδευτικής του Σούλη Παπαδόπουλου. 

 :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

 

Όσο για το εύκολο ταμπλό, δεν φταίνε σε τίποτα οι Ουρουγουανοί αν οι Άγγλοι αποδείχτηκαν ανίκανοι να εκμεταλευτούν το γεγονός ότι η ΦΙΦΑ τα μαγείρεψε έτσι ώστε να έχουν εύκολο δρόμο στα ημιτελικά εφόσον έβγαιναν πρώτοι στον όμιλο τους. Ας νικούσαν την Αλγερία ή ας έβαζαν ένα ακόμη γκολ στη Σλοβενία ώστε να βλέπαμε τι ψάρια θα έπιαναν με Γκάνα στους 16 και Ουρουγουάη στους 8.   


 Σωστοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!
 

Επισκέπτης
Καλημέρα αλάνια..

Πάμε άλλη μία
[move]
[size=20pt]

ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΡΕ ΜΟΥΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!
[/size]
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:[/move]

 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
1)νταξει..αμα λεμε για ουεφα,κυπελλα κυπελουχων και εκθεσεων και η σεβιλλη που πηρε 2 σερι ειναι υπερδυναμη..
μεχρι το 90 ειχες 0 πρωταθλητριων..αυτο δεν αλλαζει.η milan ως τοτε ειχε 4..η ρεαλ 7,η λιβερπουλ 4!!
η γιουβε που υποτιμας εχει 7 τελικους!
oσο για τους παικτες,αυτοι γινονται απο την ομαδα..οχι τ'αναποδο..το σημα ειναι παντα βαρυτερο..
και ο ριμπο εχει περασει απο την αεκ..
πόσων χρονώνε ήσαντε ρε μπούλη το 90;
γιατί και μέχρι το 96 ο Ολυμπιακός είχε 0 πρωταθλήματα για 10 χρόνια αλλά πάλι ήταν μεγαλύτερος σύλλογος από την ΑΕΚ.

δες το έτος ίδρυσης της μπάρτσα και της πουτάνας που υποστηρίζεις μπούλη.
Στη μπάλλα δεν μετρώνται όλα με κούπες εκτός από τους μικροψώληδες. Η Ολλανδιά του Κρόιφ εξακολουθεί να είναι άκουπη αλλά εξακολουθεί να θεωρείται η καλύτερη Ολλανδία όλων των εποχών. Οχι γιατί πήρε κούπες αλλά γιατί δίδαξε ποδόσφαιρο.
Το ίδιο έπραξαν και οι Λίβερπουλ, Μίλαν, Μπάρτσα, Γιούβε, Μπάγιερν.
Σε αυτές δε συγκαταλέγεται η πουτάνα σου.
Είναι γνωστό τοις πάσι άλλωστε ότι όταν γιόμιζε με κούπες τις γιόμιζε με αίμα από τα 400 χιλιάρια αντιφρονούντες Ισπανούς του πουσταρά που χρηματοδοτούσε την ύπαρξή της.
Τσίμπα τώρα τα αρχίδια του πουγιούλ και τράβα πιες νεράκι από το μπιμπερό σου.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
εγώ αυτό που ξέρω είναι πως μια χαρά μου έκατσε πως ο Φορλανάκος το βάρεσε στο δοκούν στο τέλος.
Είχα παίξει πρώτο σκόρερ το Μίλλερ και σκόρ 3-2 με 5 ευρώ συνδυασμό και ήταν η πρώτη μου φορά που έπαιξα στοίχημα και έπαιξα για πλάκα...αχχαχαχαχαα

απίστευτο...δεν νομίζω να ξαναπαίξω στοίχημα...χαχαχαχαα
13 έδινε ο Μίλλερ και 20 το σκορ.....
χιλιάρικο για πλάκα....
ο φίλος μου που βλέπαμε μαζί το ματς (και παίζει στοίχημα) με κοίταγε καλα καλα....
ααααααααααχαχαχαχαχαχαχαχ
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Δηλαδή ποια θα έβαζες στη θέση της στην τετράδα;
δεν μπορεις να πεις...εκτος αν εννοεις θεωρητικη συζτηση βαση ροστερ..μεγαλο ρολο παιζουν τα σταυρωματα..
με βαση το ταμπλο πηγε ως εκει που πηγε..
κερδισε την κορεα και τη γκανα με τα χιλια ζορια στα πεναλτυ..και η ελλαδα θα μπορουσε να το κανει αυτο.
αυτη η ομαδα παντως δεν ειναι σιγουρα στην 4αδα του παγκοσμιου ποδοσφαιρου αυτη τη στιγμη..
στη 10αδα και αν..
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
πόσων χρονώνε ήσαντε ρε μπούλη το 90;
γιατί και μέχρι το 96 ο Ολυμπιακός είχε 0 πρωταθλήματα για 10 χρόνια αλλά πάλι ήταν μεγαλύτερος σύλλογος από την ΑΕΚ.

δες το έτος ίδρυσης της μπάρτσα και της πουτάνας που υποστηρίζεις μπούλη.
Στη μπάλλα δεν μετρώνται όλα με κούπες εκτός από τους μικροψώληδες. Η Ολλανδιά του Κρόιφ εξακολουθεί να είναι άκουπη αλλά εξακολουθεί να θεωρείται η καλύτερη Ολλανδία όλων των εποχών. Οχι γιατί πήρε κούπες αλλά γιατί δίδαξε ποδόσφαιρο.
Το ίδιο έπραξαν και οι Λίβερπουλ, Μίλαν, Μπάρτσα, Γιούβε, Μπάγιερν.
Σε αυτές δε συγκαταλέγεται η πουτάνα σου.
Είναι γνωστό τοις πάσι άλλωστε ότι όταν γιόμιζε με κούπες τις γιόμιζε με αίμα από τα 400 χιλιάρια αντιφρονούντες Ισπανούς του πουσταρά που χρηματοδοτούσε την ύπαρξή της.
Τσίμπα τώρα τα αρχίδια του πουγιούλ και τράβα πιες νεράκι από το μπιμπερό σου.
παρε τα παπαρια ρε καταλανε απο τα τρικαλα..
μεχρι το 90 δεν υπηρχες..τραγουδα οσο θες κατατρεγμενε..
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
δεν μπορεις να πεις...εκτος αν εννοεις θεωρητικη συζτηση βαση ροστερ..μεγαλο ρολο παιζουν τα σταυρωματα..
με βαση το ταμπλο πηγε ως εκει που πηγε..
κερδισε την κορεα και τη γκανα με τα χιλια ζορια στα πεναλτυ..και η ελλαδα θα μπορουσε να το κανει αυτο.
αυτη η ομαδα παντως δεν ειναι σιγουρα στην 4αδα του παγκοσμιου ποδοσφαιρου αυτη τη στιγμη..
στη 10αδα και αν..

κι η Ιταλία ρε παπάρα το 2006 πήρε μουντιάλ και προκρίθηκε στης τελευταία αγωνιστική των ομίλων με μούφα πέναλτυ..

είπα
ρούφα το μπιμπερό σου μπούλη.
είσαι πολύ μικρός να το παίζεις προφέσσορας στη μπάλλα.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
παρε τα παπαρια ρε καταλανε απο τα τρικαλα..
μεχρι το 90 δεν υπηρχες..τραγουδα οσο θες κατατρεγμενε..
δε μας είπες όμως πόσων χρονώνε ήσαντε το 90.

Ο Τρικαλινός.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom