Νέα

Μουντιάλ 2010 - Νότια Αφρική

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 142K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 15 άτομα (0 μέλη και 15 επισκέπτες)

Ποια χωρα θα κατακτησει το παγκοσμιο ??

  • Ισπανία

    Ψήφοι: 31 63,3%
  • Ολλανδια

    Ψήφοι: 18 36,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    49

mabillon

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2007
Μηνύματα
330
Like
8
Πόντοι
1
κάλα θα παίξει μαν του μαν ο βυντρίνιο τον Μέσι ?
τι συστήματα είναι αυτά ?
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
σακούλες για τον εμετό να του δώσουν
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
κάλα θα παίξει μαν του μαν ο βυντρίνιο τον Μέσι ?
τι συστήματα είναι αυτά ?
Σύστημα σκατοπλημμύρα!! :rockon: :rockon: :shit:

Αλλά για να τα λέμε όλα, πριν κάτι χρόνια ο Βυντρίνιο είχε σταματήσει σε ολόκληρο παιχνίδι το Ροναλτίνιο (και πριν γίνει Χοντ-Ρόνι)


Εγώ πάντως θεωρώ μαλακία των πορτογάλων που δεν σεβάστηκαν την Κορέα. Ξεφτίλα... Σταμάτα στα 5 ρε αδερφέ. Τί ήθελαν να παραστήσουν...
Θα τους τιμωρήσει ο Θεός γι'αυτό  ;)

Χάρη τόσο στον Σεϊταρίδη, όσο και στο τσαρούχι στον τελικό έγινε ο καλύτερος στον κόσμο.
Δε νομίζω να δούλευε τόσο σκληρά αν δεν ήταν ο μοιραίος και στα 2 παιχνίδια.
 

stratigosss

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
6.275
Κριτικές
44
Like
20
Πόντοι
1.290
Και μιας και λεμε για Γερμανια....



Οι 23αδα της Γερμανίας:

Τερματοφύλακες: Μάνουελ Νόιερ (Σάλκε), Τιμ Βίζε (Βέρντερ), Χανς-Γεργκ Μπουτ (Μπάγερν)

Αμυντικοί: Άρνε Φρίντριχ (Χέρτα), [size=20pt]Ντένις Αόγκο[/size](Αφρικανος) [size=20pt]Ζερόμ Μπόατενγκ[/size](Γκανεζος) & Μάρσελ Γιάνσεν (Αμβούργο), Χόλγκερ Μπάντστουμπερ, Φίλιπ Λαμ (Μπάγερν), Περ Μέρτεσακερ (Βέρντερ), [size=20pt]Σέρνταρ Τάσκι[/size] (Στουτγκάρδη)(Τουρκος)
Μέσοι: [size=10pt]Πιετρ Τροχόβσκι[/size](Πολωνος) (Αμβούργο), [size=10pt]Σάμι Κεντίρα[/size] (Στουτγκάρδη)(Ιρανος), Τόνι Κρόος (Λεβερκούζεν), [size=20pt]Μάρκο Μαρίν[/size](Σλοβακος) & [size=20pt]Μεσούτ Εζίλ[/size](Τουρκος) (Βέρντερ), Μπάστιαν Σβάινσταϊγκερ & Τόμας Μίλερ (Μπάγερν)

Επιθετικοί: [size=20pt]Λούκας Ποντόλσκι [/size] (Κολωνία)(Πολωνος), [size=20pt]Μάριο Γκόμεζ [/size](Ισπανος) & [size=10pt]Μίροσλαβ Κλόζε[/size] (Μπάγερν)(Πολωνος), Στέφαν Κίσλινγκ (Λεβερκούζεν), [size=20pt]Κακάου[/size] (Στουτγκάρδη)(Βραζιλιανος)

Μια χαρα...!!! :S :S
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
πολυεθνική Γερμανίας
 

mabillon

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2007
Μηνύματα
330
Like
8
Πόντοι
1
Σύστημα σκατοπλημμύρα!! :rockon: :rockon: :shit:

Αλλά για να τα λέμε όλα, πριν κάτι χρόνια ο Βυντρίνιο είχε σταματήσει σε ολόκληρο παιχνίδι το Ροναλτίνιο (και πριν γίνει Χοντ-Ρόνι)


το θυμάμαι αυτό το ματσάκι ... δεν είχε ακουμπήσει μπάλα ο Δοντάς ... όλοι λέγαμε παίζει η δεν παίζει σημερα ο Ρο


λές να γίνει έτσι ... μακάρι

το θέμα είναι τι άμυνα να παίξουμε που και στα δύο προηγούμενα παιγνίδια πριν αρχίσει το παιχνίδι είχε μπει το γκολ.

και με την Νιγηρια γιόμες του Κυριάκου στο αντίπαλο τερματοφύλακα ήταν στην αρχή το παιχνίδι

μετά που μείνανε όμως με 10 τους ταράξαμε
 

mabillon

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2007
Μηνύματα
330
Like
8
Πόντοι
1
η μονη μας ελπίδα. Να πει ο Τοροσίδης τι είπε στο μαύρο και θύμωσε στο προγούμενο ματς να το εφαρμόσουμε ξανά.

χαχα καλο ... χρειάζεται ιδιαίτερα σε ισπανικά μπινελίκια ο Τόρο ... γιατι είναι και ντουβάρια στις ξένες γλώσσες αυτοί οι λάτιν ... μπορεί να τους βρίζεις κανένα δυο ώρες και αυτοί να μην παίρνουν χαμπάρι
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
πολυεθνική Γερμανίας
Άρια φυλή και τ' αρχίδια μου κουνιούνται, οι φονιάδες των λαών.. :shit: :shit: :piss:


ΥΓ: Ο Σβαϊνστάιγκερ θα της κάτσει επιτέλους μπας και μας δώσουν καλύτερο επιτόκιο;;;
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
Εγώ πάντως θεωρώ μαλακία των πορτογάλων που δεν σεβάστηκαν την Κορέα. Ξεφτίλα... Σταμάτα στα 5 ρε αδερφέ. Τί ήθελαν να παραστήσουν...
Θα τους τιμωρήσει ο Θεός γι'αυτό  ;)

πες τα ρε φίλε. θα είχα πάρει και καλά λεφτά αν είχαν μείνει στα 5
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
Το θέμα δεν είναι αν "έχω δίκιο", "εχεις δίκιο" ή όχι...
Το θέμα είναι να εκθέτουμε την άποψή μας με ειλικρίνεια και ευπρέπεια, χωρίς άγχος να πείσουμε...
Βασικές αρχές διαλόγου δηλαδή...

Μόλις το καταλάβεις, ξανασυζητάμε  :dancing:
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: είσαι γίγας τελικά. εγώ παραιτήθηκα σχεδόν αμέσως από την προσπάθεια να σε πείσω κι εσύ μου συνιστάς να μην έχω άγχος
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
αυτος ο μαλακας ο περουκας λεει για τον μαραντονα
'εδωσε συνεντευξη και δεν ανεφερε την ελλαδα λες και δεν υπαρχουμε,αυτο ειναι πρωτακουστο'

αν πω οτι ειναι μαλακας και δεν υπαρχουμε θα θεωρηθω ανθελληνας?
ειναι κακο που δεν μου κανει εντυπωση που ο μεγαλυτερος ποδοσφαιριστης ολων των εποχων αγνοησε την ελλαδα?
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
αυτος ο μαλακας ο περουκας λεει για τον μαραντονα
'εδωσε συνεντευξη και δεν ανεφερε την ελλαδα λες και δεν υπαρχουμε,αυτο ειναι πρωτακουστο'

αν πω οτι ειναι μαλακας και δεν υπαρχουμε θα θεωρηθω ανθελληνας?
ειναι κακο που δεν μου κανει εντυπωση που ο μεγαλυτερος ποδοσφαιριστης ολων των εποχων αγνοησε την ελλαδα?

όχι και περούκας ρε  :2funny: :2funny: :2funny:
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
όχι και περούκας ρε  :2funny: :2funny: :2funny:
να φανταστω οτι αφου αυτο κρατησες συμφωνεις μαζι μου??ρε με το μαλακα και να φανταστειες οτι τον πληρωνουμε να νευριαζει επειδη ο μαραντονα αγνοησε την υπερδυναμη που ακουει στο ονομα Ελλαδα
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
να φανταστω οτι αφου αυτο κρατησες συμφωνεις μαζι μου??ρε με το μαλακα και να φανταστειες οτι τον πληρωνουμε να νευριαζει επειδη ο μαραντονα αγνοησε την υπερδυναμη που ακουει στο ονομα Ελλαδα

κοίτα να δεις... ο ''περούκας'' ίσως να είχε δίκιο αν επρόκειτο για οποιονδήποτε άλλον πλην του Ντιέγκο, ακόμα και για τον εγωίσταρο Μουρίνιο. οι προπονητές στις συνεντεύξεις πριν τον αγώνα λένε καλά λόγια για τον αντίπαλο, ακόμη κι αν παίζουν με τον τελευταίο της γης. για τον Ντιέγκο, όμως, δεν υπάρχει τίποτα συμβατό. εδώ έχει κάνει άλλα κι άλλα, αυτό το πταίσμα θα μας πειράξει τώρα;
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
κοίτα να δεις... ο ''περούκας'' ίσως να είχε δίκιο αν επρόκειτο για οποιονδήποτε άλλον πλην του Ντιέγκο, ακόμα και για τον εγωίσταρο Μουρίνιο. οι προπονητές στις συνεντεύξεις πριν τον αγώνα λένε καλά λόγια για τον αντίπαλο, ακόμη κι αν παίζουν με τον τελευταίο της γης. για τον Ντιέγκο, όμως, δεν υπάρχει τίποτα συμβατό. εδώ έχει κάνει άλλα κι άλλα, αυτό το πταίσμα θα μας πειράξει τώρα;
ναι φιλε μου αλλα να με πειραξει που αυτος ο ανθρωπος δεν ειπε το κλισε'' κοιταμε το καθε παιχνιδι ξεχωριστα'' ή ''η ελλαδα ειναι μια σκληροτραχηλη ομαδα και πρεπει να προσεξουμε πολυ κτλπ κτλπ'' απο τη στιγμη που και δε το πιστευει και δεν ειναι αληθεια?????
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
Και μιας και λεμε για Γερμανια....



Οι 23αδα της Γερμανίας:

Τερματοφύλακες: Μάνουελ Νόιερ (Σάλκε), Τιμ Βίζε (Βέρντερ), Χανς-Γεργκ Μπουτ (Μπάγερν)

Αμυντικοί: Άρνε Φρίντριχ (Χέρτα), [size=20pt]Ντένις Αόγκο[/size](Αφρικανος) [size=20pt]Ζερόμ Μπόατενγκ[/size](Γκανεζος) & Μάρσελ Γιάνσεν (Αμβούργο), Χόλγκερ Μπάντστουμπερ, Φίλιπ Λαμ (Μπάγερν), Περ Μέρτεσακερ (Βέρντερ), [size=20pt]Σέρνταρ Τάσκι[/size] (Στουτγκάρδη)(Τουρκος)
Μέσοι: [size=10pt]Πιετρ Τροχόβσκι[/size](Πολωνος) (Αμβούργο), [size=10pt]Σάμι Κεντίρα[/size] (Στουτγκάρδη)(Ιρανος), Τόνι Κρόος (Λεβερκούζεν), [size=20pt]Μάρκο Μαρίν[/size](Σλοβακος) & [size=20pt]Μεσούτ Εζίλ[/size](Τουρκος) (Βέρντερ), Μπάστιαν Σβάινσταϊγκερ & Τόμας Μίλερ (Μπάγερν)

Επιθετικοί: [size=20pt]Λούκας Ποντόλσκι [/size] (Κολωνία)(Πολωνος), [size=20pt]Μάριο Γκόμεζ [/size](Ισπανος) & [size=10pt]Μίροσλαβ Κλόζε[/size] (Μπάγερν)(Πολωνος), Στέφαν Κίσλινγκ (Λεβερκούζεν), [size=20pt]Κακάου[/size] (Στουτγκάρδη)(Βραζιλιανος)

Μια χαρα...!!! :S :S

ο....Χαριστέας πώς τους ξέφυγε? :grin: :grin: :grin: :grin:
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
να φανταστω οτι αφου αυτο κρατησες συμφωνεις μαζι μου??ρε με το μαλακα και να φανταστειες οτι τον πληρωνουμε να νευριαζει επειδη ο μαραντονα αγνοησε την υπερδυναμη που ακουει στο ονομα Ελλαδα
τι λε ρε? Ποια Ελλάδα ξέχασε?Όχι μόνο την ανέφερε αλλά θυμόταν και το γκολ το 94.
το άκουσα και πριν στις ειδήσεις και το λέει και εδώ:
Δέκα έξι χρόνια μετά το τελευταίο του γκολ σε Μουντιάλ, η ιστορία παίζει περίεργα παιχνίδια στον Ντιέγκο, καθώς το 1994 αντιμετώπισε την Ελλάδα. Όπως αύριο, δηλαδή: "Θα ήθελα να βάλει ένα γκολ σαν αυτό ο Λίο. Ή ας χτυπήσει στο δοκάρι. Θυμάμαι, ακόμη, τη φάση. Την κίνηση του Ρεδόνδο και την αίσθησή μου, μετά το γκολ. Ελπίζω να μπει ένα παρόμοιο γκολ, αύριο. Ή παρόμοια..."

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom