Νέα

Μοτοσυκλέτα,μιλάμε για.....την άλλη μας γκόμενα..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Altec73
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 346K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Jules_Jordan

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
12
Like
191
Πόντοι
6.055
  Σιγουρα δεν ειναι για καθημερινη χρηση,τετοιας ηλικιας αλλα
  και τεχνολογιας μοτοσυκλετες...
  Οπως και σιγουρο ειναι οτι αυτοι που εχουν το χρονο και το χρημα,να
  διατηρουν τετοια κομψοτεχνηματα,το κανουν σωστα..
  Με αυτο εννοω οτι ο συγκεκριμενος τυπος,οταν μετεχει σε εκδηλωσεις
  του κλαμπ των κλασσικων.....απλα δεν μενει ποτε..
  Και οχι βολτουλες μεχρι Χαλκιδα ,ετσι;
  Σαλονικα και βαλε...και πισω Αθηνα
  Φυσικα δεν διακτινιζονται στον προορισμο τους με τις ταχυτητες
  που κινουνται(μαξ 100-120) αλλα το θεμα ειναι οτι πανε και ερχονται
  μια χαρα...
  Σκοπος τους δεν ειναι αλλωστε τα γκαζια...
  Ειναι να δειξουν την δουλεια που εχουν ριξει σε αυτα τα μηχανακια
  Ειναι αλλη φαση...
  Μην τα βλεπουμε ολα απο την χρηστικη πλευρα...

Το καταλαβαίνω και το ασπάζομαι, δεν διαφωνώ. Απλά σήμερα η χρηστικότητα για τους 99% είναι το ζητούμενο. Εδώ παίρνεις KTM ή Ducati και τρέχεις για ζημιές συνεχώς κυρίως στα ηλεκτρικά και δεν ξέρεις απο πού ν' αρχίσεις και που να τελειώσεις.
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
Γειά σας παίδες, "υποψιάζομαι" ότι περάσατε καλα.
Οπως σου είχα πει Gab, το Μάνο τον ξέρω χρόνια και ορισμένες από τις μοτοσυκλέττες του τις έχω οδηγήσει. Ο άνθρωπος είναι restorer με την αγγλική έννοια του όρου, αφού χρησιμοποιεί απόλυτα γνήσια εξαρτήματα εκτός αν δεν μπορεί να κάνει αλλοιως λόγω εξάντησης κάθε αποθέματος σε ΟΛΟ τον κόσμο.
¨εχει άκρες ΠΑΝΤΟΥ.
Μου προξενεί πάντως έκπληξη το ότι εντόπισα ένα λάθος στις μοτοσυκλέττες, η μάλλον, σε μία μόνο που αναφέρεται με άλλη μάρκα στο ρεζερβουάρ απ ότι πραγματικά είναι...
αντε να δω, είσαστε παρατηρητικοί?
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
Το καταλαβαίνω και το ασπάζομαι, δεν διαφωνώ. Απλά σήμερα η χρηστικότητα για τους 99% είναι το ζητούμενο. Εδώ παίρνεις KTM ή Ducati και τρέχεις για ζημιές συνεχώς κυρίως στα ηλεκτρικά και δεν ξέρεις απο πού ν' αρχίσεις και που να τελειώσεις.

Πύ το είδες εσυ αυτο? Οι μοτ/τες που λές είναι μια χαρα αν δε τις αγγίζουνε άσχετα "μαστορικά" χέρια.
 

Επισκέπτης
Το καταλαβαίνω και το ασπάζομαι, δεν διαφωνώ. Απλά σήμερα η χρηστικότητα για τους 99% είναι το ζητούμενο. Εδώ παίρνεις KTM ή Ducati και τρέχεις για ζημιές συνεχώς κυρίως στα ηλεκτρικά και δεν ξέρεις απο πού ν' αρχίσεις και που να τελειώσεις.




Ο καθενας απο αυτους που εχουν ενα  μηχανακι σαν και τα παραπανω φιλε και το φυλανε στο γκαραζ ,να ξερεις οτι στο δρομο εχουν παρκαρισμενο ενα Κ.Τ.Μ ή Ducati για καθε μερα(σουπερ μαρκετ,περιπτερο).Δε τους νοιαζει..

Η καυλα τους ειναι το αλλο(που ναι στο γκαραζ)και πανε και το ''χαιδευουν'',το γυαλιζουν,ψαχνουν σε ολο τον κοσμο ανταλακτικα.
Τρελα ειναι αυτη που εχουν και ειναι ωραια...αλλα και ακριβη.
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Το καταλαβαίνω και το ασπάζομαι, δεν διαφωνώ. Απλά σήμερα η χρηστικότητα για τους 99% είναι το ζητούμενο. Εδώ παίρνεις KTM ή Ducati και τρέχεις για ζημιές συνεχώς κυρίως στα ηλεκτρικά και δεν ξέρεις απο πού ν' αρχίσεις και που να τελειώσεις.

 Φιλε,εμεις σημερα πηγαμε στο 1% που μπορει και συντηρει ΤΟΣΕΣ και
 ΤΕΤΟΙΕΣ μοτοσυκλετες....
 Και αυτο θα δειξω εδω

 Τα υπολοιπα που λες ειναι για σενα και σεβαστη η γνωμη σου απο μενα...

 
 

Επισκέπτης
Γειά σας παίδες, "υποψιάζομαι" ότι περάσατε καλα.
Οπως σου είχα πει Gab, το Μάνο τον ξέρω χρόνια και ορισμένες από τις μοτοσυκλέττες του τις έχω οδηγήσει. Ο άνθρωπος είναι restorer με την αγγλική έννοια του όρου, αφού χρησιμοποιεί απόλυτα γνήσια εξαρτήματα εκτός αν δεν μπορεί να κάνει αλλοιως λόγω εξάντησης κάθε αποθέματος σε ΟΛΟ τον κόσμο.
¨εχει άκρες ΠΑΝΤΟΥ.
Μου προξενεί πάντως έκπληξη το ότι εντόπισα ένα λάθος στις μοτοσυκλέττες, η μάλλον, σε μία μόνο που αναφέρεται με άλλη μάρκα στο ρεζερβουάρ απ ότι πραγματικά είναι...
αντε να δω, είσαστε παρατηρητικοί?
Εισαι ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΓΑΤΟΝΙ
 

Επισκέπτης
Αν βλεπω καλα,διοτι ειμαι και γκαβακλας,gilera - cagiva.
 

Επισκέπτης
Μηπως ειναι η cagiva bon?
Kατι δε μου παει καλα...
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
Ευγε και στους  τρεις σας. Η Cagiva  δεν είναι  Cagiva ,αλλά  SACHS GS 250 (η 255) με τον χαρακτηριστικό κινητήρα με τις τεράστιες ψύκτρες και το 7αρι κιβώτιο
 
OP
OP
Altec73

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.446
Κριτικές
5
Like
67.262
Πόντοι
12.056

Συνημμένα

  • japanzc9.gif
    japanzc9.gif
    31,9 KB · Εμφανίσεις: 56

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Ευγε και στους  τρεις σας. Η Cagiva  δεν είναι  Cagiva ,αλλά  SACHS GS 250 (η 255) με τον χαρακτηριστικό κινητήρα με τις τεράστιες ψύκτρες και το 7αρι κιβώτιο

 Για σενα πιο κατω εχω και ενα bombardier χωματερο λεμεεε
 και ενα benelli 250 racer..
 

Επισκέπτης
και αυτη μου κανει εμενα.. :grin:
 

Συνημμένα

  • 8bc4_19.JPG
    8bc4_19.JPG
    16,8 KB · Εμφανίσεις: 19

Επισκέπτης
  Παρεπιμπτοντως Νοτ..
  Κανε αριστερο κλικ πανω στην φωτο και περιμενε να την δεις σε μεγεθυνση...
Ρε γκαμπ...ειμαι που ειμαι ασχετος,ειμαι και γκαβος...στελνε κανα π.μ. σε τετοιες περιπτωσεις...και θα σου δινω τις απαντησεις στα θεματα του προεδρου-μπον
 

Επισκέπτης
Ευγε και στους  τρεις σας. Η Cagiva  δεν είναι  Cagiva ,αλλά  SACHS GS 250 (η 255) με τον χαρακτηριστικό κινητήρα με τις τεράστιες ψύκτρες και το 7αρι κιβώτιο

Εμενα μη μου αποδιδεις ευσημα bonbenito..
Eκανα σκονακι απο τους easy και gabad... :2funny: :2funny:

Μαθαινω σιγα σιγα και εγω ομως που θα παει..



P.s  Rωταμε για κανα ct αμα θες ομως και θα δεις σε ποσο χρονο θα απαντησω.. :grin:
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
Ευγε και στους  τρεις σας. Η Cagiva  δεν είναι  Cagiva ,αλλά  SACHS GS 250 (η 255) με τον χαρακτηριστικό κινητήρα με τις τεράστιες ψύκτρες και το 7αρι κιβώτιο

Παρέλειψα να προσθέσω, το ρεζερβουάρ-φερετρο και τη σελλα-ίππο γυμναστικής.
Επίσης το all time classic καρμπυρατέρ Bing με το πρωτοποριακό σύστημα για το  hot start του κινητήρα.....Έκλεινες το ρουμπινέτο από το ρεβερβουάρ, πλάγιαζες τι μοτοσυκλεττα μέχρι να αδειασει βενζίνη και μετά πήδαγες 9κυριολεκτικά) πάνω στη μανιβέλλα.
Ρε, μπας και φαίνεται ότι είχα τέτοιο?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom