Νέα

Μοτοσυκλέτα,μιλάμε για.....την άλλη μας γκόμενα..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Altec73
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 345K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
όλες οι μοτοσυκλέττες σήμερα είναι καλές, οι "μαστορες" τις χαλάνε!
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:Ευτυχως για ολους μας,οι σημερινες μοτο,ειναι απο πολυ καλες,εως θεσπεσιες!!!Γιατι,καποτε περιμενες βαρομετρικο χαμηλο,για να ρυθμισεις τα ρημαδια τα dell'orto!!! :headbang: :headbang: :headbang:
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
  Δεν χρειαζεται να επαναλαβω την σημασια που εχει το κρανος(αλλα και ο υπολοιπος εξοπλισμος..)
  για την αφαλεια μας...

  Διαβαζοντας αλλα φορα προς ενημερωση αλλα και μελετη θα ελεγα,επεσα τυχαια πανω σε εναν...σπανιο ανθρωπο
  Εναν ανθρωπο με μερακι και παθος τοσο για την ποιοτητα των κρανων οσο και για την διαθεση που τον διακατεχει
  στο να μεταδωσει τις γνωσεις του σε αλλους μοτοσυκλετιστες..
  Πηγα απο το μαγαζι του,περισσοτερο για να τον γνωρισω απο κοντα,να τον δω στα ματια,να καταλαβω τι καπνο
  φουμαρει που λεμε....

  Εχει παθος....Να εξηγησω οτι δεν εκανε την παραμικρη προσπαθεια να μου πουλησει κατι(εχει καταστημα εμποριας
  αξεσουαρ μοτοσυκλετων-και κρανη...)...Μου αφιερωσε τουλαχιστον 1 ωρα απο τον πολυτιμο χρονο του στην προσπαθεια του
  να μου εξηγησει μερικα μυστικα των κρανων...Με την ζεση νεοφωτιστου "συγγραφεα-αρθρογραφου" που επιβεβαιωνεται
  η δουλεια του και αναγνωριζεται απο αλλους και με την προσδοκια η ολη δουλεια του να βοηθησει καποιον να επιλεξει
  ενα σωστο κρανος.....μπορω να πω οτι με ξεστραβωσε....
  Δεν εχει ακαδημαικες σπουδες...γι'αυτο και ο λογος του ειναι τραχυς.Ειναι ομως ειλικρινης,απροσποιητος και
  απλος..Αυτο ειναι το μερακι του,και αυτο που εγω "διαβασα" στα ματια του.Να μαθει ,οποιον ενδιαφερεται φυσικα,
  να επιλεγει σωστα ενα κρανος και να μην πεφτει θυμα ασυνειδητων εμπορων και αετονυχηδων...

  Εγω απο την μερια μου εχω την ηθικη υποχρεωση σε ολους τους φιλους εδω να βαλω τα λινκ με την εμπειρια του
  ελπιζοντας να βοηθησω στην επιλογη σωστου κρανους απο καποιον φιλο....

  Ψαξτε το λιγο και βγαλτε τα συμπερασματα μονοι σας,αν σας ενδιαφερει η ασφαλεια σας φυσικα....
 


  [size=14pt]Τι πρεπει να γνωριζω για την ασφαλεια του κρανους[[/size]/color]


 



      [size=14pt]Πώς μπορώ να διαλέξω το κατάλληλο κράνος[[/size]/color]




         


    [size=14pt]Τι πρέπει να γνωρίζω για την σωστή χρήση του κράνους[[/size]/color]



             



     
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
  Για οποιον ενδιαφερεται,εχει γραψει και ενα εκπληκτικο κειμενακι για τους συναγερμους..
  Διαφωτιστικοτατο....


  (Να τονισω οτι τα αρθρα του δεν τα εμπορευεται,με την εννοια του να τα δινει στα περιοδικα
  του ειδικου τυπου προς αναδημοσιευση.Θελω να πω οτι δεν προσδοκα κερδη απο αυτο που κανει..
  Η διαθεση που ελεγα πιο πανω για βοηθεια....)



  Εαν θελετε,για τους συναγερμους,πεστε μου να παραθεσω το λινκ....
 
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Καλα ο αλτεκ τι δουλειά έχει και ασχολείται με μοτοσακό; Ενα βανάκι δεν έχει και τριγυρνάει δώθε και κείθε;

Σας τα έλεγα οτι τα BMW δεν ειναι πια αυτά που ΗΝΤΟΥΣΑΝ. Μέχρι 1150. Μετά τομπούλο. Τέλος.

Transalp γουστάρω γιατί ειναι διαφορετικό. Vstrom - προσεξτε που παρκάρετε γιατι αμα μαζευτείτε πολλοί, δε θα ξέρετε να τα ξεχωρίσετε. Ειναι πολύ τιμιο μοτοσακό

Μη διαβάζετε περιοδικά "ειδικού τύπου". Δε λένε ψέματα. Απλά μισές αλήθειες.

Γκάμπα χρωστάς φωτό. Ξέρεις εσυ
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Καλα ο αλτεκ τι δουλειά έχει και ασχολείται με μοτοσακό; Ενα βανάκι δεν έχει και τριγυρνάει δώθε και κείθε;

Σας τα έλεγα οτι τα BMW δεν ειναι πια αυτά που ΗΝΤΟΥΣΑΝ. Μέχρι 1150. Μετά τομπούλο. Τέλος.

Transalp γουστάρω γιατί ειναι διαφορετικό. Vstrom - προσεξτε που παρκάρετε γιατι αμα μαζευτείτε πολλοί, δε θα ξέρετε να τα ξεχωρίσετε. Ειναι πολύ τιμιο μοτοσακό

Μη διαβάζετε περιοδικά "ειδικού τύπου". Δε λένε ψέματα. Απλά μισές αλήθειες.

Γκάμπα χρωστάς φωτό. Ξέρεις εσυ

  Οκεικ...επειδη ειμαστε και οι δυο απο τους αλλους,απο αυτους που ειναι ακολουθοι λογων-
  πραξεων...
  ανεμεινε στο ακουστικο σου..
  Θα τις εχεις πριβε λεμε,πρωτος απο ολους
  Φυσικα θα τεθουν και καποιες ερωτησεις...
  Η βαθυστοχαστη και κριτικοτατη σκεψη σου(και οι γνωσεις..) θα βοηθησουν σε τυχον επιλογη...

  Αληθεια,(για να απαντησω στο ιδιο υφος που ποσταρε φιλος πιο πανω για το Transalp)
  τα πλενουν τα καινουργια Τρανσαλπια.....;

  Εχω ακουσει οτι μολις φανε λιγη πιεση στο πλυντηριο,ξεβρακωνονται....
  Ξεφλουδιζουν τα χρωματα...
  Οτι πρεπει για στριπτιζαδες.....  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


  Ρε βεντουζα στα τρανσαλπ λεμεεεεε.... :rockon: :rockon: :rockon:
 
 
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
θα ηταν χαρα μου να δω και να απαντήσω σε ερωτήσεις. Και όσον αφορά κατάσταση, και όσον αφορά γνησιότητα και φυσικά τιμη.

Πανε και τα τρανσαλπ. Που οδηγούμεθα;

Ασε που σκέφτομαι ντουκατι τωρα τελευταία.
 

PIATSAS

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.448
Κριτικές
89
Like
120
Πόντοι
4.065
Το εχω ακουσει κι εγω για τα transalp αυτο μετριο φινιρισμα και πλαστικα αλλα τιμια επιλογη οπως και το vstrom.Κανουν τα παντα στο επτα,δεν κρυβουν εκπληξεις και παραγωγη αδρεναλινης ρε γαμωτο!!
 

Επισκέπτης
θα ηταν χαρα μου να δω και να απαντήσω σε ερωτήσεις. Και όσον αφορά κατάσταση, και όσον αφορά γνησιότητα και φυσικά τιμη.

Πανε και τα τρανσαλπ. Που οδηγούμεθα;Αν ο κυριος μου επιτρεπει,ταπεινα εκφραζοντας την αποψη μου, επικροτω τα μαλα την τελευταια του επιλογη!

Ασε που σκέφτομαι ντουκατι :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: τωρα τελευταία.
DUCATI  VINCERE!!!
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
OP
OP
Altec73

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.379
Κριτικές
5
Like
64.868
Πόντοι
12.056
Απο την βολτα μου το Σ/Κ με τους δικους μου... :2funny: :2funny:


[youtube=425,350]1X07kUpmjoE[/youtube]
 

sexoula

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.401
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
16
ετσι αυτα ειναι τα καλα
 

Επισκέπτης
Kαλα ρε...Με τρια στρεμματα DESMOSEDICI ΦΑΤΣΑ-ΜΟΣΤΡΑ εσυ ΤΤΤΙΙΙ περιμενες???Μη του σηκωσει την φωλια του ρουλεμαν μοναχα,οπως το 748 μου  :headbang: :headbang: :headbang:,και με πιασει στο τρεξιμο...ΑΑΑΑ , ξεχασα!!!!Εχω και την γηραια κυρια για τετοιες περιπτωσεις!Παρ'ολα αυτα ομως...Μ'αρεσουν οι δυσκολες!!!!!!!Και οπως εκλεινε , παντα, τους λογους του , ο σοφος Βιργιλιος..DUCATI VINCERE!!!
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
Βλέπω, μαζευτήκατε όλοι εδώ πάνω στην κατάλληλη ώρα νέοι μου
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
Λές ε? Μην ξεχάσω... Gabadoo έχεις PM...
 

Borg

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.170
Like
4
Πόντοι
16
  Για οποιον ενδιαφερεται,εχει γραψει και ενα εκπληκτικο κειμενακι για τους συναγερμους..
  Διαφωτιστικοτατο....

  Εαν θελετε,για τους συναγερμους,πεστε μου να παραθεσω το λινκ....
   

Εμένα με ενδιαφέρρει, αν δε θες να δωσεις λινκ στείλτο με πμ

ευχαριστώ
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Εμένα με ενδιαφέρρει, αν δε θες να δωσεις λινκ στείλτο με πμ

ευχαριστώ


    Ευχαριστως φιλε μου...
    Το παραθετω εδω για να διαβασουν και αλλοι
    Ισως ετσι να "ξελασπωσουμε" και καποιον αλλο που πελαγοδρομει
    για να επιλεξει εν συναγερμο που να καλυπτει τις αναγκες του...


       
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
    Ευχαριστως φιλε μου...
    Το παραθετω εδω για να διαβασουν και αλλοι
    Ισως ετσι να "ξελασπωσουμε" και καποιον αλλο που πελαγοδρομει
    για να επιλεξει εν συναγερμο που να καλυπτει τις αναγκες του...


         

Καλά ξυπνητούρια απο τη μεσημεριανή σιεστα αδερφε...tks για την απαντηση στο  PM.
τα λεμε
 

trelos21

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
432
Like
12
Πόντοι
1
παιδια υπαρχει πουθενα κανενα αναλυτικο αρθρο για την BMW GS650 την καινουργια . Η συγκριτικο τεστ??
σκεφτομαι να αποχωριστω μετα απο 15 χρονια με την γριουλα μου XTZ 660 TENERE
τι λετε??? 80 πολη 20 εξω
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom