Νέα

Μοτοσυκλέτα,μιλάμε για.....την άλλη μας γκόμενα..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Altec73
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 346K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Αλεκος2

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
3.058
Like
23
Πόντοι
16
αυτη θα παρω τελικα. ετοιμαστητε σκουλικια να φατε τη σκονη μου. ο αλεκος θα κυκλοφορει και σε μηχανοβια εκδοση
 

Συνημμένα

  • 2010-yamaha-TMAXSPL.jpg
    2010-yamaha-TMAXSPL.jpg
    149,5 KB · Εμφανίσεις: 32

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
αυτη θα παρω τελικα. ετοιμαστητε σκουλικια να φατε τη σκονη μου. ο αλεκος θα κυκλοφορει και σε μηχανοβια εκδοση
να πάρεις χοντρά καλσόν, από αυτά που δεν σκίζονται εύκολα
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
αυτη θα παρω τελικα. ετοιμαστητε σκουλικια να φατε τη σκονη μου. ο αλεκος θα κυκλοφορει και σε μηχανοβια εκδοση

σε γαμαω με το ενα χερι
με το αλλο θα βγαζω κακαδακια απο την μυτη και θα στα πεταω στα μουτρα
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.523
Κριτικές
61
Like
42.893
Πόντοι
22.785
σε γαμαω με το ενα χερι
με το αλλο θα βγαζω κακαδακια απο την μυτη και θα στα πεταω στα μουτρα

ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
σε γαμαω με το ενα χερι
με το αλλο θα βγαζω κακαδακια απο την μυτη και θα στα πεταω στα μουτρα
αααααααααααχαχαχαχαχαχχααχαχχαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

σίχαμααααααααααααααααααααααααααααααααααααα  :rockon: :rockon: :rockon:
 

Αλεκος2

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
3.058
Like
23
Πόντοι
16
οτι και να λετε δεν αλλαζω γνωμη. ο κυβος εριφθει. θα παρω σκουτερ και θα φατε τη σκονη μου γεροντια. τωρα ψαχνω κρανος και μηχανοβια ρουχα. καθοτι και τα ρασα κανουν τον παπα. θα γινω ο easy raider της παλαιας εθνικης, κορινθου-δερβενι. οποιος απο σας βρεθει στο δρομο μου, απλα τον ειπιε.

κλαψτεεεεεεεεεεεεε
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.523
Κριτικές
61
Like
42.893
Πόντοι
22.785
οτι και να λετε δεν αλλαζω γνωμη. ο κυβος εριφθει. θα παρω σκουτερ και θα φατε τη σκονη μου γεροντια. τωρα ψαχνω κρανος και μηχανοβια ρουχα. καθοτι και τα ρασα κανουν τον παπα. θα γινω ο easy raider της παλαιας εθνικης, κορινθου-δερβενι. οποιος απο σας βρεθει στο δρομο μου, απλα τον ειπιε.

κλαψτεεεεεεεεεεεεε

Εν κατακλείδι, μιά άλληλεγγύη, ΎΠΆΡΧΗ !!!!!!!!!
Καί νομίζω συμφωνούμε έπι τής ουσίας ,κρίνοντας από αύτά που λες!!!!!!!!!

καί μετά ????????
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
Φιλε καλο σου βγηκε το CB 400? Τι μοντελο ειναι? Ρωταω γιατι θελω να παρω κ εγω ενα τετοιο για πρωτη μου μηχανη.
Δυστυχως δεν ειναι ευκολο πλεον να βρεις 400αρα και αναγκαστηκα πας σε κατι παλιο αλλα φοβαμαι μην ειναι ολα γαμημενα στις ζημιες και τις τουμπες! Ειχε και ο δασκαλος οδηγησης ενα CB 400 και ηταν εντελως μπουρδελο εκαιγε λαδια τα συμπληρωναμε καθε μερα κλπ...

Καλημέρες κι από μένα.

Φίλε είναι μυστήρια φάση τα CB400 σήμερα. Εγώ προσωπικά είδα δυο τρία τα οποία ήταν για να κλαις. Βουλιαγμένα τεπόζιτα, βαμμένα με δακτυλομπογιά, μπέρδευαν παντού και πάει λέγοντας.

Αυτό που βρήκα ήταν από καθαρή κωλοφαρδία, γιατί το παλικάρι το είχε φυλαγμένο σε γκαράζ από το 1997 που το είχε πάρει. Είχε γλιτώσει λοιπόν πολύ μανούρα από ήλιο βροχές κλπ. Με το που το είδα και το άκουσα. του κόλησα όσα λεφτά είχα πάνω μου στο χέρι του και σε δυο ώρες πήγαμε στο μάστορα να το δει.

Δυστυχώς τέτοιες περιπτώσεις σπανίζουν. Επιπροσθέτως τα λεφτά είναι πολλά!!!

Δε θα βρεις CB400 που να είναι σωστό κι ωραίο με κάτω από 2 χιλιάρικα. Υπάρχουν κι εξαιρέσεις βέβαια αλλά εγώ δεν τις πέτυχα. Οπότε, έχε κατά νου ότι δίνεις 2 χιλιάρικα για μια μηχανή που πιθανότατα με το καλημέρα να θέλει λάδια, λάστιχα, αλυσίδα, τακάκια κλπ κυρίως λόγω παλαιότητας. Από εκεί και πέρα, ναι είναι Honda, ναι είναι CB, ναι κουβαλάει ιστορία ετών περι αξιοπιστίας στην πλάτη της, αλλά όπως και να το κάνουμε είναι 15 ετών παππούς, όπου μπορεί κάποια στιγμή να ζητήσει διάφορα, με αποτέλεσμα τα 2 χιλιάρικα που θα έχεις δώσει, να γίνουν 2.5, 3, 3.5 και πάει λέγοντας.

Αν έχεις κολήσει για 400άρι τότε ίσως είναι η μοναδική λύση, εκτός κι αν σου περισσεύουν τρελά γκαφρά, και βρεις κάποιο του 2005 ή καινούριο γενικά από κανέναν παλαβό που το έφερε απ'έξω. Θα το πληρώσεις όμως πολλλλλάααααα λεφτά!

Αν από την άλλη θες μια μηχανή για να ξεκινήσεις και μπορείς να διαθέσεις λίγα λεφτά παραπάνω από τα 2 χιλιάρικα που πάνω κάτω έχει το CB, τσέκαρε το ninja το 250, ή και το vtr το 250 που ανέφερα νωρίτερα.

Κατ'εμέ είναι οι μόνες δυομισάρες στριτ που δε μου γυρνάν τα άντερα όταν τις βλέπω. Το cbf, ybr μου θυμίζουν ποδήλατο. Αν είσαι και κάπως μεγαλόσωμος θα φαίνεσαι σα να κάθεσαι σε μπόμπο.

Επίσης τσέκαρε και το CB500. Δικύλινδρο κι όχι τετρακύλινδρο όπως το 400. Αυτό είχε εισαχθεί κανονικά από το Σαρακάκη στη Ελλάδα οπότε άν πάθει κάτι βρίσκεις ανταλλακτικά στο πι και φι. Είναι και αρκετά πιο καινούριο. Εμένα προσωπικά δε μου άρεσε τόσο εμφανησιακά και δεν ήθελα να ξεκινήσω με δικύλινδρο.


Καλά ψαχτήρια λοιπόν κι αν μπορώ να σε βοηθήσω κάπου ενημέρωσέ με.
 

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.071
Like
7
Πόντοι
166
Καλησπέρα!!

Για το παιδάκι κουβέντα ρε τομάρι λυκάκι? Μόνο εσύ την έχεις  γαμήσει? Το ότι εσύ οδηγάς αυτοκτονικά πρέπει να το πληρώσει άλλος?

είπα ρε Bon, μην δαγκώνεις! και πλέον έχω σταματήσει να τρέχω..ακρίβυνε η βενζίνη :rolleyes:
 

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.071
Like
7
Πόντοι
166
να λαμβάνετε υπόψιν πως ο βολφ είναι-δεν είναι 22-23 χρονών
όχι ότι δεν του τα λέτε καλά
αλλά έχει ακόμα τη μαλακία της εφηβείας, πώς να το κάνομεν...

μωρή ψώλα, τι θες; είναι η κάβλα της ηλικίας και γουστάρω να το πλακώνω στους "κώλους" και στις σούζες..τι θες τώρα; είπαμε..

στην ηλικία είσαι just λέμε  :grin:
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
μωρή ψώλα, τι θες; είναι η κάβλα της ηλικίας και γουστάρω να το πλακώνω στους "κώλους" και στις σούζες..τι θες τώρα; είπαμε..

στην ηλικία είσαι just λέμε  :grin:

Σ'το είπα και πιο πάνω.... Ψάξου για πίστα ή για χώμα....

Αν έχεις παρέα ειδικά για το χώμα, κλάσε το Ζ και χτύπα ένα καθαρόαιμο χωμάτινο ζωάκι και τράβα να χύσεις. Άλλη καύλα αυτή και αρκετά πιο αποκομμένη από την πραγματικότητα, μιας και αν πάρεις το Ζ για να μπαίνεις πίστα, θα του γαμάς τα ράμματα και στο δρόμο. Ενώ αν πάρεις ένα χωματερό στο δρόμο ούτε που θα το κουνάς παρά μόνο για να πας και να'ρθεις από τον χωματο-προορισμό σου.

Εσύ με το Ζ έχεις καυλώσει βέβαια αλλά εγώ πετάω ιδέες μπας και σε πιάσω πουθενά....
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Σ'το είπα και πιο πάνω.... Ψάξου για πίστα ή για χώμα....

Αν έχεις παρέα ειδικά για το χώμα, κλάσε το Ζ και χτύπα ένα καθαρόαιμο χωμάτινο ζωάκι και τράβα να χύσεις. Άλλη καύλα αυτή και αρκετά πιο αποκομμένη από την πραγματικότητα, μιας και αν πάρεις το Ζ για να μπαίνεις πίστα, θα του γαμάς τα ράμματα και στο δρόμο. Ενώ αν πάρεις ένα χωματερό στο δρόμο ούτε που θα το κουνάς παρά μόνο για να πας και να'ρθεις από τον χωματο-προορισμό σου.

Εσύ με το Ζ έχεις καυλώσει βέβαια αλλά εγώ πετάω ιδέες μπας και σε πιάσω πουθενά....


  Ακριβως!!!!!

  Ενα DRZ 400 ειναι οτι πρεπει για το λυκακι!!!!!

  Και κοντινες εκδρομουλες και χωμα και γενικως καβλιτσαααα
 

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.071
Like
7
Πόντοι
166
Σ'το είπα και πιο πάνω.... Ψάξου για πίστα ή για χώμα....

Αν έχεις παρέα ειδικά για το χώμα, κλάσε το Ζ και χτύπα ένα καθαρόαιμο χωμάτινο ζωάκι και τράβα να χύσεις. Άλλη καύλα αυτή και αρκετά πιο αποκομμένη από την πραγματικότητα, μιας και αν πάρεις το Ζ για να μπαίνεις πίστα, θα του γαμάς τα ράμματα και στο δρόμο. Ενώ αν πάρεις ένα χωματερό στο δρόμο ούτε που θα το κουνάς παρά μόνο για να πας και να'ρθεις από τον χωματο-προορισμό σου.

Εσύ με το Ζ έχεις καυλώσει βέβαια αλλά εγώ πετάω ιδέες μπας και σε πιάσω πουθενά....

με πιάνεις κάπου..σε κάτι ΧΤ, σε κάτι δούκες αλλά αυτά πλέον είναι για να μπαίνουν στους δρόμους... :( κι όχι στο χώμα..επίσης, με καβλώνει άσχημα το gs 1200 αλλά παραείναι μεγάλο για την ηλικία μου..
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
με πιάνεις κάπου..σε κάτι ΧΤ, σε κάτι δούκες αλλά αυτά πλέον είναι για να μπαίνουν στους δρόμους... :( κι όχι στο χώμα..επίσης, με καβλώνει άσχημα το gs 1200 αλλά παραείναι μεγάλο για την ηλικία μου..

Για ρίξε μια ματιά σε εντουρίδια που είναι αποκλειστικά και μόνο γι'αυτή τη χρήση κι άσε τα μισα-μισα.

Τσέκαρε κανα gas gas, κανα husqy, κανα husaberg.

Είπαμε! Μοτό που με τη συμπεριφορά τους και το κόστoς κίνησης τους σε οδόστρωμα θα σε αποτρέπουν από το να κάνεις μαλακίες που θα έκανες. Κρατάς το μπεβερλυ για βόλτες πέρα δώθε, κι έχεις και το θηριάκι για εξορμήσεις!!!!

Και το DRZ που προτείνει ο γκάμπα είναι γαμηστερό αν και δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βοηθήσουν τα 400 κυβικά του για χώμα. Τα gas gas και η husaberg έχουν κυβικά διαφόρων κατηγοριών που άλλες εταιρίες δεν τα πολυπαίζουν.

 

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.071
Like
7
Πόντοι
166
  Ακριβως!!!!!

  Ενα DRZ 400 ειναι οτι πρεπει για το λυκακι!!!!!

  Και κοντινες εκδρομουλες και χωμα και γενικως καβλιτσαααα

madrz9yr3.jpg


αυτό λες;

τι λες ρε Γκαμπα, αυτό είναι χειρότερο από το Ζ..μπορεί όχι, λόγω ροπών αλλά λόγω βάρους..αυτό με 3ες-4ες σηκώνεται χαλαρά λαμπάδα και άντε γεια...το ίδιο ισχύει και για κώλους...
 

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.071
Like
7
Πόντοι
166
Για ρίξε μια ματιά σε εντουρίδια που είναι αποκλειστικά και μόνο γι'αυτή τη χρήση κι άσε τα μισα-μισα.

Τσέκαρε κανα gas gas, κανα husqy, κανα husaberg.

Είπαμε! Μοτό που με τη συμπεριφορά τους και το κόστoς κίνησης τους σε οδόστρωμα θα σε αποτρέπουν από το να κάνεις μαλακίες που θα έκανες. Κρατάς το μπεβερλυ για βόλτες πέρα δώθε, κι έχεις και το θηριάκι για εξορμήσεις!!!!

Και το DRZ που προτείνει ο γκάμπα είναι γαμηστερό αν και δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βοηθήσουν τα 400 κυβικά του για χώμα. Τα gas gas και η husaberg έχουν κυβικά διαφόρων κατηγοριών που άλλες εταιρίες δεν τα πολυπαίζουν.

χμ...δεν είχα την σκέψη του εντούρο επειδή δεν έχω και γενικότρες γνώσεις-εικόνες πάνω σε αυτό το θέμα..δεν ξέρω προς τα που να κοιτάξω..θα γκουγκλάρω και θα ρίξω απορίες..
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
madrz9yr3.jpg


αυτό λες;

τι λες ρε Γκαμπα, αυτό είναι χειρότερο από το Ζ..μπορεί όχι, λόγω ροπών αλλά λόγω βάρους..αυτό με 3ες-4ες σηκώνεται χαλαρά λαμπάδα και άντε γεια...το ίδιο ισχύει και για κώλους...

Του κότσαρες πάνω δυο λαστιχάκια για χώμα και ούτε στο περίπτερο δε θα πηγαίνεις.... Αυτό που πόσταρες είναι supermotardοποιημένο αν δεν κάνω λάθος....
 

Makakos

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2008
Μηνύματα
31
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Αν από την άλλη θες μια μηχανή για να ξεκινήσεις και μπορείς να διαθέσεις λίγα λεφτά παραπάνω από τα 2 χιλιάρικα που πάνω κάτω έχει το CB, τσέκαρε το ninja το 250, ή και το vtr το 250 που ανέφερα νωρίτερα.

Όταν λέμε μηχανή για να ξεκινήσεις να υποθέσω ότι μιλάμε για άτομα που έχουν ξεπεράσει το στάδιο παπάκι/αυτοματάκι κλπ??? :think: :think:

Γιατί αυτό το vtr μου άρεσε πολύ αλλά η μόνη εμπειρία μου μέχρι τώρα με δύο τροχούς ήταν ένα ποδήλατο που είχα όταν ήμουν πιτσιρίκος. :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom