Νέα

Μοτοσυκλέτα,μιλάμε για.....την άλλη μας γκόμενα..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Altec73
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 346K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Bon πέρα απο την πλάκα, τον Βαλεντίνο (πολύ φίλος) τον έβλεπα όταν ήταν με μικρες μηχανές (125 νομίζω) και έκανε φοβερά πραματα. Ειναι ταλέντο, δεν υπάρχει αμφιβολία.

αλλα δε με εχεις δει να στριβω το BMW
:2funny: :2funny: :2funny:
Εσύ κι'ό Τίτος !


           Φεύγω γιά το γραφείο ! Ευτυχώς που έχω άδεια ! Θα τα πούμε σε λίγες ώρες !


                                                     D U C A T I    V I N C E R E
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Ειστε κακοήθεις και με ζηλέυετε

Αυτό που ηθελα να πω είναι

Δε με έχετε δει να στρίβω το BMW (μιλάμε για πολύ πλάκα)
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166

akis51

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2008
Μηνύματα
32
Like
0
Πόντοι
0
Συναγωνιστές γειά σας !
Επιτέλους πίσω πάλι, μετά από ένα δίμηνο σε Ταυλάνδη - Καμπότζη - Λάος - Βιετνάμ, μπορώ να μπαίνω στο site ! Τα καθίκια όπου προσπαθούσα σ' αυτές τις χώρες είχανε κόφτη..
Αναμένω μήνυμα για επόμενη συνάντηση.  :rockon:  Μέχρι το Σάββατο θα κατεβάσω φωτογραφίες με τουκ-τουκ. Εκεί να δείτε πατέντες...
 

Επισκέπτης
Συναγωνιστές γειά σας !
Επιτέλους πίσω πάλι, μετά από ένα δίμηνο σε Ταυλάνδη - Καμπότζη - Λάος - Βιετνάμ, μπορώ να μπαίνω στο site ! Τα καθίκια όπου προσπαθούσα σ' αυτές τις χώρες είχανε κόφτη..
Αναμένω μήνυμα για επόμενη συνάντηση.  :rockon:  Μέχρι το Σάββατο θα κατεβάσω φωτογραφίες με τουκ-τουκ. Εκεί να δείτε πατέντες...

Καλως ήρθες φίλε  :rockon: :rockon:
 

Borg

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.170
Like
4
Πόντοι
16
Μία σύντομη ερώτηση ...

Στο XTX μου καρφώθηκε μία βίδα (περίπου 1 εκ.) χτες στο πίισω λάστιχο ...
Δεν έσκασε, ούτε αέρα χάνει, την έβγαλα προφανώς ...

Χρειάζεται να κάνω κάτι ? σε βουλκανιζατέρ μπορούν να φτιάξουν κάτι αφού δεν υπάρχει διαμπερής τρύπα ?

ΥΓ. Τα λάστιχα είναι τα μαμίσια χωρίς σαμπρέλα ...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων  :grin:
 

johnny.be.good

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2009
Μηνύματα
86
Like
0
Πόντοι
0
Μία σύντομη ερώτηση ...

Στο XTX μου καρφώθηκε μία βίδα (περίπου 1 εκ.) χτες στο πίισω λάστιχο ...
Δεν έσκασε, ούτε αέρα χάνει, την έβγαλα προφανώς ...

Χρειάζεται να κάνω κάτι ? σε βουλκανιζατέρ μπορούν να φτιάξουν κάτι αφού δεν υπάρχει διαμπερής τρύπα ?

ΥΓ. Τα λάστιχα είναι τα μαμίσια χωρίς σαμπρέλα ...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων  :grin:


ισχυει οτι κ σταυτοκινητα

αν το εχεις να πηγαινεις για καφε επισκευασε το σε ενα λαστιχα

αν μπαινεις με σπασμενες τριτες στα λιμανακια αλλαξε το
 

Επισκέπτης
Μία σύντομη ερώτηση ...

Στο XTX μου καρφώθηκε μία βίδα (περίπου 1 εκ.) χτες στο πίισω λάστιχο ...
Δεν έσκασε, ούτε αέρα χάνει, την έβγαλα προφανώς ...

Χρειάζεται να κάνω κάτι ? σε βουλκανιζατέρ μπορούν να φτιάξουν κάτι αφού δεν υπάρχει διαμπερής τρύπα ?

ΥΓ. Τα λάστιχα είναι τα μαμίσια χωρίς σαμπρέλα ...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων  :grin:

Μην κάνεις τίποτα παραπάνω , απ'τό να επισκεφτείς έναν βουλκανιζατερά μοτοσυκλετών και να του πεις την ιστορία !
Αν τα λάστιχα , τά'χεις καμμιά διετία , ε... δεν τ'αλλάζεις , σιγά - σιγά ( και γρήγορα - γρήγορα , μη σου πω )
Η βίδα , φαντάζομαι , καρφώθηκε με << πλάγιο >> τρόπο , γιά να μην σου έχει ήδη σκάσει το λάστιχο !

...κατά τ'άλλα , όσα σου ανέφερε ο Γιαννάκης ...
 

Borg

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.170
Like
4
Πόντοι
16
Λιμανάκια δε πάω, τα λάστιχα είναι 2 μηνών (όσο και το μηχανάκι) με 2.000 χλμ ...!!!

Θα πάω σε ένα λστιχά να το δει ...

tnx  παλουκάρια  :grin:
 

ASPIRE(1)

Σπουδαίος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
646
Κριτικές
15
Like
4
Πόντοι
2.935
AKI πολυ καλες οι φωτο του tuk tuk :dancing: :rockon: :rockon: :rockon:
 

giaonoma

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
15
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
0
Γειά σας παίδες,
Μετά από ένα χρόνο στιγνής αποταμίευσης κατάφερα να μαζέψω γύρω στα 7000 ευρώ και είμαι πλέον έτοιμος για αγορά της πρώτης μου μοτοσικλέτας σε κανα δίμηνο που θ’ανοίξει κι ο καιρός. Επειδή δυστυχώς δεν έχω την τύχη να γνωρίζω κάποιον σοβαρό μοτοσικλετιστή στον στενό μου κύκλο (κατάρα!) θα ήθελα να πάρω μια γνώμη απο σας που το κατέχετε το αντικείμενο γιατί είμαι λίγο χαμένος/άσχετος.
Λίγα λόγια για μένα: το μόνο μηχανάκι που έχω οδηγήσει για πάνω από 1 χλμ (άν εξαιρέσουμε το CB για το δίπλωμα) είναι ένα Χόντα Ιννόβα με το οποίο έχω κάνει 25000 ατρακάριστα χιλιόμετρα (έχω πέσει μονος μου βέβαια 2-3 φορές). Θέλω να πάρω μια μηχανή την οποία προγραμματίζω να κρατήσω για αρκετά χρόνια και έχω αποφασίσει να αποφύγω το βήμα των 250κ.εκ. και να πάω απευθείας σε κλάση 400-650. Η χρήση που θα κάνω θα είναι 98% ασφάλτινη και 85% αστική/ περιαστική (το 2% αντιστοιχεί σε κάτι βατούς χωματόδρομους στο χωριό). Τα κριτήρια μου, με σειρά προτεραιότητας είναι τα εξής:
Αξιοπιστία
Φιλική συμπεριφορά (ήρεμο γκάζι, χαμηλή θέση οδήγησης – είμαι 1.80)
Σχετικά μικρό μέγεθος και κοφτερό τιμόνι για την κίνηση
Άνεση
Ανεμοπροστασία
Τιμή
Φυσικά όλα τα ανωτέρω δεν μπορούν να συμβιβαστούν απόλυτα αλλά δύο μηχανές που μου κέντρισαν το ενδιαφέρον είναι το Καβασάκι ΕΡ6-Ν και το Σουζούκι Βι-Στρόμ. Η ερώτησή μου είναι ποιά η γνώμη σας για τα δύο και ποιό θα ταίριαζε περισσότερο στο προφίλ μου και άν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 
Νέοπας
 

xaotikos

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2007
Μηνύματα
306
Like
1
Πόντοι
1
Ηοnda CBF600 με κλειστα μάτια εκτός εαν θες on-off. Πάρτο με ABS όπωσδήποτε!
 

THANOS1981H

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2007
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
HONDA CBR 1100 ΧΧ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΤΩΡΑ.
ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΑ 600 HORNET - CBF 600F-CBR 600 F
 

nikospireas

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Δεκ 2007
Μηνύματα
1.541
Κριτικές
49
Like
81
Πόντοι
3.945
Γειά σας παίδες,
Μετά από ένα χρόνο στιγνής αποταμίευσης κατάφερα να μαζέψω γύρω στα 7000 ευρώ και είμαι πλέον έτοιμος για αγορά της πρώτης μου μοτοσικλέτας σε κανα δίμηνο που θ’ανοίξει κι ο καιρός. Επειδή δυστυχώς δεν έχω την τύχη να γνωρίζω κάποιον σοβαρό μοτοσικλετιστή στον στενό μου κύκλο (κατάρα!) θα ήθελα να πάρω μια γνώμη απο σας που το κατέχετε το αντικείμενο γιατί είμαι λίγο χαμένος/άσχετος.
Λίγα λόγια για μένα: το μόνο μηχανάκι που έχω οδηγήσει για πάνω από 1 χλμ (άν εξαιρέσουμε το CB για το δίπλωμα) είναι ένα Χόντα Ιννόβα με το οποίο έχω κάνει 25000 ατρακάριστα χιλιόμετρα (έχω πέσει μονος μου βέβαια 2-3 φορές). Θέλω να πάρω μια μηχανή την οποία προγραμματίζω να κρατήσω για αρκετά χρόνια και έχω αποφασίσει να αποφύγω το βήμα των 250κ.εκ. και να πάω απευθείας σε κλάση 400-650. Η χρήση που θα κάνω θα είναι 98% ασφάλτινη και 85% αστική/ περιαστική (το 2% αντιστοιχεί σε κάτι βατούς χωματόδρομους στο χωριό). Τα κριτήρια μου, με σειρά προτεραιότητας είναι τα εξής:
Αξιοπιστία
Φιλική συμπεριφορά (ήρεμο γκάζι, χαμηλή θέση οδήγησης – είμαι 1.80)
Σχετικά μικρό μέγεθος και κοφτερό τιμόνι για την κίνηση
Άνεση
Ανεμοπροστασία
Τιμή
Φυσικά όλα τα ανωτέρω δεν μπορούν να συμβιβαστούν απόλυτα αλλά δύο μηχανές που μου κέντρισαν το ενδιαφέρον είναι το Καβασάκι ΕΡ6-Ν και το Σουζούκι Βι-Στρόμ. Η ερώτησή μου είναι ποιά η γνώμη σας για τα δύο και ποιό θα ταίριαζε περισσότερο στο προφίλ μου και άν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 
Νέοπας
αν και μ αρεσουνε τα street παντα,τα τελευταια χρονια εχω ενα translap 650 φιλε,για πρακτικους λογους.καλο μηχανακι χωρις κατι το πολυ extreme παντως. ο μηχανικος που πηγαινω τα τελευταια 10 χρονια,πολυ αξιοπιστο ατομο,τσεκαρισμενο  και χωρις συμφερον πιστευω,μου ελεγε περσι που σκεφτομουνα να αλλαξω μηχανη ,οτι το suzuki v storm που αναφερθηκες ειναι πολυ καλο,καλυτερο απο το δικο μου σε ολα σχεδον ! αυτα. αντε και καλες βολτες σε οτι επιλεξεις συναδελφε :)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom