Νέα

Μασατζίδικα στη Θεσσαλονίκη

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (1 μέλη και 9 επισκέπτες)

Humax

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Νοε 2007
Μηνύματα
5.298
Like
8.911
Πόντοι
2.356
Μαζί σου, δεν αντιλέγω. Αλλά και πάλι αυτό είναι ένα ρίσκο που καλούνται να πάρουν οι "μαγαζάτορες" αν θέλουν αύξηση του τζίρου τους.

Δεν ξέρω, δηλαδή, αν ντε και καλά εσύ που θα με πάρεις από το χέρι και θα με πας να με συστήσεις, είσαι και ο υπεύθυνος για την όποια στραβή μπορεί να συμβεί.

Είτε οι "μαγαζάτορες" θα πρέπει να ανοιχτούν λίγο παραπάνω είτε εμείς να σταματήσουμε γενικότερα να ρίχνουμε μαύρο χρήμα στην αγορά.
1. Κάποτε μας λέγανε φέρτε κανένα φίλο σας. Για να μη μας το λένε τώρα σημαίνει πως είναι ευχαριστημένοι με το πελατολόγιό τους και πιο ασφαλείς γιατί δεν ρισκάρουν με νέους πελάτες

2. Πες μας τη γνώμη σου Ποιος είναι υπεύθυνος αν σε πάει κάποιος κ γίνει μία στραβή

3. Εγώ προσωπικά για να πάω Μαριάννα πρέπει να κλείσω ραντεβού από πριν άμα πάω στο ξεκάρφωτο δύσκολο να βρω κάτι που να μου αρέσει αυτό κάτι σημαίνει

Τώρα θα μου πεις πως θα πάτε εσείς σε πριβε κ έχεις δίκιο εγώ προσωπικά τα άτομα πού πήγα τα γνώρισα καλά πριν τα πάω ήμουνα 100% σίγουρος
Το λέω αυτό γιατί κάποιος με είπε να δώσουμε ένα ραντεβού κάπου έξω από ένα μαγαζί κ να πάμε μαζί τόσο κουφα πράγματά

 

championagain79

Μέλος
Εγγρ.
26 Σεπ 2018
Μηνύματα
710
Κριτικές
1
Like
973
Πόντοι
86
1. Κάποτε μας λέγανε φέρτε κανένα φίλο σας. Για να μη μας το λένε τώρα σημαίνει πως είναι ευχαριστημένοι με το πελατολόγιό τους και πιο ασφαλείς γιατί δεν ρισκάρουν με νέους πελάτες

2. Πες μας τη γνώμη σου Ποιος είναι υπεύθυνος αν σε πάει κάποιος κ γίνει μία στραβή

3. Εγώ προσωπικά για να πάω Μαριάννα πρέπει να κλείσω ραντεβού από πριν άμα πάω στο ξεκάρφωτο δύσκολο να βρω κάτι που να μου αρέσει αυτό κάτι σημαίνει

Τώρα θα μου πεις πως θα πάτε εσείς σε πριβε κ έχεις δίκιο εγώ προσωπικά τα άτομα πού πήγα τα γνώρισα καλά πριν τα πάω ήμουνα 100% σίγουρος
Το λέω αυτό γιατί κάποιος με είπε να δώσουμε ένα ραντεβού κάπου έξω από ένα μαγαζί κ να πάμε μαζί τόσο κουφα πράγματά
1. Από την στιγμή που δεν φαίνονται διατεθειμένοι να πάρουν αυτό το ρίσκο, τότε, προφανώς, είναι ικανοποιημένοι με τον υπάρχοντα τζίρο.
2. "Δεν ξέρω, δηλαδή, αν ντε και καλά εσύ που θα με πάρεις από το χέρι και θα με πας να με συστήσεις, είσαι και ο υπεύθυνος για την όποια στραβή μπορεί να συμβεί."
Αυτό δεν το κατάλαβα.
3. Δικό τους το μαγαζί, δικός τους και ο τρόπος με τον οποίο το λειτουργούν. Εγώ πχ. την εταιρία μου την λειτουργώ κατά πως θεωρώ προσφορότερα και καλύτερα.

Λάβε υπόψη σου και κάτι τελευταίο. Αν γίνει πέσιμο και κλείσει το μαγαζί, δεδομένου ότι η πόλη μας είναι ένα μεγάλο χωριό, μακροπρόθεσμα, όλοι θα χάσουμε. Γιατί αφενός μεν θα υπάρχει ένα μαγαζί λιγότερο στην αγορά, αφετέρου δε φοβούνται και οι υπόλοιποι (πριβέ ή ελεύθεροι), και γίνεται ακόμη "σκληρότερη" η πόρτα...

Καταρχήν, καλημέρα.

Αν είναι οι μαγαζάτορες ικανοποιημένοι, το ξέρουν αυτοί και κουμάντο προφανώς δεν μπορούμε να τους κάνουμε.
Αν είναι να γίνει καμιά στραβή, θα γίνει είτε πάει κάποιος καινούριος πελάτης είτε πάει κάποιος παλιός. Άλλωστε, μήπως οι Αρχές δεν γνωρίζουν ποιο μαγαζί είναι πού και τι προσφέρει το καθένα;
Θα συμφωνήσω απόλυτα πως αν πέσει η προσφορά (κοριτσιών), θα είναι μικρότερη η ζήτηση. Ειδικά από τη στιγμή που μιλάμε για τη...συμπρωτεύουσα.

Και πάλι καλημέρα και...ας ντυθούμε ζεστά!
 

Passenger1980

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2017
Μηνύματα
66
Like
56
Πόντοι
0
Η Βερόνικα σταμάτησε στο Βάνα Σπα. Ξέρεις κανείς μήπως αν πήγε κάπου αλλού; Ευχαριστώ.
 

P1

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2008
Μηνύματα
552
Like
413
Πόντοι
26

koker5616

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2014
Μηνύματα
132
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
1
Κρίμα η Βερόνικα άριστη εκτόνωση και στοματικό...
 
Εγγρ.
15 Φεβ 2006
Μηνύματα
185
Like
564
Πόντοι
81
Καλημέρα στην παρέα .....
εγώ ένα έχω να πω δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει εδώ στην Θεσσαλονίκη  άλλα στην Αθήνα τα πράγματα είναι διαφορετικά .Τέτοιου είδους μαγαζιά διαφημίζονται ελεύθερα ακόμα και από το site που μας φιλοξενεί τώρα και εδώ στην πόλη μας παίζουν κρυφτό.... Μήπως ότι είμαστε μικρή κοινωνία μήπως η διεύθυνση της εδώ αστυνομίας δεν ξέρω .Είμαστε στην ίδια χώρα και επικρατούν δυο μέτρα και δυο σταθμά σε αυτό το θέμα , νομίζω είναι καιρός να ύπαρξη ισονομία έτσι ίσως ξεμπαζωσουμε κιόλας από όλα αυτά τα μαγαζιά που μας προσφέρουν χαμηλου επίπεδου υπηρεσίες ........ 
 

Humax

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Νοε 2007
Μηνύματα
5.298
Like
8.911
Πόντοι
2.356
εγω μια φορα που πηγα στην αθηνα πηγα στο ξεκαρφωτο κ εκανα φουλ

αυτο σημαινει πως ειναι μασατζιδικα που  :zfuck: με αδεια πιστευω

 

Humax

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Νοε 2007
Μηνύματα
5.298
Like
8.911
Πόντοι
2.356

ΛΗΞΙΑΡΧΟΣ...

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
2 Μαΐ 2016
Μηνύματα
6.035
Κριτικές
39
Like
15.339
Πόντοι
24.346
Για να το πούμε ξεκάθαρα ρε παιδιά. Στην Αθήνα τα παίρνουν στην ψυχρά οι μπάτσοι, και προσφέρουν προστασία στα μαγαζιά. Πολλά από αυτά μάλιστα , τα δουλεύουν οι ίδιοι οι μπάτσοι, μέσω δικών τους τσατσάδων. Εδώ τα πράγματα είναι πιο μαζεμένα. Παλιότερα, όταν υπήρχε γνωστός και μη εξαιρετέος Δκτης Ασφαλείας που τα έπιανε από παντού (ονόματα δεν λέμε-οικογένειες δεν θίγουμε), τα πράγματα ήταν πολύ πιο χαλαρά...
Ο νοών νοείτο.
 
Εγγρ.
15 Φεβ 2006
Μηνύματα
185
Like
564
Πόντοι
81
αυτό είπα και εγώ φίλε ότι το θέμα είναι στην αστυνομία και μόνο.
Πιστεύω ότι ακόμα και αυτά που δουλεύουν free χωρίς να είναι prive στην πόλη μας  έχουν πολύ μεγάλες άκρες και για αυτό δεν φοβούνται με τέτοιες υπηρεσίες χάλια (μας κλέβουν τα λεφτά μας ) να μην τους καταγγείλει κάποιος..... 


ΥΓ. Που σε ρε Βασίλη στην Κολετη 
    Που σε ρε Μάγκι με τα κορίτσια σου ( αν και λίγο ακριβή ήταν λίρα 100 )
 

Χυσεας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.325
Κριτικές
3
Like
1.291
Πόντοι
216
αυτό είπα και εγώ φίλε ότι το θέμα είναι στην αστυνομία και μόνο.
Πιστεύω ότι ακόμα και αυτά που δουλεύουν free χωρίς να είναι prive στην πόλη μας  έχουν πολύ μεγάλες άκρες και για αυτό δεν φοβούνται με τέτοιες υπηρεσίες χάλια (μας κλέβουν τα λεφτά μας ) να μην τους καταγγείλει κάποιος..... 


ΥΓ. Που σε ρε Βασίλη στην Κολετη 
    Που σε ρε Μάγκι με τα κορίτσια σου ( αν και λίγο ακριβή ήταν λίρα 100 )
Φιλε μου για την Μαγκι συμφωνω απολυτα.Απλα το καλυτερο μασατζιδικο κατα την γνώμη μου.
 

ΛΗΞΙΑΡΧΟΣ...

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
2 Μαΐ 2016
Μηνύματα
6.035
Κριτικές
39
Like
15.339
Πόντοι
24.346
αυτό είπα και εγώ φίλε ότι το θέμα είναι στην αστυνομία και μόνο.
Πιστεύω ότι ακόμα και αυτά που δουλεύουν free χωρίς να είναι prive στην πόλη μας  έχουν πολύ μεγάλες άκρες και για αυτό δεν φοβούνται με τέτοιες υπηρεσίες χάλια (μας κλέβουν τα λεφτά μας ) να μην τους καταγγείλει κάποιος..... 


ΥΓ. Που σε ρε Βασίλη στην Κολετη 
    Που σε ρε Μάγκι με τα κορίτσια σου ( αν και λίγο ακριβή ήταν λίρα 100 )
Ο Βασίλης - Κωλετη , ήταν το καλύτερο μαγαζί στην πόλη , ever.
 

koker5616

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2014
Μηνύματα
132
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
1
Stallion41 αν την είχες για Αγία τη Βερόνικα από Βάνα τι να σου πω, στην πίπα άριστη...χάθηκε το μεγάλο ταλεντο
 

Πανοπλος

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2017
Μηνύματα
217
Like
90
Πόντοι
1
αυτό είπα και εγώ φίλε ότι το θέμα είναι στην αστυνομία και μόνο.
Πιστεύω ότι ακόμα και αυτά που δουλεύουν free χωρίς να είναι prive στην πόλη μας  έχουν πολύ μεγάλες άκρες και για αυτό δεν φοβούνται με τέτοιες υπηρεσίες χάλια (μας κλέβουν τα λεφτά μας ) να μην τους καταγγείλει κάποιος..... 


ΥΓ. Που σε ρε Βασίλη στην Κολετη 
    Που σε ρε Μάγκι με τα κορίτσια σου ( αν και λίγο ακριβή ήταν λίρα 100 )
Καμια ακρη δεν εχουν απλα ρισκαρουν τα αφεντικα παντα απουσιαζουν και το μπαλακι παει στα κοριτσια οποιος καταλαβε 
 

nobi3000

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2011
Μηνύματα
186
Like
8
Πόντοι
1
Ο Βασίλης - Κωλετη , ήταν το καλύτερο μαγαζί στην πόλη , ever.
[/quot
Ο Βασίλης - Κωλετη , ήταν το καλύτερο μαγαζί στην πόλη , ever.

Συμφωνώ  1Α. Βασίλης Κωλέττη
        2Α. Εύα Edelweiß Β. Όλγας
        3Α. Μαριάννα που τώρα είναι  ΑΑΑΑΑ
        τα υπόλοιπα Ιδρύματα ακολουθούν!
Αλλά το ωραίο και το  όμορφο των γυναικών είναι ότι λόγω "χημείας" ποτέ δεν ξέρεις με ποια θα περάσεις αξέχαστα.
Αν κάποιος μπορεί να  επικαιροποιήσει τον κατάλογο των Ιδρυμάτων καλοδεχούμενος
 

anti garcia

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2018
Μηνύματα
90
Like
54
Πόντοι
0
Καμια ακρη δεν εχουν απλα ρισκαρουν τα αφεντικα παντα απουσιαζουν και το μπαλακι παει στα κοριτσια οποιος καταλαβε 

Καλησπέρα σε όλους. Όντως τα περισσότερα αφεντικά απουσιάζουν και βάζουν καμμία κοπέλα σαν υπεύθυνη, να κάνει τον αυτοφωράκια όταν γίνεται η στραβή, εκτός από έναν,τον Νίκο (Body Free). Ο Νίκος πάντα είναι μέσα στο μαγαζί, δεν το εγκαταλείπει ποτέ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom