Νέα

Μασατζίδικα στη Θεσσαλονίκη

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 5 άτομα (1 μέλη και 4 επισκέπτες)

netronios

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
129
Κριτικές
1
Like
64
Πόντοι
1
συμφωνω με στοφο.λεμε οτι η τζοαννα ειναι σχετικα καλη σε σχεση με ο,τι υπαρχει, οχι ο,τι θα θελαμε να υπαρχει.
 

stofos

Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2005
Μηνύματα
228
Like
8
Πόντοι
1
φίλε netronios, είδες στο μαγαζί εκείνο και άλλες κοπέλλες που να αξίζει τον κόπο να το επισκεπτούμε?
 

DIMO

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Ιουλ 2006
Μηνύματα
990
Κριτικές
16
Like
10
Πόντοι
1.997
Αρχές της άλλης εβδομάδας, λέω να επισκεφθώ ένα από τα μαγαζιά του είδους. Δεν έχω ξαναπάει, γιατί οι προτιμήσεις μου είναι διαφορετικές (προτιμώ να κινούμαι πάντα είτε στο δικό μου χώρο, είτε -το καλύτερο-σε ξενοδοχείο). Επειδή λοιπόν η εμπειρία σχετικά με το εν λόγω θέμα είναι ανύπαρκτη, ζητώ βοήθεια από όλους τους συναγωνιστές της Θεσσαλονίκης. Αναμένω τις πιο ΑΞΙΟΛΟΓΕΣ προτάσεις. Wobasor επειδή φαίνεται ότι το ξέρεις το άθλημα, οι προτάσεις σου θα ληφθούν σοβαρά υπ' όψη.
 

netronios

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
129
Κριτικές
1
Like
64
Πόντοι
1
ποιο μαγαζι φιλε στοφο?
 

bianconero

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2007
Μηνύματα
25
Like
0
Πόντοι
0
Εχτές το πρωί πήγα στη βούλγαρη.Πολύ ωραίος χώρος και ακόμα ποιό ωραία η κοπέλα που σηκώνει το τηλέφωνο, αλλά μόνο αυτό κάνει.Έκανα με τη Μασάγια τη ταυλανδέζα.Κομπλέ.Βέβαια μου πήρε κανα τέταρτο για να τη ψύσω οτι δεν είμαι αστυνομικός αλλά μετά όλα καλά.Ωραίο μασάζ κάνει και ακόμα καλύτερο τσιμπ.... .Το καλό είναι οτι δεν σε βιάζει κανείς.Ντουζάκι με την υσυχία μου.Το κακό με αυτά τα μαγαζιά για μενα είναι οι ώρες λειτουργίας, 1100-2200, γιατί αμέσως μετά έπρεπε να πάω στη δουλειά.Λές και έσκαβα όλο το πρωί ήμουν, δεω μπορούσα να πάρω τα πόδια μου.Δεν είδα δυστηχώς και τις άλλες κοπέλες για να έχω άποψη, αν ξέρει κάποιος ας με ενημερώσει σχετικά.
στο συγκεκριμένο χωρο υπαρχουν κάμερες. θα με αμφισβητησουν πολλοι "φωστηρες" αλλα ξερω τι λεω. για αυτο το λογο έφυγαν οι υπόλοιπες οταν μετακομισαν. οταν ηταν στη Συνδικα ο χωρος ηταν "καθαρος". και οσο για την αξιοπιστια μου,οτι εχω πει παλαιοτερα ηταν 100% αληθινο. μη σας ξεγελαει το νεος στο ονομα μου. σβηστηκε μυστηριοδως το προφιλ μου πριν 2 μηνες και εκανα αλλο με νεο ονομα. αυτα. εγω παντως συνιστω προσοχη για να μη εχουμε αναμεσα μας υποψηφιοτητες για πορνο-οσκαρ
 

JohnWoo

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2006
Μηνύματα
718
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
6
στο συγκεκριμένο χωρο υπαρχουν κάμερες. θα με αμφισβητησουν πολλοι "φωστηρες" αλλα ξερω τι λεω. για αυτο το λογο έφυγαν οι υπόλοιπες οταν μετακομισαν. οταν ηταν στη Συνδικα ο χωρος ηταν "καθαρος". και οσο για την αξιοπιστια μου,οτι εχω πει παλαιοτερα ηταν 100% αληθινο. μη σας ξεγελαει το νεος στο ονομα μου. σβηστηκε μυστηριοδως το προφιλ μου πριν 2 μηνες και εκανα αλλο με νεο ονομα. αυτα. εγω παντως συνιστω προσοχη για να μη εχουμε αναμεσα μας υποψηφιοτητες για πορνο-οσκαρ

χεχε, φίλε δεν έχω λόγω να σε αμφισβητήσω αλλά προσωπικά δεν με πειράζει να με παίρνουν οι κάμερες προσωπικά! Μάλιστα θα θελα και να έβρισκα το βίντεο με τον εαυτό μου να γαμάει την Μασάγια
 

pouto

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2007
Μηνύματα
200
Κριτικές
10
Like
0
Πόντοι
11
Για σας παιδιά,νέος στην σελίδα,μήπως μπορεί να μου πει κανένας για Θεσσαλονίκη καμιά καλή διεύθυνση μασάζ; :think: :2funny:
 

stofos

Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2005
Μηνύματα
228
Like
8
Πόντοι
1
Λοιπόν για τα νέα μέλη βασικά, παραθέτω ένα σύντομο οδηγό των μαγαζιών που προσωπικά τουλάχιστον ξέρω (όλα σχεδόν τα παρακάτω τηλέφωνα είναι στον Αγγελιοφόρο και κάποια από αυτά και στην metrosport).

Βαρδάρης 69***408
Βούλγαρη (παλιό μαγαζί Συνδίκα) 69***760
Καλαμαριά 2310-****17
Μαρτίου 2310-****05
Βασ.Όλγας-Seven- 69***060 
Βασ. Γεωργίου 69***094
Αμπελόκηποι 69***164

Ας συνεισφέρουν και άλλοι παλιότεροι συνάδελφοι  αν μπορούν και με άλλες διευθύνσεις και τηλέφωνα (πχ Εγνατίας κοντά στην Αντιγονιδών, Ι.Δραγούμη κλπ) που δεν έχω υπόψη μου.

Δεν λέω καμία προσωπική γνώμη είτε για τα μαγαζιά, είτε για τις κοπέλλες, διότι τα γούστα και οι προτιμήσεις ποικίλουν. Άλλωστε το φόρουμ υπάρχει για να μαθαίνουμε όλοι, αφού και οι κοπέλλες συχνά αλλάζουν - να μην ξεχνάμε βέβαια και το ότι: πάντα χρειάζεται ανά τακτά χρονικά διαστήματα νέο προσωπικό στα μαγαζιά και ειδικά στα πολυσύχναστα, ιδιαίτερα στην μικρή και κλειστή αγορά της πόλης μας, διότι οι ίδιες και οι ίδιες συνέχεια κοπέλλες αρχίζουν κάπου και κουράζουν :( -.  
 

ARIANOS

Μέλος
Εγγρ.
10 Φεβ 2006
Μηνύματα
17
Like
0
Πόντοι
0
Ξερει κανενας σθναδελφος μασαζοφαν για μαγαζι κοντα σε
εγνατια-αντιγονιδων? πρωτη φορα το ακουω!! :o :o :o
 

lonelysoul28

Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2007
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
Υπάρχει ένα ινστιτούτο αλλά η κοπέλλα ήταν απαράδεκτη (πήγα πριν 6 μήνες οπότε ίσως έχει αλλάξει)... προσφέρει και ειδικά προγράμματα με αυξημένο όμως κόστος... Δεν ήταν τίποτε ιδιαίτερο (απλά πέρασα, δεν έμεινα...)
 

Επισκέπτης
ενημερωση να κανω αρχικα.
λοιπον αν καπιοι δεν αλαξουν τακτικη θα χασουν και τους πελατες που
εχουν!θελω να πω οτι κανουν 15-20λεπτα μασαζ αντε φραπες...ωραιοι
εισται!!!για μα....ες μας περασατε?οταν λεμε μασαζ ενουμε μασαζ και
οχι χαίδεματα την πλατη!και ενοουμε πανω απο μισαωρο μαζι με φραπε!
το καμπανακη κτιπα για αυτο του βαρδαρη ξανα!!!!συμωρφοθιται!!!
επισης αυτο στην βουλγαρη το νεο(πρωιν π.συνδικα)οτι πιγα 2φορες
μια πανω απο 40 κυρια χοντρη,φατσα σαν αναποδο σημα της mazda,με ενα
προσποιητο χαμογελο,καθε λεπτο του μασαζ ιχαα..ιχαα.ιχααα....νουμερο!
πηγα 3φορες και με εκλασαν!λεφτα σας δινουμε!!!τουλαχιστον προσφερεται
της NORMAL υπηρεσιες σας μασαζ-φραπε και.....βλεπουμε!!!,αρπακτες κοιτατε να κανετε???

 

Th_n_Hrd

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
23
Like
0
Πόντοι
0
Ιωνος Δραγουμη 69...501 & 69...747

Παρεπιπτοντως, εκει δουλευε η Κλειω. Μηπως ξερει κανεις που πηγε ?
 

stofos

Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2005
Μηνύματα
228
Like
8
Πόντοι
1
Όσο εύκολα και άμεσα μπορεί να ανέβει κάποιος, τόσο ευκολότερα μπορεί να γκρεμιστεί, γιατί η κορυφή, το γρήγορο και εύκολο κέρδος-απληστία, δεν είναι παντοτινά....
Κάποιοι μάλλον το πήραν πολύ επάνω τους με τα ωραία μας λεφτά, θεωρόντας μας ως δεδομένους με ένα "ζύμωμα" και "ξεπέτα" αντί για μασάζ  :tickedoff:. Ο πελάτης όμως ψάχνεται, πάει και σε άλλα μαγαζιά, συγκρίνει και διαλέγει.
Ξυπνήστε κύριοι και κυρίες υπεύθυνοι των μαγαζιών γιατί υπάρχουν και νέα άλλα και "prive'" μαγαζιά στην πόλη μας, που λειτουργούνε με στάνταρ και ευχαριστημένη πελατεία, παρέχοντας στην προγραμματισμένη τους ώρα  και άνετα τις υπηρεσίες (δηλ. στα 45 λεπτά και περισσότερο ακόμα αν υπάρχει περιθώριο).

Τι ζητάει λοιπόν από τέτοια μαγαζιά κατά την γνώμη μου ένας πελάτης (νέος και παλιός):

Χαμόγελο και ευγένεια στην υποδοχή, είτε από τις κοπέλλες, είτε από τους υπεύθυνους του χώρου (επηρεάζει φοβερά η πρώτη εντύπωση πάντα - επιτέλους να ξεπεραστεί αυτή η φοβία του μισοκοιτάγματος).

Επαγγελματικό μασάζ στο χρόνο που προβλέπεται δηλ. στα 45΄και όχι ζύμωμα, να αισθάνεσαι δηλ. στο τέλος ότι έχεις πραγματικά χαλαρώσει σε όλο σου το σώμα . Στ΄αρχίδια μου εμένα αν έχει πολύ κόσμο, κανονίστε νορμάλ την σειρά των ραντεβού και διώξε αν είσαι φούλ τον κάθε λογής διερχόμενο. Δηλ. οι άλλοι πελάτες που είναι τυπικοί και κλέινουν ραντεβού από πρίν είναι μαλάκες? Επίσης αν θέλαμε μόνο να χουφτώσουμε πηγαίναμε κατευθείαν στα κόκκινα σπιτάκια, όπου με λιγότερα λεφτά και χωρίς πολλά-πολλά θα γαμούσαμε κιόλας.

Υπομονή με όλα τα συναφή της κατά την φάση της εκτόνωσης (ο πελάτης το καταλαβαίνει αμέσως αν θέλεις να τον τελειώσεις γρήγορα πονώντας τον κιόλας με τον βιαστικό και απότομο φραπέ και αυτό είναι ένα επίσης πολύ αρνητικό σημείο όταν συμβαίνει).

Καθαριότητα (αν και θα έπρεπε να ήτανε δεδομένο, αλλά δυστυχώς σε κάποια μαγαζιά την υποτιμούνε ακόμα).

Συχνή ανανέωση προσωπικού.

Ευγένεια και κουβεντούλα από τις κοπέλλες γιατί ερχόμαστε να χαλαρώσουμε, να διασκεδάσουμε γιατί και αυτό διασκέδαση και μάλιστα ακριβή είναι (για άλλους € 50 δεν είναι ούτε το μεροκάματό του και αυτό πρέπει να γίνει σεβαστό).

Ο πελάτης δεν είναι πρόβατο, ξέρει πότε να επιβραβεύει και πότε να απορρίπτει.

Συνάδελφε vit-26 με ποιά κοπέλλα έκανες στον Βαρδάρη?(στείλε μου pm-thanks-)
 

thesspunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
3.346
Κριτικές
6
Like
1.096
Πόντοι
376
Δηλαδή ζητάμε από όλους αυτούς, από τα αφεντικά μέχρι και τις μασατζούδες, να συμπεριφέρονται σαν καλοί επαγγελματίες;  Σαν πολλά δεν ζητάμε ρε παιδιά;

Υ.Γ.  Άνοιξε καινούργιο, το μάθατε;
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
Όσο εύκολα και άμεσα μπορεί να ανέβει κάποιος, τόσο ευκολότερα μπορεί να γκρεμιστεί, γιατί η κορυφή, το γρήγορο και εύκολο κέρδος-απληστία, δεν είναι παντοτινά....

Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ με όσα γράφεις συναγωνιστή... ΔΥΣΤΗΧΩΣ όμως στους περισσότερους οίκους στην Ελλάδα επικρατεί η αντίληψη της "ξεπέτας"
 

JohnWoo

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2006
Μηνύματα
718
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
6
Όσο εύκολα και άμεσα μπορεί να ανέβει κάποιος, τόσο ευκολότερα μπορεί να γκρεμιστεί, γιατί η κορυφή, το γρήγορο και εύκολο κέρδος-απληστία, δεν είναι παντοτινά....
Κάποιοι μάλλον το πήραν πολύ επάνω τους με τα ωραία μας λεφτά, θεωρόντας μας ως δεδομένους με ένα "ζύμωμα" και "ξεπέτα" αντί για μασάζ  :tickedoff:. Ο πελάτης όμως ψάχνεται, πάει και σε άλλα μαγαζιά, συγκρίνει και διαλέγει.
Ξυπνήστε κύριοι και κυρίες υπεύθυνοι των μαγαζιών γιατί υπάρχουν και νέα άλλα και "prive'" μαγαζιά στην πόλη μας, που λειτουργούνε με στάνταρ και ευχαριστημένη πελατεία, παρέχοντας στην προγραμματισμένη τους ώρα  και άνετα τις υπηρεσίες (δηλ. στα 45 λεπτά και περισσότερο ακόμα αν υπάρχει περιθώριο).

Τι ζητάει λοιπόν από τέτοια μαγαζιά κατά την γνώμη μου ένας πελάτης (νέος και παλιός):

Χαμόγελο και ευγένεια στην υποδοχή, είτε από τις κοπέλλες, είτε από τους υπεύθυνους του χώρου (επηρεάζει φοβερά η πρώτη εντύπωση πάντα - επιτέλους να ξεπεραστεί αυτή η φοβία του μισοκοιτάγματος).

Επαγγελματικό μασάζ στο χρόνο που προβλέπεται δηλ. στα 45΄και όχι ζύμωμα, να αισθάνεσαι δηλ. στο τέλος ότι έχεις πραγματικά χαλαρώσει σε όλο σου το σώμα . Στ΄αρχίδια μου εμένα αν έχει πολύ κόσμο, κανονίστε νορμάλ την σειρά των ραντεβού και διώξε αν είσαι φούλ τον κάθε λογής διερχόμενο. Δηλ. οι άλλοι πελάτες που είναι τυπικοί και κλέινουν ραντεβού από πρίν είναι μαλάκες? Επίσης αν θέλαμε μόνο να χουφτώσουμε πηγαίναμε κατευθείαν στα κόκκινα σπιτάκια, όπου με λιγότερα λεφτά και χωρίς πολλά-πολλά θα γαμούσαμε κιόλας.

Υπομονή με όλα τα συναφή της κατά την φάση της εκτόνωσης (ο πελάτης το καταλαβαίνει αμέσως αν θέλεις να τον τελειώσεις γρήγορα πονώντας τον κιόλας με τον βιαστικό και απότομο φραπέ και αυτό είναι ένα επίσης πολύ αρνητικό σημείο όταν συμβαίνει).

Καθαριότητα (αν και θα έπρεπε να ήτανε δεδομένο, αλλά δυστυχώς σε κάποια μαγαζιά την υποτιμούνε ακόμα).

Συχνή ανανέωση προσωπικού.

Ευγένεια και κουβεντούλα από τις κοπέλλες γιατί ερχόμαστε να χαλαρώσουμε, να διασκεδάσουμε γιατί και αυτό διασκέδαση και μάλιστα ακριβή είναι (για άλλους € 50 δεν είναι ούτε το μεροκάματό του και αυτό πρέπει να γίνει σεβαστό).

Ο πελάτης δεν είναι πρόβατο, ξέρει πότε να επιβραβεύει και πότε να απορρίπτει.

Πιστεύω ότι όλοι συμφωνούμε με αυτές τις προτάσεις και αν εφαρμόζονταν θα βελτίωναν κατά πολύ την κατάσταση, αλλά δεν το βλέπω... Ωστόσο ακόμα και μία μικρή βελτίωση να γίνει θα κάνει διαφορά προς το θετικό. Μακάρι, όπως λέτε, να τα βλέπουν αυτά τα ποστ κάποιοι απ τα εν λόγω καταστήματα και να δουν ότι εμείς οι πελάτες δεν είμαστε βόδια αλλά έχουμε κρίση και να αναγκαστούν να ανεβάσουν λίγο τις υπηρεσίες τους.
 

halias

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2007
Μηνύματα
167
Like
25
Πόντοι
1
Εν'το μεταξυ και αυτη η μυστικοπαθεια.....λες και αν θελουν οι μπατσοι δεν τους κλεινουν σε 5 λεπτα......η αστυνομια αν θελει μπορει να μαθει ποσες φορες την ημερα κλανεις ποσες φορες την ημερα κατουρας και ποσες φορες την ημερα ξυνεις τα αρκιντια σου.
Οποτε ξεκοληστε!!!!!!!!! Τι λαλακιες ειναι αυτες του στυλ αν ξαναερθεις δεν γινπονται αυτα απο την πρωτη κτλ κτλ.  Ο μπατσουλης του ηθων δηλαδη δεν μπορει να παει και να ξαναπαει και να στο κιλεισει την τεταρτη πεμπτη φορα?(αφου πρωτα σου εχει πηπηξει και τους εργαζομενους σου....)
Ειστε οργια all of you managers directors of the relaxing areas companies.
Ευχαριστω

ΥΓ Καμια μερα θα μ'αφησουν με την ψ_λη στο χερι και θα τους πω  <<'Η βαρας φραπε-πιπα τωρα η παιρνω τους μπατσους τηλεφωνο>> .  Μετα να δεις πως υγραινονται τα νακια......
 

halias

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2007
Μηνύματα
167
Like
25
Πόντοι
1
Αν μπορει καποιος να μου στειλει το τηλ απο το μαγαζί στον Βαρδαρη (μιας και η καινουρια μου νδουλεια ειναι κοντα) σας παρακαλω γιατι δεν μπορω να παρω και ανοιξω εφημεριδα τωρα στο γραφειο μου. Είναι το boss εδω

Και αν υπαρχει και καποιος που να πηγε τωτα τελευταια να μου πει κανα σχολιο ακομα καλυτερα
 

thess37

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουλ 2007
Μηνύματα
22
Like
0
Πόντοι
0
Δεν ειναι αναγκη να βλεπουν τα ποστ ρε παιδια οι "καταστηματαρχες" για να αλλαξει κατι, το μονο που θα τους κανει να αλλαξουν το σερβις ειναι να μειωθει δραματικα ο τζιρος τους, ελα ομως που για να εχουν στα μαγαζια τα μπαζα και να "βγαινουν" παει να πει οτι εχει αιμοδοτες το μαγαζι,οποτε προτεινω την δημιουργια καινουργιου threat με θεμα "ΠΡΟΤΕΙΝΩ" και να αναφερονται σε αυτο μονο τα καλα κομματια τις πολης .
Πιστεύω ότι όλοι συμφωνούμε με αυτές τις προτάσεις και αν εφαρμόζονταν θα βελτίωναν κατά πολύ την κατάσταση, αλλά δεν το βλέπω... Ωστόσο ακόμα και μία μικρή βελτίωση να γίνει θα κάνει διαφορά προς το θετικό. Μακάρι, όπως λέτε, να τα βλέπουν αυτά τα ποστ κάποιοι απ τα εν λόγω καταστήματα και να δουν ότι εμείς οι πελάτες δεν είμαστε βόδια αλλά έχουμε κρίση και να αναγκαστούν να ανεβάσουν λίγο τις υπηρεσίες τους.
 

reveal

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2007
Μηνύματα
8
Like
0
Πόντοι
0
Καλησπέρα παιδιά!καινούριος, αλλα παρακολουθώ τις τελευταίες μέρες το θέμα σας. κάπου αναφέρθηκε για μια τύπισα κατα μπότσαρη μεριά με σόλωνος νομίζω...έχει κανείς παραπάνω πληροφορίες? αν γίνεται ένα pm όποιος γνωρίζει κανά τηλ. πάντως κατάλαβα ότι γενικά σ'αυτή την περιοχή έχει κίνηση ε?
ευχαριστώ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom