Νέα

Μασατζίδικα στη Θεσσαλονίκη

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 63 άτομα (3 μέλη και 60 επισκέπτες)

FILOXENOUMENOS

Μέγας
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.745
Κριτικές
40
Like
1.190
Πόντοι
4.387
κουρασε το θεμα της "διαμαχης" . καλο ειναι να μην ασχολουμαστε .

παντως η βασια εχει σταματησει να ασχολειται εδω και καιρο .

να υγειαινουμε ... :)
Συμφωνώ απόλυτα και για τα δυο
Η αγαπητή Νίκη να σέβεται ομως, όπως πρέπει και κάθε ιδιοκτητης του χώρου να σέβεται, τους πελάτες.
Κάμερες , ανώνυμα τηλεφωνήματα και υποτίμηση του πελάτη είναι απαράδεκτα.

Ο άνδρας δεν είναι τόσο μλκς όσο νομίζει .
Και αυτό με τα sms να σταματήσει.
Πλέον είναι στο προγραμμα τα sms της ηλεκτρονικής Αθηνών , της  cosmote και της Νίκης...

αρκετά ομως.
 

azazel

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
10.434
Κριτικές
217
Like
17.600
Πόντοι
38.177
Συμφωνώ απόλυτα και για τα δυο
Η αγαπητή Νίκη να σέβεται ομως, όπως πρέπει και κάθε ιδιοκτητης του χώρου να σέβεται, τους πελάτες.
Κάμερες , ανώνυμα τηλεφωνήματα και υποτίμηση του πελάτη είναι απαράδεκτα.

Ο άνδρας δεν είναι τόσο μλκς όσο νομίζει .
Και αυτό με τα sms να σταματήσει.
Πλέον είναι στο προγραμμα τα sms της ηλεκτρονικής Αθηνών , της  cosmote και της Νίκης...

αρκετά ομως.

Ολα αυτα τα βρηκες με το gps?
Ποσο πισω ειμαστε...
 

FILOXENOUMENOS

Μέγας
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.745
Κριτικές
40
Like
1.190
Πόντοι
4.387
Ολα αυτα τα βρηκες με το gps?
Ποσο πισω ειμαστε...

Ρε azazel διάβασε τι έγραψα πιο πάνωκαι άσε την ειρωνία σου.
Έγραψα πουθενά οτι εντόπισα εγώ κατι ?
Δεν πάω σε καμία απο τις δυο κύριες.

Το διαπίστωσε καποιος και το μεταφέρω.
Κράτησα μια πολυ μικρή επιφύλαξη όπως είπα αλλά επειδή το θέμα με τις κάμερες το υποστήριζε κάποτε η συγκεκριμένη μάλλον είναι αληθές.
Και όσο για το gps , ναι ρε φίλε τα καλά προγράμματα εντοπίζουν κάμερες παρακολούθησης κίνησης ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΑΛΛΗ ΚΑΜΕΡΑ. ειχα στο αυτοκίνητο και κάθε φορα που περνούσα έξω απο εργοστάσιο, βίλα κλπ σφύριζε.


Δεν ξέρω που αποσκοπεί η ειρωνία σου.
Επίτρεψε μου τα μασατζιδικα να τα γνωρίζω απο τα μεσα της δεκαετίας του 90.

Και αυτη τη φορα δε θα αντιπαρατεθώ μαζί σου γιατί πάλι θα μου την πέσει πάλι όλο το σύστημα.

Bottom line: υπάρχουν βάσιμες ενδείξεις οτι η Νίκη εχει κάμερες στα δωμάτια όπως το body free και ο Στέλιος .
Απλά να το έχουμε υπ'οψιν
 

AGNIUS

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2007
Μηνύματα
6.278
Like
43
Πόντοι
66
Μαυρο σε οποιο "καταστημα" διανοηθει να κανει παιχνιδακια με καμερες.και καλο ειναι να βγαινουν προς τα εξω
στα αρχιδια μας ο πολεμος μεταξυ τους,ας τα βρουνε.Το θεμα ειναι να σεβονται τον πελατη που ακουμπαει τα χρηματα του.
Και μια καταγγελια δε θα κανε κακο,μπας και βαλουν μυαλο...
 

Babaroufis

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2005
Μηνύματα
49
Κριτικές
2
Like
57
Πόντοι
0
Τελικα αξιζει να πας πουθενα στις μερες μας... ηα απολυτο σκοταδι στα μαστζιδικα...?
 

akismouse

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαρ 2013
Μηνύματα
78
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
0
Με το GPS δεν εντοπίζεις ενεργές κάμερες, μην ξεχάσουμε και αυτά πού ξέρουμε. Υπάρχουν άλλα μηχανήματα που το κάνουν αυτό. Τώρα όσο αφορά κάμερες και μικρόφωνα πιστεύω στο 90% των μαγαζιών έχουν κάτι. Το θέμα είναι πώς τα χρησιμοποιούν. Οσο για τα sms απλά απαράδεκτο.
 

FILOXENOUMENOS

Μέγας
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.745
Κριτικές
40
Like
1.190
Πόντοι
4.387
Με το GPS δεν εντοπίζεις ενεργές κάμερες, μην ξεχάσουμε και αυτά πού ξέρουμε. Υπάρχουν άλλα μηχανήματα που το κάνουν αυτό. Τώρα όσο αφορά κάμερες και μικρόφωνα πιστεύω στο 90% των μαγαζιών έχουν κάτι. Το θέμα είναι πώς τα χρησιμοποιούν. Οσο για τα sms απλά απαράδεκτο.

Φίλε μου δεν ειμαι ειδήμων αλλά καλά gps ανιχνεύουν κάμερες παρακολούθησης κυκλοφοριας . Και οντως σφυρίζουν σε κάθε κάμερα
Περνούσα μπροστά απο το σπίτι του Χαΐτογλου κάθε πρωί και σφύριζε για τις κάμερες που είχε πέριξ του σπιτιού στο Ωραιόκαστρο
 

AGNIUS

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2007
Μηνύματα
6.278
Like
43
Πόντοι
66
Φίλε μου δεν ειμαι ειδήμων αλλά καλά gps ανιχνεύουν κάμερες παρακολούθησης κυκλοφοριας . Και οντως σφυρίζουν σε κάθε κάμερα
Περνούσα μπροστά απο το σπίτι του Χαΐτογλου κάθε πρωί και σφύριζε για τις κάμερες που είχε πέριξ του σπιτιού στο Ωραιόκαστρο
Φιλε και εγω δεν ειμαι ειδημων αλλα νομιζω δεν εχουν καμια σχεση οι καμερες παρακολουθησης κυκλοφοριας με τις καμερες στα δωματια.Αυτες ανιχνευονται
με ενα κινητο τηλ. στο σκοταδι.
 

azazel

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
10.434
Κριτικές
217
Like
17.600
Πόντοι
38.177
Ρε azazel διάβασε τι έγραψα πιο πάνωκαι άσε την ειρωνία σου.
Έγραψα πουθενά οτι εντόπισα εγώ κατι ?
Δεν πάω σε καμία απο τις δυο κύριες.

Το διαπίστωσε καποιος και το μεταφέρω.
Κράτησα μια πολυ μικρή επιφύλαξη όπως είπα αλλά επειδή το θέμα με τις κάμερες το υποστήριζε κάποτε η συγκεκριμένη μάλλον είναι αληθές.
Και όσο για το gps , ναι ρε φίλε τα καλά προγράμματα εντοπίζουν κάμερες παρακολούθησης κίνησης ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΑΛΛΗ ΚΑΜΕΡΑ. ειχα στο αυτοκίνητο και κάθε φορα που περνούσα έξω απο εργοστάσιο, βίλα κλπ σφύριζε.


Δεν ξέρω που αποσκοπεί η ειρωνία σου.
Επίτρεψε μου τα μασατζιδικα να τα γνωρίζω απο τα μεσα της δεκαετίας του 90.

Και αυτη τη φορα δε θα αντιπαρατεθώ μαζί σου γιατί πάλι θα μου την πέσει πάλι όλο το σύστημα.

Bottom line: υπάρχουν βάσιμες ενδείξεις οτι η Νίκη εχει κάμερες στα δωμάτια όπως το body free και ο Στέλιος .
Απλά να το έχουμε υπ'οψιν

Ο μονος λογος που το ανεφερα ειναι γιατι το gps απ'οσο ξερω στα τοσα χρονια μου ειναι για να σου διχνει το δρομο.Τωρα αμα εξελιχτηκε τοσο πολυ η τεχνολογια τι να πω?και μη στραβωνεις σε οτι και να πουμε δλδ
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
ΠαλΙ άρχισε το ράδιο αρβύλα
Ναι κάποια μαγαζιά  έχουν κάμερες
Σχεδόν όλα στην είσοδο και στο σαλόνι για να μην συννατησουν οι κοπέλες κάποιον γνωστό τους κλπ και κάποια και μέσα για να μη δίνουν οι κοπέλες τηλέφωνα για κατ ιδίαν επικοινωνία στους πελάτες
Όσον αφορά την ανίχνευση καμερών με  GPS smartphone απλά γελάω
Καλησπερα σ όλους κι όλες
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 33661

Επισκέπτης
Φίλε μου δεν ειμαι ειδήμων αλλά καλά gps ανιχνεύουν κάμερες παρακολούθησης κυκλοφοριας . Και οντως σφυρίζουν σε κάθε κάμερα
Περνούσα μπροστά απο το σπίτι του Χαΐτογλου κάθε πρωί και σφύριζε για τις κάμερες που είχε πέριξ του σπιτιού στο Ωραιόκαστρο
Έλα αδερφέ τώρα σε κατάλαβα τι εννοείς: Αυτό που λες δεν είναι gps, είναι αντιραντάρ. Πρόκειται για εντοπιστή καμερών και ραντάρ ("πιστόλια" αστυνομίας), τα οποία όντως σφυρίζουν όταν αντιληφθούν υπέρυθρο σήμα ή ακτίνα laser. Εννοείται ότι αυτά απαγορεύονται σύμφωνα με τον ΚΟΚ, επειδή παρεμβάλλουν στις συσκευές της αστυνομίας. Νομίζω 2000€ πρόστιμο, 60 μέρες πινακίδες και 30 μέρες το δίπλωμα! Πρέπει να έχεις το μηχάνημα για να έχεις και την εφαρμογή για το κινητό σου android - ios. Για να εντοπίσεις όμως το σήμα από κάμερες της Νίκης, θα πρέπει να είσαι εκεί στο χώρο και να έχεις και το μηχάνημα μαζί. Αλλιώς μπορεί να πιάνεις από διπλανούς χώρους. Στην είσοδο ή στο σαλόνι της νομίζω έχει η Νίκη φανερή κάμερα ή κάνω λάθος; Το σημαντικό δεν είναι βέβαια αν σε βλέπει στην είσοδο, αυτό είναι αποδεκτό. Το τρομερό είναι να σε ΓΡΑΦΕΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ. Επιβεβαίωσέ το πάντως για να δούμε πώς θα το αντιμετωπίσουμε.    
 

AGNIUS

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2007
Μηνύματα
6.278
Like
43
Πόντοι
66
Στην εισοδο παει στο διαολο,μεσα ειναι και παρανομο και εξευτελιστικο για τον πελατη.Οπου υπαρχουν πρεπει να αναφερονται και να μην παταει κανεις...
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
Η παρακολούθηση του χώρου αν αναγράφεται είναι οκ . Η καταγραφή όμως είναι ανεπίτρεπτη .
Φαντχίμαιρα σε πόσες τσόντες θα έχω πρωταγωνιστήσει τόσα χρόνια που γυρνάω στα μαγαζιά. Τουλάχιστον να ενημερώνουν βάζω το καλό προφίλ μου να "γράφω" καλά στην κάμερα .
 

AGNIUS

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2007
Μηνύματα
6.278
Like
43
Πόντοι
66
Κλεισιμο στα μαγαζια που βαζουν καμερες στα δωματια,δε το συζηταμε,τελος!Το τι κανουν οι κοπελλες με τους πελατες μεσα στο δωματιο και
τι λενε μεταξυ τους ειναι κατι που δεν αφορα τα αφεντικα.Ας προσεχουν να μη τις χανουν...
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 33661

Επισκέπτης
Κλεισιμο στα μαγαζια που βαζουν καμερες στα δωματια,δε το συζηταμε,τελος!Το τι κανουν οι κοπελλες με τους πελατες μεσα στο δωματιο και
τι λενε μεταξυ τους ειναι κατι που δεν αφορα τα αφεντικα.Ας προσεχουν να μη τις χανουν...
Σωστός!
Βέβαια, οι κάμερες είναι παλιό φρούτο, για όσους θυμούνται τα μαγαζιά του κυρ Σταύρου. Όλα είχαν κάμερες, για να μην κλέβει στα προγράμματα το κορίτσι και πληρώνεται από τον πελάτη μέσα για να κάνει εξτραδάκια... :zfuck: :pipa1:   
 

aristos 45 sec

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2013
Μηνύματα
1.965
Κριτικές
3
Like
21
Πόντοι
16
Έλα αδερφέ τώρα σε κατάλαβα τι εννοείς: Αυτό που λες δεν είναι gps, είναι αντιραντάρ. Πρόκειται για εντοπιστή καμερών και ραντάρ ("πιστόλια" αστυνομίας), τα οποία όντως σφυρίζουν όταν αντιληφθούν υπέρυθρο σήμα ή ακτίνα laser. Εννοείται ότι αυτά απαγορεύονται σύμφωνα με τον ΚΟΚ, επειδή παρεμβάλλουν στις συσκευές της αστυνομίας. Νομίζω 2000€ πρόστιμο, 60 μέρες πινακίδες και 30 μέρες το δίπλωμα! Πρέπει να έχεις το μηχάνημα για να έχεις και την εφαρμογή για το κινητό σου android - ios. Για να εντοπίσεις όμως το σήμα από κάμερες της Νίκης, θα πρέπει να είσαι εκεί στο χώρο και να έχεις και το μηχάνημα μαζί. Αλλιώς μπορεί να πιάνεις από διπλανούς χώρους. Στην είσοδο ή στο σαλόνι της νομίζω έχει η Νίκη φανερή κάμερα ή κάνω λάθος; Το σημαντικό δεν είναι βέβαια αν σε βλέπει στην είσοδο, αυτό είναι αποδεκτό. Το τρομερό είναι να σε ΓΡΑΦΕΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ. Επιβεβαίωσέ το πάντως για να δούμε πώς θα το αντιμετωπίσουμε.    

Αυτό πως μπορεί να γίνει.....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom