Νέα

Μακεδονία προδότες!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 123K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Τελικά ποια θα είναι η κατάληξη στο θέμα της ονομασίας?

  • αρνητική

    Ψήφοι: 9 56,3%
  • θετική

    Ψήφοι: 2 12,5%
  • κοινά αποδεκτή λύση

    Ψήφοι: 4 25,0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 6,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    16

Keyser Soze

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2008
Μηνύματα
310
Like
0
Πόντοι
1
Εγώ είμαι Μακεδόνας και νομίζω πως η ονομασία που θα έπρεπε να προτείνουμε για τη FYROM (μονή-διπλή δεν έχει σημασία, αν πάμε σε διπλή, άλλωστε, μόνο εμείς θα τους αποκαλούμε με το "ιστορικά-μη-προσβλητικό" όνομα) είναι η εξής: Siemens Μακεδονία. Όπως λέγαμε παλιά "Chipita Πανιώνιος". Τί λέτε?
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Προς το παρόν, Siemens-Ελλάδα λεγόμαστε εμείς, πάντως.
 

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.561
Κριτικές
4
Like
2.355
Πόντοι
506
Το Siemens αφορά εμάς και όχι τους γείτονες, εγώ θα πρότεινα το: κάτω από την Κρήτη τσακίζοντας τον χάρτη
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
198
Πόντοι
866
Τώρα είδα αυτό που έγραψες.
Σε βεβαιώ οτι είμαι αρκετά μεγαλύτερος απο το πρώτο έτος Πανεπιστημίου, χώρος απο τον οποίο έχω περάσει πάντως.
Μάλλον είμαι μεγαλύτερος, συνεπώς.
Σου συνιστώ λοιπόν να είσαι λιγότερο σίγουρος για τις απόψεις σου και να αμφιβάλλεις πότε- πότε γι' αυτές.
Δεν υπάρχουν απόλυτες και αποκλειστικές αλήθειες, ούτε "περιούσιοι λαοί" που γαμάνε και δέρνουν, όπως προτείνεις.
Πως το έλεγε κάποιος που θαυμάζεις -ή θα έπρεπε να θαυμάζεις-; "Εν οίδα οτι ουδέν οίδα"

δεν πνιγηκες ρε ντροπη των ανθρωπων και των ζωων?
βοηθεια σου ρε
 

Συνημμένα

  • p.jpg
    p.jpg
    69,1 KB · Εμφανίσεις: 36

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
η μακεδονια ειναι ελληνικη,ιστορικα και αυτο δεν επιδεχεται αμφισβητηση,οποιος δε δυστυχως εχει αντιθετη αποψη και ζει στκν ελλαδα μας ανηκει στους ελληνοφωνες,αλλα οχι σιγουρα στους ελληνες.ξερω οτι θα κατηγορηθω απο  κανα συνηγορο παντα των αποψεων που ειναι κατα συνηθεια εναντια σε καθε τι ελληνικο,αλλα περαστικα τους
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
198
Πόντοι
866
η μακεδονια ειναι ελληνικη,ιστορικα και αυτο δεν επιδεχεται αμφισβητηση,οποιος δε δυστυχως εχει αντιθετη αποψη και ζει στκν ελλαδα μας ανηκει στους ελληνοφωνες,αλλα οχι σιγουρα στους ελληνες.ξερω οτι θα κατηγορηθω απο  κανα συνηγορο παντα των αποψεων που ειναι κατα συνηθεια εναντια σε καθε τι ελληνικο,αλλα περαστικα τους

γιατι να κατηγορηθεις?ειναι η αληθεια
εδω εχουμε καταντηση να ντρεπομαστε να λεμε οτο η μακεδονια ειναι ελληνικη
ειναι φασιστικο κατα καποιους μισελληνες
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
κοιτα εμεις ειμαστε ελληνες και ειμαστε υπερηφανοι,αν σε καποιους μιζερους εφιαλτες αυτο δεν αρεσει,ας μετακομισουν να πανε σε χωρες που τους εκφραζουν,ουτως η αλλως τα επιχοιρηματα των αντιπαλων στην ελλαδα μας χρησιμοποιουν,αρα αυτες οι χωρες τους εκφραζουν..
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Τώρα είδα αυτό που έγραψες.
Σε βεβαιώ οτι είμαι αρκετά μεγαλύτερος απο το πρώτο έτος Πανεπιστημίου, χώρος απο τον οποίο έχω περάσει πάντως.
Μάλλον είμαι μεγαλύτερος, συνεπώς.
Σου συνιστώ λοιπόν να είσαι λιγότερο σίγουρος για τις απόψεις σου και να αμφιβάλλεις πότε- πότε γι' αυτές.
Δεν υπάρχουν απόλυτες και αποκλειστικές αλήθειες, ούτε "περιούσιοι λαοί" που γαμάνε και δέρνουν, όπως προτείνεις.
Πως το έλεγε κάποιος που θαυμάζεις -ή θα έπρεπε να θαυμάζεις-; "Εν οίδα οτι ουδέν οίδα"

Απόψεις δεν έχεις μετά από κάποιο σημείο του "διαλόγου" παρά μόνο αντιρρήσεις για τις αντιρρήσεις και γενικότητες. Δεν είπα για περιούσιο λαό που γαμεί και δέρνει, είπα ότι στην Ελλάδα γαμούμε και δέρνουμε εμείς. Να προσέχεις καλύτερα τι γράφω, ώστε οι απαντήσεις σου να συνδράμουν επιτέλους σε διαλλεκτικό συμπέρασμα
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
ο καθενας πρεπει να ανηκει στην χωρα που τον εκφραζει,εμεις ειμαστε ελληνες οχι λογω γλωσσας αλλα λογω καρδιας,υπαρχει διαφορα μεταξυ ελληνων και ελληνοφονων...
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
βαρεθηκα τους εξυπνακηδες που κατηγορουν οτι ειναι ελληνικο,και ειναι αντιθετη σε καθε αποψη που υποστηριζει τα ελληνικα συμφεροντα...ελεος πια...δεν μπορει να μιλαμε για τα αυτονοητα
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Απόψεις δεν έχεις μετά από κάποιο σημείο του "διαλόγου" παρά μόνο αντιρρήσεις για τις αντιρρήσεις και γενικότητες. Δεν είπα για περιούσιο λαό που γαμεί και δέρνει, είπα ότι στην Ελλάδα γαμούμε και δέρνουμε εμείς. Να προσέχεις καλύτερα τι γράφω, ώστε οι απαντήσεις σου να συνδράμουν επιτέλους σε διαλλεκτικό συμπέρασμα

Μπορώ λοιπόν να έχω και κάτι επεξηγηματικό για "εμάς" (η "εσάς" αν προτιμάς), που γαμάμε και δέρνουμε;
Ποιοι, πότε, που και -κυρίως- ποιους;

Υ.Γ.1 Το "εν οίδα οτι ουδέν οίδα" που έγραψα, δεν το σχολίασες. Μου έκανε εντύπωση, κρίνοντας απο το εν γένει ελληνόφρον πνεύμα σου.
Υ.Γ.2 Το "διαλλεκτικό" γράφεται με ένα λάμδα. Αν σκέφτεσαι "ελληνικά", γράφε τα τουλάχιστον σωστά.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
βαρεθηκα τους εξυπνακηδες που κατηγορουν οτι ειναι ελληνικο,και ειναι αντιθετη σε καθε αποψη που υποστηριζει τα ελληνικα συμφεροντα...ελεος πια...δεν μπορει να μιλαμε για τα αυτονοητα

Αν τα "ελληνικά συμφέροντα" τα εκφράζουν τα συλλαλητήρια του '92 με τους παπάδες, το Βουκεφάλα και την απόλυτη αδιαλλαξία, προφανώς δεν έχεις πάρει χαμπάρι πόσο πίσω μας πήγαν τότε.
Και πόσο τρέχουμε απο τότε να τα μαζέψουμε.

Όσο για τα "αυτονόητα" που λες, δεν είναι και τόσο αυτονόητα για τη διεθνή κοινότητα, τουλάχιστον με τον τρόπο που τα διεκδικήσαμε όλα αυτά τα χρόνια.
Εκτός αν δεν σε ενδιαφέρει τίποτα σε σχέση με αυτό.
 

HotScorpios

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.353
Κριτικές
17
Like
1
Πόντοι
1.240
Αυτό το παπί ο Ferthy ας μας πεί για την πέμπτη ολομέλεια του ΚΚΕ του
1949 πρώτα και ας μην προσπαθεί να γίνει αυτόκλητος προστάτης των
γυφτοσκοπιανών  :2funny:  Ψάξτε και οι υπόλοιποι στο google:
ΚΚΕ ΠΕΜΠΤΗ ΟΛΟΜΕΛΕΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ και θα φρίξετε με τους 'παλιούς
ανθέλληνες'. Βέβαια η Ελλάδα από την εποχή του Εφιάλτη και του Λεωνίδα
για δύο πράγματα φημίζεται  :grin: Η μεγάλη πλάκα όμως είναι οτι σήμερα οι
'παλιοί ανθέλληνες' έχουνε τακιμιάσει με τους 'νέους ανθέλληνες' συριζαίους,
την Ντορούλα την Βεζυροπούλα και τον Giorgos  :2funny: Και όοολοι μαζί
'σιτίζονται' από τους 'World Freedom Protektors' τα Αμερικανάκια που
θυμώσανε με τον Καραμανλή και τους αγωγούς του Πούτιν και τώρα λένε για
να το εμπεδώσουν: Macedonia, Macedonia, Macedonia, Macedonia...

Όσο για τις μειονότητες στα Σκόπια, το ακόμα πιο αστείο είναι οτι οι Σλάβοι
βουλγαρικής και σερβικής καταγωγής δεν είναι περισσότεροι από του Ελληνογενείς Βλάχους και Μακεδόνες σύν τους απογόνους των χαμένων του Ελληνικού εμφυλίου. Άλλο κάτι αστείο είναι οτι ο εγγονός του Νικολάου Γκρόγιου
είναι ο αρχηγός των Γενιτσάρων και Αρχικομιτατζής του Βουλγαρόφρονος VMR.

Εάν η πατρίδα μας δεν εκυβερνάτω εξ απ ανέκαθεν από Υπαλλήλους Ξένων Δυνάμεων, τότε αυτό το κομμάτι γής θα το είχαμε ήδη μοιράσει μεταξύ Αλβανίας, Σερβίας, Ελλάδας και Βουλγαρίας και θα είχε λήξει το θέμα.

Ο Ferthy όπως και όλοι οι υπόλοιποι 'ελληνόφωνοι' δεν μας λέει τίποτα
για την ταμπακιέρα, αγοράκι για πές μας για την πέμπτη ολομέλεια και
το παιδоμάζωμα (μόνο το ΚΚΕ και οι Τούρκοι έκαναν παιδоμάζωμα στην Ελλάδα), ή τα posts μου είναι αόρατα στα ανθελληνικά σου ματάκια;
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
μονο για αδιαλαξια δεν μπορεις να κατηγορησεις αγαπητε την ελλαδα..η επισημη πολιτικη του κρατους...μονον αδιαλλακτη δεν ειναι,εκτος αν βεβαια θες να ονομαστουν μακεδονια τα σκοπια,με ο,τι αυτο συνεπαγεται,και παρατηρω στην τελευταια σου προταση μια καυστικοτητα,που στην επιστρεφω....δικαιωμα σου να κατηγορεις την πατριδα σου..
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
198
Πόντοι
866
Ο Ferthy όπως και όλοι οι υπόλοιποι 'ελληνόφωνοι' δεν μας λέει τίποτα
για την ταμπακιέρα, αγοράκι για πές μας για την πέμπτη ολομέλεια και
το παιδоμάζωμα (μόνο το ΚΚΕ και οι Τούρκοι έκαναν παιδоμάζωμα στην Ελλάδα), ή τα posts μου είναι αόρατα στα ανθελληνικά σου ματάκια;

ρε μην ντρεπεστε να λετε για ελλαδα
οι μισελληνες προσπαθουν να το σταματησουν αυτο λεγοντας σας φασιστες
μην μασατε οπωσ και να σας λενε οι αμπελοφιλοσοφοι
καταντησαμε να συζηταμε τα αυτονοητα σαυτην την χωρα
ρε ντροπη και των ανθρωπων και των πτηνων κοψτην!σε χαλαει ρε η πρωινη!
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Ο Ferthy όπως και όλοι οι υπόλοιποι 'ελληνόφωνοι' δεν μας λέει τίποτα
για την ταμπακιέρα, αγοράκι για πές μας για την πέμπτη ολομέλεια και
το παιδоμάζωμα (μόνο το ΚΚΕ και οι Τούρκοι έκαναν παιδоμάζωμα στην Ελλάδα), ή τα posts μου είναι αόρατα στα ανθελληνικά σου ματάκια;

Ειδικά τα δικά σου, ναι, είναι αόρατα, μικρέ μου.
Δεν συζητάω με όποιον με προκαλεί, ξέρεις.
Αν ήταν έτσι, θα είχα πιάσει λακριντί με την ομάδα που συστηματικά με βρίζει.
Δεν ανήκεις σ' αυτούς που επιθυμώ να συνομιλήσω.
Στο λέω μπας και το πάρεις χαμπάρι και σταματήσεις να ποστάρεις με παράθεση ...τον εαυτό σου.
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
τι να πει κανεις...ειναι λυπηρο...να βλεπεις ανθρωπους που θεωρητικα ειναι ελληνες...να εχουν τα ιδια επιχειρηματα με τους αντιπαλους..
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
μονο για αδιαλαξια δεν μπορεις να κατηγορησεις αγαπητε την ελλαδα..η επισημη πολιτικη του κρατους...μονον αδιαλλακτη δεν ειναι,εκτος αν βεβαια θες να ονομαστουν μακεδονια τα σκοπια,με ο,τι αυτο συνεπαγεται,και παρατηρω στην τελευταια σου προταση μια καυστικοτητα,που στην επιστρεφω....δικαιωμα σου να κατηγορεις την πατριδα σου..

Δεν φταίω εγώ που δεν καταλαβαίνεις, η που δεν θες να καταλάβεις.
Τι να κάνουμε, αγαπητέ.......
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
198
Πόντοι
866
φερθυ ατατουρκ
 

Συνημμένα

  • turk kemal.jpg
    turk kemal.jpg
    118,9 KB · Εμφανίσεις: 44

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom