Νέα

Λιώμα στο ποτό

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα troubaman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 125
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.468
Πόντοι
3.296
Σας έχει τύχει μύστες μου να φτάσετε σε τέτοιο σημείο από μεθύσι που να πιστεψετε ότι αυτό ήταν τώρα θα πεθάνω?

Ακούω εμπειρίες.

 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.839
Like
1.290
Πόντοι
216
Κάποιοι πέθαναν στην πραγματικότητα τύπε! Κάποιοι άλλοι πρόλαβαν και το έκοψαν μαχαίρι αφού δεν τους έπαιρνε άλλο.
:zombie::zombie::zombie:
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.233
Like
34.724
Πόντοι
9.931
Λιωμα δεν εχω γίνει ποτέ, οποτε έφτανα στο σημείο του να γινω λιώμα, ο οργανισμος μου ειχε κατι σαν δικλείδα ασφαλείας και δεν με άφηνε να πιω άλλο, έφερνα το ποτο στο στομα και μόνο που το μύριζα μου ερχόταν αναγούλα, ευτηχως που είχα αυτή την δικλείδα και με γλίτωσε από άσχημες καταστάσεις.
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.008
Πόντοι
216
Εγώ θυμάμαι πιτσιρικάς Μύκονο.
Είχα μεθύσει το μεσημέρι στο Paradise, και είχα βγάλει όλη τη μέρα σε ένα χαντάκι σε κόμα.
Το βράδυ μπαρότσαρκα πάλι ντίρλα ξέρναγα.
Μεταμεσονύχτια στο κάβο πάλι ντίρλα και στούκαρα ένα μηχανάκι.
Αξέχαστες στιγμές.
Την άλλη μέρα πάλι τα ίδια.

Απορώ γιατί το έκανα αυτό στον εαυτό μου.
Πάντως να πεθάνω όχι δεν πήγα ποτέ. Σε αντίθεση με ένα φίλο που μια φορά ήπιε και τον έτρεχα νοσοκομείο με αναρρόφηση.
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Πολλες φορες θυμαμαι να εχω πιει απιστευτα πολυ, σε βαθμου τρεμουλου. Μια μονο φορα να πιστευω οτι θα πεθανω. Στα 19 μου σε παρτυ , ηπια 7 ποτηρια πλαστικα βοτκα σκετη (τα θυμαμαι γεματα τα ποτηρια). Και στο τελος 1 σφηνακι που με χαλασε.

Ειχα χανγκοβερ για 2.5 μερες. Πως δεν επαθα τιποτα.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Στο στρατό είχα γυρίσει μια φορά φέσι από έξοδο.Μεγάλη μαλακία,απ'τις χειρότερες νύχτες που έχω περάσει,να πηγαινοέρχομαι στην τουαλέτα για ξέρασμα και το πρωί δεν ξέρω κι εγώ πώς σηκώθηκα.
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.283
Κριτικές
7
Like
38.180
Πόντοι
10.411
Καμιά 15ριά χρόνια πριν διακοπές στην Κρήτη,είχα έναν πολύ φίλο από εκεί που δυστυχώς δεν είναι στην ζωή πια και με είχε πάει σε γλέντι κρητικό.Ξεκινήσαμε με κρασί χύμα κόκκινο και μετά ρακί,αδυνατώ να θυμηθώ πόσο ήπια εκείνη την νύχτα,ξέρναγα τα άντερά μου και με πήραν σε ημιλιπόθυμη κατάσταση.Έκανα να συνέλθω εντελώς 2 μέρες και ήμουν σαν :zombie: :confused:
 

αμαμητος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.458
Like
1.463
Πόντοι
216
ειναι ευκολο να πεθανει ενας ανθρωπος απο το πολυ ποτο αρκει να πιει μονομιας μια μεγαλη ποσοτητα περισσοτερη δηλαδη απο αυτην που αντεχει ο οργανισμος του.
εαν ομως πινει οπως οι πιο πολλοι τοτε η μεθη θα τον εμποδισει να πιει πιει την ποσοτητα που θα δημιουργουσε προβλημα
 

Karamanis Stratos

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Αυγ 2020
Μηνύματα
5.486
Like
8.418
Πόντοι
2.356
Πολλα παρα πολλα μεθυσια...
Χανγκοβερ ασχημα...
Εχω κανει πολυ ασχημα πραγματα με το πιοτο...
Εχω διαλυσει εισοδο πολυκατοικιας...
Εχω παιξει και φαει (κυριως φαει) ξυλο με μπραβους εξω απο μπουζουκια...
Εχω δειρει κοσμο... γνωστους , αγνωστους, φιλους, συγγενεις...
Εχω πλακωθει μεσα σε μαγαζι, εχω χτυπησει γκομενα, σπιτι..
Εχω κοιμηθει στο γκαζον εισοδου μονοκατοικιας καπου κοντα στο ποσειδωνιο...
Εχω βρεθει να κοιμαμαι κυριολεκτικα στη διαχωριστικη νησιδα στη Συγγρου (το πως περασα το ρευμα δε το θυμαμαι...)
Εχω δυο τροχαια ασχημα που απο το δευτερο το αμαξι εγινε πιττα, χωρισα, πληρωσα χιλιαδες ευρω σε αποζημιωσεις, ξεκινησα μουρλοχαπα και καταστραφηκε η ζωη μου...
Εχω λιποθυμησει σε τουαλετα μαγαζιου και ξυπνησα σε νοσοκομειο με ορο καφεινης και εμετους πανω μου...
Εχω φυγει λιωμα απο το σπιτι απ τα ουισκια με ναρθηκα στο ποδι κ πατεριτσες 3 το πρωι εχω παρει ταξι κ εχω παει κωλομπαρο να δω μια αλβανεζα που γαμαγα... με τις πυτζαμες κυριολεκτικα...
Εχω περπατησει 1 ωρα απο το μαγαζι σπιτι ξερνοβολοντας παντου καθε 2 λεπτα...
Εχω ξερασει σε αμαξι γκομενας που βγηκαμε πρωτη φορα μαζι μπουζουκια...
Εχω δαγκωσει βυζι στριπτιζους πανω σε χορο, μ εχει χαστουκισει, την εχω βαρεσει με πεταξαν εξω απο το μαγαζι...με σπρωξιες και τραγουδιυσα δυνατα Σακη Ρουβα...
Εχω ... Εχω..
Η λιστα ειναι ατελειωτη θα γραφω μεχρι...του χρονου! :confused:
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.336
Κριτικές
18
Like
20.217
Πόντοι
4.546
Το χειρότερο μεθύσι το είχα κάνει σε πάρτυ φοιτητών Erasmus στο Βερολίνο, 20 χρόνια πριν. Ήπια μισό μπουκάλι ούζο, τρομάρα μου και δεν είμαι και πότης, και είχα αρρυθμίες για 2 ημέρες μετά, νόμιζα ότι θα πεθάνω και δεν πήγα και στο νοσοκομείο ο βλάκας.
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.047
Κριτικές
4
Like
16.708
Πόντοι
3.936
Δε θα ξεχάσω ποτέ πριν 15 χρόνια,είχα πιεί τα άντερα μου(3 μπύρες corona) σε διακοπές και πήγα τουαλέτα να κάνω εμετό,τρελή φάση....:confused::confused::confused:
 
OP
OP
troubaman

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.468
Πόντοι
3.296
γατάκια όλοι κύριοι....
εγω ξέρω άτομο που μετά από μέρες πιώματος βρέθηκε παντρεμένος :confused:
(εδώ στο ελλάντα, όχι στο λας βέγκας...)
Αν δεν κάνεις πλάκα,τότε

Πωωωω τι έπαθε ο τύπος...

Παντρειά=αργός θάνατος
 
OP
OP
troubaman

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.468
Πόντοι
3.296
Πολλα παρα πολλα μεθυσια...
Χανγκοβερ ασχημα...
Εχω κανει πολυ ασχημα πραγματα με το πιοτο...
Εχω διαλυσει εισοδο πολυκατοικιας...
Εχω παιξει και φαει (κυριως φαει) ξυλο με μπραβους εξω απο μπουζουκια...
Εχω δειρει κοσμο... γνωστους , αγνωστους, φιλους, συγγενεις...
Εχω πλακωθει μεσα σε μαγαζι, εχω χτυπησει γκομενα, σπιτι..
Εχω κοιμηθει στο γκαζον εισοδου μονοκατοικιας καπου κοντα στο ποσειδωνιο...
Εχω βρεθει να κοιμαμαι κυριολεκτικα στη διαχωριστικη νησιδα στη Συγγρου (το πως περασα το ρευμα δε το θυμαμαι...)
Εχω δυο τροχαια ασχημα που απο το δευτερο το αμαξι εγινε πιττα, χωρισα, πληρωσα χιλιαδες ευρω σε αποζημιωσεις, ξεκινησα μουρλοχαπα και καταστραφηκε η ζωη μου...
Εχω λιποθυμησει σε τουαλετα μαγαζιου και ξυπνησα σε νοσοκομειο με ορο καφεινης και εμετους πανω μου...
Εχω φυγει λιωμα απο το σπιτι απ τα ουισκια με ναρθηκα στο ποδι κ πατεριτσες 3 το πρωι εχω παρει ταξι κ εχω παει κωλομπαρο να δω μια αλβανεζα που γαμαγα... με τις πυτζαμες κυριολεκτικα...
Εχω περπατησει 1 ωρα απο το μαγαζι σπιτι ξερνοβολοντας παντου καθε 2 λεπτα...
Εχω ξερασει σε αμαξι γκομενας που βγηκαμε πρωτη φορα μαζι μπουζουκια...
Εχω δαγκωσει βυζι στριπτιζους πανω σε χορο, μ εχει χαστουκισει, την εχω βαρεσει με πεταξαν εξω απο το μαγαζι...με σπρωξιες και τραγουδιυσα δυνατα Σακη Ρουβα...
Εχω ... Εχω..
Η λιστα ειναι ατελειωτη θα γραφω μεχρι...του χρονου! :confused:
Φίλε μου σκέφτηκες να κάνεις ταινία τη ζωή σου;
Ίσως κονομήσεις χοντρά!
 
OP
OP
troubaman

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.468
Πόντοι
3.296
ειναι ευκολο να πεθανει ενας ανθρωπος απο το πολυ ποτο αρκει να πιει μονομιας μια μεγαλη ποσοτητα περισσοτερη δηλαδη απο αυτην που αντεχει ο οργανισμος του.
εαν ομως πινει οπως οι πιο πολλοι τοτε η μεθη θα τον εμποδισει να πιει πιει την ποσοτητα που θα δημιουργουσε προβλημα
Το χω πάθει όντας άμαθος από ποτό.
Ήπια παραπάνω μονομιάς

Κατέβασα σχεδόν μονορούφι ένα μπουκάλι βότκα στο γλέντι του γάμου ενός.παλιού μεγάλου μου έρωτα(ναι πέρασα από αυτή τη μαλακο φάση κάποτε που ήμουν άμαθος και από γυναίκες εκτός από ποτό)

Ένοιωσα δυσκολία στην ανάσα μου γύρισε η γλώσσα με.πήγαν σηκωτό στα επείγοντα.

Άστα να πάνε
 
OP
OP
troubaman

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.468
Πόντοι
3.296
Πολλες φορες θυμαμαι να εχω πιει απιστευτα πολυ, σε βαθμου τρεμουλου. Μια μονο φορα να πιστευω οτι θα πεθανω. Στα 19 μου σε παρτυ , ηπια 7 ποτηρια πλαστικα βοτκα σκετη (τα θυμαμαι γεματα τα ποτηρια). Και στο τελος 1 σφηνακι που με χαλασε.

Ειχα χανγκοβερ για 2.5 μερες. Πως δεν επαθα τιποτα.
Του δωσες και καταλαβε φιλε προβατο!...έκανες γερό μπάσιμο!!:rockon::rockon::rockon:
 
OP
OP
troubaman

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.468
Πόντοι
3.296
Καμιά 15ριά χρόνια πριν διακοπές στην Κρήτη,είχα έναν πολύ φίλο από εκεί που δυστυχώς δεν είναι στην ζωή πια και με είχε πάει σε γλέντι κρητικό.Ξεκινήσαμε με κρασί χύμα κόκκινο και μετά ρακί,αδυνατώ να θυμηθώ πόσο ήπια εκείνη την νύχτα,ξέρναγα τα άντερά μου και με πήραν σε ημιλιπόθυμη κατάσταση.Έκανα να συνέλθω εντελώς 2 μέρες και ήμουν σαν :zombie: :confused:
Η ρακί φίλε είναι σιωπηλός δολοφόνος πίνεις γουστάρεις συνηθίζεις και σε χτυπά δυνατά!
Όπως και τα γλυκά.κρασιά.Νομίζεις πως πίνεις χυμό αλλά σε γαμάνε!
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.001
Πόντοι
3.556
Καμιά 15ριά χρόνια πριν διακοπές στην Κρήτη,είχα έναν πολύ φίλο από εκεί που δυστυχώς δεν είναι στην ζωή πια και με είχε πάει σε γλέντι κρητικό.Ξεκινήσαμε με κρασί χύμα κόκκινο και μετά ρακί,αδυνατώ να θυμηθώ πόσο ήπια εκείνη την νύχτα,ξέρναγα τα άντερά μου και με πήραν σε ημιλιπόθυμη κατάσταση.Έκανα να συνέλθω εντελώς 2 μέρες και ήμουν σαν :zombie: :confused:

Από κρασί σε ρακί είναι από τα χειρότερα γυρίσματα που μπορεί να κάνει κανείς.
Γενικά δεν είναι καλό να το γυρνάς από ελαφρύ ποτό σε βαρύτερο, ενώ το αντίθετο πειράζει λιγότερο.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.341
Κριτικές
1
Like
35.403
Πόντοι
6.256
Και φυσικα πότο και τιμόνι ειναι η κλασικη συνταγη του έλληνα,
Πετυχημενη συνταγη
 
Εγγρ.
15 Ιαν 2017
Μηνύματα
396
Like
276
Πόντοι
21
Πολλα παρα πολλα μεθυσια...
Χανγκοβερ ασχημα...
Εχω κανει πολυ ασχημα πραγματα με το πιοτο...
Εχω διαλυσει εισοδο πολυκατοικιας...
Εχω παιξει και φαει (κυριως φαει) ξυλο με μπραβους εξω απο μπουζουκια...
Εχω δειρει κοσμο... γνωστους , αγνωστους, φιλους, συγγενεις...
Εχω πλακωθει μεσα σε μαγαζι, εχω χτυπησει γκομενα, σπιτι..
Εχω κοιμηθει στο γκαζον εισοδου μονοκατοικιας καπου κοντα στο ποσειδωνιο...
Εχω βρεθει να κοιμαμαι κυριολεκτικα στη διαχωριστικη νησιδα στη Συγγρου (το πως περασα το ρευμα δε το θυμαμαι...)
Εχω δυο τροχαια ασχημα που απο το δευτερο το αμαξι εγινε πιττα, χωρισα, πληρωσα χιλιαδες ευρω σε αποζημιωσεις, ξεκινησα μουρλοχαπα και καταστραφηκε η ζωη μου...
Εχω λιποθυμησει σε τουαλετα μαγαζιου και ξυπνησα σε νοσοκομειο με ορο καφεινης και εμετους πανω μου...
Εχω φυγει λιωμα απο το σπιτι απ τα ουισκια με ναρθηκα στο ποδι κ πατεριτσες 3 το πρωι εχω παρει ταξι κ εχω παει κωλομπαρο να δω μια αλβανεζα που γαμαγα... με τις πυτζαμες κυριολεκτικα...
Εχω περπατησει 1 ωρα απο το μαγαζι σπιτι ξερνοβολοντας παντου καθε 2 λεπτα...
Εχω ξερασει σε αμαξι γκομενας που βγηκαμε πρωτη φορα μαζι μπουζουκια...
Εχω δαγκωσει βυζι στριπτιζους πανω σε χορο, μ εχει χαστουκισει, την εχω βαρεσει με πεταξαν εξω απο το μαγαζι...με σπρωξιες και τραγουδιυσα δυνατα Σακη Ρουβα...
Εχω ... Εχω..
Η λιστα ειναι ατελειωτη θα γραφω μεχρι...του χρονου! :confused:

Μου θυμισες τωρα μια ωραια ταινια που εχω πολλα χρονια να τη δω
Αφηνωντας το Λας Βεγκας
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom