Νέα

ΛΑ.Ο.Σ. στη Βουλή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Requiem7
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 576
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

sas1977

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.025
Κριτικές
2
Like
41
Πόντοι
16
Έχω την εντύπωση ότι το γαμήσατε το εν λόγω thread...

Για χαλαρώστε λίγο...  :jerking:
 

Επισκέπτης
Δεν αρμοζουν τετοιες εκφρασεις σε δημοκρατικους ανθρωπους...

Σε παρακαλώ πολύ αγαπητέ.
Να ανακαλέσεις αμέσως.
Αν μου έβριζες τη μάνα θα σε συγχωρούσα, αλλά αυτό όχι. Με τίποτε.
Σου έχω δώσει δικαίωμα να με αποκαλείς "δημοκράτη";

Δεν πιστεύω στη Δημοκρατία.Όλα τα επιτεύγματα του ανθρώπινου πολιτισμού τα οποία κοσμούν σήμερα τα μουσεία όλου του κόσμου δημιουργήθηκαν σε βασίλεια και αυτοκρατορίες. Οι δημοκρατίες μόνο τη διάλυση , τη σήψη, τη διαφθορά και την παρακμή έφεραν.Η Δημοκρατία εξόρισε τον Αριστείδη, το Μιλτιάδη , το Θεμιστοκλή, το Φειδία.Όλοι οι σοφοί της αρχαίας Ελλάδος ήταν αντιδημοκράτες.Οι Έλληνες κυριάρχησαν στον κόσμο για χιλιετίες μόνο όταν είχαν βασίλεια και αυτοκρατορίες.Η Δημοκρατία επικράτησε στην αρχαία Αθήνα και προκάλεσε τη συντριβή της από την αριστοκρατική Σπάρτη.

Με κανένα τρόπο μην με ξαναβρίσεις αποκαλώντας με "Δημοκράτη"!
 

Επισκέπτης
Σε παρακαλώ πολύ αγαπητέ.
Να ανακαλέσεις αμέσως.
Αν μου έβριζες τη μάνα θα σε συγχωρούσα, αλλά αυτό όχι. Με τίποτε.
Σου έχω δώσει δικαίωμα να με αποκαλείς "δημοκράτη";

Δεν πιστεύω στη Δημοκρατία.Όλα τα επιτεύγματα του ανθρώπινου πολιτισμού τα οποία κοσμούν σήμερα τα μουσεία όλου του κόσμου δημιουργήθηκαν σε βασίλεια και αυτοκρατορίες. Οι δημοκρατίες μόνο τη διάλυση , τη σήψη, τη διαφθορά και την παρακμή έφεραν.Η Δημοκρατία εξόρισε τον Αριστείδη, το Μιλτιάδη , το Θεμιστοκλή, το Φειδία.Όλοι οι σοφοί της αρχαίας Ελλάδος ήταν αντιδημοκράτες.Οι Έλληνες κυριάρχησαν στον κόσμο για χιλιετίες μόνο όταν είχαν βασίλεια και αυτοκρατορίες.Η Δημοκρατία επικράτησε στην αρχαία Αθήνα και προκάλεσε τη συντριβή της από την αριστοκρατική Σπάρτη.

Με κανένα τρόπο μην με ξαναβρίσεις αποκαλώντας με "Δημοκράτη"!

δημοκρατη-δημοκρατη-δημοκρατη!!!!!!!!
 

andreoug

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.508
Κριτικές
22
Like
387
Πόντοι
6.055
Η εκκληση του zero για ευπρέπεια αντί να γίνει κατανοητη ως

'ΟΚ, ας μην το γαμήσουμε'

έγινε ως

'Ας το γαμησουμε οσο προλαβαινουμε'


Σε περιπτωση που ενδιαφερεστε για το πως σας βλεπουν οι υπολοιποι οταν ανταλλασετε μυριαδες φανατισμενα post στα οπαδικοπολιτικοθρησκευτικά η απαντηση ειναι,

Με λυπηση.
 

Επισκέπτης
Ποτέ και σώσει να μπει με τους κουραμπιεδοκέφαλους οπαδούς του και τον Μπόμπο αρχηγό του.

Να γίνουμε όλοι δικαστές (Την Τετάρτη ειδικότερα).

21ος αιώνας και παπάρια...
ο έλλην είναι μαλάκας από τα γενοφάσκια του, ότι του πετάνε στη μούρη τα think tanks του σύγχρονου μάρκετινγκ τρέχει να το καταπιεί...ο κοκκοβιός.

Μηδενίστε τα πάντα για να ξαναρχίσουμε, τα counters έχουν φρακάρει.
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
[size=11pt]Σε περιπτωση που ενδιαφερεστε για το πως σας βλεπουν οι υπολοιποι οταν ανταλλασετε μυριαδες φανατισμενα post στα οπαδικοπολιτικοθρησκευτικά η απαντηση ειναι,

Με λυπηση.[/size]

Ακριβώς!!!

Εξάγουν, επίσης, όχι  τιμητικά συμπεράσματα για την πνευματική σας διαύγεια και ωριμότητα :think:

Αλλά μάλλον δεν ενδιαφέρεστε...
 

Επισκέπτης
Ακριβώς!!!

Εξάγουν, επίσης, όχι  τιμητικά συμπεράσματαγια την πνευματική σας διαύγεια και ωριμότητα :think:
όμως είναι σωστό σήμερα την λέξη δημοκράτης κάποιοι να την θεωρούν βρισιά και το φασίστας έπαινο?
αυτό το χώμα που πατάμε είναι ποτισμένο με αίμα για να είμαστε σήμερα ελεύθεροι και μια μικρή μειοψηφία της χώρας να προσπαθεί με τους ποιο πάνω χαρακτηρισμούς να επιβάλει το πίσω γύρισμα σε μαύρες για την χώρα εποχές?
 

Επισκέπτης
αυτη η συζητηση οδηγει σ ενα συμπερασμα!!στην ανικανοτητα να γινει διαλογος!!καλυτερα να σταματησετε εδω!!αποψη μου φυσικα...μπορει να κανω και λαθος!
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
όμως είναι σωστό σήμερα την λέξη δημοκράτης κάποιοι να την θεωρούν βρισιά και το φασίστας έπαινο?
αυτό το χώμα που πατάμε είναι ποτισμένο με αίμα για να είμαστε σήμερα ελεύθεροι και μια μικρή μειοψηφία της χώρας να προσπαθεί με τους ποιο πάνω χαρακτηρισμούς να επιβάλει το πίσω γύρισμα σε μαύρες για την χώρα εποχές?



Είναι σωστό  να είναι κανείς χειροκροτητής και νοσταλγός πρακτικών που όσοι τις έζησαν επιθυμούν να τις ξεχάσουν, και όσοι δεν τις έζησαν καλύτερα να μην τις μάθουν ποτέ;

 

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.560
Κριτικές
4
Like
2.347
Πόντοι
506
 

Συνημμένα

  • skatas.jpg
    skatas.jpg
    70,8 KB · Εμφανίσεις: 35

Επισκέπτης
αυτη η συζητηση οδηγει σ ενα συμπερασμα!!στην ανικανοτητα να γινει διαλογος!!καλυτερα να σταματησετε εδω!!αποψη μου φυσικα...μπορει να κανω και λαθος!
πιστεύω ότι μέχρι δυο ημέρες πριν εδώ στο συγκεκριμένο θέμα υπήρχε σε μεγάλο βαθμό πολιτισμένη συζήτηση από την στιγμή που πάλι σκάσανε μύτη κάτι φαντάσματα του παρελθόντος έγινε κόλαση.
Το θέμα είναι ότι δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα και ο κάθε ένας με τα πιστεύω του δεν νομίζω ότι από σκοπεί στο κακό απλά με την συμπεριφορά μας θα δείξουμε ποιος πράγματι σκέφτεται σωστά.
 

Επισκέπτης
όμως είναι σωστό σήμερα την λέξη δημοκράτης κάποιοι να την θεωρούν βρισιά και το φασίστας έπαινο?
αυτό το χώμα που πατάμε είναι ποτισμένο με αίμα για να είμαστε σήμερα ελεύθεροι και μια μικρή μειοψηφία της χώρας να προσπαθεί με τους ποιο πάνω χαρακτηρισμούς να επιβάλει το πίσω γύρισμα σε μαύρες για την χώρα εποχές?



Είναι σωστό  να είναι κανείς χειροκροτητής και νοσταλγός πρακτικών που όσοι τις έζησαν επιθυμούν να τις ξεχάσουν, και όσοι δεν τις έζησαν καλύτερα να μην τις μάθουν ποτέ;
φίλε μου εγώ είμαι 52 ετών το μόνο που θυμάμαι είναι ως ένα σημείο την επταετία της χούντας και εδώ άτομα με τα μισά μου χρόνια έχουν φτάσει να προσπαθούν να μας κάνουν να ασπαστούμε τις απόψεις τους το τι έγινε πριν 60 με 70 χρόνια?
 

Επισκέπτης
όμως είναι σωστό σήμερα την λέξη δημοκράτης κάποιοι να την θεωρούν βρισιά και το φασίστας έπαινο?
αυτό το χώμα που πατάμε είναι ποτισμένο με αίμα για να είμαστε σήμερα ελεύθεροι και μια μικρή μειοψηφία της χώρας να προσπαθεί με τους ποιο πάνω χαρακτηρισμούς να επιβάλει το πίσω γύρισμα σε μαύρες για την χώρα εποχές?

Είναι σωστό  να είναι κανείς χειροκροτητής και νοσταλγός πρακτικών που όσοι τις έζησαν επιθυμούν να τις ξεχάσουν, και όσοι δεν τις έζησαν καλύτερα να μην τις μάθουν ποτέ;
γιατι να τις ξεχασουν-να μην τις μαθουν ποτε???
δεν ξερεις οτι η ιστορια κανει κυκλους-επαναλμβανεται???
να τις ξαναζησουμε???
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Μόλις ανακάλυψα ότι υπηρέτησα στην ίδια μονάδα με τον Άδωνι.
Και μαζί με μένα ένα άλλο παλιό μέλος που το έχουμε συζητήσει.
Να πέσουν οι τόνοι παρακαλώ στο νήμα.
Δημοκράτες-ξεδημοκράτες αν ο λαός αποφασίσει να τους βάλει στην Βουλή δεν πέφτει λόγος σε κανέναν μας.
Προσωπικά πιστευω πως θα μπει, και ενδεχομένως ίσως με ένα πολύ καλό ποσοστό.
Αν δεν μπει, το έκλεισε.
Για αυτό έχουν λυσσάξει μερικοί σε αγαστή συνεργασία με την κυβέρνηση.
 

Επισκέπτης
γιατι να τις ξεχασουν-να μην τις μαθουν ποτε???
δεν ξερεις οτι η ιστορια κανει κυκλους-επαναλμβανεται???
να τις ξαναζησουμε???
φίλε μου εμείς σαν λαός δεν πρόκειται να διδαχθούμε ποτέ από τα λάθη του παρελθόντος γιατί έχουμε μάθει να ζούμε με νταβατζήδες από πάνω μας, λάθη έχουν γίνει από παντού και τα λάθη πρέπει να γίνονται παράδειγμα για να μην ξανά γίνουν εμείς σαν λαός όμως τα επαναλαμβάνουμε. 
 

Επισκέπτης
κι εσύ λαέ μαλακισμένε μην ξεχνάς τον Ωρωπό.
την σημερινή εποχή συναντιούνται και γίνονται φίλοι όλοι οι βετεράνοι του 2ου παγκόσμιου πολέμου οι αντίπαλοι στο Βιετνάμ και εμείς εδώ τσακωνόμαστε ποιος ήταν καλύτερος νταβατζής μας οι Αμερικάνοι? οι Ρώσοι? οι Άγγλοι? οι Γερμανοί?
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
Να μπει,στην δημοκρατια(αν και μειοψηφιας) ολοι εχουν θεση...ακομα και αν ειναι δειγμα μεγιστης σηψης οι εισοδος φασιστων στη βουλη.Και ο Καρατζαφερης δεν ειναι φασιστας ειναι μεγαλος λαοπλανος και καιροσκοπος!!!Τα μελη του κομματος ομως ειναι...εχει μαζευτει η χρυση αυγη...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom