Νέα

ΛΑ.Ο.Σ. στη Βουλή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Requiem7
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 576
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
κατά τα άλλα να μην ανεβαίνουν οι τόνοι!
θα παρακαλούσα να μην το γαμισετε το θρέντ.
Κρίμα ειναι να κλειδώθει΄η να αρχίσουμε να διαγράφουμε μηνύματα...
συμφωνώ απόλυτα μαζί σου γιατί δεν μπορούν μερικοί να χρησιμοποιούν όρους όπως αναρχοκομουνιστής συμμορίτες κλπ και μετά να αποκαλούνται και δημοκράτες. 
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Κυριοι..
Καλο ειναι να μην ανεβαινουν οι τονοι και να μη γινονται προσωπικες επιθεσεις οπως και χαρακτηρισμοι...
Δοξα ο θεος,εχουμε την ευτυχια να ζουμε σε μια δημοκρατικη χωρα και ο καθενας μας μπορει ελευθερα να λεει τη γνωμη του..
Η προσφυγη σε υβρεις δηλωνει τη μη υπαρξη επιχειρηματων...Γι αυτο προτεινω συνεση και αυτοσυγκρατηση απο ολους..
Αλλωστε δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα εδω μεσα..Ο καθενας λεει την αποψη του και ειτε συμφωνουμε ειτε οχι,πρεπει να τη σεβομαστε τουλαχιστον..
Βεβαια απο την αλλη,καταλαβαινω τη "δυσκολη θεση" που εχουν περιελθει καποιοι εδω μεσα-απογονοι των κομμουνιστοσυμμοριτων-που βλεπουν οτι για πρωτη φορα μετα τη μεταπολιτευση,ενας πολιτικος σχηματισμος που ασπαζεται τις αρχες της Λαικης Πατριωτικης Δεξιας,διεκδικει με αξιωσεις την εισοδο του στη Βουλη...
Ξυδακι λοιπον...Ξυδακι...

Ελπίζω ειλικρινά να καταλαβαίνεις τι έγραψες

Το ποστ σου εμπεριέχει έννοιες οι οποίες είναι αντικρουόμενες και η ύπαρξη της μιας αποκλείει την ύπαρξη της άλλης

Εκτός από το άτοπο της τοποθέτησης, χρησιμοποιείς και εκφράσεις που μάλλον ανήκουν σε άλλες εποχές

Για ξαναδές το
 

Επισκέπτης
Ελπίζω ειλικρινά να καταλαβαίνεις τι έγραψες

Το ποστ σου εμπεριέχει έννοιες οι οποίες είναι αντικρουόμενες και η ύπαρξη της μιας αποκλείει την ύπαρξη της άλλης

Εκτός από το άτοπο της τοποθέτησης, χρησιμοποιείς και εκφράσεις που μάλλον ανήκουν σε άλλες εποχές

Για ξαναδές το
καλύτερα νομίζω ότι πριν ο καθ ένας αρχίζει και εκφράζεται με λεκτικούς όρους που μας γυρίζουν πίσω σε μαύρες εποχές να κάνει την αυτοκριτική του στον εαυτά του να δει τι προσφέρει  σε αυτό που λέγεται δημοκρατία και μετά να κρίνει αν πρέπει να χαρακτηρίζει μερικούς με λέξεις που στην ουσία προσβάλουν αυτό που λέγεται δημοκρατία.
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
Κατ'αρχας,αλλοι εδω μεσα αρχισαν να χρησιμοποιουν λεκτικους ορους που μας γυριζουν σε μαυρες εποχες.
Τετοιοι λεκτικοι οροι ειναι φασιστας,ακροδεξιος,χρυσαυγιτης και κομμουνιστοσυμμοριτης που ανεφερα εγω..
Οταν καποιοι εδω μεσα σταματησουν να "ενοχοποιουν" τις εκφρασεις πατριωτης,εθνικοφρον και συμβιβαστουν με την ιδεα οτι καποιοι εδω μεσα πιστευουν στο τριπτυχο "Πατρις-Θρησκεια-Οικογενεια",εστω και χωρις να συμφωνουν με αυτο,και παψουν να με αποκαλουν φασιστα,και συνεργατη των Γερμανων,Χιτη και Χρυσαυγητη,τοτε θα παψω κι εγω να τους αποκαλω κομμουνιστοσυμμοριτες..
Καποτε επιτελους πρεπει να καταλαβουν οτι αυτα ανηκουν στο παρελθον και οι διαχωριστικες γραμμες και οι χαρακτηρισμοι Αριστερος-Δεξιος,εχουν παψει πια να υφιστανται.
Τα κομματα κρινονται συμφωνα με τη διεισδηση που εχουν μεσα στη κοινωνια και τις οικονομικες ταξεις και οχι αναλογα με το πια πτερυγα πιανουν οι βουλευτες τους στη Βουλη..
Εγω ειμαι ετοιμος να χειροκροτησω πολλες απο τις πρωτοβουλιες του ΚΚΕ,του ΣΥΡΙΖΑ αλλα και του Μακη Βοριδη,που προκειται για εναν εξαιρετο επιστημονα και βαθυ γνωστη του διεθνους πολιτικου σκηνικου..(χωρις να συμφωνω σε ολα οσα λεει γιατι μερικες αποψεις του ειναι για σφαλιαρες)
 

Επισκέπτης
Κατ'αρχας,αλλοι εδω μεσα αρχισαν να χρησιμοποιουν λεκτικους ορους που μας γυριζουν σε μαυρες εποχες.
Τετοιοι λεκτικοι οροι ειναι φασιστας,ακροδεξιος,χρυσαυγιτης και κομμουνιστοσυμμοριτης που ανεφερα εγω..
Οταν καποιοι εδω μεσα σταματησουν να "ενοχοποιουν" τις εκφρασεις πατριωτης,εθνικοφρον και συμβιβαστουν με την ιδεα οτι καποιοι εδω μεσα πιστευουν στο τριπτυχο "Πατρις-Θρησκεια-Οικογενεια",εστω και χωρις να συμφωνουν με αυτο,και παψουν να με αποκαλουν φασιστα,και συνεργατη των Γερμανων,Χιτη και Χρυσαυγητη,τοτε θα παψω κι εγω να τους αποκαλω κομμουνιστοσυμμοριτες..
Καποτε επιτελους πρεπει να καταλαβουν οτι αυτα ανηκουν στο παρελθον και οι διαχωριστικες γραμμες και οι χαρακτηρισμοι Αριστερος-Δεξιος,εχουν παψει πια να υφιστανται.
Τα κομματα κρινονται συμφωνα με τη διεισδηση που εχουν μεσα στη κοινωνια και τις οικονομικες ταξεις και οχι αναλογα με το πια πτερυγα πιανουν οι βουλευτες τους στη Βουλη..
Εγω ειμαι ετοιμος να χειροκροτησω πολλες απο τις πρωτοβουλιες του ΚΚΕ,του ΣΥΡΙΖΑ αλλα και του Μακη Βοριδη,που προκειται για εναν εξαιρετο επιστημονα και βαθυ γνωστη του διεθνους πολιτικου σκηνικου..(χωρις να συμφωνω σε ολα οσα λεει γιατι μερικες αποψεις του ειναι για σφαλιαρες)
η καλύτερη λύση όμως φίλε μου δεν είναι να ρίχνεις λάδι στην φωτιά το καλύτερο είναι να μιλάς με επιχειρήματα για αυτά που πιστεύεις και μόνο έτσι οι άλλοι σύντομα θα πάψουν να χρησιμοποιούν  αυτά τα κοσμητικά επίθετα.
 

Επισκέπτης
και παψουν να με αποκαλουν φασιστα,και συνεργατη των Γερμανων,Χιτη και Χρυσαυγητη

Ο τίτλος του Χίτη για τους γνώστες της Ιστορίας είναι άκρως τιμητικός.
Οι Χίτες κράτησαν στο Θησείο τις ορδες των Κατσαπλιάδων του ΕΛΑΣ για 2 μέρες , μέχρι να μπει στη μάχη και το ηρωικό Σύνταγμα της Βασιλικής Χωροφυλακής του Μακρυγιάννη προκειμένου να σωθεί η Αθήνα από το κουμμουνιστικό καρκίνωμα το Δεκέμβρη του 1944. Όπως άλλωστε και οι ήρωες Μπουραντάδες στην Αχαρνών που δέχθηκαν επίσης επίθεση από τα καθάρματα του ΕΛΑΣ , ταυτόχρονα με τους Χίτες, αλλά κράτησαν κι αυτοί, παρόλο που η κυβέρνηση Παπανδρέου είχε χώσει φυλακή τον ίδιο τον αρχηγό της μηχανοκίνητης ασφάλειας, το Μπουραντά, προκειμένου να ... ικανοποιήσει τους κομμουνιστές!!!!

Οι ίδιοι οι κομμουνιστές αναγνώριζαν κατά βάθος την αξία του Γρίβα και των Χιτών γι'αυτό και είχαν προτείνει στο Γρίβα να γίνει αρχηγός του ΕΑΜ.Κατόπιν λόγω της άρ νησής του, άρχισαν να διαδίδουν αισχρά ψέμματα σε βάρος. Σήμερα που η κομμουνιστική εκδοχή της Ιστορίας έχει επικρατήσει πλήρως από τα γαμημένα ΜΜΕ και τα καθήκια που έχουν κυριαρχήσει στα Πανεπιστήμια και την εκπαίδευση, πολύς κόσμος θύμα της εμετικής κομμουνιστικής πλύσης εγκεφάλου έχει δεχθεί τα αίσχη που διαδίδουν τα καθάρματα της αριστεράς για τη "Χ" και δίνει αρνητική χροιά στον τίτλο του "Χίτου". Ουδεμία σχέση με την πραγματικότητα.

Οι Χίτες και οι Μπουραντάδες συκοφαντήθηκαν αισχρά από τους αριστερούς προδότες επειδή εμπόδισαν τα πιόνια της Μόσχας του ΚΚΕ να καταλάβουν την εξουσία και να μας μετατρέψουν σε κάτεργο σαν τη Βουλγαρία, Αλβανία με Σταλινίσκο το Ζαχαριάδη.
 

Επισκέπτης
Ο τίτλος του Χίτη για τους γνώστες της Ιστορίας είναι άκρως τιμητικός.
Οι Χίτες κράτησαν στο Θησείο τις ορδες των Κατσαπλιάδων του ΕΛΑΣ για 2 μέρες , μέχρι να μπει στη μάχη και το ηρωικό Σύνταγμα της Βασιλικής Χωροφυλακής του Μακρυγιάννη προκειμένου να σωθεί η Αθήνα από το κουμμουνιστικό καρκίνωμα το Δεκέμβρη του 1944. Όπως άλλωστε και οι ήρωες Μπουραντάδες στην Αχαρνών που δέχθηκαν επίσης επίθεση από τα καθάρματα του ΕΛΑΣ , ταυτόχρονα με τους Χίτες, αλλά κράτησαν κι αυτοί, παρόλο που η κυβέρνηση Παπανδρέου είχε χώσει φυλακή τον ίδιο τον αρχηγό της μηχανοκίνητης ασφάλειας, το Μπουραντά, προκειμένου να ... ικανοποιήσει τους κομμουνιστές!!!!

Οι ίδιοι οι κομμουνιστές αναγνώριζαν κατά βάθος την αξία του Γρίβα και των Χιτών γι'αυτό και είχαν προτείνει στο Γρίβα να γίνει αρχηγός του ΕΑΜ.Κατόπιν λόγω της άρ νησής του, άρχισαν να διαδίδουν αισχρά ψέμματα σε βάρος. Σήμερα που η κομμουνιστική εκδοχή της Ιστορίας έχει επικρατήσει πλήρως από τα γαμημένα ΜΜΕ και τα καθήκια που έχουν κυριαρχήσει στα Πανεπιστήμια και την εκπαίδευση, πολύς κόσμος θύμα της εμετικής κομμουνιστικής πλύσης εγκεφάλου έχει δεχθεί τα αίσχη που διαδίδουν τα καθάρματα της αριστεράς για τη "Χ" και δίνει αρνητική χροιά στον τίτλο του "Χίτου". Ουδεμία σχέση με την πραγματικότητα.

Οι Χίτες και οι Μπουραντάδες συκοφαντήθηκαν αισχρά από τους αριστερούς προδότες επειδή εμπόδισαν τα πιόνια της Μόσχας του ΚΚΕ να καταλάβουν την εξουσία και να μας μετατρέψουν σε κάτεργο σαν τη Βουλγαρία, Αλβανία με Σταλινίσκο το Ζαχαριάδη.
η καλύτερη απάντηση η σιωπή.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Λάκι πως έχεις άποψη για το τι πιστεύουν οι γνώστες της ιστορίας;

Εχεις το κληρονομικό χάρισμα;
 

Επισκέπτης
Λες ότι δεν έχει κάποιος "να προσάψει" έγκλημα στον Goebels?

Θεωρώ ως λογικό όποιος καταδικάζεται σαν εγκληματίας , να ονομάζονται τα εγκλήματα του.

Π.χ. ο αρχιεγκληματίας εθνοπροδότης Χαρίλαος Φλωράκης δολοφόνησε 1200 άτομα στο Καρπενήσι το Γενάρη του 1949. Πενήντα στρατιώτες τραυματίες που νοσηλεύονταν στο νοσοκομείο της περιοχής τους έθαψε ζωντανούς στο προαύλιο.
Πλήρη στοιχεία, λεπτομέρειες και ονόματα των θυμάτων μπορεί να βρεί κανείς ακόμη και στις εφημερίδες των Λαμπράκηδων (μάλλον μη-ακροδεξιοί!) της εποχής εκείνης.

Άλλο παράδειγμα. Ο κίναιδος Άρης Βελουχιώτης δολοφόνησε 2000 άτομα στο Μελιγαλά, τα οποία είναι θαμμένα στο νεκροταφείο του χωριού και υπάρχουν πλήρη στοιχεία για όλα. Δολοφόνησε το Συνταγματάρχη Ψαρρό.

Τα εγκλήματα των συγκεκριμένων εγκληματιών είναι πλήρως τεκμηριωμένα λοιπόν με πλήρη στοιχεία.
 

Επισκέπτης
Θεωρώ ως λογικό όποιος καταδικάζεται σαν εγκληματίας , να ονομάζονται τα εγκλήματα του.

Π.χ. ο αρχιεγκληματίας εθνοπροδότης Χαρίλαος Φλωράκης δολοφόνησε 1200 άτομα στο Καρπενήσι το Γενάρη του 1949. Πενήντα στρατιώτες τραυματίες που νοσηλεύονταν στο νοσοκομείο της περιοχής τους έθαψε ζωντανούς στο προαύλιο.
Πλήρη στοιχεία, λεπτομέρειες και ονόματα των θυμάτων μπορεί να βρεί κανείς ακόμη και στις εφημερίδες των Λαμπράκηδων (μάλλον μη-ακροδεξιοί!) της εποχής εκείνης.

Άλλο παράδειγμα. Ο κίναιδος Άρης Βελουχιώτης δολοφόνησε 2000 άτομα στο Μελιγαλά, τα οποία είναι θαμμένα στο νεκροταφείο του χωριού και υπάρχουν πλήρη στοιχεία για όλα. Δολοφόνησε το Συνταγματάρχη Ψαρρό.

Τα εγκλήματα των συγκεκριμένων εγκληματιών είναι πλήρως τεκμηριωμένα λοιπόν με πλήρη στοιχεία.
ποιος είσαι ρε παιδί μου η ΔΟΜΗ ?
 

Επισκέπτης
Είναι λυπηρό σοβαρά μέλη να ασχολούνται με το γραφικό "Ιατρό" με τα γνωστά κόμπλεξ του

Όταν κάποιος δεν είναι σε θέση να αντικρούσει γεγονότα που αναφέρουν άλλοι, τότε καταφεύγει σε προσωπικούς χαρακτηρισμούς (γραφικός, κομπλεξικός κτλ) εις βάρος τους.
Λες και έχει σημασία για την αξία της αλήθειας, το ποιός την αναφέρει.
 

Επισκέπτης
Όταν κάποιος δεν είναι σε θέση να αντικρούσει γεγονότα που αναφέρουν άλλοι, τότε καταφεύγει σε προσωπικούς χαρακτηρισμούς (γραφικός, κομπλεξικός κτλ) εις βάρος τους.
Λες και έχει σημασία για την αξία της αλήθειας, το ποιός την αναφέρει.
καλά ρε αγόρι μου πότε πρόλαβες και τα διάβασες όλα αυτά και ταυτόχρονα σπούδασες και γιατρός?   
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
Φιλε μου arion1955 εχεις απολυτο δικιο...
Ομως πως να αναπτυξεις επιχειρηματα οταν τους περισσοτερους ανθρωπους τους χαρακτηριζει η στενομυαλια?Και πιστευουν οτι τους πασαρουν τα media?
Εχει καλλιεργηθει ας πουμε απο τα media οτι ο Καρατζαφερης ειναι Ακροδεξιος...
Ερχεται ενας φιλος μου Αλβανος και μου λεει,καλα ρε μαλακα Καρατζαφερη θα ψηφισεις?Αφου λενε οτι αν βγει αυτος στη Βουλη,θα διωξει ολους τους ξενους μεταναστες..
Αυτο δεν ειναι ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ?Αυτο δεν ειναι ΜΑΥΡΗ Προπαγανδα εναντια στο ΛΑ.Ο.Σ?
Στο θεμα τουλαχιστον της μεταναστευσης ο Καρατζαφερης εχει διατυπωσει μια προταση που ειναι η πιο ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ απο ολες..
Ναι στους μεταναστες (αλλα οσοι μας χρειαζονται)..
Να μεινουν οσοι πρεπει και να ενοποιηθουν απο την ελληνικη κοινωνια..Να αποκτησουν ΙΣΑ δικαιωματα και να βγει απο το μετωπο τους η ταμπελα "μεταναστης" και "ξενος"..Αυτο εσας σας ακουγεται ακροδεξια και φασιστικη αποψη?
Εγω πιο αντιδημοκρατικο και φασιστικο θεωρω να ειναι τα συνορα μπατε σκυλοι αλλεστε χωρις κανενα ελεγχο και να γεμισουμε 10.000.000 μεταναστες..Οι οποιοι ειναι Ανθρωποι..Δεν ειναι ΖΩΑ..Αλλα το αισθημα της αυτοσυντηρισης μπορει να τους μετατρεψει σε ΖΩΑ..Γιατι δε μπορω να κακολογησω το μεταναστη που εχει ξεμεινει απο δουλεια,δεν εχει να θρεψει τον εαυτο του και την οικογενεια του και παει και κλεβει και σκοτωνει για να επιζησει..
Για μενα οσο φασιστες ειναι αυτοι που λενε ΕΞΩ οι ξενοι απο την Ελλαδα,αλλο τοσο και περισσοτερο ειναι και αυτοι που λενε "Μεταναστες αδερφια μας-Ελατε ολοι στην Ελλαδα ΕΛΕΥΘΕΡΑ"..
 

Επισκέπτης
καλά ρε αγόρι μου πότε πρόλαβες και τα διάβασες όλα αυτά και ταυτόχρονα σπούδασες και γιατρός?   

Σημασία έχει ότι έχω διαβάσει αρκετά βιβλία (εκατοντάδες) για τον εμφύλιο, ενώ εσύ κανένα. Κατά συνέπεια γνωρίζω γεγονότα και , ενώ εσύ μόνο όσα σου πασάρει η TV και κωλοφυλλάδες . Οπότε μάλλον δεν σε παίρνει να συζητάς το θέμα μαζί μου και θα κάνεις τουμπεκί , εκτοξεύοντας μαλακιούλες για το άτομό μου, τις σπουδές μου και άλλες πίπες που ξέρεις ότι τις γράφω στα @@ μου ...
 

Επισκέπτης
οι λίγοι τραγουδούν (((  έχω μια αδελφή κουκλίτσα αληθινή )) και εμείς οι ανιστόρητοι (( φέρτε μου δυο κανναβουριές  να κάνουν κανναβούρια ))
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Όταν κάποιος δεν είναι σε θέση να αντικρούσει γεγονότα που αναφέρουν άλλοι, τότε καταφεύγει σε προσωπικούς χαρακτηρισμούς (γραφικός, κομπλεξικός κτλ) εις βάρος τους.
Λες και έχει σημασία για την αξία της αλήθειας, το ποιός την αναφέρει.

Λάκις τα γεγονότα που αναφέρεις ξέρεις ότι συνέβησαν επειδή κάπου τα διάβασες

Δεν ήσουν εκεί

Ως εκ τούτου καλό θα ήταν να φιλτράρεις όσα διαβάζεις - αν και είμαι σίγουρος ότι το κάνεις

Η ένστασή μου βρίσκεται στο ότι παρουσιάζεις προσωπικές απόψεις βασισμένες σε κάποια αναγνώσματά σου σαν άποψη των "όσων ξέρουν ιστορία".

Όσο για το χαρακτηρισμό "γραφικός" σου αρμόζει και λόγω του ότι παραληρείς επαναλαμβάνοντας τα ίδια και τα ίδια αλλα και λόγω του ότι τα επαναλαμβάνεις και σε άλλα φορουμ.

Προφανέστατα και η αξία των λόγων είναι σε αντιστοιχία με την αξιοπιστία του ατόμου που εκφράζει το λόγο αυτό. Επομένως διαφωνώ στο "Λες και έχει σημασία για την αξία της αλήθειας, το ποιός την αναφέρει".

Τα γεγονότα που αναφέρεις έχουν τόσο αξία όση και αυτός που τα αναφέρει.

Εξ ου και το φαινόμενο Λιακόπουλου.
 

Επισκέπτης
οι λίγοι τραγουδούν (((  έχω μια αδελφή κουκλίτσα αληθινή )) και εμείς οι ανιστόρητοι (( φέρτε μου δυο κανναβουριές  να κάνουν κανναβούρια ))

Αυτοί που τραγουδούσαν το "Έχω μια αδελφή" ήταν πατριώτες.
Αν δεν υπήρχαν οι πατριώτες, οι προοδευτικοί λεβέντες του site και όχι μόνο, θα έστελναν (ακόμη) τα βράδια γυναίκες/αδελφές/μανάδες/κόρες στον Πασσά.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom