Νέα

ΛΑ.Ο.Σ. στη Βουλή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Requiem7
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 576
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Να μπει,στην δημοκρατια(αν και μειοψηφιας) ολοι εχουν θεση...ακομα και αν ειναι δειγμα μεγιστης σηψης οι εισοδος φασιστων στη βουλη.Και ο Καρατζαφερης δεν ειναι φασιστας ειναι μεγαλος λαοπλανος και καιροσκοπος!!!Τα μελη του κομματος ομως ειναι...εχει μαζευτει η χρυση αυγη...
αν δεις το πρόγραμμα του ΛΑΟΣ είναι ένας ακταρμάς από κομμάτια του προγράμματος όλων των άλλον κομμάτων και όποιον αρπάξουμε αυτός ακόμα και με το ποιο ακροαριστερό κόμμα μπορεί να κάνει συμμαχία αρκεί να χωθεί στην κατσαρόλα μέσα. 
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Όλοι εσείς που την λέξη φασίστας την έχετε σαν νεράκι του θεού στο στόμα σας, αν δεν είχε υπάρξει ο φασισμός ως ιδεολογία πως θα τους αποκαλούσατε όλους αυτούς;
Ειλικρινά το έχω απορία, δεν είναι ούτε ειρωνεία ούτε ρητορικό ερώτημα.
Πόσο μάλλον που ο ιδρυτής του Φασισμού ήταν μεγαλοστέλεχος του Ιταλικού Σοσιαλιστικού Κόμματος.
Και μετά είναι απορίας άξιο να μην ισχύει το γεγονός ότι "ο Φασισμός είναι το νόθο τεκνο του Κομμουνισμού"
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
Kai o Αδολφος σοσιαλιστης κατοναμα ηταν...και ο Σταλλιν κουμουνιστης...το θεμα ειναι τι πραγματικα εισαι,και οπως προανεφερα ο Καρα ειναι καιροσκοπος...μεχρι και κουμουνιστης θα γινει για να γινει βολευτης!!!
 

Επισκέπτης
αντίρροπες δυνάμεις όπως το κάθετι σε αυτό το σύμπαν.
Απλά για να είναι κατανοητά τα ιδεατά βαφτίζονται ώστε και ο ΓκαουΜπιο να μπορεί να τα ταξινομεί σε τζιζ ή μμμ.
 

Επισκέπτης
Όλοι εσείς που την λέξη φασίστας την έχετε σαν νεράκι του θεού στο στόμα σας, αν δεν είχε υπάρξει ο φασισμός ως ιδεολογία πως θα τους αποκαλούσατε όλους αυτούς;
Ειλικρινά το έχω απορία, δεν είναι ούτε ειρωνεία ούτε ρητορικό ερώτημα.
Πόσο μάλλον που ο ιδρυτής του Φασισμού ήταν μεγαλοστέλεχος του Ιταλικού Σοσιαλιστικού Κόμματος.
Και μετά είναι απορίας άξιο να μην ισχύει το γεγονός ότι "ο Φασισμός είναι το νόθο τεκνο του Κομμουνισμού"
ρε συνάδελφε ο όρος σοσιαλισμός δεν είναι αριστερός ούτε κομμουνιστικός όρος είναι γενική πολιτική ορολογία και χρησιμοποιείτε από όλο το πολιτικό φάσμα.
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Οι κομμουνιστές παραμένουν στο περιθώριο ως γραφικοί γιατί ακριβώς αρνούνται τις ιστορικές ευθύνες τους. Καλό θα ήταν να παραδεχτούν τα ιστορικά λάθη και εγκλήματα που διέπραξαν αν θέλουν να αντιμετωπίζονται σοβαρά.
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Το να κατηγορεί κάποιος τον Καρατζαφέρη για τη σύνθεση που επιχειρεί δείχνει προσήλωση στο παρελθόν και στο μαντρί. Δηλαδή για να είναι αποδεκτός κάποιος από κάποιους σαν το στάθη πρέπει να ανήκει στα υπάρχοντα κόμματα; Ακριβώς αυτό είναι το θέμα, ότι τα υπάρχοντα κόμματα έχουν αποτύχει, τα δύο κόμματα έχοντας κυβερνήσει επί δεκαετίες, η αριστερά με το να μην αποδέχεται τις ιστορικές της ευθύνες αλλά αντίθετα να επιμένει στα ίδια και στα ίδια σα σπασμένο γραμμόφωνο.

Μπορεί και ο Κατατζαφέρης να αποτύχει, αλλά το θέμα είναι ότι οι άλλοι έχουν αποτύχει ήδη.

Και το ίδιο ισχύει και για άλλα μικρά κόμματα που απαξιώθηκαν γιατί όλοι θέλουν τη σιγουριά του μαντριού και του παρελθόντος (ακόμα κι όταν αυτό είναι σκέτη αποτυχία).
 

Επισκέπτης
Οι κομμουνιστές παραμένουν στο περιθώριο ως γραφικοί γιατί ακριβώς αρνούνται τις ιστορικές ευθύνες τους. Καλό θα ήταν να παραδεχτούν τα ιστορικά λάθη και εγκλήματα που διέπραξαν αν θέλουν να αντιμετωπίζονται σοβαρά.
εγώ πιστεύω ότι όλοι έχουν κάνει λάθη και λάθη γίνονται και θα γίνονται και πολλές φορές το ΚΚΕ δημόσια έχει παραδεχθεί ότι έγιναν λάθη από την πλευρά του όμως ποτέ δεν είπε ποια είναι αυτά όπως και καμία άλλη παράταξη.
 

tsilibourditsas

Μέγας
Εγγρ.
4 Σεπ 2007
Μηνύματα
836
Κριτικές
17
Like
97
Πόντοι
4.165
όμως είναι σωστό σήμερα την λέξη δημοκράτης κάποιοι να την θεωρούν βρισιά και το φασίστας έπαινο?
αυτό το χώμα που πατάμε είναι ποτισμένο με αίμα για να είμαστε σήμερα ελεύθεροι και μια μικρή μειοψηφία της χώρας να προσπαθεί με τους ποιο πάνω χαρακτηρισμούς να επιβάλει το πίσω γύρισμα σε μαύρες για την χώρα εποχές?
arion1955 ο αδερφός της γιαγιάς μου πέθανε πολεμώντας ΣΤΟ ΠΛΕΥΡΟ ΤΩΝ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ στα βουνά κατά τον εμφύλιο. Όμως ήταν ένα παλικαράκι 16 ετών που πέθανε χωρίς λόγο και το χειρότερο ΧΩΡΙΣ την θέληση του σύμφωνα με την γιαγιά μου καθότι τον είχαν πάρει με το ζόρι να πολεμήσει  καθώς και πολλούς ακόμη. Πήραν ένα 16χρονο παιδί να πολεμήσει και να πεθάνει ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ για  :jerking: :jerking: :jerking:. Προσωπικά θα ψηφίσω Λαός, δεν ξέρω τι το φασιστικό βρίσκεις στο κόμμα αυτό, όταν το ΚΚΕ είναι το μόνο που αξίζει τέτοιο χαρακτηρισμό στην Ελληνική ιστορία σύμφωνα με τα παραπάνω. Να το χαίρεσαι λοιπόν.
Δεν περιμένω να συμφωνήσεις μαζί μου γιατί με τα post σου κατάλαβα πως είσαι εμφανώς φανατισμένος με το ΚΚΕ. Και μην αρχίσεις να με ζαλίσεις με αριστερές  :jerking: όπως έκανες με μερικούς άλλους στο forum. Είχα έναν τέτοιο στον στρατό που θα δεχόμουνα ότι και το φεγγάρι είναι ήλιος προκειμένου να σωπάσει με τις αριστερές :jerking: του. Απλά θα σε αγνοήσω να το ξέρεις.
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Το Ιταλικο Σοσιαλιστικό Κόμμα δεν είναι γενική πολιτική ορολογία.
Απάντηση δεν πήρα πάντως, αν και εδώ που τα λέμε δεν περίμενα.
Α! Έτσι για την ιστορία ο Μουσολίνι υπήρξε ο αρχισυντάκτης του "Ριζοσπάστη" του Ι.Σ.Κ
Όσο για τον έτερο Σοσιαλιστή που αναφέρθηκε όποιος επιθυμεί ας ψάξει να βρει απο που ξεκίνησε το Οικολογικό Κίνημα.
Και μια ενδιαφέρουσα τροφή για σκέψη που λένε και στο χωριό μου
Τι χρειάζεται για να υπάρχει Οικολογική Συνείδηση;
Και σε ποια πολιτική ιδεολογία υπάρχει αυτή;
 

Επισκέπτης
arion1955 ο αδερφός της γιαγιάς μου πέθανε πολεμώντας ΣΤΟ ΠΛΕΥΡΟ ΤΩΝ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ στα βουνά κατά τον εμφύλιο. Όμως ήταν ένα παλικαράκι 16 ετών που πέθανε χωρίς λόγο και το χειρότερο ΧΩΡΙΣ την θέληση του σύμφωνα με την γιαγιά μου καθότι τον είχαν πάρει με το ζόρι να πολεμήσει  καθώς και πολλούς ακόμη. Πήραν ένα 16χρονο παιδί να πολεμήσει και να πεθάνει ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ για  :jerking: :jerking: :jerking:. Προσωπικά θα ψηφίσω Λαός, δεν ξέρω τι το φασιστικό βρίσκεις στο κόμμα αυτό, όταν το ΚΚΕ είναι το μόνο που αξίζει τέτοιο χαρακτηρισμό στην Ελληνική ιστορία σύμφωνα με τα παραπάνω. Να το χαίρεσαι λοιπόν.
Δεν περιμένω να συμφωνήσεις μαζί μου γιατί με τα post σου κατάλαβα πως είσαι εμφανώς φανατισμένος με το ΚΚΕ. Και μην αρχίσεις να με ζαλίσεις με αριστερές  :jerking: όπως έκανες με μερικούς άλλους στο forum. Είχα έναν τέτοιο στον στρατό που θα δεχόμουνα ότι και το φεγγάρι είναι ήλιος προκειμένου να σωπάσει με τις αριστερές :jerking: του. Απλά θα σε αγνοήσω να το ξέρεις.
φίλε δεν το κρύβω ότι ψηφίζω ΚΚΕ αν και κατάγομαι από οικογένεια με καταβολές από την μεριά του πατέρα μου κεντρώες και μάλιστα οικογένεια η οποία έχει αναδείξει δυο βουλευτές με το κέντρο και έναν αρχηγό κεντρώου κόμματος και με φίλο βασιλικές καταβολές από την μεριά της μάνας μου. 
Δεν είμαι ενταγμένος στο ΚΚΕ γιατί διαφωνώ σε πολλά μαζί του όμως τίποτε δεν με εμποδίζει να το ψηφίσω γιατί απλά είναι περισσότερο κοντά σε αυτό που νομίζω ότι είναι το σωστό.
Τώρα όσον αφορά το τι πιστεύουμε ο κάθε ένας μας είναι ακόμα νωρίς και σαν Έλληνες να μάθουμε κάποτε την αλήθεια γιατί απλά καμία  παράταξη δεν την έχει βγάλει ακόμα έξω οι μελλοντικές γενιές ίσως να είναι ποιο τυχερές από εμάς και να την μάθει κάποτε.
 

Επισκέπτης
Το Ιταλικο Σοσιαλιστικό Κόμμα δεν είναι γενική πολιτική ορολογία.
Απάντηση δεν πήρα πάντως, αν και εδώ που τα λέμε δεν περίμενα.
Α! Έτσι για την ιστορία ο Μουσολίνι υπήρξε ο αρχισυντάκτης του "Ριζοσπάστη" του Ι.Σ.Κ
Όσο για τον έτερο Σοσιαλιστή που αναφέρθηκε όποιος επιθυμεί ας ψάξει να βρει απο που ξεκίνησε το Οικολογικό Κίνημα.
Και μια ενδιαφέρουσα τροφή για σκέψη που λένε και στο χωριό μου
Τι χρειάζεται για να υπάρχει Οικολογική Συνείδηση;
Και σε ποια πολιτική ιδεολογία υπάρχει αυτή;
μόνο που το ΙΣΚ δεν είχε Μαρξιστική ιδεολογία αλλά ήταν ο προπομπός του Φασιστικού κόμματος.ότι σοσιαλιστικό δεν σημαίνει και κομμουνιστικό.
παράδειγμα εδώ στην Ελλάδα το ΠΑΣΟΚ>
 
OP
OP
R

Requiem7

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
31
Like
1
Πόντοι
0
κάποιοι μιλάνε για πατριωτισμό το παίζουν πατριδοκάπηλοι και όλοι οι άλλοι είναι πουλημένοι και κυρίος  κάτι ακροδεξιά στοιχεία όπως ο γραφικός γιατρός αλλά οι ηγέτες τους είναι αυτοί που λένε ας πούμε για το θέμα των Σκοπίων ότι αν ονομαστούν Μακεδονία σε 10 χρόνια δεν θα το θυμάται κανείς , τάδε έφη Κ. Μητσοτάκης του οπίου πνευματικό παιδί είναι ο Καρατζαφέρης.

Έχουν περασει τα 10 χρόνια και δόξα το θεο το θυμούνται ακόμα!η μάλλον το ΛΑΟΣ το θυμάται γιατί  στο θέμα που τέθηκε απο τον Κ.Καρατζάφερη,ολα τα κόμματα ήταν απών
 

Επισκέπτης
Έχουν περασει τα 10 χρόνια και δόξα το θεο το θυμούνται ακόμα!η μάλλον το ΛΑΟΣ το θυμάται γιατί  στο θέμα που τέθηκε απο τον Κ.Καρατζάφερη,ολα τα κόμματα ήταν απών
ακόμη δεν άλλαξε το όνομα απλά επειδή έρχεται σύντομα και αυτό τους έπιασε όλους πρεμούρα για να γίνουν γρήγορα εκλογές γιατί δεν είναι μόνο αυτό έρχονται και άλλα.
κοντός ψαλμός αληλουια.
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
γιατι να τις ξεχασουν-να μην τις μαθουν ποτε???
δεν ξερεις οτι η ιστορια κανει κυκλους-επαναλμβανεται???
να τις ξαναζησουμε???

Κύκλους κάνει η ιστορία, και πού ξέρεις, μπορεί να τις ξαναζήσουμε, ή και να τις ξαναζούμε κιόλας, όχι όμως με τη μορφή που αναφέρεστε!!!
Πάνω σ΄ αυτό, αν έχετε να πείτε κάτι, θα ήταν χρήσιμο στους νεότερους, αλλιώς, είναι σα να μιλάτε για τη διαιτησία στα ματς ΟΣΦΠ-ΠΑΟ της δεκαετίας του 50...
 

Επισκέπτης
φίλε δεν το κρύβω ότι ψηφίζω ΚΚΕ

Ψηφίζει ΚΚΕ, πάει σε πορείες και κατά τα άλλα είναι ... ελεύθερος επαγγελματίας !!!!


Υ.Γ. Το σίγουρο είναι ότι όταν βρώ χρόνο θα βάλω αποσπασματάκια από το ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗ και άλλες εκδόσεις του ΚΚΕ και θα γελάσει ο κάθε πικραμένος. Ακόμη πιο σίγουρο είναι ότι όταν τα βάλω θα γραφτούν εκείνη τη μέρα τουλάχιστον 20 νέοι χρήστες και θα με βρίζουν όλοι μαζί.Θα περάσουμε καταπληκτικά! :dancing:
 

LEFTY2

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2006
Μηνύματα
3.594
Κριτικές
1
Like
126
Πόντοι
16
Ειπαμε Καιλη και ραπτη στη βουλη.Οσο για την υποψηφια του ΛΑΟΣ τηνΣαρρη εχει σιτεψει πλεον!
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Άντε να βγει το ΛΑΟΣ να δούμε τα μούτρα των βαρώνων, και ιδιαίτερα των δεξιών.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom