Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 100K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (1 μέλη και 3 επισκέπτες)

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.142
Like
11.368
Πόντοι
2.606
Ο Γεραπετρίτης, τώρα που άρχισαν να σφίγγουν οι κώλοι με τις συνεχόμενες μαλακίες τους στα ελληνοτουρκικά, κάνει συναντήσεις με βουλευτές της ΝΔ. Μπας και συμμαζέψουν τις αντιδράσεις.
Και δήλωσε ότι το νομοσχέδιο Σκυλακάκη είναι σε λάθος δρόμο, γιατί μειώνει τη δική μας ΑΟΖ και την παραχωρεί στην Τουρκία.
Εμείς δηλαδή να πιστέψουμε ότι ο Σκυλακάκης έκανε τη μαλακία μόνος του, χωρίς εντολή Μητσοτάκη. Και ο Κυριάκος το έμαθε όταν ήρθε το νομοσχέδιο για διαβούλευση.
Άμα κάνουν καμία μαλακία και υπογράψουν τίποτα παλαβά με την Άγκυρα, βλέπω να φεύγουν νύχτα.
δεν κουνιεται τιποτα,θα του κλασουν μια μαντρα αρχιδια ,τους εχει καταντησει ολους αναλωσιμους αφου το χρημα ρεει εκει που πρεπει....στην χειροτερη θα βαλει αλλους στην θεση τους....πολυ πιο προθυμους!
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.142
Like
11.368
Πόντοι
2.606
Ορθό, αλλά εφόσον η υπόθεση δεν υφίσταται πλέον (νομίζω μόνο για τους γιατρούς υπάρχει ακόμα σε εξέλιξη η διαδικασία), εύλογα μπορεί να υποστηριχθεί ότι εκλείπουν πλέον οι λόγοι επιβολης των μέτρων προστασίας.
Τέλος πάντων, υποθέσεις κάνω, δεν ξέρω τι αιτιολογία δόθηκε.
τυπε εσυ εισαι δικηγορος απο οτι εχω καταλαβει ...και εχω την αισθηση οτι γενικα εισαι και νορμαλ τυπος ,οχι σαν κατι ισοβιους πρωταθλητες ,παρα το γεγονος οτι εισαι στην δεξια παραταξη.....εχω μια ερωτηση ....ξερεις για ποιον λογο εδωσε τα παιδια το δικαστηριο στην κεφαλογιαννη και εδιωξε τον αλλο απο το σπιτι ,ενω οσο γνωριζω πλεον και οι δυο γονεις εχουν απο το νομο τα ιδια διακιωματα απεναντι στα τεκνα ??? και δεν το ρωταω αυτο με βαση τα πολιτικα κριτηρια,θα το ρωταγα και για αριστερη βουλευτη αυτο αν ειχε συμβει?
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.142
Like
11.368
Πόντοι
2.606
Λουκέτο και ψόφο .
κοιτα πως θα παει η φαση στο προσεχες μελλον...οσοι μεινουν ορθιοι απο τα υπερογκα ανελαστικα εξοδα ,τα ολο και αυξανομενα εξοδα για πρωτες υλες και τα μειωμενα εσοδα -αφου τελεσιδικα θα ανεβασουν τιμες για να ρεφαρουν-θα φτασουν στο σημειο να ζητανε τιμες δωρεα νεφρου σε μια χωρα με βασικο μισθο της πλακας....οποτε ο μεσος ελληνας (αυτος ο αρχοντας με τα 20Κ /ετος) θα γαμηθει....θα μεινουν καποια μαγαζια για δυνατους μυστες και καποια που θα σερβιρουν παπαρια καπαμα για καποιους λιγοτερο "δυνατους" και ολοι η πλεμπα θα την βγαζει με πασατεμπο σε παγκακι και φραπε απο το σπιτι...εδω ειστε και εδω ειμαι....θεωρω πως το ταληρο για τυλιχτο γυρο θα φτασει για πλακα μεσα στις γιορτες!..ετσι για το καλο!
 

gnnakos

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
1.734
Κριτικές
99
Like
14.638
Πόντοι
25.186
Μπα; Και να συνεχιστεί το καθεστώς προστασίας σε αυτούς που είπαν ΜΙΣΟΛΟΓΑ ΚΑΙ ΨΕΜΑΤΑ; Οοοοοχι, τώρα που θα βγουν οι κουκούλες θα κελαηδήσουν επιτέλους.
Υπάρχει νομος που να λέει οτι αμα δεν καταδικαστει ο κατηγορουμενος,κατηγορείται ο.... μάρτυρας;;;:2funny:

Εχουμε και αναδρομικη καταργηση νομου,αναδρομικη καταργηση ευργετηματων..ολο το Συνταγμα κουρελοχαρτο

Και επίσης την διαρροη των ονοματων!αλλο εγκλημα και αυτο
Απο ποτε δημοσιοποιούνται ονοματα διαδίκων;;;Διαταξεις εισαγγελέων;;
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.443
Like
23.089
Πόντοι
5.506
Υπάρχει νομος που να λέει οτι αμα δεν καταδικαστει ο κατηγορουμενος,κατηγορείται ο.... μάρτυρας;;;:2funny:

Εχουμε και αναδρομικη καταργηση νομου,αναδρομικη καταργηση ευργετηματων..ολο το Συνταγμα κουρελοχαρτο

Και επίσης την διαρροη των ονοματων!αλλο εγκλημα και αυτο
Απο ποτε δημοσιοποιούνται ονοματα διαδίκων;;;Διαταξεις εισαγγελέων;;
Δε γνωρίζω, θα μας πουν οι νομικοί στην πορεία τι ισχύει για τους ΨΕΥΔΟμαρτυρες.
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.553
Like
1.739
Πόντοι
216
τυπε εσυ εισαι δικηγορος απο οτι εχω καταλαβει ...και εχω την αισθηση οτι γενικα εισαι και νορμαλ τυπος ,οχι σαν κατι ισοβιους πρωταθλητες ,παρα το γεγονος οτι εισαι στην δεξια παραταξη.....εχω μια ερωτηση ....ξερεις για ποιον λογο εδωσε τα παιδια το δικαστηριο στην κεφαλογιαννη και εδιωξε τον αλλο απο το σπιτι ,ενω οσο γνωριζω πλεον και οι δυο γονεις εχουν απο το νομο τα ιδια διακιωματα απεναντι στα τεκνα ??? και δεν το ρωταω αυτο με βαση τα πολιτικα κριτηρια,θα το ρωταγα και για αριστερη βουλευτη αυτο αν ειχε συμβει?
Δεν είμαι δεξιός, λάθος η εντύπωσή σου.

Για την Κεφαλογιάννη δεν ξέρω ακριβώς τι έγινε και ψιλοβαριέμαι να το ψάξω.
Γενικά πάντως, το γεγονός ότι πλέον ο κανόνας είναι η συνεπιμέλεια (σε αντίθεση με παλαιότερα), δεν σημαίνει ότι σταματούν να ισχύουν τα υπόλοιπα μέτρα που λαμβάνονται κατά τη κρίση του δικαστηρίου προς όφελος των τέκνων. Εν προκειμένω η μετοίκηση (παίρνω ως δεδομένα όσα λες, δεν θα το ψάξω όπως είπα).

Σκέψου το αλλιώς: αν χωρίσει ένα ζευγάρι δεν μπορεί να μένει μαζί. Η συνεπιμέλεια είναι διαφορετικό πράγμα και δεν ταυτίζεται με τη κοινή διαμονή τέκνων και γονέων.
Ναι, θα μπορούσε πχ το δικαστήριο να ορίσει να μένουν τα παιδιά μισές μέρες με τον έναν και μισές με τον άλλον, αλλά αυτό εξαρτάται από τη κάθε περίπτωση. Για παράδειγμα, αυτό είναι ανέφικτο αν ο ένας μένει Αθήνα και ο άλλος στη Λάρισα.

Πάντως έχω παρατηρήσει ότι παρά τις αλλαγές στο οικογενειακό δίκαιο, τα δικαστήρια έχουν "κολήσει" στον παλιό τρόπο διευθέτησης αυτών των διαφορών.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.443
Like
23.089
Πόντοι
5.506
Δεν είμαι δεξιός, λάθος η εντύπωσή σου.

Για την Κεφαλογιάννη δεν ξέρω ακριβώς τι έγινε και ψιλοβαριέμαι να το ψάξω.
Γενικά πάντως, το γεγονός ότι πλέον ο κανόνας είναι η συνεπιμέλεια (σε αντίθεση με παλαιότερα), δεν σημαίνει ότι σταματούν να ισχύουν τα υπόλοιπα μέτρα που λαμβάνονται κατά τη κρίση του δικαστηρίου προς όφελος των τέκνων. Εν προκειμένω η μετοίκηση (παίρνω ως δεδομένα όσα λες, δεν θα το ψάξω όπως είπα).

Σκέψου το αλλιώς: αν χωρίσει ένα ζευγάρι δεν μπορεί να μένει μαζί. Η συνεπιμέλεια είναι διαφορετικό πράγμα και δεν ταυτίζεται με τη κοινή διαμονή τέκνων και γονέων.
Ναι, θα μπορούσε πχ το δικαστήριο να ορίσει να μένουν τα παιδιά μισές μέρες με τον έναν και μισές με τον άλλον, αλλά αυτό εξαρτάται από τη κάθε περίπτωση. Για παράδειγμα, αυτό είναι ανέφικτο αν ο ένας μένει Αθήνα και ο άλλος στη Λάρισα.

Πάντως έχω παρατηρήσει ότι παρά τις αλλαγές στο οικογενειακό δίκαιο, τα δικαστήρια έχουν "κολήσει" στον παλιό τρόπο διευθέτησης αυτών των διαφορών.
Eκ των πραγμάτων δε στέκει ένα χωρισμένο ζευγάρι να συνεχίσει να μένει μαζί. Η δε φαεινή ιδέα τα παιδιά κάθε δεκαπέντε να μετακομίζουν ήταν εξαρχής καταδικασμένη, άσε τι κάθεται και γράφει ο κάθε άμυαλος εδώ μέσα.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.546
Κριτικές
1
Like
35.785
Πόντοι
6.256
Η πουστοτουρκοπροδοτοκούλα έκανε πάλι το θαύμα της! Οι κωλότουρκοι ζητούν να ζητήσουμε άδεια για να ποντίσουμε ηλεκτρικό καλώδιο από την Χίο στις Οινούσες. Επιτέλους ψόφα πουστοτουρκοπροδοτοκούλα μαζί με την βρωμομούνα αδελφή σου μαζί με τον κωλοπετρίτη και τους υπόλοιπους προδότες! :shit:
:shit::shit:
Καζάν καζάν
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.553
Like
1.739
Πόντοι
216
Eκ των πραγμάτων δε στέκει ένα χωρισμένο ζευγάρι να συνεχίσει να μένει μαζί. Η δε φαεινή ιδέα τα παιδιά κάθε δεκαπέντε να μετακομίζουν ήταν εξαρχής καταδικασμένη, άσε τι κάθεται και γράφει ο κάθε άμυαλος εδώ μέσα.
Υπό προϋποθέσεις θα μπορούσε να γίνει και αυτό.
Αν πχ οι γονείς μένουν στην ίδια γειτονιά ή σε διπλανά χωριά και τα παιδιά δεν αλλάζουν σχολείο.

Φυσικά πρέπει να ισχύουν και άλλες προϋποθέσεις, οπότε όντως είναι δύσκολο να το ορίσει έτσι το δικαστήριο.

Αλλά το να υπάρχει σαν εναλλακτική, έστω και για αυτές τις λίγες περιπτώσεις, δεν είναι κακό.
 

unhuman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Σεπ 2024
Μηνύματα
515
Like
1.097
Πόντοι
206
To αθάνατο μαφιοζικο ελληικο κρατος θέσπισε καποτε το καθεστως του προστατευόμενου μαρτυρα για να μπορεί καποιος να καταθετει ΑΦΟΒΑ οσα γνωριζει για κάποιο σκάνδαλο ευρυτερου ενδιαφεροντος
Σημερα οσοι κατεθεσαν για την Νοβαρτις,θα αποκαλυφθουν οι ταυτότητες τους.

Δηλαδη κανενας ΠΟΤΕ στο μελλον δεν θα δεχτει να καταθεσει υπό αυτό το καθεστως.Δηλαδη τα σκάνδαλα θα μενουν μονιμως στο σκοταδι.

ΥΓ Αυτο εγινε με φωτογραφικη διαταξη που ψηφιστηκε 1 Μαιου 2024

" Η προσφορότητα και η αναγκαιότητα των μέτρων προστασίας εξετάζονται διαρκώς από τον αρμόδιο εισαγγελέα, ο οποίος δύναται, οποτεδήποτε, σε περίπτωση που έχουν επιβληθεί με διάταξή του να τα τροποποιήσει ή να τα ανακαλέσει ή σε διαφορετική περίπτωση να εισηγηθεί την τροποποίηση ή την ανάκλησή τους, όταν κατά την κρίση του διαφοροποιηθούν ή εκλείψουν οι λόγοι επιβολής τους"
Εσυ γιατι νομιζεις ανεσυραν απο τα σκατα του ΠΑΣΟΚ τον συγκεκριμενο Υπουργο?
Για να κανει τις βρωμουδουλειες υπερ της ΝΔ
Ρε μαλακες, banana state εντελως.
Καταγγελεις, ο εισαγγελεας που χειριζεται την υποθεση ΚΡΙΝΕΙ πως υπαρχει βαση στην καταθεση σου, η ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ βγαζει του κατηγορουμενους λαδι, και τοτε αποφασιζουν να αρθει η προστασια του μαρτυρα
Ενα μηνυμα της ΠΑΣΟΚΟΝΔ πως οποιος τα βαλει με το συστημα ειναι τελειωμενος
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.780
Like
6.565
Πόντοι
2.356
δεν κουνιεται τιποτα,θα του κλασουν μια μαντρα αρχιδια ,τους εχει καταντησει ολους αναλωσιμους αφου το χρημα ρεει εκει που πρεπει....στην χειροτερη θα βαλει αλλους στην θεση τους....πολυ πιο προθυμους!
Πριν λίγους μήνες έτσι θεωρούσα κι εγώ.
Τώρα έχει παγιωθεί το 2 μπροστά, στις δημοσκοπήσεις, αν δεν αλλάξει κάτι η ΝΔ θα χάσει πολλές έδρες και οι δεξιά της ΝΔ δε φαινεται να ξεφουσκώνουν.
Χωρια που αν κάνει υποχωρήσεις ο Μητσοτάκης στα ελληνοτουρκικά, θα υπάρξει σαφές δίλημμα στους βουλευτές που δεν προέρχονται από τα αριστερά της ΝΔ. Και πιθανώς κάποιοι θα άρουν την εμπιστοσύνη στην κυβέρνηση.
Αυτό είναι ένα σενάριο βέβαια. Μένει να επαληθευτεί. Ή και όχι.
Αλλά η στάση Γεραπετριτη δείχνει ότι υπάρχουν σοβαρές αντιδράσεις, τις οποίες ο Μητσοτάκης, αν και θα ήθελε, δε μπορεί να αγνοήσει.
Αν, παρόλες τις διαμαρτυρίες, βγουν όλοι οι βουλευτές της ΝΔ Κατσικηδες;
Κι αυτό πιθανό.
Θα δούμε όταν υπάρχει κάτι χειροπιαστό.
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.142
Like
11.368
Πόντοι
2.606
Eκ των πραγμάτων δε στέκει ένα χωρισμένο ζευγάρι να συνεχίσει να μένει μαζί. Η δε φαεινή ιδέα τα παιδιά κάθε δεκαπέντε να μετακομίζουν ήταν εξαρχής καταδικασμένη, άσε τι κάθεται και γράφει ο κάθε άμυαλος εδώ μέσα.
Ρε ηλίθιε,δεν ξέρω αν έχεις καταλάβει τι συμβαίνει.... όλα τα χρόνια γαμανε τα δικαστήρια τους πατεράδες... Κυριολεκτικά και επί της ουσίας..λες και υπάρχει κάποιος απαράβατος θεοσταλτος νόμος που το ορίζει αυτό...έχω δει άνθρωπο να λιώνει από τον καημό του για τα παιδιά του, πέθανε σε δύο χρόνια μέσα από καρκινο, χωρίς να έχει φταίξει πουθενά ή να είναι κάνας αληταρας επειδή ένα πρωί η άλλη τα φόρτωσε στο αμάξι και έφυγε ότι είχε ξενερώσει...και της δώσανε τα παιδιά....τον άφηναν να τα δει κάποιες ώρες την βδομάδα και αυτή για να του την σπάσει πήγε στο πατρικό της δύο νομούς βορειότερα....δεν το έγραψα για την πολιτική απόχρωση,στα αρχιδια μου τι κάνουν ....το έγραψα γιατί τους πατεράδες τα δικαστήρια τους έχουν γραμμένους στα αρχιδια τους!
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.142
Like
11.368
Πόντοι
2.606
Πριν λίγους μήνες έτσι θεωρούσα κι εγώ.
Τώρα έχει παγιωθεί το 2 μπροστά, στις δημοσκοπήσεις, αν δεν αλλάξει κάτι η ΝΔ θα χάσει πολλές έδρες και οι δεξιά της ΝΔ δε φαινεται να ξεφουσκώνουν.
Χωρια που αν κάνει υποχωρήσεις ο Μητσοτάκης στα ελληνοτουρκικά, θα υπάρξει σαφές δίλημμα στους βουλευτές που δεν προέρχονται από τα αριστερά της ΝΔ. Και πιθανώς κάποιοι θα άρουν την εμπιστοσύνη στην κυβέρνηση.
Αυτό είναι ένα σενάριο βέβαια. Μένει να επαληθευτεί. Ή και όχι.
Αλλά η στάση Γεραπετριτη δείχνει ότι υπάρχουν σοβαρές αντιδράσεις, τις οποίες ο Μητσοτάκης, αν και θα ήθελε, δε μπορεί να αγνοήσει.
Αν, παρόλες τις διαμαρτυρίες, βγουν όλοι οι βουλευτές της ΝΔ Κατσικηδες;
Κι αυτό πιθανό.
Θα δούμε όταν υπάρχει κάτι χειροπιαστό.
Τελευταία δημοσκόπηση τους δίνει σε αναγωγή εκλογικού αποτελέσματος τριάντα....με τέτοια τσιρκολικια αντιπολίτευση δεν αναρωτιέται το γιατί.... αυτό που αναρωτιέμαι είναι πως είναι δυνατόν να μην μπορεί να βγει κάποιος σοβαρός μπροστά... πραγματικά θα σάρωνε κάποιος αν έβγαινε μπροστά σε αυτά τα χασαποσκυλα και έβαζε ένα τέλος στην κατρακύλα....
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.780
Like
6.565
Πόντοι
2.356
Τελευταία δημοσκόπηση τους δίνει σε αναγωγή εκλογικού αποτελέσματος τριάντα....με τέτοια τσιρκολικια αντιπολίτευση δεν αναρωτιέται το γιατί.... αυτό που αναρωτιέμαι είναι πως είναι δυνατόν να μην μπορεί να βγει κάποιος σοβαρός μπροστά... πραγματικά θα σάρωνε κάποιος αν έβγαινε μπροστά σε αυτά τα χασαποσκυλα και έβαζε ένα τέλος στην κατρακύλα....
Τα καραγκιοζιλικια με τις αναγωγές τα έκαναν και στις ευρωεκλογές. Κάτι 34% και κάτι ταβάνι το 36% διαβάζαμε.
Τελικά τον ήπιαν με το 28% που ηταν πάνω-κατω και οι μετρήσεις της πρόθεσης ψήφου. Το μαγείρεμα δε βοήθησε.
Όλες οι μετρήσεις τους δίνουν κάτω από 30%.
Αν πιάσουν το ποσοστό των ευρωεκλογών νομίζω θα είναι ευχαριστημένοι.
Στα βασικά, ακρίβεια και ασφάλεια, έχουν πιάσει πάτο. Κι ο κόσμος αυτά έχει στην κορυφή των προβλημάτων του.
Εδώ στις δημοσκοπήσεις βλέπουμε σταλινικά νούμερα στην απαισιοδοξία και στη λάθος κατεύθυνση που βαδίζει η χώρα.
Το θέμα είναι ότι η αντιπολίτευση είναι της πλάκας. Γι' αυτό κι επιβιώνει ο Μητσοτάκης.
Επανεμφανίστηκε κι ο Τσίπρας να φανταστείς.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.885
Like
24.786
Πόντοι
6.256
To αθάνατο μαφιοζικο ελληικο κρατος θέσπισε καποτε το καθεστως του προστατευόμενου μαρτυρα για να μπορεί καποιος να καταθετει ΑΦΟΒΑ οσα γνωριζει για κάποιο σκάνδαλο ευρυτερου ενδιαφεροντος
Σημερα οσοι κατεθεσαν για την Νοβαρτις,θα αποκαλυφθουν οι ταυτότητες τους.

Δηλαδη κανενας ΠΟΤΕ στο μελλον δεν θα δεχτει να καταθεσει υπό αυτό το καθεστως.Δηλαδη τα σκάνδαλα θα μενουν μονιμως στο σκοταδι.

ΥΓ Αυτο εγινε με φωτογραφικη διαταξη που ψηφιστηκε 1 Μαιου 2024

" Η προσφορότητα και η αναγκαιότητα των μέτρων προστασίας εξετάζονται διαρκώς από τον αρμόδιο εισαγγελέα, ο οποίος δύναται, οποτεδήποτε, σε περίπτωση που έχουν επιβληθεί με διάταξή του να τα τροποποιήσει ή να τα ανακαλέσει ή σε διαφορετική περίπτωση να εισηγηθεί την τροποποίηση ή την ανάκλησή τους, όταν κατά την κρίση του διαφοροποιηθούν ή εκλείψουν οι λόγοι επιβολής τους"
Ακομα να καταλαβεις οτι εχουμε δικτατορια;Ζητουσαν να αρθει η προστασια των μαρτυρων και η ανωνυμια τους και τους εδωσε ο Αρειος Παγος τα αρχιδια μου....κανενα προβλημα.Φτιαξαμε μια φωτογραφικη διαταξη,βαλαμε και μια δικια μας εισαγγελεα και εγινε η δουλιτσα μας...

Το αλλο το θεμα που δεν παιζεται πουθενα ειναι με τον Συνηγορο του Πολιτη....ο απερχομενος δεν ηταν δικος μας και εχωνε τη μυτουλα του εκει που δεν επρεπε.Οποτε τωρα θελουμε να βαλουμε εναν δικο μας αλλα πρεπει να τον ψηφισουν και απο την αντιπολιτευση.

Οποτε απειλουμε οτι αμα δεν τον ψηφισετε θα αλλαξουμε το συνταγμα για να μην χρειαζεται η συναινεση σας....μιλαμε τυφλα οι Συνταγματαρχες.
 
Τελευταία τροποποίηση:

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.142
Like
11.368
Πόντοι
2.606
Τα καραγκιοζιλικια με τις αναγωγές τις έκαναν και στις ευρωεκλογές. Κάτι 34% και κάτι ταβάνι το 36% διαβάζαμε.
Τελικά τον ήπιαν με το 28% που ηταν πάνω-κατω και οι μετρήσεις της πρόθεσης ψήφου. Το μαγείρεμα δε βοήθησε.
Όλες οι μετρήσεις τους δίνουν κάτω από 30%.
Αν πιάσουν το ποσοστό των ευρωεκλογών νομίζω θα είναι ευχαριστημένοι.
Στα βασικά ακρίβεια και ασφάλεια έχουν πιάσει πάτο. Κι ο κόσμος αυτά έχει στην κορυφή των προβλημάτων του.
Εδώ στις δημοσκοπήσεις βλέπουμε σταλινικά νούμερα στην απαισιοδοξία και στη λάθος κατεύθυνση που βαδίζει η χώρα.
Το θέμα είναι ότι η αντιπολίτευση είναι της πλάκας. Γι' αυτό κι επιβιώνει ο Μητσοτάκης.
Επανεμφανίστηκε κι ο Τσίπρας να φανταστείς.
Τα ίδια γράφω....ο κόσμος αν δει κάπου εναλλακτική θα ψηφίσει μαζικά....δεν είναι δυνατόν ο επιστολακιας και η λατινικού να μαζεύουν δεκαπέντε στις δημοσκοπήσεις.... απελπισμένος είναι ο κοσμος ...
 
  • Like
Αντιδράσεις: resp

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.885
Like
24.786
Πόντοι
6.256
Τα καραγκιοζιλικια με τις αναγωγές τα έκαναν και στις ευρωεκλογές. Κάτι 34% και κάτι ταβάνι το 36% διαβάζαμε.
Τελικά τον ήπιαν με το 28% που ηταν πάνω-κατω και οι μετρήσεις της πρόθεσης ψήφου. Το μαγείρεμα δε βοήθησε.
Όλες οι μετρήσεις τους δίνουν κάτω από 30%.
Αν πιάσουν το ποσοστό των ευρωεκλογών νομίζω θα είναι ευχαριστημένοι.
Στα βασικά, ακρίβεια και ασφάλεια, έχουν πιάσει πάτο. Κι ο κόσμος αυτά έχει στην κορυφή των προβλημάτων του.
Εδώ στις δημοσκοπήσεις βλέπουμε σταλινικά νούμερα στην απαισιοδοξία και στη λάθος κατεύθυνση που βαδίζει η χώρα.
Το θέμα είναι ότι η αντιπολίτευση είναι της πλάκας. Γι' αυτό κι επιβιώνει ο Μητσοτάκης.
Επανεμφανίστηκε κι ο Τσίπρας να φανταστείς.
Οσοι εχουν λιγο εγκεφαλο ξερουν τι παιζουν με τις αναγωγες....στη τελευταια δημοσκοπηση στη προθεση ψηφου εχουν 22.5% και με αναγωγη τους πανε στο 29.Οπως το αλλο το επικο που πιο δημοφιλης πολιτικος ειναι ο Ανδρουλακης και ο αυτιστικος πουτανας γιος μολις 4ος αλλα στη καταλληλοτητα για πρωθυπουργος ειναι πρωτος με τεραστια διαφορα.

Γελανε και οι πετρες...
 

unhuman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Σεπ 2024
Μηνύματα
515
Like
1.097
Πόντοι
206
Τελευταία δημοσκόπηση τους δίνει σε αναγωγή εκλογικού αποτελέσματος τριάντα....με τέτοια τσιρκολικια αντιπολίτευση δεν αναρωτιέται το γιατί.... αυτό που αναρωτιέμαι είναι πως είναι δυνατόν να μην μπορεί να βγει κάποιος σοβαρός μπροστά... πραγματικά θα σάρωνε κάποιος αν έβγαινε μπροστά σε αυτά τα χασαποσκυλα και έβαζε ένα τέλος στην κατρακύλα....
Θα ψηφισεις Λατινοπουλου η σου πεφτει πολυ κοντη η πολυ φασιστομουτρο?
Θα ψηφιζα Κασελακη για να απλαγουμε απο αυτους, αλλα οι Συριζαιοι γαμηθηκαν
Η Λατινοπουλου ειναι η μονη απαντηση αν ακολουθηθει και εδω η ταση στην Ευρωπη
Θα την ψηφισεις ομως?
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.885
Like
24.786
Πόντοι
6.256
Ενα περιεργο πραγμα....ο καταλληλοτερος πρωθυπουργος ειναι αυτος που το 65% του κοσμου εχει κακη εικονα για αυτον.

1729805359949.png
 

unhuman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Σεπ 2024
Μηνύματα
515
Like
1.097
Πόντοι
206
Τα ίδια γράφω....ο κόσμος αν δει κάπου εναλλακτική θα ψηφίσει μαζικά....δεν είναι δυνατόν ο επιστολακιας και η λατινικού να μαζεύουν δεκαπέντε στις δημοσκοπήσεις.... απελπισμένος είναι ο κοσμος ...
Αν δεν σου αρεσει η Λατινοπουλου φαε αλλα 10 χρονια Μητσοτακη και μην μιλας
Αριστεροτερα της ΝΔ ειναι οι Συριζαιαοι που αυτοκαταστραφηκαν και το κλεφτοπασοκ
Περιμενε κατι καινουργιο μεχρι να διαδεχθει τον Κουλη ο Μπακογιαννης στην πρωθυπουργια, αν δεν ψηφισεις δεξιοτερα της ΝΔ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom