Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 96K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

STELIOS77

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Δεκ 2005
Μηνύματα
6.872
Κριτικές
28
Like
2.779
Πόντοι
6.265
Τουρκοι ψαρευουν μεσα σε Ελληνικα χωρικα υδατα με τις ευχες του Λιμενικου που ακολουθει τις εντολες του λοατκουλη για πληρη παραχωρηση αοζ και χωρικων υδατων στους τουρκους

 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.942
Like
11.883
Πόντοι
3.556
Ειναι πουσταρακος γι αυτο!

Σ λεει τον τρωω απ τον λωκο αλλα το λεει!

Ο Κουλης εχει το υφος που μολις σε αντικρυζει κανει σαν να ζεχνεις!Λεει τι δουλεια εχω εγω με τους πλεμπαιους ρε πουστη μου που τελειωσα Harvard?

Τύπε ο τύπος Κυριάκος είναι Χαρβαντικός κοινωνικός επιστήμονας με ΜΒΑ και προϋπηρεσία στον οικονομικό τομέα γι αυτό την έχει σώσει τη χώρα :confused:

Μετάφραση ... δεν ξέρει έναν μπούτσο και οι θέσεις που είχε είναι τόσο βυσματικές που κοντράρει στα ίσα κάτι γαλαζοαίματους που τα δόντια τους τα βουρτσίζουν υπηρέτες
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.778
Like
4.009
Πόντοι
506
Αυτα ειναι θεματα που δεν τα καταλαβαίνει ο αλεξ μας.
Γενικως μενει με τη χαρα της διαγραφής πολάκη γιατι βολευει
Eχουμε F35
Ποιος χεστηκε
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
69.794
Like
71.563
Πόντοι
12.756
Αυτα ειναι θεματα που δεν τα καταλαβαίνει ο αλεξ μας.
Γενικως μενει με τη χαρα της διαγραφής πολάκη γιατι βολευει

πουτσα μας , θα κανει εισαγωγη στρατιωτων ο Κουλης απο τα σκλαβοπαζαρα που παει και ψωνιζει :rockon::rockon::rockon:
οπως λεει θα ερθουν οι Ινδοι κτλ αφου λειπουν"χέρια"

Αμα σου λειπουν στρατιωτες θα σου κάνει εισαγωγη και καμιά 10.000 τετοιους

AfghanistanTalibanFighterPoliceKabulMT1KYODO000L5KT59.jpg
f4b8a8b2-c455-4177-90e5-d003a4840b63_w1200_r1.jpg



θα σου πω μετα εγω αν μας κανει κανεις μαγκιες :rockon::rockon::rockon:
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.942
Like
11.883
Πόντοι
3.556
πουτσα μας , θα κανει εισαγωγη στρατιωτων ο Κουλης απο τα σκλαβοπαζαρα που παει και ψωνιζει :rockon::rockon::rockon:
οπως λεει θα ερθουν οι Ινδοι κτλ αφου λειπουν"χέρια"

Αμα σου λειπουν στρατιωτες θα σου κάνει εισαγωγη και καμιά 10.000 τετοιους

AfghanistanTalibanFighterPoliceKabulMT1KYODO000L5KT59.jpg
f4b8a8b2-c455-4177-90e5-d003a4840b63_w1200_r1.jpg



θα σου πω μετα εγω αν μας κανει κανεις μαγκιες :rockon::rockon::rockon:

Με αυτούς στη χώρα ούτε εμείς οι ιθαγενείς θα μπορούμε να κάνουμε μαγκιε΄ς :confused:
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.460
Like
6.094
Πόντοι
2.356
Δυο ενδεικτικές ειδήσεις που η μία συμπληρώνει την άλλη.
Είναι ξεκάθαρο ότι έχουν αποφασίσει να τα παραχωρήσουν όλα. Σε λίγο καιρό η Κάσος θα μας φαίνεται πταίσμα.
Αλλά ξέχασα.
Θα πάει ο Καραγκιόζης ο μπουμπουκος μια νύχτα, ξαφνικά, μέχρι την Άγκυρα, με τα F35. Δεν έχει σημασία που εμείς δεν εχουμε και δε θα έχουμε για τα επόμενα πέντε τουλάχιστον χρόνια. Ούτε ότι εμείς πάμε το πολύ μέχρι το Ζούμπερι. Ακόμα κι η Κάρπαθος μας πέφτει μακριά.
Ο γκιοζης ο μπουμπουκος θα πάει στην Άγκυρα να τηνε μπομπαρδίσει.
Με πορδές.

Η ΠΡΩΤΗ

Όπως πληροφορούμαστε, λοιπόν, ήδη βρίσκονται σε «ώριμο» στάδιο οι πρώτες συζητήσεις για παροπλισμούς πλοίων, όπου έχουν συζητηθεί έως και ονόματα. Το τραγικό της υπόθεσης είναι οι αποφάσεις για παροπλισμούς δεν θα ληφθούν με βάση κάποια κακή κατάσταση, αλλά με συγκριτικά δεδομένα. Για παράδειγμα, αναμένεται να παροπλιστεί ένα ZUBR για τον απλούστατο λόγο ότι τα τρία που έχουν μείνει διαθέτουν συνολικά κάτι παραπάνω από ενάμιση πλήρωμα. Επίσης, εξετάζεται το ενδεχόμενο παροπλισμού ενός «μικρού» στο οποίο επί ένα χρόνο έπεσαν πολλά χρήματα, όπως πληροφορούμαστε. Ο λόγος, είναι η γενικότερη παλαιότητα και τα προβλήματα σε σχέση με άλλα της κατηγορίας. Τέλος (σε πρώτη φάση), μαθαίνουμε για μια Φρεγάτα τύπου “S” και αυτά όλα για αρχή.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.460
Like
6.094
Πόντοι
2.356

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.481
Like
10.742
Πόντοι
3.656
:headbaning1::headbaning1::headbaning1:
 

Συνημμένα

  • Firefox_Screenshot_2024-07-27T08-39-57.496Z.png
    Firefox_Screenshot_2024-07-27T08-39-57.496Z.png
    239,7 KB · Εμφανίσεις: 13

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.460
Like
6.094
Πόντοι
2.356
Πως το 'πε ο κύριος Κυριάκος μας; "Μας ταλαιπώρησαν λίγο οι φίλοι μας, αλλά όλα καλά στο τελος"; :2funny::2funny:
Που να μην ηταν και εντός οριοθετημένης ελληνικής ΑΟΖ.

Αρχικά περιέγραψε πως: «Αυτό που ζήσαμε, αυτό που άκουσα εγώ με τα αυτιά μου μέσα από τα VHF που έχουμε, είναι η απόλυτη ξεφτίλα. Ακούσαμε τον Τούρκο να λέει ότι είναι χωρικά ύδατα της Τουρκίας, ότι είναι περιοχή δραστηριότητας που κάνει η Τουρκία κουμάντο.

Και είδαμε και πράγματα. Εδώ οι ντόπιοι είδαμε τα μεγάλα πολεμικά πλοία που είχε η Τουρκία 4-5 να είναι με ένα μικρό δικό μας, ελληνικό, μπροστά κι ένα ιταλικό που κάτι έκανε εκεί πέρα. Το σκηνικό ήταν 3-4 μέρες».

«Βρίσκεσαι σε νερά τουρκικά και αν συνεχίσεις θα σε χτυπήσω ακούσαμε να λέει το τουρκικό στο ιταλικό σκάφος.

Δεν ακούσαμε από το πολεμικό ναυτικό να μιλήσει, να πει κάτι, τι τουρκικά νερά, τι κάνετε κι ακούγαμε τον Τούρκο να λέει θα σε χτυπήσω. Και ο Ιταλός είχε σταματήσει, και του λέει, ξέρεις δεν κάνω τίποτα, δεν κάνω κάτι, έχω σταματήσει, ήταν σαν φοβισμένος. Και δεν ακούσαμε εμείς ελληνική φωνή.

Την επόμενη μέρα που συνεχίστηκε πάλι αυτό, που κι εμείς ήμασταν πάλι στη θάλασσα και ξανακούγαμε, ακούσαμε το εξής εξωφρενικό: έλεγε ο Τούρκος στον Ιταλό ότι ”τα υπουργεία μας μιλήσανε και μπορείς να συνεχίσεις αλλά θα παίρνεις άδεια από μένα και θα με ενημερώνεις πότε ξεκινάς και πότε σταματάς”.

Και ο Ιταλός απάντησε “μάλιστα και σ’ ευχαριστώ για την συνεργασία” κι ενημέρωνε πότε ξεκινούσε και πότε σταματούσε».
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.413
Like
17.468
Πόντοι
3.656
Να πάρουνε μερικά δις ακόμη από τα ακίνητα.
Λίγα πήραν από το 2010 .........


 

diamantino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.108
Κριτικές
1
Like
2.291
Πόντοι
456
Πως το 'πε ο κύριος Κυριάκος μας; "Μας ταλαιπώρησαν λίγο οι φίλοι μας, αλλά όλα καλά στο τελος"; :2funny::2funny:
Που να μην ηταν και εντός οριοθετημένης ελληνικής ΑΟΖ.

Αρχικά περιέγραψε πως: «Αυτό που ζήσαμε, αυτό που άκουσα εγώ με τα αυτιά μου μέσα από τα VHF που έχουμε, είναι η απόλυτη ξεφτίλα. Ακούσαμε τον Τούρκο να λέει ότι είναι χωρικά ύδατα της Τουρκίας, ότι είναι περιοχή δραστηριότητας που κάνει η Τουρκία κουμάντο.

Και είδαμε και πράγματα. Εδώ οι ντόπιοι είδαμε τα μεγάλα πολεμικά πλοία που είχε η Τουρκία 4-5 να είναι με ένα μικρό δικό μας, ελληνικό, μπροστά κι ένα ιταλικό που κάτι έκανε εκεί πέρα. Το σκηνικό ήταν 3-4 μέρες».

«Βρίσκεσαι σε νερά τουρκικά και αν συνεχίσεις θα σε χτυπήσω ακούσαμε να λέει το τουρκικό στο ιταλικό σκάφος.

Δεν ακούσαμε από το πολεμικό ναυτικό να μιλήσει, να πει κάτι, τι τουρκικά νερά, τι κάνετε κι ακούγαμε τον Τούρκο να λέει θα σε χτυπήσω. Και ο Ιταλός είχε σταματήσει, και του λέει, ξέρεις δεν κάνω τίποτα, δεν κάνω κάτι, έχω σταματήσει, ήταν σαν φοβισμένος. Και δεν ακούσαμε εμείς ελληνική φωνή.

Την επόμενη μέρα που συνεχίστηκε πάλι αυτό, που κι εμείς ήμασταν πάλι στη θάλασσα και ξανακούγαμε, ακούσαμε το εξής εξωφρενικό: έλεγε ο Τούρκος στον Ιταλό ότι ”τα υπουργεία μας μιλήσανε και μπορείς να συνεχίσεις αλλά θα παίρνεις άδεια από μένα και θα με ενημερώνεις πότε ξεκινάς και πότε σταματάς”.

Και ο Ιταλός απάντησε “μάλιστα και σ’ ευχαριστώ για την συνεργασία” κι ενημέρωνε πότε ξεκινούσε και πότε σταματούσε».
ε καλα αυτο εγινε επειδη τωρα ο μπουμπουκιος ειναι σε ταχυριθμη εκπαιδευση να μαθει να πιλταρει τα νεα f 35 και μαλιστα και νυχτα ,σε λιγο να τους δω με το μπουμπουκο αρχιπιλοτο που εκτος απο τη μαλακια, συντομα θα ειναι και στην αεροπορια ,ο ενας θα τους ευχεται καλη τυχη ,ο αλλος θα τους κυνηγα με αεροπλανο ,παει τους διαλυσαμε
 

Rockadi-pibousk

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2023
Μηνύματα
175
Like
365
Πόντοι
21


Τα σκουπίδια της ΝΔ έγραφαν για το "πεσμένο βυζί της Μπαζιάνας" πριν λίγα χρόνια.

Τί να πουμε τώρα που έχουμε το πιο άσχημο πρωθυπουργικό ζεύγος από καταβολής κόσμου;
 

desperado21

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Αυγ 2010
Μηνύματα
715
Κριτικές
31
Like
1.832
Πόντοι
1.590
Τα σκουπίδια της ΝΔ έγραφαν για το "πεσμένο βυζί της Μπαζιάνας" πριν λίγα χρόνια.

Τί να πουμε τώρα που έχουμε το πιο άσχημο πρωθυπουργικό ζεύγος από καταβολής κόσμου;
Οχι και το πιο ασχημο. Ξεχνας τον μπαμπα Μητσοτακη με τη Μαρικα :confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom