Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 99K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.789
Like
14.202
Πόντοι
3.656
Υπάρχει και έχει αναρτηθεί στην διαβούλευση του gov.g...Μπες και διαβασέ το...
"Μαχητότητα" αναφέρει μόνο για αυτά που σου λέω.
Τώρα αν εσύ εννοείς μαχητότητα το να προσφύγεις στα δικαστήρια (αυτά είναι τα "αρμόδια όργανα") για να έχεις ελπίδα (αχνή) μια +δεκαετία μετά να δικαιωθείς αυτό δεν είναι μαχητότητα - είναι απλά δικαίωμα που έχει ο καθένας στα πάντα...
Ε ναι αυτό εννοώ να πας στα δικαστήρια προφανώς....

ότι και να γράφει δεν υπάρχει άνθρωπος που θα φωνάξει την εφορία για έλεγχο από μόνος του.

για βάλε κάνα λινκ από το γκοβ.γρ
 

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.052
Like
1.726
Πόντοι
216
Ε ναι αυτό εννοώ να πας στα δικαστήρια προφανώς....

ότι και να γράφει δεν υπάρχει άνθρωπος που θα φωνάξει την εφορία για έλεγχο από μόνος του.

για βάλε κάνα λινκ από το γκοβ.γρ

Άρθρο 13 είναι το ζουμί, και στην παράγραφο 3 αναφέρει την (για γέλια) μαχητότητα...
 
Τελευταία τροποποίηση:

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.761
Like
17.908
Πόντοι
3.656
Τώρα αν εσύ εννοείς μαχητότητα το να προσφύγεις στα δικαστήρια (αυτά είναι τα "αρμόδια όργανα") για να έχεις ελπίδα (αχνή) μια +δεκαετία μετά να δικαιωθείς αυτό δεν είναι μαχητότητα - είναι απλά δικαίωμα που έχει ο καθένας στα πάντα...
Δεν υπάρχει καμία ελπίδα. Είναι τόσο ψυχοφθόρο που σου κόβει χρόνια από τη ζωή σου.
Και στο τέλος θα σε βάλουν να πληρώσεις παραπάνω.

ΜΟΝΟ ΦΥΓΗ ΑΠΌ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.
Να μείνουν οι ΔΕΗτζηδες , οι συνταξιούχοι της Ολυμπιακής σαν το Βολταίρο με απολυτήρια δημοτικού
οι σταθμάρχες των 3200€ το μήνα και λοιποί ........


Αυτοί να πάνε να πολεμήσουν και τις ορδές του Ερντογάν όταν έρθουν .
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.634
Κριτικές
3
Like
11.243
Πόντοι
3.936

Τι βαζεις; Τον Βερβεσο τον προεδρο των δικηγορων ; Γιατι ως γνωστον οι δικηγοροι κοβουν συχνα αποδειξη.
Κανε και λιγο κραττει στη μαλακια.

Ο φορολογουμενος προσκομιζοντας τα αναγκαια δικαιολογητικα θα μπορει να αμφισβητησει τα τεκμηρια, πχ για εγκυμοσυνη, λοχεια.

ΑΝΟΗΤΕ όπου δικηγόρος Ελ επαγγελματίας. Δεν λέει κάπου Βερβεσος όμως...εσύ που τον βρήκες?
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.634
Κριτικές
3
Like
11.243
Πόντοι
3.936
αμφιβάλω.....επίσης ακόμα δεν υπάρχει νομοσχέδιο μόνο εξαγγελίες...αλλά ότι και να γράφει μπορείς να αμφισβητήσεις ότι θες στα αρμόδια όργανα.

Απλά δεν θα βρεις ποτέ το δίκιο σου ακόμα και δίκιο να έχεις.

Γιατί αυτή είναι η Ελλάδα.
Πρόσφατη εμπειρία με έλεγχο από ΚΕΦΟΜΕΠ. Με πήραν με καλό μάτι γιατί ήμουν συνεργάσιμος. Όταν έψαξα για δικαστήριο μου είπε και ο λογιστής αλλά και ο δικηγόρος 8/10 υποθέσεις λύνονται εκτός δικαστηρίων. Εκεί σταμάτησα να το σκέφτομαι πλέον.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.634
Κριτικές
3
Like
11.243
Πόντοι
3.936
Χα χα. Κουλισταν.
Ενα γαμησακι σε αυτους που εκαναν τα στραβα ματια δε θα ριξουν;
Λες και ειναι αυθαιρετο στη Λουτσα στα 70ς
Μπουρδελο κρατος κλεφτων και λαμογιων
Γιατί πιστεύει κανείς ότι θα ρίξουν 2 ορόφους? Ούτε σοβάς δεν θα πέσει
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.761
Like
17.908
Πόντοι
3.656
Πρόσφατη εμπειρία με έλεγχο από ΚΕΦΟΜΕΠ. Με πήραν με καλό μάτι γιατί ήμουν συνεργάσιμος. Όταν έψαξα για δικαστήριο μου είπε και ο λογιστής αλλά και ο δικηγόρος 8/10 υποθέσεις λύνονται εκτός δικαστηρίων. Εκεί σταμάτησα να το σκέφτομαι πλέον.


'Έχεις ακούσει ποτέ κανέναν να πήγε φορολογικά δικαστήρια και να κέρδισε ; Και να έμεινε ζωντανός μέχρι να κερδίσει ;
Έχω ακούσει πολλούς που πέθαναν μέχρι να φτάσουν . Πρέπει να είναι εξαιρετικά ψυχοφθόρα διαδικασία.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.516
Κριτικές
36
Like
38.258
Πόντοι
19.795
'Έχεις ακούσει ποτέ κανέναν να πήγε φορολογικά δικαστήρια και να κέρδισε ; Και να έμεινε ζωντανός μέχρι να κερδίσει ;
Έχω ακούσει πολλούς που πέθαναν μέχρι να φτάσουν . Πρέπει να είναι εξαιρετικά ψυχοφθόρα διαδικασία.
Τους ειχα παει εγω το 86. Πληρωσα το 20% απο αυτα που ζητουσαν για να μπορω να προσφυγω στα δικαστηρια. Πηρανε 2 φορες αναβολη και το 87 ο Τσοβολας εβγαλε ενα νομο που με το 20% της οφειλης σου, ποσο που ηδη ειχα καταθεσει, καθαριζες.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.761
Like
17.908
Πόντοι
3.656
Τους ειχα παει εγω το 86. Πληρωσα το 20% απο αυτα που ζητουσαν για να μπορω να προσφυγω στα δικαστηρια. Πηρανε 2 φορες αναβολη και το 87 ο Τσοβολας εβγαλε ενα νομο που με το 20% της οφειλης σου, ποσο που ηδη ειχα καταθεσει, καθαριζες.


Ρε γέρο ... πετάχτηκες να μας πεις μαλακία εποχής κινήματος γαργαλίδη/λεοναρδόπουλου .....

Για τούτη τη χιλιετία μιλάμε ............
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.634
Κριτικές
3
Like
11.243
Πόντοι
3.936
'Έχεις ακούσει ποτέ κανέναν να πήγε φορολογικά δικαστήρια και να κέρδισε ; Και να έμεινε ζωντανός μέχρι να κερδίσει ;
Έχω ακούσει πολλούς που πέθαναν μέχρι να φτάσουν . Πρέπει να είναι εξαιρετικά ψυχοφθόρα διαδικασία.
Θα έπρεπε να πληρώσω το πρόστιμο και μετά να πάω δικαστήρια. Εάν έχανα τότε την είχα πουτσισει γιατί θα έκαναν και άλλους ελέγχους και τα προηγούμενα χρόνια. Θα πλήρωνα πρόστιμο και για την μουτζούρα που λέμε.κοινος θα λειτουργούσαν εκδικητικά μετά. Οπότε μάντεψε τι έγινε
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.761
Like
17.908
Πόντοι
3.656
Θα έπρεπε να πληρώσω το πρόστιμο και μετά να πάω δικαστήρια. Εάν έχανα τότε την είχα πουτσισει γιατί θα έκαναν και άλλους ελέγχους και τα προηγούμενα χρόνια. Θα πλήρωνα πρόστιμο και για την μουτζούρα που λέμε.κοινος θα λειτουργούσαν εκδικητικά μετά. Οπότε μάντεψε τι έγινε


Φαντάζομαι δεν πήγες ... για να είσαι και εδώ ...
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.634
Κριτικές
3
Like
11.243
Πόντοι
3.936
Τους ειχα παει εγω το 86. Πληρωσα το 20% απο αυτα που ζητουσαν για να μπορω να προσφυγω στα δικαστηρια. Πηρανε 2 φορες αναβολη και το 87 ο Τσοβολας εβγαλε ενα νομο που με το 20% της οφειλης σου, ποσο που ηδη ειχα καταθεσει, καθαριζες.
Έχουν αλλάξει από τότε τα πράγματα. Τώρα όσα τους λείπουν θα τα πάρουν θες δεν θες
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.399
Κριτικές
1
Like
35.489
Πόντοι
6.256
Πότε έγινε αυτο ρε και δεν το πηραμε χαμπάρι,
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.634
Κριτικές
3
Like
11.243
Πόντοι
3.936
Πότε έγινε αυτο ρε και δεν το πηραμε χαμπάρι,
Το είπε η Σία χθες...δεν το είδες?
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
ΑΝΟΗΤΕ όπου δικηγόρος Ελ επαγγελματίας. Δεν λέει κάπου Βερβεσος όμως...εσύ που τον βρήκες?
Βαζεις χαζε αρθρο απο kathimerini απο προεδρο των δικηγορων Βερβεσο, και με ρωτας που τον βρηκα και οτι δεν λεει Βερβεσος;
Εχεις προβλημα, ετσι;
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Ξεστραβωσου λέμε....

Κόψε την μαλάκια και την πολύ παρέα με τον χασοδικη.

Πάρε και άλλο ένα να έχεις δουλειά για απόψε...

Δημητρης Κ. Βερβεσος
γραφει ανοητε αυτο που εβαλες.
Αρθρο, αποψη, του προεδρου των δικηγορων Βερβεσου.
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.066
Κριτικές
7
Like
9.843
Πόντοι
1.686
Μην τσακώνεστε, ΕΝΩΘΕΙΤΕ
να αντισταθούμε στη ΛΑΙΛΑΠΑ της Νέας Μιζοκρατίας !

Άκου ... να φορολογούνται ΟΛΟΙ οι επαγγελματίες !
Δεν βλέπουν πόσα μαγαζιά ΚΛΕΙΝΟΥΝ μετά τον κορωνοϊό ;

Χρεωκόπησαν και θα πρε΄πει ...να πληρώσουν και ΦΟΡΟ ΚΕΡΑΤΙΑΤΙΚΟ
για λεφτά που ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΣΑΝ !

Χειρότερα από ΤΟΥΡΚΟΚΡΑΤΙΑ !

Μήπως συμφέρει να ενωθούμε με τους Τούρκους
που είχαν χαράτσι μόνο 10 % ;

:2funny:
:2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:

αυξήθηκε και η ΔΕΗ !

2ho3G1NlXNZHGX1QqNNii-m3ax09QOQpb-PVrr0_daANO1__E-_y8X4Klh3n1q53HTjYuqYy9PDW1cQt4V4=s0


Τουρκία καλύτερα !
:2funny:
:2funny::2funny::2funny:

top-10-most-beautiful-turkish-actresses.jpg


με χυμώδεις Τουρκάλες !

Φυσικά , για πλάκα το λε΄με,
απλά η ΝΔ είναι χειρότερη και από την Τουρκοκρατία !
 

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.052
Like
1.726
Πόντοι
216
Τι λέει για 50.000 κέρδη?
Το νέο νομοσχέδιο δεν ασχολείται με τους φορολογικούς συντελεστές οι οποίοι μένουν ως έχουν ανάλογα την κατηγορία των βιβλίων. Ασχολείται με τον ΤΕΚΜΑΡΤΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ των κερδών.
Όσο φόρο θα πλήρωνες αν είχες 50.000 κέρδος πριν, τον ίδιο θα πληρώσεις και τώρα.
Η διαφορά είναι ότι τώρα με το έτσι θέλω μπορεί να "αποφασίσουν" και να σου καταλογίσουν ότι έχεις κέρδος 50.000 (και άρα να πληρώσεις τον φόρο που αντιστοιχεί σε αυτό) ενώ έχεις 15.000 ή 20.000 ή και...ζημιά....
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom