Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 99K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 14 άτομα (1 μέλη και 13 επισκέπτες)

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.398
Κριτικές
1
Like
35.485
Πόντοι
6.256
Γυρναει την ευρωπη ο κουλης και κανονιζει να εισαγει λαθρο γιατι το χρημα ειναι πολυ,
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.709
Κριτικές
8
Like
33.289
Πόντοι
6.536
Πέρα από την πλάκα που κάνουμε, φετινό είναι. Τσεκαρισμενο. Με 9 ευρώ τιμή ελαιοτριβείου όμως θα κλάψουνε μανουλες.
Καλά ότι πείς....

Με την μικρή φετινή παραγωγή και το σοβαρό πρόβλημα στις άλλες χώρες το 200αρι είναι μονόδρομος.....

:confused:
 
Τελευταία τροποποίηση:

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.693
Like
6.390
Πόντοι
2.356
Καλά ότι πείς....

Με την μικρή φετινή παραγωγή και το σοβατό πρόβλημα στις άλλες χώρες το 200αρι είναι μονόδρομος.....

:confused:
Ήμουν εκεί. Μάζεμα, ψυχρή έκθλιψη, πήρα τον τενεκέ μου, ψησαμε, ήπιαμε, καυλαντίσαμε, είχαμε και μια μικρή κομπανία, έγινε και το σχετικό πανηγυράκι. Αυτός έρχεται επάνω στα καζάνια. Αντίστοιχος χαμός κι εκεί. Παράδοση μεταξύ κολλητών.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.709
Κριτικές
8
Like
33.289
Πόντοι
6.536
Ήμουν εκεί. Μάζεμα, ψυχρή έκθλιψη, πήρα τον τενεκέ μου, ψησαμε, ήπιαμε, καυλαντίσαμε, είχαμε και μια μικρή κομπανία, έγινε και το σχετικό πανηγυράκι. Αυτός έρχεται επάνω στα καζάνια. Αντίστοιχος χαμός κι εκεί. Παράδοση μεταξύ κολλητών.
Ενα ένα τα βγάζεις...
Είπες παραπάνω ότι σου φέρανε.
Οπότε λύθηκε το μυστήριο.

:smiling-face-with-heart-eyes:
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.693
Like
6.390
Πόντοι
2.356
Ενα ένα τα βγάζεις...
Είπες παραπάνω ότι σου φέρανε.
Οπότε λύθηκε το μυστήριο.

:smiling-face-with-heart-eyes:
Το κάνουμε για να βρισκόμαστε κιολας. Το κακό είναι ότι έχουν τακιμιασει με τον πεθερό μου, που είναι μεγάλος κλαρινομαχος κι οταν παμε σε αυτόν έχει ρεμπετιικα και λαϊκά, όταν όμως έρχεται σε μας ζητάει κλαρίνα. Να χορεύει και να του φυσανε το κλαρίνο στο αυτί. Μεγάλος πανηγυρτζης. Κουδούνι γίνεται το κεφάλι μου κάθε φορά.
Ποσες φορές ν' ακούσεις στης Πάργας τον ανήφορο, χορεύοντας στα γόνατα με νταούλι αριστερά, κλαρίνο δεξιά από το κεφάλι σου; :tooth:
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.709
Κριτικές
8
Like
33.289
Πόντοι
6.536
Το κάνουμε για να βρισκόμαστε κιολας. Το κακό είναι ότι έχουν τακιμιασει με τον πεθερό μου, που είναι μεγάλος κλαρινομαχος κι οταν παμε σε αυτόν έχει ρεμπετιικα και λαϊκά, όταν όμως έρχεται σε μας ζητάει κλαρίνα. Να χορεύει και να του φυσανε το κλαρίνο στο αυτί. Μεγάλος πανηγυρτζης. Κουδούνι γίνεται το κεφάλι μου κάθε φορά.
Ποσες φορές ν' ακούσεις στης Πάργας τον ανήφορο, χορεύοντας στα γόνατα με νταούλι αριστερά, κλαρίνο δεξιά από το κεφάλι σου; :tooth:
:confused::confused::confused:
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.750
Like
17.902
Πόντοι
3.656
καθόλου λάδι δε θέλει το ερφαιερ

αυτή είναι η μαγκιά του


Μια κουταλιά και καλά θέλει ......

Συγκρίνεις τις πατάτες του ερφράϊερ με τις κανονικά τηγανισμένες σε ένα λίτρο ζεματιστό , φρέσκο ελαιόλαδο ;

Του ερ .... είναι για γκόμενες που κάνουν γιόγκα πιλάτες στο χαλάνδρι/μαρούσι/φάληρο .... και τις τρώνε με μπρόκολα
και σπαράγγια ....
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.693
Like
6.390
Πόντοι
2.356
Μέχρι τώρα, όποιος μιλούσε για ακρίβεια, οικονομική δυσπραγία του κόσμου και πτώση του επιπέδου διαβίωσης ηταν λαϊκιστής, σύμφωνα με την κυβέρνηση και τα παπαγαλάκια της. Ξαφνικά ο Κυριάκος συνειδητοποίησε ότι οι "λαϊκιστές" είχαν δίκιο.

ο κ. Μητσοτάκης υπογράμμισε ότι «η ανισότητα είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα που αντιμετωπίζουν οι σύγχρονες κοινωνίες», ενώ τόνισε: «Μπορεί εμείς να θέλουμε να κατηγορήσουμε τους λαϊκιστές για το γεγονός ότι προσφέρουν απλουστευτικές λύσεις που διχάζουν τους ανθρώπους, αλλά “στο τέλος της ημέρας” πρέπει να καταλάβουμε ότι οι κοινωνικές δυσαρέσκειες από τις οποίες τρέφονται οι λαϊκιστές είναι πραγματικές και πρέπει να αντιμετωπιστούν».
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.750
Like
17.902
Πόντοι
3.656
αλλά “στο τέλος της ημέρας” πρέπει να καταλάβουμε ότι οι κοινωνικές δυσαρέσκειες από τις οποίες τρέφονται οι λαϊκιστές είναι πραγματικές και πρέπει να αντιμετωπιστούν».
Μάλλον .... τώρα που θα χαθούν 600.000 ψήφους επαγγελματιών και συγγενών ....

θέλει να ψαρέψει από αυτούς που υποκύπτουν .... στον "λαϊκισμό των άκρων" ....
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.789
Like
14.197
Πόντοι
3.656
Μια κουταλιά και καλά θέλει ......

Συγκρίνεις τις πατάτες του ερφράϊερ με τις κανονικά τηγανισμένες σε ένα λίτρο ζεματιστό , φρέσκο ελαιόλαδο ;

Του ερ .... είναι για γκόμενες που κάνουν γιόγκα πιλάτες στο χαλάνδρι/μαρούσι/φάληρο .... και τις τρώνε με μπρόκολα
και σπαράγγια ....
Αν θέλω να φάω τηγανιτές πατάτες θα παραγγείλω σιγά μη κάτσω να τις φτιάξω εγώ....αλλά κρέατα και ψάρια μια χαρά τα ψήνει χωρίς λάδι.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.750
Like
17.902
Πόντοι
3.656
Αν θέλω να φάω τηγανιτές πατάτες θα παραγγείλω σιγά μη κάτσω να τις φτιάξω εγώ....αλλά κρέατα και ψάρια μια χαρά τα ψήνει χωρίς λάδι.
Ναι ρε τύπε.
Τηγανισμένες σε καμμένη βαλβολίνη , τζέτ είναι .
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.910
Like
4.233
Πόντοι
506
Aπ οτι φαίνεται οι Τουρκοι είναι ικανοποιημενοι πάντως γιατι 5 επενδυτες σε μια βαρκα που πνίγηκαν ειπαν οτι ειναι ατυχημα, δεν ειπαν οτι τους πνιξαμε. Στην "τουρκική πλευρα" του Αιγαίου.
Ουτε για Turkaegean δεν ειπαν
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.709
Κριτικές
8
Like
33.289
Πόντοι
6.536
Aπ οτι φαίνεται οι Τουρκοι είναι ικανοποιημενοι πάντως γιατι 5 επενδυτες σε μια βαρκα που πνίγηκαν ειπαν οτι ειναι ατυχημα, δεν ειπαν οτι τους πνιξαμε. Στην "τουρκική πλευρα" του Αιγαίου.
Ουτε για Turkaegean δεν ειπαν
Έχουμε Καιρίδη μαν,μην φοβάσαι.....

:confused:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.398
Κριτικές
1
Like
35.485
Πόντοι
6.256
Δε μπορει να κανει καλα τα παρασιτα τους γυφτους ο κουλης και θελει να αντιμετωπισει τους τουρκους.
Για τόσο χέστες ηγετες μιλάμε
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.634
Κριτικές
3
Like
11.243
Πόντοι
3.936
Αν πάω εγώ μπροστά θα πάει και Η ΕΛΛΑΔΑ γιατί θα προσλάβω κόσμο με ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και θα πληρώνω ΚΑΙ ΦΠΑ ΚΑΙ ΦΟΡΟ ΚΑΙ ΕΙΣΦΟΡΕΣ
Μπα σε πρόλαβε το ΔΝΤ

 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.789
Like
14.197
Πόντοι
3.656
Μπα σε πρόλαβε το ΔΝΤ

Έρχεται η ανάπτυξη :wanker:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom