Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 99K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 12 άτομα (0 μέλη και 12 επισκέπτες)

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.296
Like
22.924
Πόντοι
5.506
Το κακό είναι πως εκτιμώ ότι ο συγκεκριμένος τα γράφει εθελοντικά…….
Πες μου λιγο τυπε, πριν 3 μηνες ειχαμε εκλογες, με το χερι στην καρδια απο κομμα που θα ΚΥΒΕΡΝΟΥΣΕ, τι θα ψηφιζες;

Εννοειται πως ισχυει αυτο που γραφεις, σιγα μην περιμενα στη ζωη μου εναν ψωρομισθο του δημοσιου για να εχω οτι χρειαζομαι και θελω.
 

Thanos03

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
589
Like
473
Πόντοι
26
Οσοι βγηκαν σε αναστολη ηταν επειδη επαιζαν το πουλι τους, κακως επανηλθαν κιολας αν θελεις τη γνωμη μου.

Την άποψη σου ούτε τη ζήτησα, ούτε έχει και καμία απολύτως σημασία.

Ας συγκρίνουμε προσεγγίσεις:



Από δω ο Ράμπο/ειδικές δυνάμεις του υπουργείου υγείας να λέει:

"Από τις πιο σωστές αποφάσεις"

Και ας πέθαινε κόσμος λόγω έλλειψης προσωπικού και ΜΕΘ. Εξ’αλλου δεν υπήρχε μελέτη ότι με ελλείψεις ιατρικού προσωπικού αυξάνεται η θνησιμότητα σε καιρό πανδημίας. Έχει κάνεις καμία τέτοια μελέτη να τη δείξει στον Πρωθυπουργό ?




Και από δω ο υπουργός υγείας της Κύπρου που ρωτάει :

"Τι αποτέλεσμα είχε το μέτρο της υποχρεωτικότητας στους γιατρούς στις άλλες χώρες ;

Εν καιρό πανδημίας που θελουμε όλους τους γιατρούς μας να είναι στην πρώτη μάχη, θελουμε να είμαστε σε μια δικαστική μάχη μαζί τους ή μαζί μας στον πόλεμο;"


Μάντεψε(αν μπορείς) ποιος φαίνεται καραγκιόζης και ποιος φαίνεται να μιλάει ορθολογικά και πολιτισμένα.
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
8.116
Κριτικές
20
Like
27.343
Πόντοι
8.346
Την άποψη σου ούτε τη ζήτησα, ούτε έχει και καμία απολύτως σημασία.

Ας συγκρίνουμε προσεγγίσεις:



Από δω ο Ράμπο/ειδικές δυνάμεις του υπουργείου υγείας να λέει:

"Από τις πιο σωστές αποφάσεις"

Και ας πέθαινε κόσμος λόγω έλλειψης προσωπικού και ΜΕΘ. Εξ’αλλου δεν υπήρχε μελέτη ότι με ελλείψεις ιατρικού προσωπικού αυξάνεται η θνησιμότητα σε καιρό πανδημίας. Έχει κάνεις καμία τέτοια μελέτη να τη δείξει στον Πρωθυπουργό ?




Και από δω ο υπουργός υγείας της Κύπρου που ρωτάει :

"Τι αποτέλεσμα είχε το μέτρο της υποχρεωτικότητας στους γιατρούς στις άλλες χώρες ;

Εν καιρό πανδημίας που θελουμε όλους τους γιατρούς μας να είναι στην πρώτη μάχη, θελουμε να είμαστε σε μια δικαστική μάχη μαζί τους ή μαζί μας στον πόλεμο;"


Μάντεψε(αν μπορείς) ποιος φαίνεται καραγκιόζης και ποιος φαίνεται να μιλάει ορθολογικά και πολιτισμένα.
Τζάμπα ασχολείσαι με τον λοβοτομημενο
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.296
Like
22.924
Πόντοι
5.506
Την άποψη σου ούτε τη ζήτησα, ούτε έχει και καμία απολύτως σημασία.

Ας συγκρίνουμε προσεγγίσεις:



Από δω ο Ράμπο/ειδικές δυνάμεις του υπουργείου υγείας να λέει:

"Από τις πιο σωστές αποφάσεις"

Και ας πέθαινε κόσμος λόγω έλλειψης προσωπικού και ΜΕΘ. Εξ’αλλου δεν υπήρχε μελέτη ότι με ελλείψεις ιατρικού προσωπικού αυξάνεται η θνησιμότητα σε καιρό πανδημίας. Έχει κάνεις καμία τέτοια μελέτη να τη δείξει στον Πρωθυπουργό ?




Και από δω ο υπουργός υγείας της Κύπρου που ρωτάει :

"Τι αποτέλεσμα είχε το μέτρο της υποχρεωτικότητας στους γιατρούς στις άλλες χώρες ?

Εν καιρό πανδημίας που θελουμε όλους τους γιατρούς μας να είναι στην πρώτη μάχη, θελουμε να είμαστε σε μια δικαστική μάχη μαζί τους ή μαζί μας στον πόλεμο;"


Μάντεψε(αν μπορείς) ποιος φαίνεται καραγκιόζης και ποιος φαίνεται να μιλάει ορθολογικά και πολιτισμένα.
Οπως και να χει, πουθενα δεν εχω γραψει οτι εχουν γινει ολα σωστα.
Αλλα, στο παραδειγμα σου, η ελλειψη ενσυναισθησης της ευθυνης των γιατρων τι μεταφερουν στους πολιτες που εχουν αγνοια ειναι τεραστια. Την περιοδο που κανεις δεν ηξερε τι πραγματικα υπηρχε και πως θα καταπολεμηθει. Πολιτικη και προσωπικες φιλοδοξιες πανω στην υγεια δεν κανεις. Και το προβλημα δεν ηταν μονο ο κινδυνος μεταδοσης απο ανεμβολιαστους νοσηλευτες σε πολιτες, το μεγαλυτερο ειναι οτι φορτωναν σκατα στο κεφαλι του καθε ψεκασμενου που ειχε καραμελα «το λεει ο γιατρος» (τρομαρα του γιατρος).
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Τζάμπα ασχολείσαι με τον λοβοτομημενο
Ελα, σε ψαχνει η μανουλα σου, ξεκουβαλα βλακα.
 

Thanos03

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
589
Like
473
Πόντοι
26
Α, εσυ εισαι απ αυτους που δε θελουν προσληψεις.

Ρε τύπε, πας να μου την πεις σε προσωπικό επίπεδο, και όταν δε σου βγει, λες για το "σαλεμένο μυαλό του κοσμάκη".

Εγω απλα σου περιεγραψα την κατασταση στο σαλεμενο μυαλο του κοσμακη.

Καλά κάνουν κάποιοι και δεν συζητάνε πλέον σοβαρά μαζί σου. Και λίγα σου λένε στην τελική.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.296
Like
22.924
Πόντοι
5.506
Ρε τύπε, πας να μου την πεις σε προσωπικό επίπεδο, και όταν δε σου βγει, λες για το "σαλεμένο μυαλό του κοσμάκη".



Καλά κάνουν κάποιοι και δεν συζητάνε πλέον σοβαρά μαζί σου. Και λίγα σου λένε στην τελική.
Ενταξει ρε τυπε, εσυ ηθελες συζητηση, αν δε μπορεις, καλη καρδια, δε θα τα βαψω και μαυρα.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.296
Like
22.924
Πόντοι
5.506
Βρε καλα σας κανει ο Αλεξανδρος και σας γλενταει τετοιοι που ειστε. Ο αλλος μολις ηρθε η καυτη πατατα, ποιο κομμα που θα ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙ θα ψηφιζες αρχισε τα τσαμικα. Που να τον ρωτησεις και τι ψηφισε.
:2funny:
 

Thanos03

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
589
Like
473
Πόντοι
26
κινδυνος μεταδοσης απο ανεμβολιαστους νοσηλευτες σε πολιτες

Επτά εμβολιασμένοι γιατροί με Covid, και 4 ανεμβολίαστοι. Και φαντάσου ότι οι εμβολιασμένοι δεν κάνανε υποχρεωτικά τεστ, αλλά οι ανεμβολίαστοι κάνανε υποχρεωτικά και συνέχεια.


Έχετε κοντή μνήμη οι υποστηρικτές του Ράμπο και της κυβέρνησης.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.296
Like
22.924
Πόντοι
5.506
Επτά εμβολιασμένοι γιατροί με Covid, και 4 ανεμβολίαστοι. Και φαντάσου ότι οι εμβολιασμένοι δεν κάνανε υποχρεωτικά τεστ, αλλά οι ανεμβολίαστοι κάνανε υποχρεωτικά και συνέχεια.


Έχετε κοντή μνήμη οι υποστηρικτές του Ράμπο και της κυβέρνησης.
Αρα μαπα τα εμβολια; Δεν υπαρχει κορονοιος; Τι συστηνεις γιατρε μου;
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.631
Κριτικές
3
Like
11.233
Πόντοι
3.936
Ναι αλλά είναι πιο φθηνή απο Ελβετία και Σκανδιναβία.
Και αν δν εχει ο άλλος λεφτά γισ βενζίνη ας παίρνει λεωφορείο. Να αδειάσουν λιγο οι δρόμοι απο τις πλεμπες
1,82 Φρανκφούρτη αυτή την στιγμή
 

Thanos03

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
589
Like
473
Πόντοι
26
Αρα μαπα τα εμβολια;

Δεν ξέρω.

Εσύ αντιθέτως που λες ότι είναι καλά, είδες να βγήκανε δημόσια οι μελέτες οι οποίες οδήγησαν στην αδειοδότηση τους ? Κάτι δικαστήρια έκαναν στις USA και η απόφαση ήταν να δημοσιεύονται μόνο κάτι σελίδες κάθε μήνα.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.296
Like
22.924
Πόντοι
5.506
Δεν ξέρω.

Εσύ αντιθέτως που λες ότι είναι καλά, είδες να βγήκανε δημόσια οι μελέτες οι οποίες οδήγησαν στην αδειοδότηση τους ? Κάτι δικαστήρια έκαναν στις USA και η απόφαση ήταν να δημοσιεύονται μόνο κάτι σελίδες κάθε μήνα.
Εγω δεν ειπα καπου οτι ειναι καλα. Αλλα ΤΟΤΕ ηταν η μονη ενδεδειγμενη λυση.
 

Thanos03

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
589
Like
473
Πόντοι
26
Γινεται τροχαιο/εγκλημα «κυριακο κι αλλους αστυνομικους», φωτιες «κυριακο κι αλλους πυροσβεστες» νοσοκομεια «κυριακο κι αλλους γιατρους», σχολεια «κυριακο κι αλλους εκπαιδευτικους».Και οι ιδιοι ολοι μαζι βριζουν τους δυ και το δημοσιο γενικοτερα.

Πρώτον όταν γίνονται τα παραπάνω, ο κόσμος δεν ζητάει πλέον από τον πρωθυπουργό να κάνει κάτι, απλά λέει ότι ο τελευταίος συνουσιάζεται. Άρα αναφέρεσαι σε φανταστικό σενάριο.

Όμως αν πούμε ότι θεωρητικά ισχύει, απο όλα αυτά που ζητάει ο κόσμος, μόνο αστυνομικοί προσλαμβάνονται τελικά και πάλι τα τροχαία και η εγκληματικότητα παραμένουν στα ύψη.

Πως να μην βρίζουν το δημόσιο, αφού οι μόνοι που προσλαμβάνονται χρησιμεύουν στο να ξυλοφορτώνονται πολίτες που διαμαρτύρονται αντί να μειώνεται η εγκληματικότητα ; Πιο πολύ μας ενδιαφέρει ο πεζόδρομος του δήμου, παρά η στελέχωση των νοσοκομείων.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.631
Κριτικές
3
Like
11.233
Πόντοι
3.936
Να πούμε στον καιρό να μην χιονίσει μέρα αλλά νύχτα μόνο...

Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ακόμα να μπει ο μπλε παλίκαρος :coffee::coffee:

Θα εχει σταματήσει για σαντουιτς στον ισθμο , παει απο τον παλιο , χωρίς διόδια :rockon::rockon:
είπε ο φίλος και αυτός που του έμαθε μπάλα όταν ήταν 5 ετών πως δεν θα αυξηθούν 12%.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.967
Κριτικές
67
Like
29.244
Πόντοι
10.336
Εγω απλα σου περιεγραψα την κατασταση στο σαλεμενο μυαλο του κοσμακη. Γινεται τροχαιο/εγκλημα «κυριακο κι αλλους αστυνομικους», φωτιες «κυριακο κι αλλους πυροσβεστες» νοσοκομεια «κυριακο κι αλλους γιατρους», σχολεια «κυριακο κι αλλους εκπαιδευτικους».Και οι ιδιοι ολοι μαζι βριζουν τους δυ και το δημοσιο γενικοτερα.
περιμενε, δηλαδη το ΕΣΥ δεν ειναι υποστελεχωμενο και παρατημενο στη μοιρα του; Που οι ιδιοι οι γιατροι οταν θελουν να κανουν εξετασεις πανε σε ιδιωτη; Που πας σε μια εφημερια απο τροχαιο με σπασμενο χερι και μεχρι να σε δουν εχει θρεψει το κοκαλο;

Στην πυροσβεστικη δεν πρεπει να γινουν προσληψεις (για 3500 συζηταγανε πριν ενα μηνα, τωρα δεν ξερω); Δηλαδη εσενα μεχρι τωρα σου φαινεται οτι ειναι κομπλε το πυροσβεστικο σωμα; Γιατι αν δεν ηταν κομπλε νομιζω θα καιγοταν ακομα και η ασφαλτος που παταμε...

Για τα σχολεια δεν ξερω αν τιθεται αμεσα ζητημα υποστελεχωσης αλλα δεδομενα τιθεται θεμα αξιολογησης (οπως και σε ολο το δημοσιο). Δεν γινεται ο καθε τρελος τεμπελης να παραμενει μεσα και να πληρωνεται αδρα για να τα ξυνει και να εκθετεις και μαθητες στο ελεος του.

Μπατσους δεν ζητησε κανεις κι αλλους. Να κανουν την δουλεια τους σωστα θελει η πλειοψηφια του κοσμου και να μην πινουν φρεντο εσπρεσσο στα εβερεστ. Ή να μην αφηνουν ενα κονβοι κροατων ναζι να διασχιζει ολη την ελλαδα, πχ, λεω γω τωρα...

Εισαι σιγουρος οτι αρμενιζει στραβα το "σαλεμενο μυαλο του κοσμακη"; γιατι ο γιαλος ειναι στραβος 1000%... :coffee:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom