Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (2 μέλη και 7 επισκέπτες)

diomides

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2009
Μηνύματα
9.814
Κριτικές
1
Like
155
Πόντοι
166
Λαθος συγκρισεις κανεις. Δεν μπορεις  να συγκρινεις κοινωνικες παροχες σε κρατη οπως Κορεα Βενεζουελα Καναδα ΗΠΑ Γερμανια. Ουτε ειναι τα ιδια μεγεθη, ουτε οι ιδιες φιλοσοφιες.
τι λες μωρε; εγω λεω οτι πρωτες χωρες εφαρμοζεται δεξια πολιτικη και στις αλλες αριστερη. γιατι δε μπορω να συγκρινω; επειδη δε σε συμφερει η συγκριση;

δειξε μου μια χωρα που εχει εφαρμοστει αριστερη πολιτικη και εχει προοδευσει; ολες βαρεσαν διαλυση
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Βούλωστο ρε βλάκα...
Σαν αγάμητη γεροντοκόρη κάνεις.
Αηδία κατάντησες!
Καλα ρε συγνωμη,το πασοκ κυβερνησε υπεροχα,η νδ τελεια,ο συριζας εκανε οσα υποσχεθηκε,η χωρα ειναι παμπλουτη,η παιδια μας γαμαει,
η υγεια το ιδιο.Ευχαριστημενος μαλακα μου;
 

ovelix1

Μέλος
Εγγρ.
10 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.265
Κριτικές
4
Like
91
Πόντοι
16
τι λες μωρε; εγω λεω οτι πρωτες χωρες εφαρμοζεται δεξια πολιτικη και στις αλλες αριστερη. γιατι δε μπορω να συγκρινω; επειδη δε σε συμφερει η συγκριση;

δειξε μου μια χωρα που εχει εφαρμοστει αριστερη πολιτικη και εχει προοδευσει; ολες βαρεσαν διαλυση




Ωραια, να σου πω τοτε χωρες δεξιας πολιτικης που περνουν ζωη χαρισαμενη. Ιταλια, Γαλλια, Ισπανια, Αγγλια,Ιρλανδια,Πορτογαλια.
Και χωρες αριστερη, κοινωνικης πολιτικης που δυστυχουν. Δανια,Σουηδια,Νορβηγια,Ισλανδια.
Οκ???
 

male_tsouli

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2010
Μηνύματα
731
Κριτικές
6
Like
26
Πόντοι
6
Πραγματικό δίλημμα !
Θα επιστρέψει το μεγάλο "αστικό κόμμα" στους Αμερικανούς (Τζιτζικώστας-βλέπε βιογραφικό μπαμπά και θείου ) ;
ή θα παραμείνει στους Γερμανούς ; (Γεωργιάδης , Μεϊμαράκης , Μητσοτάκης) ;
Δεν είμαι φυσικά ΝΔ αλλά το ερώτημα σε τελική ανάλυση αυτό είναι .
Κατά πόσο οι Αμερικανοί θα πάρουν πίσω τον έλεγχο της πολιτικής ζωής της Ελλάδος απο τους "φίλους & συμμάχους" τους Γερμανούς.
Δύσκολο έργο ομολογουμένως και σίγουρα δεν έχει σχέση με πολιτική και μεταρρυθμίσεις
 

ovelix1

Μέλος
Εγγρ.
10 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.265
Κριτικές
4
Like
91
Πόντοι
16
Πραγματικό δίλημμα !
Θα επιστρέψει το μεγάλο "αστικό κόμμα" στους Αμερικανούς (Τζιτζικώστας-βλέπε βιογραφικό μπαμπά και θείου ) ;
ή θα παραμείνει στους Γερμανούς ; (Γεωργιάδης , Μεϊμαράκης , Μητσοτάκης) ;
Δεν είμαι φυσικά ΝΔ αλλά το ερώτημα σε τελική ανάλυση αυτό είναι .
Κατά πόσο οι Αμερικανοί θα πάρουν πίσω τον έλεγχο της πολιτικής ζωής της Ελλάδος απο τους "φίλους & συμμάχους" τους Γερμανούς.
Δύσκολο έργο ομολογουμένως και σίγουρα δεν έχει σχέση με πολιτική και μεταρρυθμίσεις



Σωστοτατος
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Επισκέπτης
χωρίς πλάκα θα πάω να ψηφίσω κ γω.Γεωργιάδη θα ρίξω.Μακάρι να βγει να είναι καμια δεκαετία ακόμααντιπολίτευση η ΝΔ
 

diomides

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2009
Μηνύματα
9.814
Κριτικές
1
Like
155
Πόντοι
166
Πραγματικό δίλημμα !
[glow=red,2,300]Θα επιστρέψει[/glow] το μεγάλο "αστικό κόμμα" στους Αμερικανούς (Τζιτζικώστας-βλέπε βιογραφικό μπαμπά και θείου ) ;
ή θα παραμείνει στους Γερμανούς ; (Γεωργιάδης , Μεϊμαράκης , Μητσοτάκης) ;
Δεν είμαι φυσικά ΝΔ αλλά το ερώτημα σε τελική ανάλυση αυτό είναι .
Κατά πόσο οι Αμερικανοί θα πάρουν πίσω τον έλεγχο της πολιτικής ζωής της Ελλάδος απο τους "φίλους & συμμάχους" τους Γερμανούς.
Δύσκολο έργο ομολογουμένως και σίγουρα δεν έχει σχέση με πολιτική και μεταρρυθμίσεις
ειναι ηδη στους αμερικανους παλουκαρι
 

diomides

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2009
Μηνύματα
9.814
Κριτικές
1
Like
155
Πόντοι
166
χωρίς πλάκα θα πάω να ψηφίσω κ γω.Γεωργιάδη θα ρίξω.Μακάρι να βγει να είναι καμια δεκαετία ακόμααντιπολίτευση η ΝΔ
και γω γεωργιαδη θα ψηφισω για να γινει το συνθημα ''ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ''
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Ωραια, να σου πω τοτε χωρες δεξιας πολιτικης που περνουν ζωη χαρισαμενη. Ιταλια, Γαλλια, Ισπανια, Αγγλια,Ιρλανδια,Πορτογαλια.
Και χωρες αριστερη, κοινωνικης πολιτικης που δυστυχουν. Δανια,Σουηδια,Νορβηγια,Ισλανδια.
Οκ???

εεε όχι και αριστερή κοινωνική πολιτική παίκτη μου.... έχεις πάει ποτέ σε καμμία από αυτές τις χώρες ??

το ξέρεις ότι στην περίπτωση που αρρωστήσεις στην Σουηδία και την Νορβηγία και νοσηλευτείς στο νοσοκομείο κατά την διάρκεια της νοσηλείας σου διακόπτεται η μισθοδοσία σου (τόσο στον ιδιωτικό όσο και στον δημόσιο τομέα) και δεν λαμβάνεις και κανένα επίδομα από πουθενά ??

το ξέρεις ότι στην Δανία και Νορβηγία υπάρχει πλαφόν κόστους στην χορήγηση των φαρμάκων σε ασθενείς άνω των 75 ετών ? ακριβά φάρμακα και φάρμακα χωρίς γενόσημα ΔΕΝ χορηγούνται σε γηραιούς ασθενείς ??

το ξέρεις ότι στην Δανία, Νορβηγία, Σουηδία το κράτος πληρώνει τα πρώτα 200 ευρώ σε φάρμακα κατ'έτος και μετά ο ασθενής τα πληρώνει από την τσέπη του ??

μάθατε μια καραμέλα και την πιπιλάτε...
 

diomides

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2009
Μηνύματα
9.814
Κριτικές
1
Like
155
Πόντοι
166
Ωραια, να σου πω τοτε χωρες δεξιας πολιτικης που περνουν ζωη χαρισαμενη. Ιταλια, Γαλλια, Ισπανια, Αγγλια,Ιρλανδια,Πορτογαλια.
Και χωρες αριστερη, κοινωνικης πολιτικης που δυστυχουν. Δανια,Σουηδια,Νορβηγια,Ισλανδια.
Οκ???
τι διαβαζω βραδιακο παναγια μου...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306

diomides

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2009
Μηνύματα
9.814
Κριτικές
1
Like
155
Πόντοι
166
μπράβο φίλε έτσι.Άντε να μαζευόμαστε πολλοί.Ο Γεωργιάδης είναι η σωστή επιλογή του σωστού νεοδημοκράτη.
εγω ψηφιζω αδωνι για τον αδωνι,γιαυτα που λεει και αυτα που θελει να κανει, τον ψηφιζα και στο λαος. στα αρχιδια μου ο καρατζαφερης και η ΝΔ
 

Επισκέπτης
και πολύ σωστά να βγεί ο Γεωργιάδης.Προσωπικά υποστηρίζω με τρέλα.Θα πάω όντως να ψηφίσω υπέρ του δεν τρολάρω
 

Pecados

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2015
Μηνύματα
3.780
Like
137
Πόντοι
16
κρατισμος λεγεται, πατερας του ο παρακατω ''κυριος''

http://[URL unfurl="true"]www.protothema.gr/files/1/2013/12/12/andreas-papandreou.jpg[/img[/URL]]


[/quote]

Εγώ το έχω πει και θα το ξαναπώ. ΔΕΝ έχει περάσει εξυπνότερος / πονηρότερος ηγέτης από τον γέρο.
Πάνω στην αυτοκρατορία και τις συντεχνίες που έφτιαξε πάτησαν και όλοι οι υπόλοιποι.
Τώρα ΑΝ μας βλέπει από κει πάνω θα πρέπει να έχει γαμηθεί στα γέλια.
Ρουφάτε καριόλια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom