Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
151
Πόντοι
66
Αυτο το πολιτικο ερπετο ο αδωνις εδωσε παλι σοου στο λαο του,  τηλεσταρ σε καθε τι που κανει.
Το οτι δεν ειναι γονος πολιτικης οικογενειας δεν εχει πολυ σημασια,  ειναι γλυφτης και καραγκιωζης εδω και πολλα χρονια και ετσι καταφερνει  να ειναι τηλεσταρ,
Συμπερασμα
Καλυτερα να βγαινεις συνεχως στα καναλια να ξεφτιλιζεσαι παρα να εισαι απο πολιτικη οικογενεια,
Αφου ειμαστε στην ελλαδα του τιποτα, μην ξεχναμε.
 
OP
OP
stekas72

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.251
Κριτικές
3
Like
1.423
Πόντοι
566

Εσύ στο κόμμα σου...
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Αυτο το πολιτικο ερπετο ο αδωνις εδωσε παλι σοου στο λαο του,  τηλεσταρ σε καθε τι που κανει.
Το οτι δεν ειναι γονος πολιτικης οικογενειας δεν εχει πολυ σημασια,  ειναι γλυφτης και καραγκιωζης εδω και πολλα χρονια και ετσι καταφερνει  να ειναι τηλεσταρ,
Συμπερασμα
Καλυτερα να βγαινεις συνεχως στα καναλια να ξεφτιλιζεσαι παρα να εισαι απο πολιτικη οικογενεια,
Αφου ειμαστε στην ελλαδα του τιποτα, μην ξεχναμε.
Ναι αλλα παιρνει ψηφους απο τον ελληνικο λαο.Και αυτος και κατι αλλοι γραφικοι οπως η ζωη,ο φιλης,ο χαικαλης,αυτοι ειμαστε,αυτους ψηφιζουμε.Η αληθεια ειναι μια,οτι οποιος και να βγει προεδρος απο αυτα τα μιασματα,νικητης θα ειναι παλι ο συριζας.χωρις να εχει να προσφερει κατι,χωρις δυναμη πολιτικη,θα κερδιζει απλα και μονο επειδη τα αλλα κομματα απαρτιζονται απο ανικανους.Και με αυτο,δεν εννοω οτι εχει ο συριζας ικανους.Το αντιθετο.
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.636
Like
3.003
Πόντοι
1.706
Ανέκαθεν απορούσα ποιοί ψηφίζουν αυτόν τον θεατρίνο τον Άδωνι. Εγώ πάντως αν ήμουν νεοδημοκράτης θα ντρεπόμουν να τον έχω αρχηγό, τόσο για αυτά που έλεγε για τη ΝΔ όσο ήταν στο ΛΑΟΣ, όσο και για τη συνολική καραγκιόζικη παρουσία του όλα αυτά τα χρόνια.
Για Μεϊμαράκη θεωρώ ότι γενικά δεν είναι πολλά τα ψωμιά του ακόμα.
Ο Κούλης θεωρούσα ότι ταιριάζει αρκετά στο προφίλ του παραδοσιακού νεοδημοκράτη μέχρι που τον άκουσα να δηλώνει ότι στο κόμμα έχουν σαφώς θέση οι ιδέες του Άδωνι και του Βορίδη.
Τον Τζιτζικώστα τον βρίσκω αρκετά χλιαρό για αρχηγό, αλλά μάλλον είναι η καλύτερη επιλογή.
 

ovelix1

Μέλος
Εγγρ.
10 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.265
Κριτικές
4
Like
91
Πόντοι
16
τι τον θέλετε εκει μεσα αυτον τον ανωμαλο,ακροδεξιο πουλημενο?
πριν λιγο καιρο σας εβριζε...και τωρα θέλει να γινει και αρχηγος σας?
φαντάσου δεν εχετε τιποτα να αντιπαραθέσετε!!!!!!!!!!!!!
ω ρε κατάντια!..... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
καυλώνωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω



Ρε φιλε, εδω εκαναν αρχηγο τον Σαμαρα, που οχι μονο δεν τους εβριζε αλλα εφτιαξε και  κομμα [size=20pt]ΠΟΛ.ΑΝ.[/size] που τους εριξε την κυβερνηση, στα μπινελικια θα κωλωσουν????? :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Ολους αυτούς τους γόνους ο Τσίπρας τους έχει για πλάκα.Θα τους χύνει στη μάπα κάθε μέρα.Είμαι στην ίδια γεννιά με τον Τσίπρα οπότε ξέρω πώς προέκυψαν όλοι αυτοί και ο Τσίπρας είναι πολύ ανώτερος.Είναι ας πούμε μια άτυχη στιγμή για τη Ν.Δ.Δεν έχει μέλλον όπως το ΠΑΣΟΚ που μεταλλάχθηκε σε ΣΥΡΙΖΑ.
 

ovelix1

Μέλος
Εγγρ.
10 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.265
Κριτικές
4
Like
91
Πόντοι
16
Ολους αυτούς τους γόνους ο Τσίπρας τους έχει για πλάκα.Θα τους χύνει στη μάπα κάθε μέρα.Είμαι στην ίδια γεννιά με τον Τσίπρα οπότε ξέρω πώς προέκυψαν όλοι αυτοί και ο Τσίπρας είναι πολύ ανώτερος.Είναι ας πούμε μια άτυχη στιγμή για τη Ν.Δ.Δεν έχει μέλλον όπως το ΠΑΣΟΚ που μεταλλάχθηκε σε ΣΥΡΙΖΑ.




Δηλαδη πιστευεις σε μεταλλαξη και τις Ν.Δ. σε κατι αλλο?
Και αν ναι, σε τι? Τι δεξιο υπαρχει που θα μπορουσε να την απορροφισει?
 

ntany223

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
2.635
Κριτικές
2
Like
19
Πόντοι
16
Λοιπόν το θέμα για τη Ν.Δ. είναι ποιος είναι αυτός από τους 4 που μπορεί να νικήσει τον Τσίπρα στις επόμενες εκλογές, όποτε και να γίνουν αυτές. Για μένα το βασικό είναι ο νέος αρχηγός να μπορέσει να αποκόψει από το προσκήνιο όλους αυτούς που άσκησαν εξουσία και θεωρούνται υπεύθυνοι με την οικονομική κατάσταση της χώρας, είτε γιατί είναι διευθαρμένοι, είτε γιατί επέτρεψαν τη διαφθορά. Επίσης βασικό είναι να πείσει τον λαό γιατί να τον εμπιστευθεί να τον κυβερνήσει.
Τέτοιος λοιπόν δεν μπορεί να είναι ο Μεϊμαράκης γιατί είναι μέρος του προηγούμενου κατεστημένου.
Ο Κυριάκος έχει το μειωνέκτημα ότι φέρει τα χειρότερο όνομα που θα μπορούσε να φέρει. Πέρα από αυτό νομίζω ότι στερείται παντελώς κοινωνικής ευαισθησίας, κάτι που δεν είναι εύκολο να αλλάξει λόγω ιδεολογίας του. Άσε που ενώ θεωρητικά προσπαθούσε να είναι κεντρώος, σαν υπουργός άσκησε άκραία νεοφιλελεύθερη πολιτική. Και τέλος άσε που εν όψει δεύτερου γύρου κάνει ανοίγματα στους καθαρόαιμους δεξιούς της παράταξης.
Ο Γεωργιάδης είναι αυτός που είναι. Ο Άδωνις όσο και να προσπαθεί, το παρελθόν του θα τον ακολουθεί ως το τέλος της πολιτικής του καριέρας.
Τέλος ο Τζιτζικώστας μόνο και μόνο δια της εις άτοπον απαγωγής είναι ο πλέον κοντονότερος για όλους τους πιο πάνω λόγους για να αντιπαρατεθεί στον Τσίπρα. Και με την προυπόθεση ότι θα επιβληθεί στους "πολιτικά γέροντες" της παράταξης.
Αλοιώς και το 2025 Τσίπρας θα κυβερνάει και ολοι οι άλλοι θα περιμένουν να ανατραπεί εκ των έσω........
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.572
Πόντοι
1.796
12119048_10204847001955169_7861192152051224044_n.jpg
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Εκτιμω ότι ο αδωνης δεν θα είναι στον β' γύρο, αλλα θα παει καλά.

Βλεπω μαχη στον β' γυρο μεταξύ Μειμαράκη - Μητσοτάκη.
Ακομη δεν πιστευεις οτι θα βγει ο Τζιτζικώστας ανετα ε?
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
K oι 4 υποψηφιότητες είναι για κλάμματα.
Απόδειξη της βαθειάς κρίσης κ της παρακμής, κ ενδεχομένως της επερχόμενης διάλυσης.
Ακόμη πιο τραγικό είναι ότι όλα αυτά γίνονται όταν μας κυβερνάνε αυτοί οι ακόμη περισσότερο τραγικοί.

Ας ευθυμήσουμε λοιπόν λιγάκι μπας κ ελαφρύνει το δράμα που ζούμε.

Σαμαρας ως το 2019 και βλεπουμε.
 

 

Pecados

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2015
Μηνύματα
3.780
Like
137
Πόντοι
16
Όποιος και να κερδίσει το θέμα είναι να "κερδίσουμε" τους παλαιούς αλλά και να προσελκύσουμε και νέους ψηφοφόρους μπας και καταφέρουμε να απαλλαχτούμε από τα βαρίδια του παρελθόντος όποια και αν είναι αυτά και φυσικά να απαλλαχτούμε από το τσίρκο και την παρέα του! Δύσκολα τα πράγματα ρεαλιστικά μιλώντας πάντα τύποι μου.
 

ovelix1

Μέλος
Εγγρ.
10 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.265
Κριτικές
4
Like
91
Πόντοι
16
Mαλλον δεν εχεις υποψη σου ποια ειναι η εκλογικη βαση της ΝΔ.



Δυστυχως, αν ψηφισει η βαση, τα πραγματα ειναι υπερ του Αδωνι.
Πολυ φοβαμαι οτι οι πραγματικοι δεξιοι, εχουν εξαφανιστει, ή μεταλλαχτει σε κατι που δεν εχει σχεση με την Ν.Δ.

 

diomides

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2009
Μηνύματα
9.814
Κριτικές
1
Like
155
Πόντοι
166
[glow=red,2,300]Δυστυχως,[/glow] αν ψηφισει η βαση, τα πραγματα ειναι υπερ του Αδωνι.
Πολυ φοβαμαι οτι οι πραγματικοι δεξιοι, εχουν εξαφανιστει, ή μεταλλαχτει σε κατι που δεν εχει σχεση με την Ν.Δ.
γιατι δυστηχως ρε μαστορα;
 

ovelix1

Μέλος
Εγγρ.
10 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.265
Κριτικές
4
Like
91
Πόντοι
16
γιατι δυστηχως ρε μαστορα;


Γιατι ο καθε πολιτικος, εχει και τους ψηφοφορους που τους αξιζουν-μοιαζουν. Ισχυει και το αντιστροφο.
Και επειδη θεωρω τον Αδωνι, οτι χειροτερο υπαρχει στην πολιτικη σκηνη, δεν ειμαι και τοσο αισιοδοξος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom