Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Σε τί αμφιβάλλεις;
Στο ότι ο Μητσοτάκης είχε γνωριμίες στην Αμερική;
Στο είναι σχετικά εύκολο να βρεις μια δουλειά σε τράπεζα επενδύσεων εαν έχεις πτυχίο από το Harvard;
Στο ότι έκανε internship εκεί μέσα;
Στο ότι οι interns στις επενδυτικές κουβαλάνε καφέδες;
Πες μου να το αναλύσουμε αν είναι.

He worked as an economic analyst at Chase Manhattan Bank from 1990 to 1991 in London. He later returned to Greece and went to the Hellenic Air Force to do his military duty. His six-month tour before returning to Athens was at the 111th Combat Wing at Nea Anchialos.

Kyriakos returned to the USA where he continued his studies at Stanford University from which received a Masters in the International Economic Plan. He continued the circle of studies and returned to Harvard where he was awarded with an MBA.

From 1995 to 1997, he went to London and went to the consultancy McKinsey & Company. He later returned to Greece where he worked at Alpha Ventures, a private equity subsidiary of Alpha Bank. He continued with the National Bank of Greece group, as Managing Director of NBG Venture Capital. From January 2000 to April 2003, he worked in the International Council at the National Enterprise Council.


Ένα καφέ παρακαλώ

Αφού είναι τόσο έυκολο γιατί και οι άλλοι δεν έκαναν καριέρα; Να πηγαίνουν καφέδες
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
με κάτι τέτοια τα παίρνω που έχω μερικές χιλιάδες από δαύτα για φάγωμα...

σύρε σε καμμιά λαική να μαζέψεις φύλλα από λαχανίδες να φας...
Δεν βαζεις και ημερομηνιες μαζι με την φωτο....ετσι για το τυπικο..
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.435
Κριτικές
3
Like
3.382
Πόντοι
786
Γερμανία νομίζω.

Θέλω ο Πρωθυπουργός να μην έχει δουλέψει μέρα. Να είναι χειρότερος από περιπτερά στην γνώση διαχείρισης οτιδήποτε.

Αδιάφορο σε μεγάλο βαθμό. Δεν κάνει γκελ τι ξέρουν απο ζωή και τι πιστεύουν στην παρούσα φάση ως πρόσωπα οι παραταξιακοί ηγέτες, το κοστούμι χρέος-δημοσιονομία είναι ραμμένο-φορεμένο. Ένα ντου που πήγε να κάνει ο Τσί και βρήκε. Δεν αλλάζει. Η φασαρία γίνεται για το μάρμαρο. Σημασία έχει ποιος είναι ποιο ψηστικός να νικάει η ομάδα. Η τάδε η η δείνα κοινωνική φατρία να είναι στα πράγματα για την εσωτερική διανομή. Παραδοσιακά οι μισοί Έλληνες κλέβουν τους άλλους μισούς ανά τακτά χρονικά διαστήματα. Και τι έγινε που ο Μητσοτάκης είναι φιλελεύθερος κεντρώος και δεν εχει σχέση με δεξιά (από Βενιζελικούς προέρχονται οικογενειακώς), και ο Άδωνις που είναι ακροδεξιός λαικούρα πάλι έκανε για κόντρας στη μάχη αν δεν είχε προτεραιότητα ο άλλος. Ο άλλος έχει και γυαλάδα. Με γεια σας τον και καλή επιτυχία.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Αφού είναι τόσο έυκολο γιατί και οι άλλοι δεν έκαναν καριέρα;


η λογική είναι απλή... όλοι οι αποτυχημένοι (ακα μεξικάνος, λαδάκης, απόκαμένος, μαστεράκος κλπ) ρίχνονται πάνω σε έναν πετυχημένο και αμολάνε ότι παπαριά τους καυλώσει...

προσπαθώντας φυσικά να δικαιολογήσουν την αποτυχία τους...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
Σε τί αμφιβάλλεις;
Στο ότι ο Μητσοτάκης είχε γνωριμίες στην Αμερική;
Στο είναι σχετικά εύκολο να βρεις μια δουλειά σε τράπεζα επενδύσεων εαν έχεις πτυχίο από το Harvard;
Στο ότι έκανε internship εκεί μέσα;
Στο ότι οι interns στις επενδυτικές κουβαλάνε καφέδες;
Πες μου να το αναλύσουμε αν είναι.
Ποσο κομπλεξικος φαινεσαι, το συνειδητοποιεις?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
η λογική είναι απλή... όλοι οι αποτυχημένοι (ακα μεξικάνος, λαδάκης, απόκαμένος, μαστεράκος κλπ) ρίχνονται πάνω σε έναν πετυχημένο και αμολάνε ότι παπαριά τους καυλώσει...

προσπαθώντας φυσικά να δικαιολογήσουν την αποτυχία τους...
Τύπε αυτο μου θυμιζει κατι γραφικοτητες του στυλ "οι φλωροι βγαζουν πανεπιστημια, οι μαγκες βγαζουν το πανεπιστημιο της ζωης" χααχαχαχαχαχαχαχαχχααχ


ΚΛΑΨΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
δεν φαίνεται... ΕΙΝΑΙ ...
Ειναι εξοχως διασκεδαστικο ο καθε τιποτας να μας λεει οτι καποιος που εβγαλε το Χαρβαρντ κουβαλαει καφεδες ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧ

Κομπλεξαρες...
 

Mexikanos_

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.929
Like
7
Πόντοι
16
Αφού είναι τόσο έυκολο γιατί και οι άλλοι δεν έκαναν καριέρα; Να πηγαίνουν καφέδες πχ

Δεν είναι εύκολο, αλλά υπάρχει μια ικανή (όχι και αναγκαία) συνθήκη που "οι άλλοι" δεν ικανοποιούν: το να είναι απόγονοι Μητσοτάκη.

Εξάλου πρέπει να παραδεχτείς ότι ο Κούλης δεν έκανε καμιά καριέρα.
Περατζάδα έκανε σε 1-2 πανεπιστήμια κι άλλες τόσες εταιρίες για να χει ν' ανεμίζει ένα CV και να τσακωνόμαστε εγώ κι εσύ σήμερα.
Σκοπός του ήταν να γίνει πολιτικός (προσωπικά δεν έχω καμία αμφιβολία γι' αυτό).
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
Αφού είναι τόσο έυκολο γιατί και οι άλλοι δεν έκαναν καριέρα; Να πηγαίνουν καφέδες
Τι ειναι ευκολο μωρε, ούτε τυροπιταδικο δεν μπορουν να διαχειριστουν καποιοι και πιανουν τις σπουδες και την καριερα του Κυριακου στο στομα τους.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Ειναι εξοχως διασκεδαστικο ο καθε τιποτας να μας λεει οτι καποιος που εβγαλε το Χαρβαρντ κουβαλαει καφεδες ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧ

Κομπλεξαρες...

τι να κλάσει ρε ένας απόφοιτος του Χάρβαρντ μπροστά τον παμέγιστο λαδάκη, στον πάνσοφο μεξικάνο και στον ρέκτη επιχειρηματία αποκαμένο...
 

Mexikanos_

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.929
Like
7
Πόντοι
16
Τύπε αυτο μου θυμιζει κατι γραφικοτητες του στυλ "οι φλωροι βγαζουν πανεπιστημια, οι μαγκες βγαζουν το πανεπιστημιο της ζωης" χααχαχαχαχαχαχαχαχχααχ


ΚΛΑΨΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Τουλάχιστο δε χρειάστηκε να γίνουμε γλοιώδη κομματόσκυλα για να βγάλουμε μια σχολή όπως εσύ.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Δεν είναι εύκολο, αλλά υπάρχει μια ικανή (όχι και αναγκαία) συνθήκη που "οι άλλοι" δεν ικανοποιούν: το να είναι απόγονοι Μητσοτάκη.

Εξάλου πρέπει να παραδεχτείς ότι ο Κούλης δεν έκανε καμιά καριέρα.
Περατζάδα έκανε σε 1-2 πανεπιστήμια κι άλλες τόσες εταιρίες για να χει ν' ανεμίζει ένα CV και να τσακωνόμαστε εγώ κι εσύ σήμερα.
Σκοπός του ήταν να γίνει πολιτικός (προσωπικά δεν έχω καμία αμφιβολία γι' αυτό).

μάλιστα ... και γιατί ο τσιπούρας δεν έκανε και αυτός τις σχετικές περατζάδες ?? το χρήμα δεν έλειπε από τον χουνταίο μπαμπάκα μια χαρά έκανε μπαγιόκο επί επαράτου...
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Δεν είναι εύκολο, αλλά υπάρχει μια ικανή (όχι και αναγκαία) συνθήκη που "οι άλλοι" δεν ικανοποιούν: το να είναι απόγονοι Μητσοτάκη.

Εξάλου πρέπει να παραδεχτείς ότι ο Κούλης δεν έκανε καμιά καριέρα.
Περατζάδα έκανε σε 1-2 πανεπιστήμια κι άλλες τόσες εταιρίες για να χει ν' ανεμίζει ένα CV και να τσακωνόμαστε εγώ κι εσύ σήμερα.
Σκοπός του ήταν να γίνει πολιτικός (προσωπικά δεν έχω καμία αμφιβολία γι' αυτό).

Την περαντζάδα γιατί δεν την έκαναν οι άλλοι Καραμανλής, Παπανδρέου;
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Την περαντζάδα γιατί δεν την έκαναν οι άλλοι Καραμανλής, Παπανδρέου;

ασε τους αυτούς... κατά τον μεξικάνο και την συνομοταξία του ήταν βλάκες ... ο τσιπούρας γιατί δεν έκανε ???
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
Δεν είναι εύκολο, αλλά υπάρχει μια ικανή (όχι και αναγκαία) συνθήκη που "οι άλλοι" δεν ικανοποιούν: το να είναι απόγονοι Μητσοτάκη.

Εξάλου πρέπει να παραδεχτείς ότι ο Κούλης δεν έκανε καμιά καριέρα.
Περατζάδα έκανε σε 1-2 πανεπιστήμια κι άλλες τόσες εταιρίες για να χει ν' ανεμίζει ένα CV και να τσακωνόμαστε εγώ κι εσύ σήμερα.
Σκοπός του ήταν να γίνει πολιτικός (προσωπικά δεν έχω καμία αμφιβολία γι' αυτό).
Οχι βεβαια.
Σκοπό να γινουν πολιτικοι εχουν κατι αμορφωτα ζαβα, αποφασιζοντας το αναμεσα στην καταληψη του λυκειου τους και μετα του πανεπιστημιου τους, ακολουθωντας απλως καριερα εντος του κομματος και μη γνωριζοντας καν Αγγλικα.

Τουλαχιστον ο Κυριακος ειχε σκοπο να γινει πολιτικος και απεκτησε τα εφοδια γι αυτο.

Δεν εκανε απλως καταληψεις και κομματικη καριερα. Εχετε και το θρασος και μιλατε για "σκοπο καποιου να γινει πολιτικος". Εσεις που ψηφιζετε επαγγελματιες αχρηστους αριστερους πολιτικαντηδες. Και δεν ντρεπεστε. Και μας φορτωνετε τον καθε αχρηστο να διαφεντευει τις τυχες μας.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom