Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.370
Κριτικές
1
Like
35.446
Πόντοι
6.256

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.370
Κριτικές
1
Like
35.446
Πόντοι
6.256
Κυρίως μιλάω για απλούς προσγειωμένους ανθρώπους. Στη γειτονιά μου γνωρίζω τρια παιδάκια. Το ένα μένει στο πατρικό, τα δύο φοιτητές που συγκατοικουν γιατί δεν φτάνουν τα όσα βγάζουν. Όλα δουλεύουν εστίαση. Και στα τρία είτε το δώρο μπαίνει εικονικά είτε κανονικά, αλλά το βγάζουν από το ΑΤΜ και το γυρίζουν στον εργοδότη. Εν τω μεταξύ τα φέρνουν πολύ δύσκολα βόλτα, ειδικά τα δύο που σπουδάζουν. Επιλογή να πάνε κάπου αλλού για δουλειά υπάρχει, με τις ίδιες συνθήκες όμως. Αυτά δεν έχουν άλλες υποχρεώσεις. Φαντάσου να είχαν. Κι αυτή είναι μια συνηθισμένη κατάσταση στην αγορά.
1) εγκαταλείπουν τη χωρα και ερχονται ΜΟΝΟ για διακοπες.
2) ξεκινανε το γλυψιμο στα κόμματα.
Αυτες ειναι οι λύσεις στην ελλαδα,
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
Σανό παντου
Πριν πολλα χρονια χωρισμενος τωρα σερβιρει ευτυχισμενη οικογενεια,
Για να τρωνε τα χάπατα σαν τον αλεξ.
Ξέρεις κι εγω δεν ειχα αλλο καημο, παρα αν ο Κουλης ειναι ενταξει με την Μαρεβα. Αυτα μονο για κατι χαπατα σαν εσενα ειναι ενδιαφεροντα.
Καλη Σαρακοστη σου ευχηθηκανε, κι αυτο ακομη σε πειραξε? Που να μην τον ψηφιζες κιολας.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
Οχι, καλυτερα ψηφισε ενα χρεοκοπημενο κομμα που χρωστα ακομη και τη ΔΕΗ. (Που μας ειχε οδηγησει στο παρελθον σε μια χρεοκοπια).Με αρχηγοπουλο τον mr. Ασπεργκερ. Ο οποιος τυγχανει να κανει κουμπαριες με περιεργους τυπους. Και να εχει παρεα του επισης περιεργα ατομα :confused:
Οχι τύπε, θα ψηφισει πολυ απλα ενα κομμα που αντιμετωπισε επιτυχως ενα σωρο κρισεις, που μειωσε τη φορολογια, που ανεβασε το κυρος της χωρας διεθνως, που η οικονομια καλπαζει, και που ο αρχηγος του εχει αξιολογους συνεργατες που κανουν πολυ καλη δουλεια. Εσυ μπορεις να ψηφισεις τον Τσιπρα για να εχεις παλι υπουργους τον Παρασκευοπουλο, την Τασια και τον Παππα. Ευτυχως μας τελειωσανε ο Πολακης, ο Κοτζιας και ο Καμμενος.
 

kinks

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2006
Μηνύματα
2.318
Like
711
Πόντοι
96
Ξέρεις κι εγω δεν ειχα αλλο καημο, παρα αν ο Κουλης ειναι ενταξει με την Μαρεβα. Αυτα μονο για κατι χαπατα σαν εσενα ειναι ενδιαφεροντα.
Καλη Σαρακοστη σου ευχηθηκανε, κι αυτο ακομη σε πειραξε? Που να μην τον ψηφιζες κιολας.
Δεν έχει δικαίωμα ψήφου, λόγω ψυχιατρικών θεμάτων.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.590
Κριτικές
3
Like
11.148
Πόντοι
3.936
Οχι τύπε, θα ψηφισει πολυ απλα ενα κομμα που αντιμετωπισε επιτυχως ενα σωρο κρισεις, που μειωσε τη φορολογια, που ανεβασε το κυρος της χωρας διεθνως, που η οικονομια καλπαζει, και που ο αρχηγος του εχει αξιολογους συνεργατες που κανουν πολυ καλη δουλεια. Εσυ μπορεις να ψηφισεις τον Τσιπρα για να εχεις παλι υπουργους τον Παρασκευοπουλο, την Τασια και τον Παππα. Ευτυχως μας τελειωσανε ο Πολακης, ο Κοτζιας και ο Καμμενος.
FB_IMG_1677532249835.jpg
FB_IMG_1677532247287.jpg
FB_IMG_1677532244987.jpg
FB_IMG_1677532242519.jpg
FB_IMG_1677532239818.jpg
FB_IMG_1677532237356.jpg
FB_IMG_1677532234582.jpg
FB_IMG_1677532232189.jpg
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
Kαι επισης, θα ψηφισουμε ενα κομμα του οποιου ο αρχηγος οταν πηγαινει στο εξωτερικο, δεν μας κανει να ντρεπομαστε με την εμφανη αγραμματοσύνη του, την άγνοια βασικων αγγλικων, τις καμηλες με τις ουρες, ή τις ανεμογεννητριες στην βορεια Ελλαδα. Και μην μου πει κανενας οτι δεν εχει σημασια. Καλως ή κακώς, έχει.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.715
Like
17.834
Πόντοι
3.656
Kαι επισης, θα ψηφισουμε ενα κομμα του οποιου ο αρχηγος
Τύπε, γιατί μιλάς για τον εαυτό σου στον πληθυντικό ;


Αυτός που διαλέγει μεταξύ κόμματος που του είχε εισφορές 178€ το μήνα και άλλου που του τις πήγε 272€ το μήνα
με υπόσχεση αύξησης 10% κάθε χρόνο ...
ΞΕΡΕΙ ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΗ .... ΟΠΟΤΕ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΨΗΦΙΣΕΙ ............
 

sisiliano1982

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2015
Μηνύματα
935
Like
1.225
Πόντοι
206
Kαι επισης, θα ψηφισουμε ενα κομμα του οποιου ο αρχηγος οταν πηγαινει στο εξωτερικο, δεν μας κανει να ντρεπομαστε με την εμφανη αγραμματοσύνη του, την άγνοια βασικων αγγλικων, τις καμηλες με τις ουρες, ή τις ανεμογεννητριες στην βορεια Ελλαδα. Και μην μου πει κανενας οτι δεν εχει σημασια. Καλως ή κακώς, έχει.
Αλεξ ο καθενας εχει τα πιστευω του,προσωπικα χεστηκα που τα αγγλικα του τσιπρα δεν ειναι καλα.Με νοιαζει που 4μιση χρονια δεν εφαγαν ουτε ενα €,τα λεφτα που τρωνε τα λαμογια της νδ καθημερινα λειπουν απο την υγεια,την παιδεια και καθε λογης δαπανη για κοινωνικο κρατος και υποδομες.Τα υπολοιπα ειναι να χαμε να λεγαμε σαν τους οπαδους των ομαδων αστεια επιχειρηματα.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.590
Κριτικές
3
Like
11.148
Πόντοι
3.936
Τύπε, γιατί μιλάς για τον εαυτό σου στον πληθυντικό ;


Αυτός που διαλέγει μεταξύ κόμματος που του είχε εισφορές 178€ το μήνα και άλλου που του τις πήγε 272€ το μήνα
με υπόσχεση αύξησης 10% κάθε χρόνο ...
ΞΕΡΕΙ ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΗ .... ΟΠΟΤΕ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΨΗΦΙΣΕΙ ............
έτσι του έχουν πει να γράφει.

θα είναι μεγάλη η πτώση και θα πονέσει
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.590
Κριτικές
3
Like
11.148
Πόντοι
3.936
Αλεξ ο καθενας εχει τα πιστευω του,προσωπικα χεστηκα που τα αγγλικα του τσιπρα δεν ειναι καλα.Με νοιαζει που 4μιση χρονια δεν εφαγαν ουτε ενα €,τα λεφτα που τρωνε τα λαμογια της νδ καθημερινα λειπουν απο την υγεια,την παιδεια και καθε λογης δαπανη για κοινωνικο κρατος και υποδομες.Τα υπολοιπα ειναι να χαμε να λεγαμε σαν τους οπαδους των ομαδων αστεια επιχειρηματα.
πρόσεχε...κινδυνεύεις να σε πουν συριζαίο
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
Αλεξ ο καθενας εχει τα πιστευω του,προσωπικα χεστηκα που τα αγγλικα του τσιπρα δεν ειναι καλα.Με νοιαζει που 4μιση χρονια δεν εφαγαν ουτε ενα €,τα λεφτα που τρωνε τα λαμογια της νδ καθημερινα λειπουν απο την υγεια,την παιδεια και καθε λογης δαπανη για κοινωνικο κρατος και υποδομες.Τα υπολοιπα ειναι να χαμε να λεγαμε σαν τους οπαδους των ομαδων αστεια επιχειρηματα.
O καθενας εχει τα κριτηρια του. Προφανως εχουμε διαφορετικα. Εγω θελω να μην ντρεπομαι για τον πρωθυπουργο μου οταν βγαινει απο τα συνορα.
 

sisiliano1982

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2015
Μηνύματα
935
Like
1.225
Πόντοι
206
O καθενας εχει τα κριτηρια του. Προφανως εχουμε διαφορετικα. Εγω θελω να μην ντρεπομαι για τον πρωθυπουργο μου οταν βγαινει απο τα συνορα.
Δλδ εισαι περηφανος γι αυτη την καρικατουρα;;Επειδη εδω τα μμε ειναι αυτα που ειναι πιστευεις η εικονα της νδ στο εξωτερικο με τα τοσα σκανδαλα και ειδικα τις υποκλοπες εχει περασει στο ντουκου?Νομιζεις οτι στην ελλαδα δεν εχουν ανθρωπους να τους ενημερωνουν για τα παντα;;Σε διαβαζω πολυ καιρο αλλα σπανια εμπλεκομαι σε πολιτικες κουβεντες γιατι θα βγει καποιος να βρισει οπαδικα υπερ καπου κομματος και τελος η κουβεντα.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.715
Like
17.834
Πόντοι
3.656
O καθενας εχει τα κριτηρια του. Προφανως εχουμε διαφορετικα. Εγω θελω να μην ντρεπομαι για τον πρωθυπουργο μου οταν βγαινει απο τα συνορα.


Μόνο για τον πρωθυπουργό τύπε ;
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.276
Like
34.871
Πόντοι
9.931
Αλεξ ο καθενας εχει τα πιστευω του, προσωπικα χεστηκα που τα αγγλικα του τσιπρα δεν ειναι καλα. Με νοιαζει που 4μιση χρονια δεν εφαγαν ουτε ενα €, τα λεφτα που τρωνε τα λαμογια της νδ καθημερινα λειπουν απο την υγεια,την παιδεια και καθε λογης δαπανη για κοινωνικο κρατος και υποδομες. Τα υπολοιπα ειναι να χαμε να λεγαμε σαν τους οπαδους των ομαδων αστεια επιχειρηματα.
Μου αρέσει τυπε που είσαι σίγουρος οτι ο Συριζα δεν εφαγε λεφτά και ταυτόχρονα εισαι και σίγουρος οτι εφαγε η ΝΔ... Να το προσέξεις αυτο με την πολύ σιγουριά.
 

sisiliano1982

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2015
Μηνύματα
935
Like
1.225
Πόντοι
206
Μου αρέσει τυπε που είσαι σίγουρος οτι ο Συριζα δεν εφαγε λεφτά και ταυτόχρονα εισαι και σίγουρος οτι εφαγε η ΝΔ... Να το προσέξεις αυτο με την πολύ σιγουριά.
Εαν ετρωγε δεν θα ασχολιοντουσαν με τις καλτσες και τα αγγλικα του τσιπρα. Οσο για τη νδ αν μετα απο ολα αυτα που εχουν συμβει και βγει στη φορα πιστευεις οτι δεν εχουν φαει το καταπετασμα τοτε τι να πω.
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Χαλαρή η συμμέτοχή των άλλοτε λαλίστατων ζαίων στο νήμα. Ακόμα θα συνεδριάζουν να πάρουν γραμμή για τον χειρισμό του θέματος Πολάκη. :grin:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
Χαλαρή η συμμέτοχή των άλλοτε λαλίστατων ζαίων στο νήμα. Ακόμα θα συνεδριάζουν να πάρουν γραμμή για τον χειρισμό του θέματος Πολάκη. :grin:
Ειναι εντυπωσιακο, οτι δεν εχει βγει ούτε ενας απο τους "ευαισθητους" του φορουμ να καταδικασει τις φρικαλεοτητες που εγραψε στην αναρτηση του. Για αλλη μια φορα, αποδεικνυεται ότι οι αριστεροί ειναι επιλεκτικά ευαισθητοι και υποκριτες. Κανονικα επρεπε να ειχαν βγει ολοι συσσωμοι και να φτυσουν καταμουτρα τις πρακτικες αυτές, με τις φωτογραφιες των "επικηρυγμενων". "Δημοκρατες" δεν λενε οτι ειναι? Γιατι δεν καταδικαζουν τον φασισμο? Αντ' αυτού, μεχρι και καποιοι ψελλισαν οτι "καλα εκανε". Προφανως για αλλη μια φορα, αποδεικνύεται ότι σε αυτη τη χωρα, την Δημοκρατια την στηριζει μονο η Δεξια, ενω η αριστερα την υπονομευει σε καθε περιπτωση, αναλογα με το συμφερον της.
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom