Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 28 άτομα (3 μέλη και 25 επισκέπτες)

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.345
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Γι αυτό τον εχουν εκεί οι νταβατζήδες των καναλιών, για να φοβάται ο κόσμος και να ψηφίσει την Αγία οικογενεια


Ας ψηφίσει ό,τι θέλει ο κόσμος εκτός από τον Αλέκο, τον ευρύπυγο τιμονιέρη του ΣΥΡΙΖΑ, που δεν έχει να προτείνει ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ λύση στον Ελληνικό Λαό και προσπαθεί να επαναφέρει την πολιτική στις Πλατείες των "Αγανακτισμένων" και μάλιστα μέσω θεμάτων για τα οποία οι ίδιος και η παρέα του νομοθέτησαν κατά την καταστροφική τους τετραετία.

Για αυτό και ακούμε και θα ακούσουμε μέσα στους επόμενους 2 μήνες, κάθε λογής υπερβολή, προστυχιά, λάσπη, ανοησία και τάξιμο, , σε μια απέλπιδα προσπάθεια να κυλίσουν την Πολιτική στο βούρκο απ' όπου τρέφονται.

Το ερώτημα πλέον είναι κατά πόσο ο Ελληνικός Λαός, ο "πιο έξυπνος λαός του κόσμου", διδάχτηκε οτιδήποτε μέσα σε αυτά τα 8 χρόνια, από το 2015, ή έχει παραμείνει το ίδιο εύπιστο κοπάδι που είναι έτοιμο να καταστρέψει τα πάντα.


59_n.jpg

Photo: ΤΟ ΚΟΠΑΔΙ (από πρόσφατη διαδήλωση Ζαίων).
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.565
Like
17.689
Πόντοι
3.656
Αυτά για τον χοντρό τραπεζίτη με το πουρο που πινει το αίμα τα λένε οι αμόρφωτοι ΚΚΕδες

Αν φαληριζαν οι τράπεζες θα χάνονταν τα λεφτά του κοσμάκη, τα δικά σου, τα δικά μου και όλων αυτών που δεν πηραν δάνεια


Τύπε, μετά τα cc του αλέξη, όποιος αποταμιεύει λεφτά σε ελληνική τράπεζα , είναι ηλίθιος. Καλά να πάθει αν τα χάσει τα λεφτά του.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.885
Κριτικές
16
Like
14.707
Πόντοι
6.515
Sωστο κ αυτό
Δλδ θα χανοντουσαν τα χρήματα του καταθέτη; Αλλά αφού εμπεριέχει ρίσκο να τα χάσω από τις τράπεζες τότε γιατί με υποχρεώνει το σύστημα να παίρνανε υποχρεωτικά όλες οι συναλλαγές μέσω αυτών των τραπεζών;;;:confused:
Ποια θα μπορουσε να ήταν η εναλλακτική?
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.285
Κριτικές
1
Like
35.310
Πόντοι
6.256
Ποιος ασχολείται με τις παρακολουθησεις τυπε?

Το στραπάτσο που θα φάει είναι γιατί ότι αγόραζες από σουπερ με 30 ευρώ, τώρα θες 50
Σιγα μη φαει στραπάτσο.
Άδωνης σήμερα μοιραζε,
Άδωνη δώστα ολα
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.565
Like
17.689
Πόντοι
3.656
Εσύ ρε τραλαλάκη θα μας δείξεις τα βιβλία με τις βίδες που έβαζες στα δόντια των πελατών σου; :2funny:


Καλά ... εσύ δεν μιλάς για βιβλία. Δεν έχεις βιβλία από ... ΕΠΑΛ όπως ο barock ....
Μόνο το ιστορικό αρχείο της ΑΥΡΙΑΝΗΣ , έχεις !
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.559
Κριτικές
3
Like
11.120
Πόντοι
3.936
Τύπε συγνώμη αλλά και με 1500 απολαβές δεν έπρεπε να παίρνεις δάνειο εύκολα. και για να λέμε και την αλήθεια...το 90% των Ελλήνων έχουν εξοχικά...ας πουλούσαν το εξοχικό να βάλουν τα λεφτά να αγοράσουν σπίτι αντί να πληρώνουν ανοίκειο.

Όμως ο Ελληναρας ήθελε και καινούριο σπίτι στο Χολαργό (να φύγει από τα πατησια) και να μπορεί να πηγαίνει στο χωριό κάθε σκ να κάνει τις διακοπαρες του και όλα αυτά με μισθό 1500 ευρώ ίσα ίσα να του φτάνουν.

Ξέρω άνθρωπο που έπαιρνε 1200 ευρώ και χρωστάει 9 πιστωτικές.

Όλα αυτά βέβαια δεν σημαίνει ότι πρέπει οι μαφίες που είχαμε για κυβερνήσεις να αφηουν τις τράπεζες να σου βγάζουν το σπίτι στο κλαρί για το μισό της πραγματικής του αξίας.
Χανεις την ουσία. Με 1500 ΣΥΝΤΑΞΗ λοιπόν καλώς ή κακός πήρε δάνειο το οποίο πλήρωνε κανονικά. όταν το κράτος ήρθε και του κούρεψε το εισόδημα ΚΑΙ ΧΑΡΙΣΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΑΣ ( σε αντίθεση με την Γερμανια που ναι μεν έδωσε λεφτά ΑΛΛΑ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΨΗΦΟΥ...για τους δανειοληπτες τι έκανε το γαμημένο το κράτος?? Απο όσο θυμάμαι ΤΙΠΟΤΑ και διόρθωσε με εάν κάνω λάθος. Εφτασε λοιπόν σε σημείο πλέον να μην μπορεί να αποπληρώσει το δάνειο και τώρα θα τον πετάξουν στο δρόμο.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.671
Κριτικές
183
Like
43.739
Πόντοι
21.896
Ποια θα μπορουσε να ήταν η εναλλακτική?
Όπως παλιά πριν την υποχρεωτική συναλλαγή αγοραπωλησίων μέσω τραπεζας
Κ μας υποχρεώνει
Κ.πσιρμρι σαν νταβατζης το ένα τοις εκατό κάθε συναλλαγής
Και σε περίπτωση πτώχευσης δε σε καλύπτει εσένα κ ενώ στη δική του πτώχευση αυτός καλυπτηκε από δημόσιο χρήμα

Αλλά εναλλακτική σε κρατική πλατφόρμα να γίνεται η πληρωμή μέσω account κάθε πελάτη χωρίς προμήθεια κ από εκεί κ πέρα αν θέλω αφήνω το ποσό ή το μετακινω στο σεντούκι μου ή σε άλλη ιδιωτική τράπεζα ..η κρυπτονομισα ή ότι σκατα θέλω
Αλλά η υποχρεωτικά της συναλλαγής μου μέσω ιδιώτη ( τράπεζα) κρατώντας και προμήθεια είναι ότι χειροτεο
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.565
Like
17.689
Πόντοι
3.656
Χανεις την ουσία. Με 1500 ΣΥΝΤΑΞΗ λοιπόν καλώς ή κακός πήρε δάνειο το οποίο πλήρωνε κανονικά. όταν το κράτος ήρθε και του κούρεψε το εισόδημα ΚΑΙ ΧΑΡΙΣΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΑΣ ( σε αντίθεση με την Γερμανια που ναι μεν έδωσε λεφτά ΑΛΛΑ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΨΗΦΟΥ...για τους δανειοληπτες τι έκανε το γαμημένο το κράτος?? Απο όσο θυμάμαι ΤΙΠΟΤΑ και διόρθωσε με εάν κάνω λάθος. Εφτασε λοιπόν σε σημείο πλέον να μην μπορεί να αποπληρώσει το δάνειο και τώρα θα τον πετάξουν στο δρόμο.


Τα θέματα αυτά ΑΦΟΡΟΥΝ ΔΑΝΕΙΟΛΗΠΤΕΣ & ΤΡΑΠΕΖΙΤΕΣ. Οι υπόλοιποι ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΝΟΙΚΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑ ΜΑΣ, ΟΧΙ ΥΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΑ (ΕΝΦΙΑ) για να πάρουν οι τράπεζες 508 δις ευρώ, από τα λεφτά των φορολογούμενων . Μας ξεσκίζουν ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Στο διάολο οι τράπεζες.
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.345
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Χλεχλέρκ !!!!!!!
Θα δούμε ... ΒΙΒΛΙΑ ΠΕΡΙΓΡΑΦΙΚΗΣ ΑΝΑΤΟΜΙΚΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ... ΠΑΛΙΟ ΕΚΠΑ ;
Και τον άτλαντα ;;;;;

Τι γίνεται ; Πες μας !
Εχει αγωνία το κοινό !


Το κοινοί μπορεί να τα δει όποτε θέλει και αύριο ακόμα που θα είμαι στο ιατρείο.


Εσύ για να τα δεις πρέπει να απαντήσεις σε αυτά που έχεις αφήσει αναπάντητα:


Ποια είναι η σχέση σου με την ιατρική του ΕΚΠΑ;

Τι σοβαρή συζήτηση να κάνω με κάποιον που μιλάει με τον παπαβλάξ, τον μεγαλύτερο μαλάκα του site, έναν ηλίθιο ψυχάκια;

Μπορείς να μου πεις κάποιο μέλος από εδώ που σε παίρνει στα σοβαρά;

Μπορεί να είναι πετυχημένος κάποιος που γκρινιάζει επειδή η κατώτερη ασφαλιστική κλίμακα στον ιδιωτικό τομέα είναι τα 220;
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.559
Κριτικές
3
Like
11.120
Πόντοι
3.936
Ποιος ασχολείται με τις παρακολουθησεις τυπε?

Το στραπάτσο που θα φάει είναι γιατί ότι αγόραζες από σουπερ με 30 ευρώ, τώρα θες 50 60+καθε βδομάδα και ανεβαίνει.
στο έφτιαξα λιγο
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Το κοινοί μπορεί να τα δει όποτε θέλει και αύριο ακόμα που θα είμαι στο ιατρείο.


Εσύ για να τα δεις πρέπει να απαντήσεις σε αυτά που έχεις αφήσει αναπάντητα:
Γιατρε τι γίνεται με εκείνα τα BTC που ζήτησα??
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.565
Like
17.689
Πόντοι
3.656
Όπως παλιά πριν την υποχρεωτική συναλλαγή αγοραπωλησίων μέσω τραπεζας
Κ μας υποχρεώνει
Κ.πσιρμρι σαν νταβατζης το ένα τοις εκατό κάθε συναλλαγής
Και σε περίπτωση πτώχευσης δε σε καλύπτει εσένα κ ενώ στη δική του πτώχευση αυτός καλυπτηκε από δημόσιο χρήμα

Αλλά εναλλακτική σε κρατική πλατφόρμα να γίνεται η πληρωμή μέσω account κάθε πελάτη χωρίς προμήθεια κ από εκεί κ πέρα αν θέλω αφήνω το ποσό ή το μετακινω στο σεντούκι μου ή σε άλλη ιδιωτική τράπεζα ..η κρυπτονομισα ή ότι σκατα θέλω
Αλλά η υποχρεωτικά της συναλλαγής μου μέσω ιδιώτη ( τράπεζα) κρατώντας και προμήθεια είναι ότι χειροτεο
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Πιστεύω ξέρεις , ότι πλέον ΔΕΚΟ και ΕΦΚΑ, τα πληρώνεις απευθείας στη σελίδα τους, με χρεωστική/πιστωτική , χωρίς προμήθεια. Όπως και κινητή κτλ
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
Εσύ είσαι πουστης και ναυάγιο....τράβα να πεις καμία καλησπέρα σε καμία πουτανα και άσε τις αναλύσεις για όσους έχουν λίγο μυαλό στο κεφάλι τους.
Χαλάρωσε λίγο ρε μπούλη, Δημόσιο Υπάλληλο σε είπα, το ξέρω οτι είναι χειρότερο από βλάκας, πούστης και ναυάγιο αλλά μην κάνεις έτσι.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.671
Κριτικές
183
Like
43.739
Πόντοι
21.896
Πιστεύω ξέρεις , ότι πλέον ΔΕΚΟ και ΕΦΚΑ, τα πληρώνεις απευθείας στη σελίδα τους, με χρεωστική/πιστωτική , χωρίς προμήθεια. Όπως και κινητή κτλ
Για εφκσ η τράπεζα χρεώνει αλλά δεν ήξερα ότι ινεται στη σελίδα τους μέσω κάρτας
Αλλά συναλλαγές άνω των 500 ευρώ (εμπορικές) αναγκαστικά παίρναν μέσω νταβατζης ιδιωτικής τράπεζας που κρατάει τα πέντε ευρώ. 1 %,περιπου
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
τα σπιτια αυτων που ειχαν 2000 μισθο,χωρις καρτες χωρις μεγαλη ζωη θα φανε....

τα τσατσονια που κανουν αυτα που γραφεις γραφονται σε ενα κομμα και την γλυτωνουν...


Υ.Γ. Ο ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΓΑΜΙΕΤΕ
Αρχίδια, αυτών που τα τρώνε είναι των ναυαγίων που νόμισαν οτι με τα δανεικά έγιναν φραγκάτοι. Όποιος ήταν είναι και θα είναι νοικοκύρης δεν είχε τέτοια προβλήματα και κυρίως ήταν ΚΙΜΠΑΡΗΣ.
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.345
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Ε τι ΣΥΡΙΖΑ, τι Χρυσή Αυγή ρε ναζίδιο. Παρεάκι είσαστε εδώ και δέκα χρόνια. :2funny:


ΜΑΖΙ στις πλατείες των αγανακτισμένων

ΜΑΖΙ έριξαν Σαμαρά-Βενιζέλο

ΜΑΖΙ στο δημοψήφισμα

ΜΑΖΙ απέναντι στον Κυριάκο
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.565
Like
17.689
Πόντοι
3.656
Χλεχλέρκ .... είσαι τόσο ναυάγιο και φανφαρόνος ... που δεν ξέρεις καν πόσες είναι οι ελάχιστες εισφορές.
Επίσης δεν έχεις ιδέα, για τις μεταβολές σε αριθμούς ιατρείων την τελευταία 12ετία.
Επειδή δεν είσαι έξυπνος , θα στα κάνω λιανά.
Πλέον το 2023, οι ελάχιστες εισφορές επαγγελματία ιατρού, είναι 272€ το μήνα . Επί τσίπρα, ήταν 170€ .
Επί Σαμαρά, ήταν 340€ . Το αποτέλεσμα να κλείνουν αβέρτα ιατρεία. Οπότε όποιος είχε πελάτες με ιατρεία
(στα κάνω λιανά γιατί δε στραφάρεις ) εφόσον μειώνονταν τρελά, είχε τεράστιο πρόβλημα.


Γιατί δεν παραδέχεται ... ότι ήσουν από τους περήφανους φοιτητές του μπλοκ , που κόζαραν τα gant & nautica & timberland στα αεροδρόμια,
όταν πηγαινοέρχονταν στο ... μπλοκ , να τελειώνει το μαρτύριό σου ;;;


ΑΦΟΥ ΒΙΒΛΙΑ ΑΝΑΤΟΜΙΑΣ ΤΟΥ ΕΚΠΑ .... ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑ ΣΟΥ .
ΚΑΙ ΑΝ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΔΑΝΕΙΚΑ .... ΘΑ ΓΕΛΑΝΕ ΤΑ ΒΕΛΟΝΟΚΑΤΟΧΑ ....

Λήξε το να μην παιδεύεσαι !
Δεν είναι και τόσο σημαντικό .
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.565
Like
17.689
Πόντοι
3.656
Για εφκσ η τράπεζα χρεώνει αλλά δεν ήξερα ότι ινεται στη σελίδα τους μέσω κάρτας
Αλλά συναλλαγές άνω των 500 ευρώ (εμπορικές) αναγκαστικά παίρναν μέσω νταβατζης ιδιωτικής τράπεζας που κρατάει τα πέντε ευρώ. 1 %,περιπου


ΕΦΚΑ, τα πληρώνεις όλα μέσω σελίδας τους πλέον και εισόδημα και ΕΝΦΙΑ και δεν δίνεις cent.
Είμαι φανατικός πολέμιος των προμηθειών , είναι το χόμπυ μου και τα ψάχνω !!!!!!

Για πληρωμές που δέχεσαι με debit/credit , υπάρχουν εταιρείες που δίναν παλιά pos (και τώρα δίνουν)
και app pos για κινητά (με nfc) , που τα λεφτά που εισπράτεις, αν τα ξοδεύεις με τη δική τους debit , επιστρέφουν την προμήθεια.
Αν καλύπτεις έτσι όλα τα ψώνια σου, μειώνονται τα φέσια. Και οι ίδιοι δεν χρεώνουν συνδρομές για pos app & pos.
Οπότε , ανάλογα πόσα ξοδεύεις σε βενζίνες , σούπερ μάρκετ, ταβέρνες, ξενοδοχεία , εμπορικά ΚΟΒΕΙΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΒΔΕΛΕΣ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom