Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 99K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.743
Like
1.501
Πόντοι
266
Νομίζεις ότι είσαι έξυπνος ε? Θες να ψάξω (βαριέμαι) να βρω πριν 1 βδομάδα που έγραψα ότι ο Παπάς είναι τεράστιο λαμόγιο και τι κομπίνα πήγε να κάνει? Η ότι ο (σε σένα το είχα γράψει αυτό) για το μάτι ο τότε υπουργός, η περιφερειάρχης και ο αρχηγός της ΠΥ έπρεπε να έχουν πάει για ανθρωποκτονία από αμέλεια?

Αυτά τα ξέχασες ε? Αν τα βρω και στα ποστάρω θα γράψεις ένα ''Μητσοτάκη γαμιέισαι'' έτσι για το γαμώτο? :confused:
Δεν λέω για τις γνώμες σου
Λέω για το τι συμβαίνει στις δίκες
Δεν το συζητάει κάνεις
 

jim2323

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Σεπ 2021
Μηνύματα
3.542
Like
9.648
Πόντοι
2.306
Ρε τύπε, είναι κάτι βλαμμένοι εδώ μέσα που κάθονται με τις μέρες-ώρες-εβδομάδες-μήνες να ψάχνουν ποσταρίσματα και μηνύματα πρινα από 1-2-5-10 χρόνια άλλων μελών. Ή κάθονται και φτιάχνουν σενάρια για τρόπους γραφής, συντακτικό και πότε ο καθένας λογκάρει/ξελογκάρει. Και έχουν το θράσος να ασχολούνται με τον αριθμό μηνυμάτων άλλων μελών.

ΠΑΡΑΝΟΙΑ.
Να σου πω την αλήθεια πέρα από τα πολιτικά και μένα αυτό το πολύ ψαχτιρι με τα ποστ δεν μου αρέσει
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.749
Like
14.166
Πόντοι
3.656
Μα ρε τύπε, ακριβώς αυτό συμβαίνει, η τράπεζα είναι μια επιχείρηση που αγοράζει και πουλάει χρήμα. Όλα αυτά τα χρόνια υπάρχουν άπειρα παραδείγματα που είτε κούρεψε χρέη για εφάπαξ εξόφληση ή που έκανε ρυθμίσεις επί ρυθμίσεων και νέες ρυθμίσεις. Ε κάποιοι σαν τη συγκεκριμένη δεν είχαν σκοπό να πληρώσουν ΠΟΤΕ. Τι να κάνουμε τώρα, υπάρχει ένα όριο στην ανοχή και την κοροιδία. Αν εσύ είσαι θυμωμένος με αυτή την ιστορία εγώ είμαι εξοργισμένος με το τελευταίο ποστάρισμα του "θύματος".
Δεν είμαι θυμωμένος τύπε...απογοητευμένος είμαι...που η νομοθετική εξουσία έχει αφήσει τους νταβατζίδες της να κάνουν ότι θέλουν και νομοθετεί όπως νομοθετεί. Δεν προβείτε να συμφωνήσω....μπαταχτζου η όχι ο νομοθέτης πρέπει να προστατεύει την πρώτη κατοικία για τέτοια μικροποσά.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Και όχι μόνο. Βλέπουν και τους τραπεζικούς τους λογαριασμούς να αυξάνονται κατά δισεκατομμύρια ευρώ/δολάρια.
Ακριβώς...και κάθονται οι άλλοι στο δίπλα νήμα και αναλύουν γεωπολιτικά και κάνουν σενάρια...λες και δεν είναι όλα στον βωμό του χρήματος.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.749
Like
14.166
Πόντοι
3.656
Δεν λέω για τις γνώμες σου
Λέω για το τι συμβαίνει στις δίκες
Δεν το συζητάει κάνεις
daima703 έγραψε:
" ιλάς και εσύ
Κουβέντα για τη δική παπαγγελόπουλου και παπα
Κουβέντα για τη δική στο μάτι
Αλλά τα πάντα και για το Διαματάρη και τις υποκλοπες
Μπράβο για την αντικειμενικότητα σου"


Είσαι 10 χρόνων?
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.267
Like
22.909
Πόντοι
5.506
Να σου πω την αλήθεια πέρα από τα πολιτικά και μένα αυτό το πολύ ψαχτιρι με τα ποστ δεν μου αρέσει
Να σου πω κάτι απλό, όλα αυτά τα ναυάγια κατηγορούν το μπαρόκ πχ πως είναι εδώ μέσα "συνέχεια" και έχει 50k ποστ, λες και τους έχει βάλει κανείς δερβέναγα στο πληκτρολόγιό μου. Πούτσα μου φυσικά. Λες και είναι πολύ δύσκολο να ποστάρεις όπου θέλεις, οτι θέλεις, όποτε θέλεις, με υπολογιστές, ταμπλετ και κινητά. Τα ίδια ναυάγια λοιπόν, κάθονται και ψαχουλεύουν τι, πως, πότε έγραψες πριν μήνες/χρόνια και μάλιστα ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΝΟΥΝ ή ΑΠΟΜΟΝΩΝΟΥΝ ένα ποστάρισμα νομίζωντας οτι η γνώμη τους μας νοιάζει.

Οι ίδιοι 5-10 μαλάκες είναι.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.267
Like
22.909
Πόντοι
5.506
Δεν είμαι θυμωμένος τύπε...απογοητευμένος είμαι...που η νομοθετική εξουσία έχει αφήσει τους νταβατζίδες της να κάνουν ότι θέλουν και νομοθετεί όπως νομοθετεί. Δεν προβείτε να συμφωνήσω....μπαταχτζου η όχι ο νομοθέτης πρέπει να προστατεύει την πρώτη κατοικία για τέτοια μικροποσά.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Ακριβώς...και κάθονται οι άλλοι στο δίπλα νήμα και αναλύουν γεωπολιτικά και κάνουν σενάρια...λες και δεν είναι όλα στον βωμό του χρήματος.
Το μόνο θέμα μου με τη συγκεκριμένη είναι οτι ΑΥΤΗ παίρνει στο λαιμό της και πολλούς που όντως αδίκως έχασαν σπίτια γιατί ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ δε μπόρεσαν να πληρώσουν και να είναι συνεπείς. Αλλά η μεγάλη διαφορά είναι πως οι περισσότεροι από εκείνους έχουν ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ, η συγκεκριμένη συνεχίζει να προκαλεί με τη στάση και τις απόψεις της.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.749
Like
14.166
Πόντοι
3.656
Το μόνο θέμα μου με τη συγκεκριμένη είναι οτι ΑΥΤΗ παίρνει στο λαιμό της και πολλούς που όντως αδίκως έχασαν σπίτια γιατί ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ δε μπόρεσαν να πληρώσουν και να είναι συνεπείς. Αλλά η μεγάλη διαφορά είναι πως οι περισσότεροι από εκείνους έχουν ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ, η συγκεκριμένη συνεχίζει να προκαλεί με τη στάση και τις απόψεις της.
Ναι και σου εξηγώ ότι εγώ μιλάω γενικότερα...δεν κρίνω την μια συγκεκριμένη περίπτωση..αλλά γενικά. Είναι ντροπή να αφήνει το κράτος τις τράπεζες να κάνουν έξωση στην ΜΟΝΗ κατοικία για 15Κ. Εγώ αυτό λεω.
 

jim2323

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Σεπ 2021
Μηνύματα
3.542
Like
9.648
Πόντοι
2.306
Να σου πω κάτι απλό, όλα αυτά τα ναυάγια κατηγορούν το μπαρόκ πχ πως είναι εδώ μέσα "συνέχεια" και έχει 50k ποστ, λες και τους έχει βάλει κανείς δερβέναγα στο πληκτρολόγιό μου. Πούτσα μου φυσικά. Λες και είναι πολύ δύσκολο να ποστάρεις όπου θέλεις, οτι θέλεις, όποτε θέλεις, με υπολογιστές, ταμπλετ και κινητά. Τα ίδια ναυάγια λοιπόν, κάθονται και ψαχουλεύουν τι, πως, πότε έγραψες πριν μήνες/χρόνια και μάλιστα ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΝΟΥΝ ή ΑΠΟΜΟΝΩΝΟΥΝ ένα ποστάρισμα νομίζωντας οτι η γνώμη τους μας νοιάζει.

Οι ίδιοι 5-10 μαλάκες είναι.
Έχεις ένα δίκαιο νομίζω παπαφιλιπς σε αυτό το θέμα είσαι φάουλ
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.267
Like
22.909
Πόντοι
5.506
Ναι και σου εξηγώ ότι εγώ μιλάω γενικότερα...δεν κρίνω την μια συγκεκριμένη περίπτωση..αλλά γενικά. Είναι ντροπή να αφήνει το κράτος τις τράπεζες να κάνουν έξωση στην ΜΟΝΗ κατοικία για 15Κ. Εγώ αυτό λεω.
Ηθικά συμφωνώ. Αλλά και πάλι, ακόμα και το κράτος 10 χρόνια τώρα νομοθετεί και δίνει ευκαιρίες στους αδύναμους εως μπαταξήδες που εξοργίζουν αυτούς που κάνουν οτι μπορούν για να τα φέρουν βόλτα. Αυτό λέω.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.267
Like
22.909
Πόντοι
5.506
Έχεις ένα δίκαιο νομίζω παπαφιλιπς σε αυτό το θέμα είσαι φάουλ
Μπα τύπε, δε μας απασχολεί αυτό, ο καθένας κρίνεται και η εικόνα είναι ξεκάθαρη, όσο κι αν νομίζουν κάποιοι πως του σώζει η ανωνυμία. Σιγά μη με απασχολεί εμένα τι κάνει και τι γράφει ο (κάθε) παπα(ρα)φιλιπς. Μου αρκεί οτι ξέρω τι είδους μαλάκας είναι κάθε τέτοιος.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.749
Like
14.166
Πόντοι
3.656
Ηθικά συμφωνώ. Αλλά και πάλι, ακόμα και το κράτος 10 χρόνια τώρα νομοθετεί και δίνει ευκαιρίες στους αδύναμους εως μπαταξήδες που εξοργίζουν αυτούς που κάνουν οτι μπορούν για να τα φέρουν βόλτα. Αυτό λέω.
Εγώ είμαι της άποψης ότι όταν δίνεται ένα δάνειο...το ρίσκο και την ευθύνη την παίρνουν 2 και όχι ένας....

Για αυτό γίνεται και σύμβαση...η τράπεζα λοιπόν παίρνει και η ίδια την ευθύνη σε ποιον δανείζει...εδώ και 2 10ετιες λοιπόν οι τράπεζες ΕΝ ΓΝΩΣΗ τους δάνειζαν αβέρτα όποιον μιλάει και δε μιλάει Ελληνικά....σε μερικές περιπτώσεις ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΑΓΑΝ να πάρεις πιστωτικές.

Δεν είναι άμοιρες ευθυνών λοιπόν τα λαγωνικά της τράπεζας που Ενέκριναν δάνειο σε κάποια που δεν μπορούσε να πληρώσει...

και ακόμα περισσότερο...έχω εγώ μια ικε, επε, αε κτλπ....και ρίχνω πιστόλι στην τράπεζα 1 μύριο...το ξέρεις ότι βάση νομοθεσίας αν δεν είμαι διαχειριστής και το εταιρικό μου μερίδιο είναι 200Κ αυτά μόνο μπορεί η τράπεζα να μου αξιώσει? Και της άλλης της έβγαλαν ολόκληρο ακίνητο στο κλαρί για 15κ....να έχουμε και μια λογική.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.267
Like
22.909
Πόντοι
5.506
Εγώ είμαι της άποψης ότι όταν δίνεται ένα δάνειο...το ρίσκο και την ευθύνη την παίρνουν 2 και όχι ένας....

Για αυτό γίνεται και σύμβαση...η τράπεζα λοιπόν παίρνει και η ίδια την ευθύνη σε ποιον δανείζει...εδώ και 2 10ετιες λοιπόν οι τράπεζες ΕΝ ΓΝΩΣΗ τους δάνειζαν αβέρτα όποιον μιλάει και δε μιλάει Ελληνικά....σε μερικές περιπτώσεις ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΑΓΑΝ να πάρεις πιστωτικές.

Δεν είναι άμοιρες ευθυνών λοιπόν τα λαγωνικά της τράπεζας που Ενέκριναν δάνειο σε κάποια που δεν μπορούσε να πληρώσει...

και ακόμα περισσότερο...έχω εγώ μια ικε, επε, αε κτλπ....και ρίχνω πιστόλι στην τράπεζα 1 μύριο...το ξέρεις ότι βάση νομοθεσίας αν δεν είμαι διαχειριστής και το εταιρικό μου μερίδιο είναι 200Κ αυτά μόνο μπορεί η τράπεζα να μου αξιώσει? Και της άλλης της έβγαλαν ολόκληρο ακίνητο στο κλαρί για 15κ....να έχουμε και μια λογική.
Εννοείται, σε αυτό συμφωνούμε ξεκάθαρα. Και οι τράπεζες έχουν μεγάλο μερίδιο ευθύνης για τον τρόπο λειτουργίας τους.
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.102
Κριτικές
123
Like
51.066
Πόντοι
27.261
Μπα τύπε, δε μας απασχολεί αυτό, ο καθένας κρίνεται και η εικόνα είναι ξεκάθαρη, όσο κι αν νομίζουν κάποιοι πως του σώζει η ανωνυμία. Σιγά μη με απασχολεί εμένα τι κάνει και τι γράφει ο (κάθε) παπα(ρα)φιλιπς. Μου αρκεί οτι ξέρω τι είδους μαλάκας είναι κάθε τέτοιος.
αυτο ελειπε να σε απασχολει κιολας μωρη βλαχοπουσταρα.
τοσες πουτσες που εχεις φαει απο ολο το σαϊτ τοσα χρονια και με ολα τα προφιλ σου, εχεις συνηθισει.
τρυπιο ναυαγιο.
κλαψε λιγο ακομα, μπορεις και καλυτερα... :babycry:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.749
Like
14.166
Πόντοι
3.656
Εννοείται, σε αυτό συμφωνούμε ξεκάθαρα. Και οι τράπεζες έχουν μεγάλο μερίδιο ευθύνης για τον τρόπο λειτουργίας τους.
Οι τράπεζες έχουν 100% το μερίδιο ευθύνης για τον τρόπο λειτουργίας τους. Το κράτος έχει ένα μεγάλο ποσοστό επίσης διότι πρέπει οι ρυθμιστικές αρχές να βάζουν φρένο σε αυτά τα πράγματα.

Αλλά το θέμα παραμένει..η νομοθεσία που υποτίθεται ότι είναι τυφλή και όχι κατα περίπτωση...πρέπει να προστατεύει την πρώτη κατοικία σε μικρά ποσά και σε αδύναμους. Δεν μιλάω για εξοχικά και τζιπάρες...μιλάμε για να μη μένεις σε κούτα στο δρόμο.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.267
Like
22.909
Πόντοι
5.506
αυτο ελειπε να σε απασχολει κιολας μωρη βλαχοπουσταρα.
τοσες πουτσες που εχεις φαει απο ολο το σαϊτ τοσα χρονια και με ολα τα προφιλ σου, εχεις συνηθισει.
τρυπιο ναυαγιο.
κλαψε λιγο ακομα, μπορεις και καλυτερα... :babycry:
Μαλάκα σε είπα τύπε, όχι ενοχλητικό, μην αγχώνεσαι.
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.102
Κριτικές
123
Like
51.066
Πόντοι
27.261
Συνεχίζεις να προσπερνάς το γεγονός πως σε είπα μαλάκα. Μπορεί να το έχεις αποδεχθεί ήδη πως είσαι και να μην το έχω καταλάβει.
σαν τρυπιο ναυαγιο που εισαι, σε αφηνω να χαμογελασει λιγο η κωλοτρουπιδα σου.
εξαλλου αλλος βρισκεται μονιμως στο τοπ5-10.
αλλα συνεχιζεις να κωλοτριβεσαι μετα τις πουτσες που εχεις φαει ομως, ενω υπονοεις οτι δε σε ενδιαφερει.
δε χορτασες ? :undecided:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom